Rodíme ONLINE 2016: Miminku se zatím na svět nechce, Alena porodila

„Rodíme s BOL" pokračuje! Alena čeká první miminko - chlapečka, kterému se zatím v bříšku velmi daří a na svět se mu moc nechce. Zatím nemá žádné příznaky blížícího se porodu, který má stanovený na 20. 7. Kontrola v gynekologické poradně dopadla dobře, ale kvůli potížím s dýcháním musela Alena podstoupit ještě monitoring srdíčka. Držíme Alči pěsti, ať vše dobře dopadne!

Společnosti, které věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka:

Pink or blue Hipp
GS Mamavit Bella Háppy Zdravé těhotenství

Maminky, jejichž těhotenství sledujeme:

Alena (39. týden těhotenství, čeká první miminko)

Milé těhulky, 

je teprve sobota, ale já mám chuť a čas napsat Vám již dnes svůj deníček - týdeníček :-).

Venku je zima a škaredě, tak nějak podzimně šedivo. Tak jsme spolu s mužem zalezlí v bytečku a nic a nikam se nám nechce. Konečně podle mého přítele odpočívám - ať má tedy radost, prý chci stále někde lítat. :-)

A on ten výčet aktivit 4 dny před plánovaným termínem porodu je i docela omezený. Asi bych se měla šetřit. 

Miminku se zatím ven nechce

Našemu klučinovi se evidentně z toho břišního all inclusive ven nechce.

Tak se trochu bojím, ať nepřenáším.

Miminku se ven nechce

Kontrola v gynekologické poradně, monitoring srdíčka

Začnu mým akčním pondělkem, kdy jsem se opět ohřála v gynekologické poradně na kontrole. Moje lékařka kroutila hlavou, že v nemocnici mě lékař docela strašil, některými věcmi mě dle jejího mínění vůbec nemusel zatěžovat. S tou mou placentou to tak zlé není. Kdyby byla v takovém stavu ve 20. týdnu, tak je důvod k obavám. Ale je prostě už zralá úměrně pokročilosti těhotenství. Jenom se mé lékařce nezdálo CTG, proto jsem šla na kontrolu opět ve středu na monitoring srdíčka. 

Tropy a problémy s dýcháním

V pondělí byly docela velké tropy a u nás dost přes 30 °C, i já měla problém se svým dýcháním, a co teprve moje miminko. Srdeční akce mimča byla hodně zrychlená nebo naopak pomalá, ale ve středu to již bylo lepší. Další gynekologickou prohlídku mám v pondělí 18. 7.

AlčaPoslední masáž

Odpoledne v pondělí jsem se ještě prošla na masáž, ale zřejmě již byla poslední. Jsme domluvené, že zavolám, pokud bych ještě potřebovala ulevit namáhané bederní páteři, mohu se stavit.

Dynamika pondělka nebrala konce - ještě jsem stihla v podvečer návštěvu rodiny a strýčka z Prahy, který do Havířova často nejezdí a nemáme možnost se vídat tak, jak bychom chtěli. Večer jsem fakt byla ráda, že ležím v posteli, a padala jsem únavou.

Týdenní aktivity

A co úterek? To za mnou přijela má mamča se ségrou, tak jsme měly takový celodenní babinec – obchůdky (nákupy), ledová kávička, zákusek  a špacírky po městě :-).

Středa - již zmíněná kontrola opět na gynekologii. 

Ve čtvrtek jsme se pro změnu stavili k rodičům na kafe, měli úžasnou borůvkovou buchtu, tak jsem se parádně přejedla a postarala se o další faldíky sobě a miminku. :-) Mamka se mi nemohla vynadívat na břicho, že prý ho už nemusí brzo vidět. Proto jsem jí ubezpečila, že se jím mohhu pyšnit ještě i 14 dnů, i když si to vážně už představit neumím. Takové to čekání na něco neznámého, až to přijde a jaké to bude? Jéééje už aby to bylo. :-)

Miminku se ven nechceJak se cítím

Ale pořád je mi vlastně docela fajn. Stále jsem čekala, že ten závěr bude nějaké hrozný, ale držím se. :-)

Pořád žádné příznaky blížícího se porodu, tak nevím, zda nějaké budou, přijdou, nebo to může být jako blesk z čistého nebe...kdo ví?

Maliník piji už snad v litrech po celý den, sliz ze lněného semínka statečně polykám taky, pánevní dno posiluji, na procházky chodím denně, ale stále nic dámy...

Chtěla jsem Vám už napsat deníček, kdybych náhodou v neděli rodila. :-)

Naordinovala jsem si to na 17. 7. v 17 hodin, ať je to trochu magické - to jen tak pro zpestření. Stále čekáme, kdy si ten náš kluk usmyslí vykouknout ven.

Přítel má už od 18. 7 . naplánovanou dovolenou, ale možná ji o pár dní posune. Uvidíme pondělní verdikt z gynekologie. 

Tak mi držte palce, papa zatím, vaše Kinder vajíčko Alča

A milé redakci velký dík za sponzorský dar Hipp kosmetiky pro miminko!!!

Alena porodila! Blahopřejeme!

V pátek jsme od Aleny obdrželi krásnou zprávu: Dne 20.7.vykoukl poprvé na svět v 18:01 náš chlapeček Oliver, je to pořádný kus chlapa s 50 cm a 3 500 g :).

Aleně gratulujeme, přejeme hodně zdraví a brzké zotavení z porodu.

Oliver Oliver
Oliver Oliver

 

Na základě zaslaného deníčku zpracovala Bc. Andrea Blažková, DiS.

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Pink or blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. 

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Hipp
 

Společnost Hipp maminkám věnuje kosmetické taštičky.

Pokožka miminka je pětkrát tenčí a citlivější, než je tomu u dospělého člověka, proto potřebuje speciální, jemnou péči. Kosmetická řada HiPP Babysanft byla vyvinuta s cílem minimalizovat riziko vzniku alergií u citlivé pokožky již od narození. Proto se HiPP důsledně vyhýbá potenciálním alergenům a nežádoucím látkám. Navíc obsahuje přírodní BIO mandlový olej, který pečuje o jemnou pokožku a chrání ji.

Kosmetická taštička obsahuje následující produkty:

HiPP Šampon s výtažkem z BIO mandlí 200 ml – jemně myje, je šetrný k očím a velmi dobře snášenlivý s pokožkou – ideální pro citlivou pokožku dětské hlavy.

HiPP Pleťový olej s přírodním BIO mandlovým olejem 200 ml – Olej je vhodný k jemnému ošetření pokožky v oblasti plenek a k dětské masáži.

HiPP Sprchový gel na tělo a vlasy s výtažkem z BIO mandlí 400 ml – myje citlivou pokožku a jemné vlásky velmi šetrně a zachovává přirozený kyselý plášť pokožky. Proto není pokožka při mytí namáhána a zůstává hebká od prvního dne života.

HiPP Čistící vlhčené ubrousky 10 ks - Ubrousky jsou měkké a jemné, vhodné pro jemné očištění citlivé dětské pokožky a pokožky se sklonem k alergiím.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Bella háppy

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky. Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu.

Bella Bohemia věnuje rodičkám Happy balíček pro maminky (balení plenek Happy, ubrousků Happy, podložek Happy, dámské hygieny a odličovacích tamponů Bella, dětského metru a svačinového boxu) v hodnotě 700,-  Kč.

Zdravé těhotenství Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství
 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Miminku se zatím na svět nechce, Alena porodila - diskuze

Poradna

Dobrý den,
již dva roky pracuji ve firmě ve výrobě, kde je nadměrný hluk, na třísměnný provoz a jsem řazena v rizikové kategorii č. III. Smlouvu mám na dobu neurčitou.
Nyní jsem otěhotněla jsem v 8tt a svou dosavadní práci nemohu již vykonávat, neboť se tato pozice řadí mezi zakázané pozice pro těhotné. Zaměstnavatel mě sice přeřadil na jinou pozici, ale tu mohu vykonávat jen do nástupu vyšších teplot, neboť jak se začne venku oteplovat na hale bude ještě hůř, přes léto je tam i přes 35°C, a pak už mě nebude mít kam přeřadit, kde by byla klimatizace a nepracovalo se tam zároveň s chemikáliemi (ředidla, barvy apod.). A z toho důvodu bych měla mít nárok na náhradu mzdy.
Vedoucí mi však sdělil, že to pravděpodobně není tak výhodné finančně jako neschopenka, kterou mi doporučil abych na ní šla. Moje těhotenství však není rizikové a není nutné jít na neschopenku. Proto bych chtěla vědět, jak to v takovém případě funguje? Dočetla jsem se na netu, že když mě nemá kam zaměstnavatel přeřadit je to chyba na jeho straně a tudíž zůstanu doma a náleží mi 100% náhrada mzdy.
Jak to tedy přesně je a jak to funguje v praxi? Co pro to musím udělat, vyřídit, jak postupovat? A když půjdu na náhradu mzdy budu i tak muset být na neschopence, nebo jen nebudu chodit do práce, budu pobírat náhradu mzdy a nebudu limitovaná vycházkami jako je tomu u neschopenky?
Mockrát děkuji za odpověď.

Dobrý den, při náhradě mzdy určitě nemůžete být limitovaná vycházkami. Bohužel ohledně toho, co musíte vyřídit vám neporadím. Věnuji se pouze problematice mateřské/rodičovské. Tohle by byl dotaz spíše na nějakou právní poradnu.

Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline | 23.03.2018, 07:25
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Zavřít reklamu
Inzerce