Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2016: Jarní výlety maminek

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL" pokračuje! Jarní počasí vylákalo naše maminky na výlety. Adriana trávila volné chvíle zahradničením a začíná řešit dětskou výbavičku. Lucka navštívila Luhačovice, rozhlednu a Trenčínský hrad. Alena dostala od přítele romantické překvapení - pobyt v Českém Krumlově. 

Společnosti, které věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka:

Pink or blue Hipp
GS Mamavit Bella Háppy Zdravé těhotenství

Maminky, jejichž těhotenství sledujeme:

Adriana (8. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Moc zdravím všechny čtenáře! 

Tím, že si vždy sepíšu a zrekapituluji každý týden, mám pocit, že to těhotenství uteče. I když jsem teprve na začátku, ale už v 8. týdnu. :-)

Inzerce

Co na to rodina a okolí

Celá rodina a naši nejbližší už to vědí od začátku, že čekáme druhé miminko. A všichni to přijali skvěle, jsem za to moc ráda. Už si to konečně taky začínám uvědomovat a na vše se moc těším. Především si to začínám víc užívat, protože se cítím skvěle a i ta únava mě ani moc netrápí.

Očkování s Emilkou

Emilka

V úterý po Velikonocích jsme vynechali s Emilkou cvičení a šli jsme k paní doktorce na poslední očkování proti pneumokoku. Holčičku jsem nechala očkovat vakcínou Prevenar 13, která je sice zpoplatněna 400,- Kč, ale částku jsem si hned nechala proplatit u své zdravotní pojišťovny.  Emča byla moc statečná, ani slzičku neukápla, jsem na ni pyšná. Asi bude po mamince, prý jsem taky nikdy neplakala. Naštěstí se neprojevila ani žádná reakce po očkování, jen jsme druhý den spali až do 10 hodin. Celkově po změně času vstáváme mezi 8. -9. hodinou. Je to příjemné, že si takhle odpočnu a nemám doma ranní ptáčátko.

Inzerce

Jarní zahradničení

Ve čtvrtek bylo skoro letní počasí, které jsem si náramně užívala. Dopoledne jsem s malou a pejskem vyrazila posedět na naši zahradu a odpoledne jsme si to všichni zopakovali i s manželem. Sluníčko mě nabilo velkou energií, kterou jsem vydala hrabáním listí, rytím a plením. Manžel se na zahradě taky pěkně zapotil. Všem se nám krásně usínalo. Škoda jen, že se tak prudce ochladilo.

Přivýdělek na mateřské 

Od té doby, co přešla únava, bych se zas ráda věnovala nějaké práci, jako donedávna. Když bylo Emilce 8 měsíců, začala jsem dvakrát týdně jezdit do Partners Market, kde jsem dělala administrativní práci a vyřizovala telefony. Pracovala jsem tam rok. Bohužel hledali někoho nastálo, tak jsme činnost ukončili. Vždy jsem se tam odreagovala a alespoň něco málo si vydělala. I když na rodičovské je každá kačka dobrá. :-)

Inzerce

Mám v hlavě spoustu dalších myšlenek, ale to nechám zas na příště. Především chci řešit už nějakou výbavičku, nárok na peněžitou pomoc v mateřství a rodičovskou dovolenou.

Mějte se hezky!

Inzerce

Lucie (26. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Ahoja holky,

začátek týdne u nás probíhal klasicky, ve středu jsem si odbyla svoji brigádu na úklid, myslela jsem původně, že ji zvládnu dělat do konce května, ale poslední úklidy mi dávají tak zabrat, že dodělám duben a končím. Vezme to za mě kamarádka a já se po šestinedělí vrátím. Jsou to sice jenom tři hodinky týdně, ale kromě náročnosti tam není kam chodit na záchod, což je pro mě nejkrizovější.

Děti u prarodičů

Ve středu odpoledne jsem doprala a dobalila věci dětem k babičce. Měli toho, jak kdyby jeli na měsíc, ale vůbec jsem nebyla schopná odhadnout, jaké bude ty čtyři dny počasí a hlavně jaký budou mít program. 

Moji rodiče opravdu nelenili a s dětmi stihli obejít všechna hřiště v Havířově, bazén a v sobotu s nimi odjeli na chatu na Čeladnou. V neděli s nimi sjeli ještě k mojí babičce a dědovi, kde jsme si je i vyzvedli. Většinou se Igorkovi a Stázince po víkendu od babiček nechce, ale čtyři dny už na ně byly asi dost a oba nás vítali, jak kdyby nás neviděli půl roku. Igorek se mě chytil a už nepustil, i když v autě už zase hučel, že chce zpátky k babičce.

Naše minidovolená u Luhačovic

Luhačovice

A jak jsme si užili minidovolenou my? Ve čtvrtek ráno jsme po odevzdání dětí vyrazili směrem na jih republiky, po cestě jsme si dali zastávku v Luhačovicích, prošli se po kolonádě, zajeli jsme si kousek na oběd a pokračovali dál k vybranému ubytování. To bylo pravda trochu jako ze školy v přírodě, ale jelikož nejsme nároční, tak stačilo. Už když jsem ho vybírala, tak kvůli tomu, že je na naprosto nádherném místě s úžasným výhledem, což fakt bylo a mohli jsme se náležitě kochat východem a západem slunce.

První den jsme se po ubytování prošli a dali si kafe na terase. Pak nám přinesli večeři, po které jsme celkem brzy zalehli. Ačkoliv jsem byla utahaná jak kotě, tak spát jsem nemohla, celou večeři jsem vyzvracela a začaly opět mé nekonečné bolesti hlavy. Takže po jakž takž přežité noci bylo druhý den po snídani hlavní náplní programu najít lékárnu a koupit nějaký prášek na bolení hlavy, který jsme samozřejmě nechali doma. Docela se to i hodilo, celý den bylo hnusně, zima a fučelo, takže jsme výletovali autem, začali jsme ve Starém Hrozenkově, přes Žítkovou do Bojkovic na zámek, který byl samozřejmě na potvoru v pátek zavřený. 

Další den už vyšel lépa, počasí nádherné, tak jsme si vybrali takovou menší túru na rozhlednu Velký Lopeník, z původně plánovaných 10 km se díky mému muži stalo 17 a mé obří těhotenské tělo dostalo opravdu zabrat, ale stálo to za to.

V neděli jsme se po snídani sbalili a vyjeli směr Slovensko do Trenčína na hrad, kde jsme si chytře vybrali tu nejdelší prohlídku, při které jsem se málem pomočila. To těhotenství je fakt někdy humorné. 

Na hradě Trenčínský hrad

Teď už jsme doma a já mám v plánu odpočívat, aby mé těhotenské nohy nabyly zase lidských rozměrů. Dnes mě čeká další prohlídka na gynekologii, tak příští týden dám vědět, jak nám ten plod roste.

Mějte se holky krásně a zase příští týden!

Alena (25. týden těhotenství, čeká první miminko)

Krásné jaro, těhulky, můj týden přeletěl jak voda a ani nevím, kde začít. Týden byl plný dění a vzrušujících zážitků. :-) Velikonoční pondělí jsme prožili s miláčkem na chatě v Beskydech (Ostravice), procházkou v probouzející se přírodě a s dobrým obědem u jeho rodičů.

Návštěva gynekologické poradny

V úterý jsem byla téměř po měsíci v gynekologické poradně. Miminko se vyvíjí v pořádku a já se cítím zatím taky docela dobře. Následovala odpolední procházka po nedalekém okolí s přítelem - chci se udržovat fit, v pohybu a ne "válet šunky doma". Další kontrolu mám až koncem dubna a to mě čeká najednou zátěžový test na těhotenskou cukrovku a očkování protilátky - mám Rh negativní faktor. 

Alena Ve středu jsem jela do bývalé práce mrknout na kolegy a dořešit s šéfkou můj odchod z práce a potom jsem zašla na návštěvu ke kamarádce, kterou mám v Těšíně. Večer návrat domů.

Romantické překvapení od přítele

Čtvrteční den byl ve víru narozeninových oslav mého přítele - chystání chlebíčků, jednohubek a zákusků. Přijeli naši rodiče, tak jsme si to společně všichni užili. Oslavu jsme neměli o víkendu, protože muž mi připravil překvapení. Věděla jsem, že někam odjíždíme, ale netušila jsem kam, proto jsem si neměla dělat víkendové plány. Neměla jsem vyzvídat ani dolovat informace a nechat se krásně překvapit. Vše bylo zařízeno v režii mého partnera. Vyjížděli jsme v pátek ráno z Havířova a jeli napříč celou republikou až do jižních Čech, konkrétně do Českého Krumlova. To už jsem trochu tušila, neboť jsme se bavili o romantickém víkendu z kraje jara, dokud mi je fajn. Pak už se asi nikde nehnu do porodu. Bylo to nádherné překvapení od přítele a ještě báječnější víkend. 

Alena Alena

Pátek tedy cestování a prohlídka kouzelného Krumlova - romantické město pro zamilované s úžasnou atmosférou. Doporučuji! Výletování nás čekalo i v prosluněnou sobotu: zámek Hluboká, vesnice Holašovice (UNESCO - selské baroko) a v podvečer hrad Rožmberk. Neděle dopoledne následovala procházka a rozloučení s Krumlovem, historickým centrem a pozvolna směr Ostravsko domů. Nazpět jsme se zastavili na zámku Červená Lhota.

Boží víkend, akční týden, plný dojmů i zážitků. Těhotenství je krásné, když jste spokojené. Opatrujte se dámy!

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková.

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Pink or blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. 

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Hipp
 

Společnost Hipp maminkám věnuje kosmetické taštičky.

Pokožka miminka je pětkrát tenčí a citlivější, než je tomu u dospělého člověka, proto potřebuje speciální, jemnou péči. Kosmetická řada HiPP Babysanft byla vyvinuta s cílem minimalizovat riziko vzniku alergií u citlivé pokožky již od narození. Proto se HiPP důsledně vyhýbá potenciálním alergenům a nežádoucím látkám. Navíc obsahuje přírodní BIO mandlový olej, který pečuje o jemnou pokožku a chrání ji.

Kosmetická taštička obsahuje následující produkty:

HiPP Šampon s výtažkem z BIO mandlí 200 ml – jemně myje, je šetrný k očím a velmi dobře snášenlivý s pokožkou – ideální pro citlivou pokožku dětské hlavy.

HiPP Pleťový olej s přírodním BIO mandlovým olejem 200 ml – Olej je vhodný k jemnému ošetření pokožky v oblasti plenek a k dětské masáži.

HiPP Sprchový gel na tělo a vlasy s výtažkem z BIO mandlí 400 ml – myje citlivou pokožku a jemné vlásky velmi šetrně a zachovává přirozený kyselý plášť pokožky. Proto není pokožka při mytí namáhána a zůstává hebká od prvního dne života.

HiPP Čistící vlhčené ubrousky 10 ks - Ubrousky jsou měkké a jemné, vhodné pro jemné očištění citlivé dětské pokožky a pokožky se sklonem k alergiím.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Bella háppy

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky. Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu.

Bella Bohemia věnuje rodičkám Happy balíček pro maminky (balení plenek Happy, ubrousků Happy, podložek Happy, dámské hygieny a odličovacích tamponů Bella, dětského metru a svačinového boxu) v hodnotě 700,-  Kč.

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jarní výlety maminek - diskuze

Poradna

Nárok na porodné

| Janice78 | 19.02.2020, 13:46

Dobrý den,
ráda bych se na Vás obrátila s dotazem či pomocí ve věci zamítnutého nároku na porodné.
Jsem samoživitelka, OSVČ.
Dotaz, proč nedosáhnu na porodné jsem zaslala úředníkovi, který mou žádost vyřizoval na jeho email i do datové schránky. Níže zasílám svůj dotaz a jeho odpověď. Nechápu ale, proč po mě chtěl úředník dokládat i zálohy z pssz a ze zdravotní pojišťovny pro účely zjištění nároku na porodné, když se ve finále odkazuje na odstavec ze zákona, kde vycházejí z průměru a ne z mých skutečných příjmů.
Z jakého důvodu se neřídili odstavcem 4?
(4) Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost, započítává se jí jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu za každý měsíc

a) jedna dvanáctina příjmů uvedených v daňovém přiznání za kalendářní rok, který bezprostředně předchází kalendářnímu roku, do něhož spadá počátek období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku, a to bez ohledu na to, kolik měsíců osoba ve zdaňovacím období samostatnou výdělečnou činnost vykonávala a zda tato činnost byla ve zdaňovacím období vykonávána jako činnost hlavní či vedlejší, nebo
b) jedna dvanáctina příjmů, jde-li o příjmy podléhající dani z příjmů stanovenou paušální částkou, ze kterých byla stanovena daň paušální částkou, není-li dále stanoveno jinak.

Zde zasílám emailovou komunikaci
Dobrý den,

odkazuji Vás na ustanovení § 5 odst. 5 písm. a) zákona č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře:

„Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost jako hlavní činnost, započítává se jí však jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu vždy nejméně částka 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství.“

a odst. 7)

„Částka průměrné měsíční mzdy se zjišťuje za kalendářní rok předcházející období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku a vyhlašuje ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv sdělením podle průměrné mzdy v národním hospodářství vyhlášené Českým statistickým úřadem, s tím, že tuto částku zaokrouhluje na celé stokoruny dolů.“

Více Vám již sdělit nemohu. Proti vyrozumění se neodvoláváte, odvolání je proti rozhodnutí. Vyrozumění je pro Vás možnost se písemně nebo osobně vyjádřit, vyjádření e-mailem není považováno za písemnou formu, protože e-mail není opatřený elektronickým podpisem, a vysvětlení Vám poskytuji pouze jako odpověď na dotaz. Vzhledem k tomu, že jste s dítětem sama, pak hranice příjmů, pod které se musíte dostat, je velmi nízká a díky tomu nárok pak podle platných ustanovení zákona nevzniká.

Považuji tuto odpověď za dostačující a dále na případné e-maily nemohu odpovídat, mám zde dalších 500 žádostí o dávky, které čekají na zpracování.

S přáním hezkého dne,

cid:image001.png@01D5B035.29F5AF60

Lukáš Marek
Odborný referent – pracovník SSP a dávek PP pro správní obvod Praha 15 a 22
E: lukas.marek@uradprace.cz

Úřad práce ČR – Kontaktní pracoviště Praha 10
Vršovická 1429/68
Vršovice
101 00 Praha 101

Datová schránka: w7aznwp
http://www.uradprace.cz

From: Jana Dlouhá <D.Jana@seznam.cz>
Sent: Tuesday, February 18, 2020 4:57 PM
To: Marek Lukáš (UPA-ABJ) <lukas.marek@uradprace.cz>
Subject: Porodné, spis.zn.2730-20-AB

Dobrý den, pane Marku,

na základě Vašeho vyrozumění ohledně možného nároku na porodné bych se chtěla touto cestou
odvolat a požádat o vysvětlení, jak jste k finální příjmové částce 14700Kč dospěl.
Dle DAP za rok 2017, z kterého se má nárok vypočítávat byl základ daně 153.070,-Kč,
což je po vydělení 12, měsíční příjmová částka 12755,80 Kč
Jiné příjmy jsem v tomto roce neměla. Není mi tedy známo, jak jste k výsledné částce dospěl
a žádám tedy o vysvětlení

Předem děkuji

S pozdravem

Dlouhá J.


Neobtěžovala bych Vás s tímto dotazem, ale podle pana Marka je jeho odpověď dostačující a už se k ní zřejmě nehodlá vyjadřovat. Proto zkouším Vás, zda by jste byli ochotni mi danou záležitost vysvětlit, případně pomohli s odvoláním a přezkumem jejich výsledku

Předem velice děkuji

S pozdravem

Jana Dlouhá

Dobrý den,

postup úřadu je v souladu se zákonem. Pokud jste v rozhodném období vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, zjišťují se příjmy podle § 5 odst. 4). Pokud se ale jedná o hlavní činnost a jsou takto zjištěné příjmy nízké, tedy nedosahují nejméně 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, započítává se místo Vašich skutečných příjmů právě těchto 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, tak jak to uvádí § 5 odst. 5) a související odst. 7). Pokud byste vykonávala samostatnou výdělečnou činnost v rozhodném období, ale v předchozím zdaňovacím období byste ji nevykonávala, postupovalo by se podle odst. 6).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 21.02.2020, 09:54
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce