Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2016: Jak se maminkám daří

„Rodíme s BOL" pokračuje! Adrianu čeká příští týden velký utrazvuk, ale druhé miminko se vyvíjí dobře. Oslavila také s manželem a Emilkou své narozeniny, a s přáteli si opekla své první buřty. Lucka už se třetího miminka nemůže dočkat, Igorek za poslední dobu hodně dospěl a definitivně se zbavil plenek na spaní i na noc. S ostatními maminkami z okolí podniká výlety s dětmi v kočárcích, nebo šátcích po horách v okolí. Alenu trápí častá noční nespavost. Už má pro miminko vybraný kočárek i postýlku. O víkendu s přítelem vyrazili na zříceninu hradu Hukvaldy.  

Společnosti, které věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka:

Pink or blue Hipp
GS Mamavit Bella Háppy Zdravé těhotenství

Maminky, jejichž těhotenství sledujeme:

Adriana (10. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Milé holky,

Emilka

minule jsem měla trochu trápení, tak jsem žádné zážitky ani prožitky nepopsala. Musím se však vrátit k neděli 3. 4., kdy jsme se s manželem vrhli do kina. Od mamky jsem dostala 4 lístky, které dostala v práci. Jeli jsme do kina Scala v Brně na předpremiéru filmu Jak básníci čekají na zázrak, je to již 6. díl „Básníků“. I když jsem nikdy nebyla velkým fanouškem tohoto filmu, hodně jsme se pobavili. Po promítání nás čekala beseda s režisérem Dušanem Kleinem a herci z filmu, Václavem Svobodou a Denisou Nesvačilovou, která hrála dceru Vendulky. A po besedě nás potěšilo i občerstvení.

Druhé srdíčko bije a dítě se vyvíjí

Co se týká mého zdravotního stavu, stále špiním, ale zdá se, že je vše v pořádku. V úterý po cvičení s Emilkou jsem zjistila, že trochu krvácím, tak jsem šla k doktorovi dřív (měla jsem jít ve čtvrtek na kontrolu). Souvisí to zřejmě stále s odlučováním zaniklého dvojčete. Druhé srdíčko bije a dítě se vyvíjí. Více o miminku se dozvím 26. 4., kdy mě čeká velký ultrazvuk. Stále užívám Utrogestan, který mi doktor předepsal pro výživu miminka. Z počátku mě trochu trápily vedlejší účinky, motání hlavy a velká únava. Vyřešila jsem to tak, že 1 tabletu si dám večer před spaním, ranní dávku užiji brzy ráno, když jdu třeba na záchod, a pak to prospím.

NarozeninyMoje narozeniny

Po vyšetření jsem s Emilkou čekala na manžela a zašli jsme si všichni do restaurace na večeři, protože jsem měla ten den narozeniny. Seděli jsme na zahrádce a malá si pohrála na písku s ostatními dětmi. 7. 4. měl narozeniny i náš pes Falco, dostal od nás psí matraci a krásně si na ni lebedí.

V pátek k večeru nás navštívila moje sestra Verča s přítelem Vaškem. Od manžela jsem k narozeninám dostala stolní hru Kufr 2, tak jsme hráli více než 3 hodiny a skvěle jsme se pobavili. Kdyby nebylo už pozdě, hráli bychom dál! :-D

Posezení u ohně

Sobotní den jsme celý strávili na zahradě, přijela švagrová Bára s manželem Davidem. Přijeli mi popřát, tak jsme poseděli a opekli si první letošní buřty.

Inzerce

Přesto, že už mi všichni popřáli a dali dárky, plánuji ještě nějaké sobotní posezení, možná další víkend.

Všem Bolkám přeji krásný týden! :-)

Inzerce

Adriana

Lucie (28. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Ahoja holky,

tento týden ani moc nevím, co vám napsat. Celý týden probíhal v poklidu, až na problémy s autem, které nám ani na druhý pokus neprošlo STK, takže v dalším týdnu nás čeká další návštěva servisu a výměna všeho možného. Bez auta se bohužel neobejdeme, takže zatím jezdíme adrenalinově na černo. Snad to už příští týden dovedeme ke zdárnému konci.

Inzerce

V úterý jsem měla sraz s kamarádkou, že se půjdeme s Igorkem někam projít na hřiště a na kafe. Kamarádka měla s sebou svoje čerstvé dvouměsíční miminko a mně připadalo tak malinké, ani si nepamatuji, že naše potvory byly někdy takhle miniaturní. Už se nemůžu dočkat, až mi dají do ruky našeho dalšího drobečka, úplně mě to navnadilo.

