Inzerce
Inzerce

Recept na Kuskusovník s malinami

I přesto, že teď zrovna není sezóna malin, balené nebo mražené vám tento zdravý koláč vykouzlí úplně stejně chutně a lákavě jako z čerstvých. :-)

Ingredience:

 • 2 hrnečky kuskusu
 • 2 hrnečky mléka (může být i sojové nebo rýžové)
 • 2 vajíčka
 • 2 jablka, 1 banán
 • 1 hrst malin
 • 1 hrst strouhaného kokosu
 • 1 hrst rozinek
 • 1 hrst mandliček na posypání
 • med nebo javorový sirup na přislazení
 • olivový olej (kokosový nebo jakýkoliv jiný zdravý olej)
 • 1 lžička soli

Postup přípravy:

1. Do koláčové formy vysypeme 2 hrnečky kuskusu (neuvařeného), hrst kokosu i rozinek a zalijeme 2 hrnečky mléka s rozmíchanými vajíčky, přidáme 2 lžíce oleje a zalijeme ještě jedním hrnečkem vody a dobře promícháme. Kdo má rád sladší, může ještě dosladit medem nebo sirupem.

2. Takto připravenou směs dáme péct na 200 ?C přibližně 15 minut.

Inzerce

3. Na předpečený korpus rovnoměrně poskládáme ovoce – nejdříve oloupaná jablka na tenké plátky, banán na kolečka a nakonec maliny.

4. Na závěr posypeme mandlemi se skořicí a dáme zapéct při 170 ?C na cca 30 minut.

Inzerce

Koláč chutná pohádkově s tvarohem nebo zakysanou smetanou a pro opravdové gurmány posypaný strouhanou čokoládou. :-)

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Recept na Kuskusovník s malinami - diskuze

Poradna

Dobrý den, mám hlavní pracovní poměr u jednoho zaměstnavatele a dohodu o provedení činnosti u druhého. I u dohody za mě platí zaměstnavatel povinné odvody včetně sociálního pojištění. Chtěla jsem se zeptat, jestli se mi do výše vyměřovacího základu pro výpočet mateřské budou počítat obě zaměstnání? U jednoho zaměstnavatele mi brzy končí doba určitá, pokud by mě smlouvu neprodloužili, bude mít případný nástup na úřad práce vliv na výši mateřské? Děkuji

Dobrý den,

pokud máte souběh zaměstnání s odvodem nemocenského pojištění, posuzuje se pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM) každé zaměstnání samostatně. Při splnění podmínek v obou zaměstnáních může vzniknout nárok z obou zaměstnání. Konkrétně nemůžu Váš nárok posoudit, protože z dotazu není jasné, jestli pracujete na dohodu o provedení práce nebo na dohodu o pracovní činnosti, není zřejmé, které zaměstnání by mělo skončit uplynutím doby určité, ani jak dlouho v jednotlivých zaměstnáních pracujete. Pro nárok na PPM je vždy potřeba splnit podmínku alespoň 270 dní nemocenského pojištění za poslední 2 roky před nástupem na PPM. Pro nárok ze dvou zaměstnání je potřeba tuto podmínku splnit alespoň u jednoho zaměstnání bez započítání jiných dob pojištění a zároveň je potřeba splnit souběh dvou zaměstnání (pojištění) po dobu alespoň 270 dní za poslední 2 roky. Zároveň je potřeba nastoupit na PPM ze zaměstnání (pojištění) nebo v ochranné lhůtě po skončení zaměstnání (pojištění). Z DPČ, pokud je zaměstnáním malého rozsahu, a z DPP neplyne ochranná lhůta. Pokud nebudou splněny podmínky pro nárok z obou prací, vypočítá se výše PPM z posledního zaměstnání (pojištění) před nástupem na PPM. Registrace na ÚP nárok ani výši PPM neovlivňuje.

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | dnes, 11:32
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce