Rodíme ONLINE 2016: Alenu trápí tvrdnutí břicha

„Rodíme s BOL" pokračuje! Adriana po syndromu zaniklého dvojčete přestala mít zdravotní potíže a vypadá to, že je vše na správné cestě. Lucie zatím vybrané jméno pro miminko nemá, ale už teď je miminko akční a neustále kope. Alenin týden byl celý v duchu příprav oslavy jubilejních 50. narozenin její maminky. Chce se poradit s lékařem ohledně tvrdnutí břicha a bolesti v kostrči.

Společnosti, které věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka:

Pink or blue Hipp
GS Mamavit Bella Háppy Zdravé těhotenství

Maminky, jejichž těhotenství sledujeme:

Adriana (11. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahojky,

nechci to zakřiknout, ale zdá se, že už je vše v pořádku. Přestala jsem konečně špinit. Dál ale užívám dvakrát denně Utrogestan. Měla bych ho brát do 13. týdne. Vyživuje miminko v době, kdy se vyvíjí, tedy v období prvního trimestru.

Inzerce

V pondělí jsem měla volné dopoledne a odpoledne. Mamka měla totiž volno, a tak si malou Emilinku vzala na procházku a pak k sobě. S manželem jsme pak měli sraz u našich, kde jsme se chvíli zdrželi, a pak šli nakoupit a domů. Večer manžel musel na noční, protože v práci dodělávali nějakou zakázku, tak jsme noc strávili sami. Malá se asi kolem druhé hodiny ráno vzbudila a pořád po mně lezla, asi cítila, že táta není doma, ale nakonec usnula. Holčička totiž spává s námi v jedné posteli. Přesto, že máme postýlku bez šprušlí přiraženou u postele, nějak se jí tam v noci nechce. Nic jiného zvláštního se tento týden nepřihodilo, nebo si už nepamatuji. :-D

Šipkový turnaj

V pátek odpoledne jsme si zašli s manželem na večeři na zahrádku do hospůdky, kde si pak malou vyzvedla tchýně. Vzala si ji k nim domů na noc. Emilka prý byla moc hodná, v pohodě usnula a spinkala až do rána. V sobotu po obědě jsme si ji zase vyzvedli, čekali jsme návštěvu. Připravili jsme další narozeninové posezení pro moje rodiče a mou sestru s přítelem. Uspořádali jsme doma v obývacím pokoji malý šipkový turnaj a po 19. hodině jsme to rozpustili. :)

Inzerce

Příště se s Vámi podělím o výsledky z velkého ultrazvuku, který mě čeká v úterý.

Adriana

Inzerce

Lucie (29. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Krásný jarní pozdrav, holky,

tak jak to pokračuje u nás? Bříško (pokud se tomu dá ještě tak říkat) roste čím dál víc, poslední dny mám pocit, že už se jenom kutálím. A náš chlapeček v břiše je taky čím dál tím více akční a neustále kope, hlavně když mám chvilku k odpočinku, nebo v noci. S tím souvisí i můj největší současný problém - nemůžu spát! Já, která jsem schopná prospat celé dny, se teď každou noc dívám na hloupé pořady a seriály v televizi, protože neusnu a neusnu. A když už lehce zdřímnu, do deseti minut jsem vzhůru a musím na záchod. Usínám pravidelně mezi třetí a čtvrtou ranní u televize na gauči, takže si jistě umíte představit, jak vypadá o půl sedmé ráno mé vstávání s dětmi do školky. Čím dál tím více se začínám na porod těšit.

Inzerce

Vybrané jméno zatím nemáme

Taky jsme si teď s mužem uvědomili, jak hrozní krkavčí rodiče jsme - my nemáme ani jednu ultrazvukovou fotku! Snad nám to jednou naše dítě odpustí a snad nám odpustí i ty dříve narozené, že vůbec netuším, kde po stěhování skončila CD s videem z ultrazvuku. My na takové věci prostě nejsme, a kdyby se babičky po fotce neptaly, tak si ani neuvědomím, že žádnou nemám. No nic, po porodu ho budeme fotit dvakrát tolik. A jméno taky stále nemáme. :-D

Růžové si moc neužiju

A co se tento týden u nás událo? Naše autíčko konečně v úterý prošlo technickou a nic vážného mu nebylo. Uf, už jsem si představovala ty horentní sumy, co nás budou stát opravy. Ve čtvrtek jsem si odbyla svůj předposlední brigádní úklid - rovněž uf, uf, už mi to dává zabrat, naštěstí už jenom jednou a předávám štafetu dále. Chudáci obyvatelé domu za mnou chodí celí nešťastní, cože si beze mě počnou, kdo jim tam bude uklízet? Tak jsem je uklidnila tím, že nejpozději v září se jim vrátím zpátky, pokud bude po císaři všechno v pořádku.  V pátek jsem navštívila svoji kamarádku ze střední školy, která má teď malou holčičku, a když jsem viděla ty růžové šatičky, přišlo mi až líto, že už si toho růžového moc neužiji. Stázinka už je na sladce růžovou velká a Igor ocení spíše trička s dinosaurem. :-D

Příprava na letní sezónu

Během týdne jsem se taky dokopala k vytřízení věcí, vyřadila jsem všechny ty krásné sladké holčičí kousky, dětem už schovala zimní oblečení a všechno připravila na letní sezónu. Asi jsem to ale udělala příliš brzy, jelikož v neděli v noci a ráno u nás chumelilo, takže se možná ještě něco bude hodit.

Taky jsem konečně okopala a upravila svůj venkovní minizáhonek. Až přestane mrznout, můžu se vrhnout na výsadbu, snad mi něco vyroste. Jsou to mé první zahrádkářské pokusy, tak snad ze mě sousedi nebudou mít srandu. 

Igorka čeká zápis do školky

Příští týden nás s Igorkem čeká zápis do místní školky a v pátek další kontrola na gynekologii, tak zas toho našeho potvoráka uvidím. Snad bude tentokrát pan doktor v příjemnější náladě. Čekají mě i další odběry, tak snad bude všechno ok. 

Mějte se, holky, krásně a zase příští týden pa. :-)

Alena (28. týden těhotenství, čeká první miminko)

Ahojte těhulky,

zajímá Vás, jaký byl můj týden? Téměř celý měl atmosféru a ducha oslavy jubilejních 50. narozenin mé maminky. Pondělní dopoledne mělo pohodový průběh - doma úklid, praní, vaření, běžné domácí povinnosti - odpoledne jsme ještě s přítelem dokoupili drobnosti ohledně dárku pro moji mamču a v úterý jsme jí jeli osobně popřát. 

Středeční den jsem strávila na zahradě, kde je pořád plno práce, a já na to nějak nestačím. Mám docela velký kus osazeného pole, takže o nudu není nouze a v pohybu jsem pořád. Spíše mi partner vyčítá, že vůbec neodpočívám a nešetřím se.

Ve čtvrtek jsme zajeli do Ostravy Avion shopping parku, kde přítel potřeboval koupit košili a boty na nadcházející víkendovou oslavu.

Příprava na narozeninovou oslavu

Od pátku až do neděle už jsem se nezastavila vůbec. Páteční dopoledne jsem pekla muffiny na párty, v poledne mě vyzvedla maminka s kamarádkou a jely jsme domů k našim. Jelikož mamka měla domluvené reprezentační prostory na sousední farmě, čekala nás spousta práce. Výzdoba, aranžmá květin, zasedací pořádek, zvládnout catering a jiné. Dělali jsme si vše svépomocí a sešlo se nás téměř 30 hostů z rodiny. V pátek jsme si chtěli maximum věcí přichystat, ať nám méně zařizování zůstane na sobotu, kdy byla hostina s oslavou. V pátek večer jsme ještě šli k naší společné kamarádce, která byla mamčinou koordinátorkou a pravou rukou, doladit program a detaily akce.

Sobotní program byl jednoznačně oslava. Stoly plné dobrého jídla, pití, exkurze na farmě, projížďka povozem na koních, hudba, tanec, akce se vším všudy. Vše v kruhu blízké rodiny a přátel.

A neděle? Úklidy a úprava konferenčních prostor do původního stavu. :-) Dobrý oběd v rodinném kruhu (naši rodiče, kamarádka,..) a probírání vydařené oslavy. Abychom trochu spálili kalorie z té hromady sladkých dortíků a zákusků, i přes chladné počasí jsme faldy natřásli na vycházce.