Návštěva nové dětské kavárny

Ve středu jsme s druhou kamarádkou Verčou zašly odzkoušet novou dětskou kavárnu s herničkou v Těšíně. V Těšíně moc míst, kam jít s dětmi, není, spíš nejsou téměř žádná, takže jsem ráda, že zde něco nového je. Musím je tedy obrovsky pochválit, není to klasická obří herna na vyblbnutí dětí, je to takové maličké, ale příjemné, pro děti kolem dvou, tří let akorát. Igorek opět překvapil tím, jak za poslední dobu hodně dospěl a opravdu se všude chová jako velký kluk. Krásně mluví, komunikuje s dětmi, takového ho snad ani neznám.

Igorek bez plenek

A když už jsme u toho Igorka, mám pro něj jednu velkou pochvalu. Během posledních 14dní se definitivně zbavil plenek na spaní i na noc, chodí krásně i na velkou na záchod, což dříve nehrozilo, kadil jedině do plenky. Asi si k tomu potřeboval opravdu dojít sám, ale teď je i on na sebe hrdý, a zbytek plenek už jsme slavnostně darovali synovci. V jeho skoro třech letech to možná není až takový úspěch, ale říct mi to někdo před měsícem, tak mu neuvěřím.

StázinkaSe Stázinkou na poháru

V pátek slavila Stázinka svátek, takže hrdě nesla sladkosti do školky, a odpoledne jsem ji vzala s sebou do cukrárny na pohár, prošly jsme se spolu po městě, pochodily po nákupech a odpoledne jsme si super užily. V poslední době je pro ni největším dárkem jakákoliv doba strávená se mnou bez Igora. I když bráchu bezmezně miluje, tak opravdu vidím, jak je ráda, že jsme spolu samy a vždycky si to hezky užijeme. 

Sraz s ostatními maminkami

Sobotní den jsem strávila s dětmi sama, můj muž jel s kamarádem na Slovensko na hory, tak jsem si alespoň na zahrádce přesadila rajčata a saláty. Igorek mi je tak horlivě pozalíval, že netuším, jestli se mi ta rajčata ještě někdy vzpamatují. Zkrátka aktivní zahradník. Večer, když se Luboš vrátil domů, jsme se doma akorát prostřídali, a já měla sraz s holkama z naší místní skupiny mamin, se kterými jsem se potkala před dvěma lety. V dnešní době sociálních sítí jsme se daly dohromady jak jinak než přes Facebook. Podnikáme spolu výlety s dětmi v kočárcích nebo šátcích po horách v okolí. Už jsme toho nachodily celkem dost a vždycky sklízíme obdiv za účast a počet dětí, které s sebou táhneme. Sešly jsme se tam podobné povahy, takže jsem v nich našla opravdu dobré kamarádky, které mi po neustálém stěhování pomohly se někam začlenit.

Na horách s maminkama

V neděli jsme se klasicky sešli na oběd u tchýně i se švagrovcema a jejich třemi dětmi, a jelikož bylo krásně, tak abychom celé odpoledne neproseděli, udělali jsme si procházku s dětmi na zmrzlinu, a pak do Cieszyna na zámek a park okolo Piastovské věže. Počasí bylo úplně letní, nádhera. Akorát mě teda už dlouhé procházky vážně zmáhají, nevím, jak to doklepu do června. :-D

Rotunda v Cieszyne na zámku Na zmrzlině

Tak, holky, užívejte sluníčka a dětí a zase příští týden. :-)

Alena (27. týden těhotenství, čeká první miminko)

AlčaAhojte čtenářky,

tak je tu mé další shrnutí týdne, letí to jak voda. :-) Za chvíli se ani nenadějeme, a bude tu letní sezóna sukní, kraťasů, šatů. Už se nemůžu dočkat, zároveň mám však obavy, jak bude finální 3. trimestr probíhat, a jak se budu cítit. Zatím to ještě jde, až na mou častou noční nespavost. Teď se mi stává, že se vzbudím ve 3 ráno - klasicky cupitám na WC a např. do 6. hod. ranní se převaluji z boku na bok, nenacházejíc vhodnou polohu, miminko má z mého břicha tréninkový boxovací pytel a mele sebou nepřetržitě". Takže bývám dopoledne docela nevyspalá, rozlámaná a trvá mi, než se zmátořím". :-) Ale jinak všechno fajn. Až na mé noční spaní a nespaní.

Vybíráme nový byt

Z kraje týdne jsme opět řešili byt a nabídky nového bydlení. Nechyběly ani prohlídky volných bytů. Byli jsme omrknout další 2 kandidáty, a nakonec jsme na jeden z bytů podali žádost. Rozhodnutí, zda vybrali zrovna nás z mnoha zájemců, se dozvíme až koncem měsíce. Tak se uvidí, zda se ještě budeme stěhovat, nebo bydlení pořešíme až po porodu.

Středeční den jsem prožila s kamarádkou, která za mnou přijela z Třince. Zašly jsme na dobré jídlo, nechyběla odpolední kávička a omrknutí oblečení v obchodech. Svítilo sluníčko, bylo nádherně, tak jsme až do večera trajdaly" po venku a klábosily". :-)

Alča

Ve čtvrtek jsem zajela za kolegy na kus řeči do práce a předala šéfové nemocenský lístek a navečer jsem jela k rodičům.

Postýlka a kočárek pro miminko

Páteční den s přítelem byl ve stylu vybírání dětské postýlky a kočárku, jelikož spolu jsme se ještě dívat nikde nebyli. Opět jsme zavítali do příhraničního polského Cieszyna. Mezi kočárky už mám od minule (Polsko s mamkou) vyhlídnutého favorita - pokud mě nezaujme ještě někde jiný, tak si zarezervuji již vybraný, na kterém jsme se oba s miláčkem shodli. A pak ho jen zaplatit.?

Postýlka bude ve finanční režii mých rodičů, o té mám také jasnou představu. Tu mi mamča zajde koupit až pár dní před porodem, zatím bych ji neměla kam dát. 

VýletVýlet na zříceninu

Sobotní den s krásným počasím byl výletní, procházkový, směr hospůdka a poobědní čepované pivečko. Občas zhřeším a malé pivo či 2dcl vína si dám. 

Neděli jsme si s přítelem náramně výletně užili. Vyjeli jsme z města (Havířov) pryč do Beskyd směr Kozlovice a procházkou došli až ke zřícenině hradu Hukvaldy. Počasí bylo luxusní a výlet se vydařil. Jen mi už po dlouhé chůzi začaly natékat nohy a cítila jsem i bederní páteř, tak jsem byla ráda, když jsme zakotvili ve stylovém mlýně na pozdní oběd. Dala jsem si pstruha na grilu a vyslyšela tak doporučení mé rodiny, že bych měla jíst častěji ryby, které ač mám ráda, si nějak nekupuji. :-( 

Výlet

Spokojení jsme se vraceli zpět k domovu vstříc novému týdnu.

Tak zase příště, holky BOLky, u pár řádků čtení. 

Ahoj těhu Ála

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková.

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Pink or blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. 

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Hipp
 

Společnost Hipp maminkám věnuje kosmetické taštičky.

Pokožka miminka je pětkrát tenčí a citlivější, než je tomu u dospělého člověka, proto potřebuje speciální, jemnou péči. Kosmetická řada HiPP Babysanft byla vyvinuta s cílem minimalizovat riziko vzniku alergií u citlivé pokožky již od narození. Proto se HiPP důsledně vyhýbá potenciálním alergenům a nežádoucím látkám. Navíc obsahuje přírodní BIO mandlový olej, který pečuje o jemnou pokožku a chrání ji.

Kosmetická taštička obsahuje následující produkty:

HiPP Šampon s výtažkem z BIO mandlí 200 ml – jemně myje, je šetrný k očím a velmi dobře snášenlivý s pokožkou – ideální pro citlivou pokožku dětské hlavy.

HiPP Pleťový olej s přírodním BIO mandlovým olejem 200 ml – Olej je vhodný k jemnému ošetření pokožky v oblasti plenek a k dětské masáži.

HiPP Sprchový gel na tělo a vlasy s výtažkem z BIO mandlí 400 ml – myje citlivou pokožku a jemné vlásky velmi šetrně a zachovává přirozený kyselý plášť pokožky. Proto není pokožka při mytí namáhána a zůstává hebká od prvního dne života.

HiPP Čistící vlhčené ubrousky 10 ks - Ubrousky jsou měkké a jemné, vhodné pro jemné očištění citlivé dětské pokožky a pokožky se sklonem k alergiím.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Bella háppy

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky. Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu.

Bella Bohemia věnuje rodičkám Happy balíček pro maminky (balení plenek Happy, ubrousků Happy, podložek Happy, dámské hygieny a odličovacích tamponů Bella, dětského metru a svačinového boxu) v hodnotě 700,-  Kč.

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství

 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak se maminkám daří - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×