Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2016: Zamlklý potrat

„Rodíme s BOL" pokračuje! Bohužel i tento týden přinášíme smutné zprávy. Adrianu trápily zdravotní potíže a jak jistě víte, objevil se u ní syndrom zanikajícího dvojčete. Minulý týden podstoupila vyšetření na velkém ultrazvuku a zjistilo se, že v gestačním váčku není miminko. V nemocnici se dozvěděla, že prodělala zamlklý potrat. Adriana se tak s námi dnešním deníčkem loučí. Držíme jí palce, ať se znovu ocitne mezi budoucími maminkami.

Společnosti, které věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka:

Pink or blue Hipp
GS Mamavit Bella Háppy Zdravé těhotenství

Maminky, jejichž těhotenství sledujeme:

Adriana

Milé holky Bolky!

I když velmi nerada, tímto se s vámi musím rozloučit. V úterý na velkém ultrazvuku můj gynekolog neviděl miminko, tak mě raději poslal do nemocnice na vyšetření. K mé smůle se mé domněnky potvrdily. Opravdu se jedná o 11. týden, ale v gestačním váčku byla jen placenta, miminko ne. To zřejmě souviselo s mým špiněním a následným vyloučením většího množství krve. Jedná se o tzv. zamlklý potrat.

Momentálně píši z nemocnice, kde jsem prodělala revizi, tedy vyčišténí dělohy pod celkovou narkózou. Před chvílí jsem se vzbudila a trochu se mi motá hlava. Konečně jsem se napila, od půlnoci jsem nesměla pít ani jíst. Břicho mě pobolívá jako při silné menstruaci a krvácím. Nechají si mě tady do rána.

Inzerce

Je mi to moc líto a jsem z toho smutná, ale jinak se zatím psychicky cítím v rámci možností dobře. Musím teď dodržovat zásady jako v šestinedělí po porodu. Drží mě nad vodou pomyšlení na další těhotenství, zkusíme to znovu a pevně věřím, že to tentokrát dopadne dobře. Další otěhotnění se však doporučuje nejdříve za 3 měsíce.

Zbylým dvěma těhulkám přeji bezproblémový zbytek těhotenství a hodně štěstí při porodu i po něm, a taky dost zdraví!

Inzerce

Vaše Adriana

Lucie (30. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Ahoj holky,

podle kontroly na gynekologii má náš nový člen rodiny 1400 g a vývojem odpovídá svému věku. Já jsem kupodivu od poslední kontroly dvě kila zhubla, což mi přijde divné, připadám si jako hroch. Ručička váhy se zastavila na 82 kilech, uf, to bude spousta uběhnutých kilometrů po porodu. Další kontrola bude opět za 4 týdny a už budou i natáčet CTG - což se mi zdá brzy, ale doktor chce mít asi náskok, kdyby mě na třetího císaře museli brát dříve. Zatím se ale celkem držím, dokonce bych řekla, že je mi nejlépe za celé těhotenství. Ani jizva mě nijak moc nebolí, tak snad to v podobném rozpoložení doklepu dokonce.

Inzerce

Psychické problémy po porodu

Vzhledem k předchozím psychickým problémům, které jsem měla po porodu Stázinky, kdy závěr byl laktační psychóza kombinovaná se schizofrenní poruchou, ani třetí dítko, stejně jako Igora, neplánuji a nechci kojit. Proto jsem si opět vybrala k porodu porodnici v Havířově, kde mi vyšli ve všem vstříc a nikdo se na mě škaredě nedíval, ani mé rozhodnutí nekritizoval. Snad budu mít opět to štěstí na stejně skvělý personál, jaký jsem tam potkala před třemi lety. Pořád se s tím sama v sobě dost peru, chtěla bych svým dětem dát to nejlepší, ale zároveň se bojím, abych zase neskončila hospitalizovaná na psychiatrii, kde jsem si tehdy sáhla na dno a dva roky braní antidepresiv mě okradly o ty nejkrásnější chvíle Stázinčina dětství. Naštěstí mám skvělou oporu ve svém muži, který za mnou ve všem stojí.

IgorekZápis do školky

Přejděme ale k jinému tématu - Igorek byl v úterý u zápisu do školky, kde se moc nepředvedl, protože se styděl. A ještě byl chudák zmatený, jelikož si myslel, že když si ho paní učitelka zapíše, tak už tam bude moci zůstat. Proto odešel i trochu zklamaný, že to vážně nešlo. S přijetím by problém být snad neměl, v červnu mu budou tři roky, a navíc se paní učitelka vyjádřila, že doufá, že se jí přihlásí na další rok alespoň 15 dětí. Igor už se na školku hrozně těší, každý den vidím jeho zklamání, když odvedeme Stázinku a on musí se mnou domů. Snad mu to těšení vydrží.

Inzerce

Stavění májky

Luboš měl po dlouhé době konečně volnou sobotu, takže jsme si ji užili v rodinném kruhu. Dopoledne jsme vyrazili na louku kousek za domem, abychom nasbírali pampelišky na med a jitrocel na sirup. Pampeliškový med jsem zkoušela poprvé a nikdy bych nevěřila, jaká je šichta jich tolik nasbírat. Obdivuji babičku, která nás každoročně medem zásobuje.

Pampeliškový med

Odpoledne pak probíhalo u nás v Nýdku stavění Májky, tak jsme se šli podívat. Po cestě jsme si dali zmrzlinu a užívali si tuhle společenskou akci". Stázinka tam měla spoustu kamarádů ze školky, takže byl problém ji vůbec odchytit, Igor se také ochotně vetřel do chumlu dětí a nechtěl jít pak ani domů.

Stavění májky Stavění májky

V příštím týdnu mě čeká školková besídka ke dni matek, tak už se moc těším. Stázinka jenom prozradila, že budou hrát divadlo a něco tancovat, takže budu mít velké překvapení a zas budu na měkko, ach ty hormony!

Tak vás všechny zdravím a zase příští týden napíšu. :-)

Alena (29. týden těhotenství, čeká první miminko)

Milé dámy,

mám za sebou hezký pohodový týden a doufám, že i vy máte krásné bezproblémové těhotenství. :-)

Pondělní den jsem si chtě nechtě musela dát off " a zklidnit se po bujarém víkendu plném oslav a příprav zmiňované mamčiny padesátky. Břicho mi opravdu tvrdlo často, minimálně 20x denně, a já to opravdu nechtěla podcenit. Navíc jsem se cítila nevyspalá a unavená.

Zátěžový test na cukrovku

V úterý jsem měla budíček před 6 ranní, jelikož na 6.45 jsem se musela dostavit na gynekologii k odběrům krve na lačno a podrobit se zátěžovému testu na cukrovku. Pití glukózy pro mě bylo v pohodě, čekala jsem daleko větší horor, jak většina těhulek na různých portálech popisuje. Za mě prostě sladká voda, co se dá vypít najednou. Takže bez obav, koho to ještě čeká. Aby toho nebylo málo, dostala jsem i očkování do zadku - protilátku, jelikož mám Rh-faktor. Ještě mě čekalo vyšetření u doktorky. Vše je podle ní v pořádku, ale měla bych víc odpočívat, lehnout si, být v klidu, zbrzdit tempo. A ještě mi předepsala magnézium. Kontrolu a poslední ultrazvuk mám v polovině května, to už mi vystaví mateřskou.

Oznámení těhotenství

Středu jsem měla pohodovou, přijela mi na návštěvu kamarádka, tak jsme si udělaly společný program. Ve čtvrtek jsem bolavé kostrči šla ulevit na mou tradiční masáž. A proto, že jsem i trochu tajnůstkářka, některé z mých kamarádek a známých doposud o mém těhotenství neměly ani tušení, tak mi to nedalo, a některým jsem to napsala zprávou, protože žijí v jiných končinách a kvůli vzdálenosti setkání častá nejsou. Stejně to bylo i s mou dlouholetou kamarádkou z Anglie, které jsem dala vědět. Asi jsem měla nějakou intuici, protože mi napsala, že zrovna ve čtvrtek letí do Česka. Takže o páteční program bylo postaráno - neviděly jsme se přes rok, takže si bylo stále o čem povídat.

Koncert Jarka Nohavici

Sobota byla pracovní na zahrádce, přítel válčil s přerostlou trávou a posekal pozemek, já si dělala pouze to, co mi rostoucí bříško dovolilo. Ale džungli mám letos na zahradě solidní.

Večer jsme se s mou rodinou jeli kulturně zrelaxovat na koncert Jarka Nohavici, který se konal v Třinci ve Werk areně. Bylo to skvělé. Mrňousek byl asi také nadšený, protože mi to dával najevo pořádnými kopanci.

Koncert Jarka Nohavici Koncert Jarka Nohavici

A v neděli nechyběla prvomájová pusina pod třešní a dobrý oběd s přítelovými rodiči.

Spokojený máj přeji a opět příští týden těhulinky. :-)

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková.

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Pink or blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. 

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Hipp
 

Společnost Hipp maminkám věnuje kosmetické taštičky.

Pokožka miminka je pětkrát tenčí a citlivější, než je tomu u dospělého člověka, proto potřebuje speciální, jemnou péči. Kosmetická řada HiPP Babysanft byla vyvinuta s cílem minimalizovat riziko vzniku alergií u citlivé pokožky již od narození. Proto se HiPP důsledně vyhýbá potenciálním alergenům a nežádoucím látkám. Navíc obsahuje přírodní BIO mandlový olej, který pečuje o jemnou pokožku a chrání ji.

Kosmetická taštička obsahuje následující produkty:

HiPP Šampon s výtažkem z BIO mandlí 200 ml – jemně myje, je šetrný k očím a velmi dobře snášenlivý s pokožkou – ideální pro citlivou pokožku dětské hlavy.

HiPP Pleťový olej s přírodním BIO mandlovým olejem 200 ml – Olej je vhodný k jemnému ošetření pokožky v oblasti plenek a k dětské masáži.

HiPP Sprchový gel na tělo a vlasy s výtažkem z BIO mandlí 400 ml – myje citlivou pokožku a jemné vlásky velmi šetrně a zachovává přirozený kyselý plášť pokožky. Proto není pokožka při mytí namáhána a zůstává hebká od prvního dne života.

HiPP Čistící vlhčené ubrousky 10 ks - Ubrousky jsou měkké a jemné, vhodné pro jemné očištění citlivé dětské pokožky a pokožky se sklonem k alergiím.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

 • Období plánování těhotenství
 • Období těhotenství
 • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Bella háppy

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky. Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu.

Bella Bohemia věnuje rodičkám Happy balíček pro maminky (balení plenek Happy, ubrousků Happy, podložek Happy, dámské hygieny a odličovacích tamponů Bella, dětského metru a svačinového boxu) v hodnotě 700,-  Kč.

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství

 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Zamlklý potrat - diskuze

 • Všem Bolkám moc děkuji za podporu! 
  Adrianita   | 05.05.2016 22:02:17
  Reagovat | URL příspěvku
 • Adriano moc mě to mrzí, držte se, příště to určitě vyjde a všechno bude v pořádku  
  Courtney   | 05.05.2016 10:38:49
  Reagovat | URL příspěvku
 • Mila Adriano,
  je mi to lito co se stalo,sama jsem mela zamkly potrat, byli jsme s pritelem smutni :( Ale dobra zprava byla,ze jsme se snszili hned dal;jak to bylo mozne a za 4 mesice po revizi jsem znovu otehotnela(deloha byla jako po zaseti-po revizi) a mamw zdravou jiz 7.mesicni Dianku-muj pribeh si muzes precist v rodime online 2016 :) Takze pozitivni mysl a pujde to! :)

  Mile holky Bolky,

  uzivejte si tehotenstvi jak to jen jde,je to uzasne.A pekne piste dal! :) Drzim van vsem palecky :)
  Silvia.H   | 04.05.2016 22:55:47
  Reagovat | URL příspěvku
 • adriano,preji rychle zotaveni a verim,ze se tady za par mesicu opet potkame..drz se     

  ostatnim jen zdravi a klidne tehotenstvi
  Liberte   | 04.05.2016 06:34:02
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den,
moje miminko bude mít za dva dny 7 týdnů a dnes jsem nahmatala že má na pravé straně hlavičky takový důlek, že to má propadlé.. Na levé straně hlavičky takový důlek nemá. Vyděsilo mě to, všimla jsem si i, už delší dobu že dává hlavičku převážně na levou stranu, umí ji dát i rovně i na pravou, ale preferuje hodně levou stranu i když se snažím ji motivovat hračkou, sama ji i hlavičku dávám na pravou stranu, ale pokaždé si ji ihned dá zase na levou stranu.. Bojím se aby neměla tu hlavičku slehlou nebo tak, co mám dělat? Mám zavolat doktorce radši? Jak jsem psala už od začátku preferuje levou, tak jsem se snažila ji dávat na pravou a už ji sama i na pravou dávala, ale posledních pár dní vidím, že zase preferuje prostě tu levou a ještě jsem nahmatala důlek, jsem z toho vyděšená...
Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den,

k posouzení "důlku" kontaktujte svého pediatra. Predilekční postavení hlavičky je v tomto věku běžné, doporučuje se pravidelně polohovat celé dítě střídavě na jeden a druhý bok, postupně vývojem začne polohovat hlavičku samo na obě strany.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 11.04.2024, 15:51
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×