Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2016: Syndrom zanikajícího dvojčete

„Rodíme s BOL" pokračuje! S předstihem se nám ozvala maminka Adriana, která začala mít zdravotní problémy, po návštěvě lékaře zjistila, že se v děloze vyvíjela 2 oplozená vajíčka a jedno zaniklo. Jedná se o tzv. syndrom zanikajícího dvojčete. Lucka odmítla u svého gynekologa testy na cukrovku a musela podstoupit malou operaci na chirurgii, jelikož měla střep v noze. Prvorodička Alena zahájila s přáteli letní grilování a s přítelem navštívila divadlo. Hledají větší byt, ale zatím jim žádný nevyhovuje, možná se tak budou stěhovat až po narození miminka.

Společnosti, které věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka:

Pink or blue Hipp
GS Mamavit Bella Háppy Zdravé těhotenství

Maminky, jejichž těhotenství sledujeme:

Adriana (9. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Milé BOLky!

Tentokrát nebudu moc sdílná, vlastně řeším pouze svůj zdravotní stav. Minulé pondělí jsem začala trochu špinit, jinak jsem se cítila a stále cítím dobře. V úterý mě zrovna shodou okolností čekalo vyšetření u gynekologa, tak jsem chtěla spojit příjemné s užitečným. Lékař mi řekl, že špinění či krvácení v těhotenství není v pořádku. Pro jistotu mi tedy udělal ultrazvuk, kde zjistil, že se v děloze vyvíjela 2 oplozená vajíčka a jedno z nich zaniklo. To, že jsme čekali dvojčátka, jsme nevěděli, ale i tak to byl šok a byla jsem z toho smutná. Teď je důležité soustředit se na miminko, které se vyvíjí! 

Syndrom zanikající dvojčete

V prvním trimestru se prý tomu, že jedno z vajíček zanikne, říká syndrom zanikajícího dvojčete. Špinění tedy s největší pravděpodobností souvisí právě s uhynulým plodem. Dobrou zprávou však je, že to nemá žádný vliv na druhé miminko a za to jsem ráda.

Inzerce

Psychicky se necítím úplně nejlépe

Doktor mě objednal na prohlídku 26.4., kdy nás čeká velký ultrazvuk, ale prý když budu krvácet, mám přijít dříve. Špinění stále nepřestalo, tak jsem ve čtvrtek opět navštívila gynekologa. Říkal, že špinění není vůbec v pořádku, a že by mě nejraději hospitalizoval v nemocnici. Nakonec jsme se domluvili, že zůstanu doma. V nemocnici bych zřejmě jen ležela a čekali bychom, jestli špinění přestane. Nebo by bylo potřeba vyčistit dělohu, ale to by zanikl i druhý plod, což nikdo nechceme. 

Vnitřní ultrazvuk

Pro jistotu mi lékař provedl vnitřní ultrazvuk, kde mi ukázal zaniklý gestační váček a krev, která se sama odlučuje a proto špiním, vlastně se jedná o samočištění. Pro jistotu mi předepsal Utrogestan, což je lék na udržení těhotenství. Bohužel ani v jedné naší lékárně ho neměli a nemohli zjistit víc, protože nefungoval internet. Zajela jsem proto do nedalekých Ivančic.

Inzerce

Na kontrolu jdu za týden, tedy ve čtvrtek. Kdyby nastalo krvácení, mám přijít ihned. Snad se to spraví samo a co nejdříve.

Příští týden mám 27. narozeniny a plánovala jsem rodinnou oslavu. Nejspíš to ale odložím, nebo uděláme jen malé posezení. Nemám teď moc náladu.

Inzerce

Vy se ale mějte krásně a užívejte teplé dny!

Lucie (27. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Igor

Ahoj holky,

minulý týden po dovolené proběhl v klidu a pohodě, pondělí a úterý jsem vybalovala a prala oblečení naše i dětí, které jsme měli s sebou. Bylo nádherně, tak to všechno krásně uschlo a většinu času jsme trávili s dětmi venku na zahradě.

Inzerce

Život na dědině

Čím více je cítit jaro, tím jsem radši, že jsme se přestěhovali na dědinu a máme k dispozici zahradu, kde se můžu s dětmi vyvalit, v klidu si vypít kafe a dělat jenom dozor. Už se těším na léto, až vytáhneme bazének, postavíme trampolínu a uděláme pískoviště. Zatím tu nic moc nemáme, protože se bude dělat nový plot a nerada bych všechno pořád stěhovala.

StázinkaOdmítla jsem testy na cuktrovku

V úterý odpoledne, když bylo u nás největší teplo a na teploměru na slunci 36 °C, jsem měla kontrolu na gynekologii. Sotva jsem tam dofuněla", více mi popravdě vyhovovaly ty chladnější dny. Kontrola proběhla dost rychle, buď neměl pan doktor náladu už předtím, nebo jsem mu ji zkazila tím, že jsem odmítla testy na cukrovku, ale prohlédl mě jen tak narychlo, ani moc nemluvil. Miminko je v pořádku a má se podle kopanců velmi čile k světu, takový divoch v břiše nebyl snad ani Igor.

Střep v noze a návštěva chirurgie

Ve středu ráno jsem vezla děti k babičce, abych si odpracovala svou brigádu, ale překazil mi to střep v noze, který jsem si tam vrazila v pondělí na zahradě (a pak že je chození naboso zdravé), tak jsem radši jela na chirurgii, protože vytáhnout nešel a bolelo to jako čert. Na chirurgii jsem si dvě hodiny počkala ve frontě, aby mi za pět minut doktor střípek vyoperoval a zalepil, no myslela jsem, že nedojedu, bolelo to víc než předtím. Odpoledne jsem vezla do servisu naše milované autíčko, které vyhodili technici od emisí před technickou, tak nám držte palce, ať ho dají do kupy a technickou projdeme na druhý pokus. Bez auta to tady na konci světa vážně nejde, proto máme zatím půjčené auto mojí maminky.

V neděli jsme byli na oslavě narozenin u švagrové. Celou rodinu skolila nějaká choroba, nikdo ani moc nejedl, nepil. Večer doma odpadl můj muž a v noci i já, tchýni prý taky není nejlíp, asi se na nás podepsaly ty výkyvy počasí, tak snad budem brzy fit a nechytnou to děti.

Tak pá a zas příští týden. :-)

Alena (26. týden těhotenství, čeká první miminko)

Milé maminky,

další týden je za námi a já přináším malou rekapitulaci toho, co se u mě dělo. Především jsem po předchozím hektickém týdnu zvolnila tempo, relaxovala, odpočívala a nic závratného jsem nedělala. :-) Pondělní a úterní den jsem se nabíjela venku sluníčkem a byla s rodiči, kde mám zahradu. Vyjela jsem z města pryč. Trochu jsem se opalovala, něco jsem si přesadila a ostříhala na zahradě a v pozici na čtyři, na pejska, v rámci možností něco málo vyplela, ale břicho mi docela vadilo.... už je to znát.

První jarní grilování

Úterní odpoledne jsme potom s přáteli zahájili 1. velkým jarním grilováním. Letos poprvé jsem tedy měla grilovanou klobásku z ohně.

Hledání nového bytu

Středeční odpoledne jsme se šli již po druhé podívat na byt 3+1, který jsme si již dříve vyhlédli, ale nejsme si jím 100% jistí. Byt je docela pěkný, ale lokalita se nám příliš nezamlouvá. Navíc ložnice je tam stejně velká, jako máme nyní, takže rozdíl žádný (a to bych tam chtěla vměstnat i dětskou postýlku). Nechceme se unáhlit s rozhodnutím. Už se začínám i smiřovat s představou, že v našem malém bytě ještě nějakou chvíli vydržíme. Čím víc mi roste bříško a blíží se léto, a s ním i termín porodu, tím míň se mi do stěhování chce. Nic se však nemění na tom, že větší byt chceme, jen se nechám překvapit, zda to stihneme ještě před porodem, nebo to pořešíme po narození miminka. Sama jsem zvědavá, jak to dopadne.

Lístky do divadlaNávštěva v divadle

Večer měl pro změnu náboj kulturní. Do Havířova přijela pražská scéna, tak jsme byli s partnerem v divadle. Zhlédli jsme komedii Byt na inzerát a pořádně se nasmáli, až se mi z těch záchvatů smíchu celého publika, potlesku a hlasitého projevu herců mimčo pěkně vrtělo. Moc jsme si to užili.

Čtvrteční den jsem s kamarádkou zašla na oběd do restaurace, neboť se mi nechtělo vařit. Poté jsme si udělaly menší procházku městem. Odpoledne jsem měla domluvenou masáž zad a šíje s baňkováním. 

V pátek jsem byla po dlouhé době jako přejetá parním válcem a nebylo mi dobře. Nemohla jsem se ráno vyhrabat z lůžka". Celý den jsem protrpěla s bolestí hlavy a jakousi malátností. Nechtěla jsem však den promarnit nicneděláním a být v bytě sama. Tím, že přítel byl v práci a večer měl program s kolegy z práce (slavil narozeniny), nechtěla jsem být bez programu a sama, proto jsem jela do sousedního města k našim. A odpoledne jsem zašla procházkou za kamarádkou na návštěvu.

Víkend jsem prolenošila, jelikož pršelo a bylo zima, nic a nikam se mi nechtělo. Udělala jsem si pořádek ve věcech a odpočívala. Na nedělní oběd jsme byli pozváni k přítelovým rodičům. Ještě neslyšeli naše dojmy a zážitky z mini jarní dovolené (z minulého týdne).

Mějte se pohodově spokojeně a s pozdravem opět v příštím týdnu Alča

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková.

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Pink or blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. 

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Hipp
 

Společnost Hipp maminkám věnuje kosmetické taštičky.

Pokožka miminka je pětkrát tenčí a citlivější, než je tomu u dospělého člověka, proto potřebuje speciální, jemnou péči. Kosmetická řada HiPP Babysanft byla vyvinuta s cílem minimalizovat riziko vzniku alergií u citlivé pokožky již od narození. Proto se HiPP důsledně vyhýbá potenciálním alergenům a nežádoucím látkám. Navíc obsahuje přírodní BIO mandlový olej, který pečuje o jemnou pokožku a chrání ji.

Kosmetická taštička obsahuje následující produkty:

HiPP Šampon s výtažkem z BIO mandlí 200 ml – jemně myje, je šetrný k očím a velmi dobře snášenlivý s pokožkou – ideální pro citlivou pokožku dětské hlavy.

HiPP Pleťový olej s přírodním BIO mandlovým olejem 200 ml – Olej je vhodný k jemnému ošetření pokožky v oblasti plenek a k dětské masáži.

HiPP Sprchový gel na tělo a vlasy s výtažkem z BIO mandlí 400 ml – myje citlivou pokožku a jemné vlásky velmi šetrně a zachovává přirozený kyselý plášť pokožky. Proto není pokožka při mytí namáhána a zůstává hebká od prvního dne života.

HiPP Čistící vlhčené ubrousky 10 ks - Ubrousky jsou měkké a jemné, vhodné pro jemné očištění citlivé dětské pokožky a pokožky se sklonem k alergiím.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

 • Období plánování těhotenství
 • Období těhotenství
 • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Bella háppy

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky. Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu.

Bella Bohemia věnuje rodičkám Happy balíček pro maminky (balení plenek Happy, ubrousků Happy, podložek Happy, dámské hygieny a odličovacích tamponů Bella, dětského metru a svačinového boxu) v hodnotě 700,-  Kč.

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství

 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Syndrom zanikajícího dvojčete - diskuze

 • Taky jsem špinila, měla jsem křeče, byla jsem i několik dní v nemocnici a nakonec po dvou týdnech se došlo k názoru, že jde buď o syndrom odcházejícího dvojčete nebo hematom.

  Léčba je prý stejná, být v klidu a čekat a nemá tudíž cenu zjišťovat, která z variant je ta správná. Každopádně já přestala špinit, ale na ultrazvuku jsou po TOM stále viditelné stopy...

  Takže být v pohodě...(lék na vše) :)
  isissi   | 12.04.2016 10:56:48
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Vyvoj 14 ti mesicniho syna

| Cucollino | 29.03.2020, 11:38

Dobry den,memu mladšímu synovi za tyden bude 14 mesicu..Mam par obav zda je u nej vse v poradku co se tyka vyvoje.
Mam jeste starsiho syna,u toho resime otazku autismu ci VD,jeste nema stanovenou diagnozu a je mu 4,5 roku..
Co se tyka mladsiho,tak ten se narodil od 14 dni drive,co se tyka motorickeho vyvoje,je zrejmne vse tak jak ma byt,leze po čtyřech,sedi,obchází nabytek,za ruku jde ale nema odvahu se pustit a jit sam.Vsude tedy vyleze na gauc,postel,schody uplne bez problemu uz od 11 ti mesicu..
Spis co me trapi je to zda je to ostatni v poradku..Kdyz mu treba ukazu 5 zvířátek v radě a zeptam se kde je krava,prase,kocka,pes atd tak bez váhání bud schodi nebo vezme do ruky.Kdyz se ho zeptam aniz by je videl tak je videt ze hleda,ale jakmile vidi neco jineho tak si jde proste po svem :-) Kdyz mu reknu dej,bud se zacne rozcilovat ze mi to neda,nebo to po me hodi a parkrat tedy mi to dal do ruky.Ale nejake prines,ukaz to zatim jinak ne..kostky kdyz postavim komín schazuje ale nepostavi.Za to kazde smitko na zemi sebere..Zacina tedy pouzivat na vse ukazovacek autickem jezdi i tim ukazovackem,ale ucelne k ukazovani ho jeste nepouziva,to taky nevim zda je v normlne nebo ne.Co se tyka ocniho kontaktu tak ten je v poradku,je mazlivej,kdyz delam blbinky smeje se,kdyz se mu nevo nelibi da tez najevo,kdyz znizim z dohledu ted jde ke dverim a place.Co se tyka reci,tak po ockovani 1 hexy mi prestal zvatlat,pak zacal po 2 mesicich opet zvatlat,takze jedeme bababa,dadada,dedede,tatata,bada,vaba atd a obcas kdyz teda me vidi tak rika mamama..paci paci umi,papa taky,varila myšička kasicku tez ale udela jen kdyz se mu chce.Co se tyka treba návštěv taky nema problem,je vcelku kontaktni,takze se smeje kdyz se na nej nekdo usmeje,necha se pochovat atd..Ale porad si me hlida.Na fotce ukaze kde je mama a kde je tata a kde je bracha taky uz se nam povedlo..Na jmeno reaguje tez z 90 ti procent,pokud neni nejak zaneprázdněn ..Na starsiho je spise jako lepidlo :-) porad by s nim chtel byt nejak v kontaktu ale kdyz ma starsi špatnou naladu tak se mu to nelibi,samozrejme tahanice o hracky jsou u nas bezna vec.Co ma starsi musi mit i mladsi.Kdyz neni po jeho je tez problem a vyjádří svuj nesouhlas.Co s tyka zvirat,mame dva psi takze s tim problem taky neni..Porad jim zkoumá usi,zuby,oci :-)
Prijde mi jako zvídavé ditko.Posila auticka po zemi,vse musi zmacknou a vyzkouset co to dela a umi.Kdyz mu neco nejde tak se vzteka.A dalsi vec co mne trapi,je to,ze sve jidlo musi mit rozmixovane,kousky nesnese,ale pecivo a mnamky co se mu da do ruky sni bez problemu.
Nevim zda jsem vse popsala srozumitelné ale zajimal by mne Vas nazor zda mam popripade vyhledat i nejakeho odborníka a nebo zda pockat.Vim ze se dela screening ale jen by mne zajimal Vas nazor na dane veci.
Dekuji moc za odpoved.S pozdravem Monika

Dobrý den, pouze podle popisu chování vašeho synka a bez možnosti chlapce vidět, vám nemohu zodpovědně odpovědět na dotaz ohledně jeho vývoje. Vývoj syna by podle některých popisovaných projevů mohl být nerovnoměrný. Píšete ale, že se starším synem chodíte na nějaká odborná vyšetření, je v řešení možnost poruchy autistického spektra. Pokud vám jde o vyloučení obdobných potíží u mladšího chlapce, pak bych vám doporučila dohodnut si konzultace u odborníků, kam chodíte se starším synem, což bych považovala za nejrychlejší řešení. Potom samozřejmě probíhá screening, který pravdivě vyplňte. Zdravím Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 31.03.2020, 07:52
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce