Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2019/2020: Kamila v 29. týdnu cvičí podle spinning babies a sepisuje porodní přání

Kamilu trápí svědivá vyrážka, která se jí ze zad rozšířila na ruce i nohy. Doufá, že po porodu vše vymizí. Kamča plánuje sepsat svá porodní přání a pravidelně cvičí jógu nebo spininnig babies. V online kurzu probírali vhodné pozice pro jednotlivé doby porodu.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2019/2020:

Gaga´s pleny
Bella Happy
Weleda
Femibion
Baby Tula
Suavinex
Matýsek
Biopron
 

Kamila (29. týden těhotenství)

Milé maminky,

asi začnu s tím, co mě tento týden nejvíc trápí. 

Trápí mě svědivá vyrážka

A to je vyrážka na zádech, kterou mám už sice několik měsíců, ale teď se šíří i na ruce a nohy a začala svědit. Takže se některé noci vůbec nevyspím. Vůbec nevím, co to je, už mi dělali i krevní testy, ale zase se mi nikdo neozval. Nikdy jsem neměla žádné kožní problémy. Ani minulé těhotenství. No, holt každé těhotenství je jiné. Zkoušela jsem nějaký krém, co mi dal doktor, který má zabránit svědění, ale vůbec mi to nepomohlo. To jsem zvědavá, jestli přijdou na to, co to je. To asi spíš dřív porodím. A po porodu vyrážka doufám sama zmizí. 

Plánuji sepsat svoje porodní přání

Dneska celý den hledám desky, kde jsem měla už od minulého porodu nejen poznámky k porodu, jak dýchat, vhodné porodní polohy, ale hlavně svoje porodní přání. Bylo to na dvě stránky A4, takže docela dost trvalo, než jsem to sepsala a bylo tam vše potřebné. Měla jsem u prvního těhotenství vše nastudováno a teď mám pocit, že nevím skoro nic. Všechno už jsem zapomněla. Jako samozřejmě vím, že nechci žádné intervence ze strany doktorů, žádný nástřih, přestřižení pupečníkové šňůry až po dotepání pupečníku a miminko neomývat a okamžitý bonding, takové ty základy. Ale určitě je víc situací, které mohou nastat, takže budu muset sepsat nový porodní plán/přání. Moc se mi do toho nechce, protože nemám moc času, ale tak nechci, aby se porod nějak zvrtnul, takže čas budu muset najít. 

Inzerce

Kromě jógy cvičím podle spinning babies

Každý den kromě své standartní jógy se snažím cvičit alespoň ten jeden cvik podle spinning babies jak jsem psala minule, a to že jsem hlavou dolů na 3 nádechy a výdechy. Docela mě po tom pálí žáha, ale důležitější je pro mě, aby se miminko dostalo do optimální polohy pro porod. Dnes jsme s Jardou zkoušeli jeden cvik s šátkem rebozo pro uvolnění děložních vazů. Je to v pozici na všech čtyřech, šátek si dám pod břicho a Jarda ho začne zvedat do té doby, kdy už necítím tíhu břicha a pak začne dělat šátkem jemné kruhy. Je to docela příjemné, ale Jarda říkal, že to je makačka. No, aspoň má náhradu za posilovnu! :) Dítě by se přirozeně mělo začít točit.

Studium vhodných porodních pozic

V kurzu jsme probírali také vhodné pozice pro 1. dobu porodní, například sezení na míči nebo sezení obkročmo na židli. V 2. době porodní se potom doporučuje být na všech čtyřech, tato pozice uvolní bolesti zad a také by se díky ní dítě mělo dostat do optimální polohy. Já si ale pamatuji z prvního porodu, že se mi při této poloze zpomalily kontrakce, takže jsem nakonec zůstala jen na kolenou opřená o čelo postele a to bylo nejlepší. Další pozici, kterou si pamatuji, bylo sezení na záchodě. Je to taková přirozená pozice pro tlačení. 

Inzerce

Řešíme hlídání pro Lily v době porodu

Také pořád přemýšlím, kam dáme Lily, až porod začne. Přes den asi hlídání seženeme, ale jelikož porod často začíná v noci, tak nemám komu zavolat, kdo by mi mohl pohlídat. Většina kamarádek má děti. Ale jestli se porod potáhne tolik dní jako můj první, tak určitě někoho alespoň na část toho porodu seženeme. 

Inzerce

Dula stojí v Anglii desetitisíce

Přemýšlela jsem, jestli si nezajistit dulu, abych měla jistotu, že u porodu alespoň někdo se mnou bude. Jenže taková dula v ČR stojí pár tisíc a v Anglii to je v desetitisících v přepočtu na české koruny. 

Cestu letadlem do ČR již riskovat nebudu

Jarda ještě plánuje příští týden letět s Lily do ČR, ale já už si nejsem jistá tím letem, aby mi třeba tlakem v letadle nepraskla předčasně plodová voda. Normálně bych se vůbec nebála, ale tím, že už jsem měla dost velké bolesti, tak už si říkám, že bych neměla riskovat a možná si pomalu začít připravovat věci do porodnice. Tady v Anglii se jde hned po porodu domů, jen se čeká na zprávu, takže toho až tak moc potřebovat nebudu. Mám v plánu tam trávit co nejmíň času. 

Hezký den,

Kamča

Podle deníčku maminky zpracovala Andrea Holásková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
  • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
  • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
  • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
  • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
  • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 750 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel Sensitive 300 ml, Bella intimní vlhčené ubrousky Sensitive á 20 ks, dětskou přítulku pejsek/kočička a látkovou tašky Happy

 

Weleda

Weleda

Weleda, jeden z největších výrobců přírodní kosmetiky a dietetik, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. 

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Produkty můžete koupit na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, drogeriích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

Balíček pro nastávající maminky bude obsahovat: 1x Pěstící těhotenský olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x BIO čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence a 1x Měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny.

 

Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

 

Baby Tula

Ergonomická nosítka BabyTula

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Vybírat můžete ze široké škály dekorů Baby Tula v dostupných velikostech: Free To Grow / Explore / Half Buckle /Standard /Toddler. 

Tula Explore unikátní nosítko od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů. 

Unikátní nosítko od prvních dní života novorozence bez nutnosti použití novorozenecké vložky. 

Suavinex

Suavinex věnujeme všem maminkám antikolikovou lahvičku Zero Zero. 
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek. 
 
Matýsek

Matýsek

Je český výrobce relaxačních a polohovacích polštářů. Krédem firmy je „Relaxace v těhotenství, pohodlí při kojení.“ Tyto multifunkční polštáře jsou mimořádně pohodlné, příjemné a variabilní. Při výrobě je používána kvalitní a atestovaná bavlna. Jako jediný v ČR má Matýsek atesty na kojicí polštáře a pelíšky pro miminka.
 
Firma Matýsek věnuje rodičkám pelíšek pro děti a kojicí polštář Maxi.
 
Relaxační a polohovací pelíšek pro miminko v hodnotě 1 199 Kč si maminky oblíbily. Děťátko se v pelíšku cítí komfortně, jako kdyby bylo v maminčině bříšku. Proto se mu také říká umělá děloha. Unikátní bezpečnostní pásek se postará o to, aby miminko z pelíšku nemohlo vyklouznout. Potah se dá vyprat v pračce. Těhotenský a kojicí polštář Maxi v hodnotě 999 Kč má rovněž snímatelný potah. Díky délce 205 cm na něm může nastávající maminka odpočívat a po porodu ho použít jako pomůcku při kojení, a to i dvojčátek. 
 
Matýsek jsou polštáře vyrobené s láskou a péčí.

Biopron 

Denní dávka života ... pro vás a vaše dítě

Plánujete rodinu nebo už miminko čekáte? Anebo doma máte už své malé děťátko? Pojďte s námi nahlédnout do tajů období Prvních 1 000 dní vašeho miminka... 
 
Doba mezi početím a druhými narozeninami je unikátní období, kdy můžeme ovlivnit vývoj, růst a zdraví dítěte a dát mu dobrý základ na celý budoucí život. Je to období největšího růstu, vývoje a potřeby živin. Podpořte své zdraví a zdraví vašeho dítěte s BIOPRON PREGNA+ BIOPRON BABY+ BIOPRON KIDS+, které získají i naše maminky. 
 
Zjistěte více zde: PRVNÍCH 1000 DNÍ

 

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Kamila v 29. týdnu cvičí podle spinning babies a sepisuje porodní přání - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×