A jak se cítím já?

Stále platí, že spokojeně, až na detail, který hodlám probrat na gynekologii a poradit se. Teď mě často, i 5x za den, tvrdne břicho (jakási křeč, stah, břicho jak kámen) - tak nevím, zda to jsou poslíčci, či tak pracuje děloha, nebo mi chybí magnesium, nebo se jen miminko hodně tlačí v děloze, nebo prostě neodpočívám a v průběhu dne si neumím lehnout a zastavit se. Pořád něco vymýšlím. Nevím, zda si dělat starosti, nebo je to normální. Proto se chci poradit s lékařem.

Nejsou to jen ty křečovité stahy, ale denně mě píchá a pobolívá v kostrči nad pánví. Možná to je všechno normální a k těhotenství to patří. Kdyby to bylo občas, asi to neřeším, ale nyní se to stalo denním scénářem. Uvidím, co se dozvím v úterý, to mě čeká kontrola.

Tak, milé dámy, užívejte si svá bříška a těhotenství, těsím se opět za týden. Alena

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková.

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Pink or blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. 

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Hipp
 

Společnost Hipp maminkám věnuje kosmetické taštičky.

Pokožka miminka je pětkrát tenčí a citlivější, než je tomu u dospělého člověka, proto potřebuje speciální, jemnou péči. Kosmetická řada HiPP Babysanft byla vyvinuta s cílem minimalizovat riziko vzniku alergií u citlivé pokožky již od narození. Proto se HiPP důsledně vyhýbá potenciálním alergenům a nežádoucím látkám. Navíc obsahuje přírodní BIO mandlový olej, který pečuje o jemnou pokožku a chrání ji.

Kosmetická taštička obsahuje následující produkty:

HiPP Šampon s výtažkem z BIO mandlí 200 ml – jemně myje, je šetrný k očím a velmi dobře snášenlivý s pokožkou – ideální pro citlivou pokožku dětské hlavy.

HiPP Pleťový olej s přírodním BIO mandlovým olejem 200 ml – Olej je vhodný k jemnému ošetření pokožky v oblasti plenek a k dětské masáži.

HiPP Sprchový gel na tělo a vlasy s výtažkem z BIO mandlí 400 ml – myje citlivou pokožku a jemné vlásky velmi šetrně a zachovává přirozený kyselý plášť pokožky. Proto není pokožka při mytí namáhána a zůstává hebká od prvního dne života.

HiPP Čistící vlhčené ubrousky 10 ks - Ubrousky jsou měkké a jemné, vhodné pro jemné očištění citlivé dětské pokožky a pokožky se sklonem k alergiím.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Bella háppy

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky. Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu.

Bella Bohemia věnuje rodičkám Happy balíček pro maminky (balení plenek Happy, ubrousků Happy, podložek Happy, dámské hygieny a odličovacích tamponů Bella, dětského metru a svačinového boxu) v hodnotě 700,-  Kč.

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství

 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Alenu trápí tvrdnutí břicha - diskuze

Poradna

Nárok na porodné

| Janice78 | 19.02.2020, 13:46

Dobrý den,
ráda bych se na Vás obrátila s dotazem či pomocí ve věci zamítnutého nároku na porodné.
Jsem samoživitelka, OSVČ.
Dotaz, proč nedosáhnu na porodné jsem zaslala úředníkovi, který mou žádost vyřizoval na jeho email i do datové schránky. Níže zasílám svůj dotaz a jeho odpověď. Nechápu ale, proč po mě chtěl úředník dokládat i zálohy z pssz a ze zdravotní pojišťovny pro účely zjištění nároku na porodné, když se ve finále odkazuje na odstavec ze zákona, kde vycházejí z průměru a ne z mých skutečných příjmů.
Z jakého důvodu se neřídili odstavcem 4?
(4) Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost, započítává se jí jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu za každý měsíc

a) jedna dvanáctina příjmů uvedených v daňovém přiznání za kalendářní rok, který bezprostředně předchází kalendářnímu roku, do něhož spadá počátek období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku, a to bez ohledu na to, kolik měsíců osoba ve zdaňovacím období samostatnou výdělečnou činnost vykonávala a zda tato činnost byla ve zdaňovacím období vykonávána jako činnost hlavní či vedlejší, nebo
b) jedna dvanáctina příjmů, jde-li o příjmy podléhající dani z příjmů stanovenou paušální částkou, ze kterých byla stanovena daň paušální částkou, není-li dále stanoveno jinak.

Zde zasílám emailovou komunikaci
Dobrý den,

odkazuji Vás na ustanovení § 5 odst. 5 písm. a) zákona č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře:

„Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost jako hlavní činnost, započítává se jí však jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu vždy nejméně částka 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství.“

a odst. 7)

„Částka průměrné měsíční mzdy se zjišťuje za kalendářní rok předcházející období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku a vyhlašuje ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv sdělením podle průměrné mzdy v národním hospodářství vyhlášené Českým statistickým úřadem, s tím, že tuto částku zaokrouhluje na celé stokoruny dolů.“

Více Vám již sdělit nemohu. Proti vyrozumění se neodvoláváte, odvolání je proti rozhodnutí. Vyrozumění je pro Vás možnost se písemně nebo osobně vyjádřit, vyjádření e-mailem není považováno za písemnou formu, protože e-mail není opatřený elektronickým podpisem, a vysvětlení Vám poskytuji pouze jako odpověď na dotaz. Vzhledem k tomu, že jste s dítětem sama, pak hranice příjmů, pod které se musíte dostat, je velmi nízká a díky tomu nárok pak podle platných ustanovení zákona nevzniká.

Považuji tuto odpověď za dostačující a dále na případné e-maily nemohu odpovídat, mám zde dalších 500 žádostí o dávky, které čekají na zpracování.

S přáním hezkého dne,

cid:image001.png@01D5B035.29F5AF60

Lukáš Marek
Odborný referent – pracovník SSP a dávek PP pro správní obvod Praha 15 a 22
E: lukas.marek@uradprace.cz

Úřad práce ČR – Kontaktní pracoviště Praha 10
Vršovická 1429/68
Vršovice
101 00 Praha 101

Datová schránka: w7aznwp
http://www.uradprace.cz

From: Jana Dlouhá <D.Jana@seznam.cz>
Sent: Tuesday, February 18, 2020 4:57 PM
To: Marek Lukáš (UPA-ABJ) <lukas.marek@uradprace.cz>
Subject: Porodné, spis.zn.2730-20-AB

Dobrý den, pane Marku,

na základě Vašeho vyrozumění ohledně možného nároku na porodné bych se chtěla touto cestou
odvolat a požádat o vysvětlení, jak jste k finální příjmové částce 14700Kč dospěl.
Dle DAP za rok 2017, z kterého se má nárok vypočítávat byl základ daně 153.070,-Kč,
což je po vydělení 12, měsíční příjmová částka 12755,80 Kč
Jiné příjmy jsem v tomto roce neměla. Není mi tedy známo, jak jste k výsledné částce dospěl
a žádám tedy o vysvětlení

Předem děkuji

S pozdravem

Dlouhá J.


Neobtěžovala bych Vás s tímto dotazem, ale podle pana Marka je jeho odpověď dostačující a už se k ní zřejmě nehodlá vyjadřovat. Proto zkouším Vás, zda by jste byli ochotni mi danou záležitost vysvětlit, případně pomohli s odvoláním a přezkumem jejich výsledku

Předem velice děkuji

S pozdravem

Jana Dlouhá

Dobrý den,

postup úřadu je v souladu se zákonem. Pokud jste v rozhodném období vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, zjišťují se příjmy podle § 5 odst. 4). Pokud se ale jedná o hlavní činnost a jsou takto zjištěné příjmy nízké, tedy nedosahují nejméně 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, započítává se místo Vašich skutečných příjmů právě těchto 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, tak jak to uvádí § 5 odst. 5) a související odst. 7). Pokud byste vykonávala samostatnou výdělečnou činnost v rozhodném období, ale v předchozím zdaňovacím období byste ji nevykonávala, postupovalo by se podle odst. 6).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 21.02.2020, 09:54
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce