Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2016: Přípravy na Velikonoce a také... Alča čeká chlapečka.

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje!

Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Pink or blue Hipp
GS Mamavit Bella Háppy Zdravé těhotenství

Které maminky se projektu účastní?

Adriana (6. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahojky,

Cesta vlakem

uplynulý týden se toho u mě hodně událo, byl to akční týden. Co se týče mého těhotenství, nic nového se neudálo. Trápí mě mírné nevolnosti a velká únava. Energii a úlevu mi většinou přinese jídlo, ale neznamená to, že jen jím nebo se přejídám, spíš naopak, stačí mně občas fakt jen kousek ovoce či jogurt. Moje holčička Emily už nějakej pátek nechce spát přes den, tak si taky zdřímnout nemůžu. :-(

Návštěva a jízda vlakem

V sobotu 12. 3. jsme byli s rodinou u švagra a švagrové na návštěvě. Cestou tam jsme jeli vlakem, tak měla malá zážitek, vlakem totiž moc nejezdíme. Prožili jsme příjemné odpoledne a večer jsem šla brzy spát.

Cvičení s Emičkou

Cvičení s EmičkouV úterý měl manžel dovolenou, tak se se mnou a Emčou vydal na cvičení pro děti. Viděl malinkou v akci a taky si s ní zacvičil. Po obědě jsme jeli do nedalekého města na pohřeb strejdy manžela. Bohužel jsme neměli hlídání pro malou, tak jsme ji vzali s sebou. Ale stejně z toho ještě nemá rozum a při hudbě nám usnula. Aspoň se trochu prospinkala.

Celý týden byla docela zima, ale sluníčko se konečně vrátilo ve čtvrtek. Při krásném čtvrtečním odpoledni jsem vzala golfáč a vyrazily jsme s kamarádkou Petrou a její 3měsíční holčičkou na procházku. Krásně jsme se provětraly a příjemně pokecaly. :-) Snad se zase brzy sejdem!

Inzerce

Narozeninový punkový koncert měl grády

V pátek večer jsem se s manželem šla pobavit na narozeninový punkový koncert, který byl částečně i benefiční. Vypila jsem asi 3 „půllitry“ džusu s vodou a o půlnoci jsme byli doma. Celkem jsem se bavila. Potkali jsme spoustu známých a hudba byla tak super, měla grády. Malinkou nám pohlídala tchyně. Od té doby, co ji nekojím, spí celou noc až do rána.

Minule jsem psala, že už nekojím, ale malá se ode mě občas napila ráno a teď už se napije každý den ráno. Ale nikdy jindy. To si myslím, že je v pohodě, když nám to oběma vyhovuje. Navíc Emilka moc nechtěla pít umělé mléko, tak si dá jednou denně to mateřské!

Inzerce

Návštěva babičky

V sobotu dopoledne jsme jeli i s mou sestrou Verčou navštívit naší babičku do nemocnice. Před Velikonocemi chtěla mít umytá okna. Bohužel nedopatřením upadla a přetrhala si vazy v kotníku. Je po operaci a týden si poleží v nemocnici. Ale hojení bude zdlouhavé. Přeji jí brzké uzdravení.

Nedělní procházka se psemEmilka pak šla na návštěvu k babičce a dědovi a nakonec si jí vzala teta. Já s manželem a naším psem Falcem jsme se vydali na návštěvu ke kamarádovi do jeho domu. Lidí tam byla spousta, protože kamarád slavil narozeniny. Navečer jsem si vyzvedla malou u tety a jeli jsme domů.

Inzerce

Nedělní procházka

V neděli dopoledne jsme se všichni vydali na procházku k nám na zahradu a odpoledne si Emilku vyzvedl děda a jel s ní opět navštívit babičku do nemocnice. Já jsem si doma trochu poklidila a pak jsme s manželem vyrazili na procházku se psem. Má mamka nám poslala buchty s tvarohem. 

P.S.: Moc se těším, až si pochutnám.

Adriana

Jana (11. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahoj holky,

další týden máme za sebou. Každý další úspěšně završený týden je pro mě výhrou a i když se snažím pozitivně myslet, těším se na miminko a hrozně moc si těhotenství užívám, sem tam se nějaké pochybnosti stejně neubráním. Únava ani nevolnosti mě zatím neopustily, ale není to tak hrozné, tedy až na to večerní usínání, kdy jsem vyřízená už kolem osmé a vážně jsem schopná usnout. Ondra však chodí spát mnohem později, tak musí nastoupit tatínek, naštěstí je velice chápavý, i když z práce také dost utahaný.

Ondra kouzelníkemAť žijí virózy, nejdříve přepadlo něco lehčího mě, ale pak lehnul i Ondra s horečkami, tak snad to nic vážného nebude, prý teď řádí ošklivé chřipky.

Recept na preventivní medicínu

No kdybyste chtěli, mám recept na výbornou preventivní medicínu :-). Není tedy vhodná pro těhule, protože obsahuje líh, ale tatínkům by se zamlouvat mohla, třeba jako tomu našemu. A opravdu to asi funguje, protože nemoci vždy postihnou každého člena rodiny, ale teď je náš taťka zdravý jako řípa.

Miminko nechce moc růst

Před pár týdny jsem byla na kontrole u svého gynekologa, který mě moc nepotěšil. Miminko nám nechce moc růst a sraženina ještě nezmizela. I z toho důvodu mi doktor nabídl preventivní hospitalizaci v nemocnici, ale dohodli jsme se, že to zvládnu i doma. 

Velikonoční přípravy

Prvotrimestrální screening

Tak už se těším na další kontrolu a pozitivní zprávy (doufám). Každý den miminku domlouvám, že musí jíst, aby vyrostlo a bylo silné a zdravé, tak snad si dá říct a na příští kontrole bude vše v pořádku a už snad dostaneme průkazku. Taky by nás měl čekat prvotrimestrální screening (mimochodem, jedno pozitivní zjištění je, že kdo je pojištěn u VZP, tak mu na tento screening pojišťovna přispívá, což jsem zjistila úplnou náhodou, takže to posílám dál).

Ondra

Velikonoce a jarní úklid

Velikonoce se kvapem blíží a tak jsem se pustila do jarního úklidu a velikonočního tvoření. S Ondrou plánuji nějaké společné pečení, tak snad se nám to povede. Určitě sdělím výsledek.

Rodina zatím nic neví

Zatím jsme se s novinou rodině nepochlubili a krom mého zaměstnavatele to vlastně nikdo neví.  Chceme mít aspoň trochu jistotu, že je vše v pořádku, pak jim to nějak hezky řekneme. I když mě překvapila moje mamka, která se to dozvěděla od Ondráška (vykuk jeden). Když byl totiž u dědy a babičky sloužit, tak najednou řekl, že mám v bříšku miminko. Tak jsem mamce říkala, že to nemá nikomu říct, ani tátovi, tak snad nám nezkazí překvapení.

Lucie (24. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Ahoja moje holky bolky,

poslední dny u nás se bohužel nesly ve znamení mého blbého zdravotního stavu, na neurologii z výsledků zjistili stoupající protilátky na boreliózu, do toho mírný nález na EEG a mé neustupující bolesti hlavy. 

Podezření na neuroboreliózu

Neurolog má podezření na neuroboreliózu, proto jsem tento týden absolvovala magnetickou rezonanci a patrně budu muset podstoupit i lumbální punkci a pak následnou léčbu antibiotiky. Jsem z toho taková špatná, borelióza je asi moje kamarádka na celý život, ale zhoršení zrovna v těhotenství není moc ideální, ani doktoři nějak nevědí, jak léčit těhotnou v takovém stavu. Zítra jsem objednaná na infekční, kde by měli provést znova testy a po konzultaci s neurologem a výsledky magnetické rezonance bych se měla dozvědět konečně stanovisko, co tedy se mnou, tak snad doktoři (lékaři) vědí, co dělají.

Kontrola u lékaře

Na kontrole u gynekologa bylo vše v pořádku, sice neměl moc radost z toho, jak mi je, ale miminko prospívá dle něj výborně, roste tak, jak má, tak snad bude všechno v pořádku. Stále ovšem nebylo vidět pohlaví, je to hold stydlín už v prenatálním stavu. V úterý jsem pak objednaná na velký ultrazvuk, který má sice probíhat kolem dvacátého týdne, ale díky mému obíhání doktorů, jsem na něj trochu pozapomněla a objednala se až teď, snad bude vše ok.

Zdědí boreliózu miminko?  

Jediné, čeho se opravdu bojím, je, že borelióza může být přenosná na plod a miminko by ji mohlo zdědit. Já už se se svým zdravím nějak poperu, ale představa (představy), že to bude mít i plodík, se dost děsím. Ačkoliv jsou horší věci a nemoci na světě, tak bych byla strašně ráda, jako každá matka, kdyby miminko bylo úplně zdravé. 

Igor má svoje období vzdoru

Jinak u nás doma se toho moc nového nepřihodilo, Stázinka je zlatá pořád a Igor sice občas stávkuje, má svoje období vzdoru, ale i tak mám pocit, že je den ode dne dospělejší a šikovnější. Jediné, s čím stávkuje, je chození venku a oblékání, takže ho občas táhnu do školky v kočárku, protože nemám ráno sílu ani nervy se s ním dohadovat a Stázinku do školky odvést prostě musím. S oblékáním je to ještě horší, nejradši by chodil nahý - což doma také dělá, ale venku je bohužel ještě zima  a donutit ho obléct je nadlidský výkon, takže jsem se i já snížila k uplácení něčím dobrým.

To je asi vše, užívejte si přicházejícího jara a velikonoc (Velikonoc), příští týden se zase ozvu. 

Lucka

Alena (23. týden těhotenství, čeká první miminko)

Mám pocit, že bych chtěla všechno najednou a hned :)

Celých 5 měsíců, jak jsem byla v pracovním procesu, jsem neměla dostatek času, nálady, energie ani prostoru naplno se ponořit do „mimi mánie“. Práce mě unavovala, byla jsem vyčerpaná a neměla náladu běhat po jiných obchodech, když jsem jako prodavačka byla na prodejně od rána do večera na nohách téměř denně. 

Pořád jsem to odkládala: teď to řešit nebudu, to až pak, jak budu doma, jak budu mít volno, ponořím se do "miminkování" a začnu se zajímat - o ceny, výbavičku a věcičky, které potřebuji pořídit, a že toho je! A nyní jsem přes týden doma, zatím vybírám dovolenou a připadá mi, že chci všechno vyřešit najednou a hned.

Mám pocit, že s pokročilým těhotenstvím a větším břichem se budu cítit těžce, neohrabaně, více unaveně a nebudu mít ten elán, chuť a náladu co mám teď. Tuším, že později budu ráda odpočívat někde ve stínu stromu a ne v létě (tlustá, unavená, oteklá) ještě někde běhat a shánět mimi výbavičku. Teď se mi chce hledat, zjišťovat, nakupovat, informovat, shánět, prostě teď se mi chce všechno. :)

Těhotenství si užívám

Možná i cítím, že jakoby teď jsem si začala své těhotenství více uvědomovat, troufám si říct, že i lehce intenzivněji prožívat, byť hormony se mi moc neplaší. :-)

Tím chci tedy napsat, že do mé výbavičky přibyly nějaké ty oblečky pro miminko, dudlíček, malá lahvička a krém na prdelku. :-)

Akorát vtipné je, že byly zimní výprodeje a já neodolala a do baby šatníku přibyly bodyčka i overalky s dlouhým rukávkem, tepláčky či mikina, vše tak od 3 - 6měsíců a paradoxně na letní novorozeňátko nemám téměř nic. :-)

Nákup oblečků Nákup oblečků

Bude to chlapeček!

Kontrolu u lékaře jsem měla naposledy 25. 2. , kdy byl velký ultrazvuk a dozvěděli jsme se pohlaví miminka (čekáme chlapečka). Další kontrola mě čeká po Velikonocích 29. 3.

Je mi celkem fajn, jen mi spánek narušuje časté noční močení, ale které těhulce ne? A taky nemám moc dokonalou pleť - občas mě zlobí hluboké boláky a nějaký ten pupínek, ale to rovněž přikládám hormonální změně. Co mě ještě omezuje, je pocit plynatosti a nadýmání, připadám si jak nafouklý balón.

A taky nechápu, jak má některá budoucí maminka "ty žravky" a "těhu chutě", já se trochu najím a mám pocit, že praskám ve švech. Žádné chutě jako kyselé okurky zajídané zmrzlinou neznám, žádné obžerství na mě dosud nepřišlo. Řekla bych, že jím stejně jako před těhotenstvím.

Masáž v těhotenství

V týdnu jsem byla na masáži zad i šíje + baňkování. Chodím pravidelně již cca rok, 1 - 2x měsíčně, jak to vyjde. :) Docela jsem to na počátku těhotenství řešila, protože webové diskuze na masáže zad v těhotenství a baňkování se různí. I mé kamarádky mě odrazovaly.

Mé masérce však důvěřuji, má 15letou praxi a nejsem její první ani poslední těhule. Navíc tam klientky chodí až do porodu. Což bych chtěla taky.

Za sebe můžu jen doporučit, téměř do 5. měsíce jsem ještě ležela na bříšku, ale tento týden již poprvé vsedě. Příjemně se uvolním, zrelaxuji a přijdu na jiné myšlenky.

Milé stávající maminky, vřele doporučuji!

Výběr kočárku a postýlky

Ostatní dny v týdnu jsem vyplnila „trajdáním“ po obchůdcích s dětským oblečením, mapováním cen a baby potřeb v drogeriích, ve zdravé výživě jsem si nakoupila zdravé mlsání a objednala si olejíček na masáž hráze, který bych chtěla později vyzkoušet.

S maminkou jsem byla poprvé omrknout kočárky a dětské postýlky a posbírat inspirace v sousedním Polsku, jelikož žiji v příhraničním městě. A je tam prodejna s kočárky a dětským vybavením na každém rohu a Poláci se předhánějí, kdo má lepší, výběr neskutečný, hlásím. Tak mám o čem přemýšlet.

Jarní práce na zahrádce a návštěva u koní

Ke konci týdne jsem si udělala hodinku tělocviku na zahradě a zahájila jarní práce (hrabání, stříhání keřů apod.). V pátek jsem se svou sestrou navštívila kamarádku, která má koně. Tak jsme si užily krásný slunečný jarní den v přírodě. A zároveň jsem mé známé pověděla o svém těhotenství. Chtěla, ať se taky projedu, že mě sveze. :-)

Víkend bude ve znamení domácí pohody s mým miláčkem, popřípadě dle hezkého počasí vyrazíme do Beskyd na Ostravicí, kde mají rodiče přítele chatu, trochu se vyvenčit do přírody.

V případě nepřízně počasí máme v plánu shopping v nedaleké Ikei v Ostravě a omrknout jeden velký baby sklad - vše pod jednou střechou pro mimi od A-Z.

To je tak můj týden v kostce. :-)

Mějte se krásně a pohodově milé maminky a pohlaďte svá mimča v bříšku.

Sluníčkové jaro vaše Alča.

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková.

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Pink or blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. 

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Hipp
 

Společnost Hipp maminkám věnuje kosmetické taštičky.

Pokožka miminka je pětkrát tenčí a citlivější, než je tomu u dospělého člověka, proto potřebuje speciální, jemnou péči. Kosmetická řada HiPP Babysanft byla vyvinuta s cílem minimalizovat riziko vzniku alergií u citlivé pokožky již od narození. Proto se HiPP důsledně vyhýbá potenciálním alergenům a nežádoucím látkám. Navíc obsahuje přírodní BIO mandlový olej, který pečuje o jemnou pokožku a chrání ji.

Kosmetická taštička obsahuje následující produkty:

HiPP Šampon s výtažkem z BIO mandlí 200 ml – jemně myje, je šetrný k očím a velmi dobře snášenlivý s pokožkou – ideální pro citlivou pokožku dětské hlavy.

HiPP Pleťový olej s přírodním BIO mandlovým olejem 200 ml – Olej je vhodný k jemnému ošetření pokožky v oblasti plenek a k dětské masáži.

HiPP Sprchový gel na tělo a vlasy s výtažkem z BIO mandlí 400 ml – myje citlivou pokožku a jemné vlásky velmi šetrně a zachovává přirozený kyselý plášť pokožky. Proto není pokožka při mytí namáhána a zůstává hebká od prvního dne života.

HiPP Čistící vlhčené ubrousky 10 ks - Ubrousky jsou měkké a jemné, vhodné pro jemné očištění citlivé dětské pokožky a pokožky se sklonem k alergiím.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Bella háppy

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky. Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu.

Bella Bohemia věnuje rodičkám Happy balíček pro maminky (balení plenek Happy, ubrousků Happy, podložek Happy, dámské hygieny a odličovacích tamponů Bella, dětského metru a svačinového boxu) v hodnotě 700,-  Kč.

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.      

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Přípravy na Velikonoce a také... Alča čeká chlapečka - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×