Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2016: Jak maminky prožily Velikonoce? ...a jedna velmi smutná zpráva

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL" pokračuje! Bohužel poprvé v jeho historii přinášíme i jednu velmi smutnou zprávu.

Společnosti, které věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka:

Pink or blue Hipp
GS Mamavit Bella Háppy Zdravé těhotenství

Maminky, jejichž těhotenství sledujeme:

Jana 

Jana se s námi bohužel tímto deníčkem loučí, jak se dočtete níže. Janě děkujeme za možnost, že jsme mohli poznat ji i její úžasnou rodinu. Jani, přejeme Ti, ať máš kolem sebe samé skvělé lidi, kteří Tě podpoří a ať Ti život přináší už pouze samé radosti. Jani, bylo nám ctí.

Ahoj holky,

tak jsem začala lehce špinit. Neměla jsem žádné bolesti, žádné problémy, možná trochu pocit jako před nástupem měsíčků.  Po kontrole u gynekologa bylo zjištěno, že jsem potratila, a tak jsem absolvovala v nemocnici vyčištění dělohy. Další miminko už neplánujeme, byl to náš poslední pokus. A když mě tělo zrazuje, tak budeme mít prostě jen jedno dítě a díky za něj. Nedá se nic dělat.

Inzerce

Po těch mnoha neúspěších, které jsme absolvovali, je toto poslední kapka. Po psychické stránce jsem na tom kupodivu celkem dobře, protože jsme prostě jen čekali a doufali, jestli nám to tentokrát vyjde. Všechny slzy už jsem dávno vyplakala u těch předešlých nezdarů.  Mám jen vztek a jsem smutná z toho, že budeme mít jedináčka, že už nebudu těhotná, neuvidím rostoucí bříško, nebudu v náručí držet to malé bezbranné stvoření. Na druhou stranu, můžu synovi věnovat veškerou energii a péči.

Všem nastávajícím maminkám přeji, aby se jim jakékoliv problémy vyhnuly obloukem, a všechny jste porodily (nejlépe bez problémů) zdravé a krásné děti.

Inzerce

Adriana (7. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Milé holky Bolky,

další týden je opět za námi, tentokrát s nádechem Velikonoc. Špatně už mi není skoro vůbec, jen ta únava stále přetrvává, ale to je normální. V minulém těhotenství mi začalo být špatně později a o to déle to trvalo. Tentokrát nevolnosti začaly už hodně brzy, dokonce v 3. týdnu, ale už je mi celkem dobře. Ale do konce prvního trimestru ještě daleko, co není, může být, ale snad ne.

Inzerce

Moje Velikonoce 

Kde začít? Tak třeba na zelený čtvrtek. Špenát jsme měli minulý týden, uvařit se ale má něco zeleného na sílu. K obědu jsme tedy měli zelí a k tomu kuře s nádivkou a kynutým knedlíkem, mňam. Na Velký pátek jsme se i s mou sestrou Verčou a jejím přítelem Vaškem vydali do nedalekých Vémyslic do krytého bazénu. Zaplavali jsme si, Emilka se vyřádila v dětském bazénku a nejdelší čas jsme strávili v příjemně teplé vířivce. Po koupačce nám dost vyhládlo, tak sestra objednala krabice s pizzou a všichni jsme se nadlábli.

Velikonoční úklid 

Emilka

Inzerce

V rámci velikonočního úklidu mě v sobotu navštívila mamka se sestrou a umyly mně všechna okna v našem třípokojovém bytě. Moc jim děkuji. :-) Pak si teta s babičkou Emilku odvezli a holčička přespala u tety. Prý byla moc hodná a spala celou noc.

Beránek z pusinek

V neděli dopoledne jsem upekla citrónového beránka z pusinek a pocákala jsem ho hořkou čokoládou. Vajíčka jsem nebarvila, těším se, až zapojím Emilku a časem i obě děti do společného tvoření! Pak jsme se s Honzou vydali na oběd k mým rodičům, kam přišla i teta s Emčou. Přijeli z nákupů a Emilka se chlubila dárky, co dostala. Malá pak šla s tátou na hřiště, kde se setkali s druhou babičkou a já s našima a sestrou jsme vyrazili na další nákupy. Při cestě zpět jsme navštívili babičku, která už je týden zpátky z nemocnice. Co se stalo, jsem psala minule.

Na velikonoční pondělí jsem nachystala výslužky pro koledníky, manžel upletl pomlázku a já připravila chlebíčky.

Adriana

Lucie (25. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Igor

Ahoja holky,

tak u nás dvě dobré zprávy. Ta první - žádná lumbální punkce se nekoná, dle paní primářky z infekčního oddělení jsou mé výsledky po prodělané borelioze normální a s bolestmi hlavy a dalšími věcmi nesouvisí. Tak snad jsou opravdu mé zdravotní problémy jenom hormonálního rázu a budu mít klid. Dle paní doktorky mě pan neurolog jenom zbytečně vystrašil, tak jí to teda budu věřit. :-)

Bude to kluk!

Druhá dobrá zpráva - už víme, co to bude a bude to kluk! My se Stázinkou jsme sice trošku doufali v holčičku, ale i tak je to super a budeme mít doma dalšího chlapa. Jinak na velkém ultrazvuku vše v pořádku, miminko se vyvíjí tak, jak má a má něco kolem 700 g. Připadá mi to hrozně málo na to, že já mám nahoře 10 kilo, ale snad to pak půjde zas dolů.

IgorNaše Velikonoce

V přípravě na Velikonoce jsme  se Stázinkou a Igorkem barvili vajíčka, sadili osení, řeřichu a užívali si začínajícího jara. Stázinka pak v pátek na svátky odjela ke svému tatínkovi, ke kterému jezdí každých 14 dní na víkend, tak jsme zůstali s Igorkem na pečení beránka a mazance sami. 

V neděli jsme byli navštívit mého dědečka s babičkou, děda měl narozeniny, tak jsme mu byli popřát a Igor byl ve svém živlu. Na zahradě slepice, králíci, kočky, pes - nevěděl, kam se dřív vrhnout. Pět minut naši nepozornosti stačilo, aby po úzkém žebříčku vylezl ke slepicím do chlívku, kde mají u stropu zavěšenou klec, kde chodí večer spát. Věřím, že slepice se z toho šoku budou vzpamatovávat dlouho, Igorek tvrdí, že jim šel zpívat. Domů jsme ho odváželi jenom v tričku a plínce, protože byl samý kuřinec. S ním se prostě nikdy nenudíme.

Velikonoční pondělí jsme pak strávili na horách s mými rodiči a kamarády, vyrazili jsme vlakem z Frýdku, kde jsme nechali auto na Čeládné, kde máme chatu, u chaty jsme opekli párky, poseděli a pak se vydali přes kopec na Ostravici na vlak zpátky. Počasí bylo nádherné, úplně to nabíjelo energií, i když nějakých 12 km v nohách mi dalo s bříškem už trochu zabrat.

Velikonoční výzdoba

Poslední společná dovolená bez dětí

Už se moc těším na nový týden, ve čtvrtek ráno odvezeme děti mojí mamince a vyrážíme s mým mužem směr Bílé Karpaty, kde mi mamka koupila čtyřdenní pobyt. Bude to asi poslední naše dovolená bez dětí na dlouhou dobu.

Tak holky užívejte s dětmi jara! 

Alena (24. týden těhotenství, čeká první miminko)

Kávičkový rituál

Ahojte těhulky,

můj týden byl ve víru návštěv, akcí a nákupů. Hlavně provoněný kávou a domácími dezerty, takže jsem hodně mlsala. :-) Nějak jsem si navykla na odpolední kávičkový rituál a nějakou sladkou tečku nejlépe něco domácího pečeného. Týden mi utekl rychlostí blesku, ani nevím jak. 

Rozlučková akce s kolegy

Začalo to úterkem, kdy jsem měla večerní posezení a zároveň rozlučkovou akci s kolegy z práce. Příjemně mě překvapili dárkem a největší radost mi asi udělala dárková karta do DM, mé oblíbené drogérie. Tam jsem se hned na druhý den vydala a téměř celý nabitý kredit utratila za dětské potřeby, které mi chybí. Do výbavy pro mimčo mi přibyla základní kosmetika (mycí emulze, tělový olejíček, vlhčené ubrousky, apod.), taky dudlík, dětská houba, manikúrní nůžky se zaobleným koncem a rovněž maličkost pro mě - alespoň 1 balení vložek do podprsenky. :)

Velikonoční výzdoba

Nákupy na etapy

Nakupuji na etapy, průběžně, postupně mě napadá, co ještě potřebuji a co mi chybí, nebo mi poradí zkušené kamarádky - již maminky, co je zbytečné, či bez čeho se neobejdu.

Ve čtvrtek brzo ráno jsem si udělala celodenní výlet za kamarádkou do Třince. Nechyběly módní inspirace v obchodech, dobrý oběd, procházka, káva a zákusek. Byl to příjemně strávený jarní den a večer utrmácená jsem se vrátila domů.

Návštěva u rodičů

Celý pátek jsem byla u rodičů, zůstala i na oběd a odpoledne jsme procházkou šly s mamčou a mou mladší sestrou za naší společnou známou do sousední vesnice na návštěvu. Po několikahodinovém klábosení u kávy s dortem jsme se spontánně rozhodly strávit podvečer omrknutím bytových doplňků v Ikea Ostrava.

Sobotní den byl v duchu rodinné pohody. Přespala jsem u našich, kam pak přijel můj miláček.Velikonoční výzdoba

Spánkový deficit

A neděle? Zřejmě odpočinková po rozlítaném týdnu nebo relax v přírodě. Mám docela spánkový deficit, poslední dobou se v noci často budím (hola, hola, WC v noci volá), pak nemůžu usnout a kolikrát i 2 hodiny koukám do stropu.

Takže velikonoční neděli ctím nicneděláním. :)

Krásné Velikonoce všem budoucím maminkám přeji - užívejte probouzející se přírodu, jaro a Vaše jedinečná těhotenství.

V příštím týdnu s dalšími novinkami Alča

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková.

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Pink or blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. 

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Hipp
 

Společnost Hipp maminkám věnuje kosmetické taštičky.

Pokožka miminka je pětkrát tenčí a citlivější, než je tomu u dospělého člověka, proto potřebuje speciální, jemnou péči. Kosmetická řada HiPP Babysanft byla vyvinuta s cílem minimalizovat riziko vzniku alergií u citlivé pokožky již od narození. Proto se HiPP důsledně vyhýbá potenciálním alergenům a nežádoucím látkám. Navíc obsahuje přírodní BIO mandlový olej, který pečuje o jemnou pokožku a chrání ji.

Kosmetická taštička obsahuje následující produkty:

HiPP Šampon s výtažkem z BIO mandlí 200 ml – jemně myje, je šetrný k očím a velmi dobře snášenlivý s pokožkou – ideální pro citlivou pokožku dětské hlavy.

HiPP Pleťový olej s přírodním BIO mandlovým olejem 200 ml – Olej je vhodný k jemnému ošetření pokožky v oblasti plenek a k dětské masáži.

HiPP Sprchový gel na tělo a vlasy s výtažkem z BIO mandlí 400 ml – myje citlivou pokožku a jemné vlásky velmi šetrně a zachovává přirozený kyselý plášť pokožky. Proto není pokožka při mytí namáhána a zůstává hebká od prvního dne života.

HiPP Čistící vlhčené ubrousky 10 ks - Ubrousky jsou měkké a jemné, vhodné pro jemné očištění citlivé dětské pokožky a pokožky se sklonem k alergiím.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Bella háppy

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky. Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu.

Bella Bohemia věnuje rodičkám Happy balíček pro maminky (balení plenek Happy, ubrousků Happy, podložek Happy, dámské hygieny a odličovacích tamponů Bella, dětského metru a svačinového boxu) v hodnotě 700,-  Kč.

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.      

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak maminky prožily Velikonoce? - diskuze

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×