Rodíme ONLINE 2016: Představení maminek

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje!

Představí se nám maminky v různých týdnech těhotenství. Každý týden se nám budou svěřovat s tím nejzajímavějším, co prožily, a svoje prožitky zdokumentují fotkami. Kromě toho, že se dozvíme, jaká vyšetření maminky absolvovaly, můžeme sledovat proměnlivost a individuální prožívání těhotenství u každé z nich.

Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Pink or blue Hipp
GS Mamavit Bella Háppy Zdravé těhotenství

Které maminky se projektu účastní? Začínáme od 5. do 22. týdne.

Adriana (5. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahoj holky Bolky!

Inzerce

Adriana s rodinou

Jmenuji se Adriana a v dubnu mně bude 27 let.

Inzerce

S manželem už jsme se znali delší dobu, ale až po několika letech jsme se dali dohromady. V té době jsem měla štěně stafordšírského bulteriéra, kterému letos bude 5 let. V roce 2014 jsem porodila dcerku Emily, které je 20 měsíců. Když byl Emilince 1 rok, vzali jsme se. Datum bylo magické 8. 8. :)

Adriana je podnikavá, má ráda, když se stále něco děje

S Emily jsem od jejího 6. měsíce chodila na kojenecké plavání a i na cvičení. V současnosti chodíme už jen cvičit, ale už se jedná o cvičení dětí do 3 let. Dcerka tedy stejně jako její rodiče i pejsek Falco miluje vodu. Už v létě jsme chodili do venkovních bazénů a v zimě občas zavítáme do krytého.

Inzerce

AdrianaJsme normální rodina, která má ráda, když se něco děje. Pravidelně chodíme na procházky, do přírody, podnikneme výlet nebo se sejdeme na zahradě a třeba si opečeme buřty.

Poprvé jsem otěhotněla asi za čtvrt roku po vysazení antikoncepce. Že jsem těhotná jsem se dozvěděla v 6. týdnu těhotenství, kdy jsem si udělala těhotenský test. Až po 2. měsíci nastaly nepřijemné nevolnosti, nechutenství a děsná únava. Trvalo to asi do 5. měsíce. Protože mně bylo stále hodně špatně, zůstala jsem doma na neschopence. Měla jsem tak spoustu času na odpočinek a plánování miminka. A hlavně jsem byla v klidu a pohodě. V kondici jsem se udržovala procházkami se psem a taky jsem chodila na těhotenské cvičení a plavání.

Inzerce

Adriana s Emily

První porod proběhl bez léků

Dcerka se narodila o 8 dní před termínem, a to 9. 7. 2014. Byl to náročný porod, který ale probíhal zcela přirozeně bez jakýchkoliv medikamentů.

Dcerka Emily byla rozkošné a moc hodné miminko, kojila jsem jí donedávna, do jejích 19 měsíců.

Hned po otěhotnění jsem to tušila

V současnosti jsem podruhé těhotná. Je to úplný začátek těhotenství, 5. týden! Tušila jsem to už 2 týdny, kdy mně bylo pořád nevolno a přestalo mně chutnat mé oblíbené kafe. Těhotenství potvrdil pozitivní těhotenský test a posléze i kontrola u gynekologa.

Potvrzení těhotenství u lékaře

Lékař mi vystavil těhotenskou průkazku, sestra mi odebrala krev a změřila tlak. Další vyšetření proběhne až 5. 4. 2016.

Zatím je mně stále špatně, ale možná o něco míň než při prvním těhotenství. Únava je hodně velká a hormony způsobují různé nálady.

Jana (10. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Milé dámy, 

jmenuji se Jana, je mi 32 let a momentálně jsem v 10. týdnu těhotenství, termín porodu vychází na říjen, a když bude mimi chtít, budeme slavit narozeniny spolu :-). Pracuji jako učitelka na střední škole, ale teď si „užívám“ doma na nemocenské kvůli rizikovému těhotenství. Bydlíme s manželem v krásném rodinném domě a máme tříletého raráška Ondru. Ten se na miminko těší, že si s ním bude hrát a že bude velký bráška, je to roztomilé.

Několikrát jsem potratila

Dlouho jsme se s manželem snažili o další miminko a hurá, povedlo se. Když se objevily dva proužky na těhotenském testu, skákali jsme oba skoro do stropu. Po mnoha neúspěších, kdy jsem samovolně potratila a při posledním těhotenství, kdy vše vypadalo, že Ondra dostane sestřičku, lékaři zjistili, že dítě má nádor a musela jsem těhotenství ukončit. Máme teď velikou radost, ale také obavy, tak doufáme, že vše dopadne dobře.

Kontrola odhalila hematom

Už jsem byla u pana doktora a ten mi těhotenství potvrdil. Jelikož mám Leidenskou mutaci, tak si musím píchat léky na ředění krve a kvůli nebezpečí potratu beru i utrogestan. Protože nemůžeme mít nic jednoduchého, tak mi lékař zjistil hematom v děloze kousek od miminka, a nyní čekáme, jak to vše dopadne. Na další kontrole uvidíme, jak situace vypadá.

Nevolnosti a únava

Momentálně se cítím šťastná, ale strašně unavená, pořád bych spala. Ranní nevolnosti mě provází celý den, ale někdy je to jen z nedostatku jídla. Když se trochu nají, vymizí. Jsem dost náladová, připadá mi, že mě podráždí každá maličkost a ne vždy mám zrovna chuť si hrát se synem, ale snažím se ovládat a vynahradit mu ten čas, co bude následovat, až se to naše maličké narodí. 

Připadá mi, že bříško už se začíná kulatit teď a manžel mi to jen potvrzuje, říká mi, že jsem kulička, což mi zase tak moc hezké nepřijde. No jo, ti chlapi. Ale co, snad ze mě ta kulička opravdu nakonec nebude, protože se snažím pravidelně cvičit. Když jsem čekala Ondru, tak jsem také cvičila a pak bylo celé těhotenství v pohodě, bez léků a porod trval „jen“ 7 hodin :-).

Lucie (23. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Lucie s dětmiAhoj Bolky,

jmenuji se Lucie a je mi 27 let, tento rok jsem se přestěhovala na vesnici na konec světa - do Nýdku u polských hranic. Dříve jsem pracovala jako asistent logistiky, nyní jsem už spoustu let na mateřské a při dětech si přivydělávám brigádami, které se mi zrovna naskytnou. Moc mě baví pohyb a sport celkově, ráda cestuju, výletím s dětmi a užívám si života, dokud mám tu "dovolenou" :-)

Moje rodina: Luboš, Stázinka a Igor

Žiji se svým současným přítelem a partnerem do nepohody Lubošem a našimi dvěma dětmi - Stázinkou (6 let), kterou mám z prvního nepovedeného vztahu a Igorem (2,5 roku). Nyní čekám naše společné a mé třetí dítko.

S mým úžasným mužem jsme se poznali  v lednu roku 2012, půl roku od doby, kdy si otec Stázinky sbalil kufry a odstěhoval se k milence. Chlapa jsem tenkrát nechtěla ani vidět, ale nějak se to sešlo a dnes jsem moc ráda, že jsem ho poznala. Docela rychle jsme se shodli, že by nám nevadilo, pořídit si miminko a tak jsem v říjnu 2012 po půl roce snažení, otěhotněla a v červnu 2013 se nám narodil syn Igor.

Chci velkou rodinu

Lucie s rodinou

Vždycky jsem chtěla velkou rodinu, hned po tom, co jsme spolu začali s Lubošem chodit, jsem ho upozornila na to, že budu chtít děti a že jich budu chtít co nejvíc. Bohužel i Igor se stejně jako Stázinka narodil císařským řezem, proto je pro mě i mé třetí těhotenství rizikové a určitě poslední, na to se mám moc ráda. Do budoucna bych se ale nebránila osvojení nebo adopci.

Že se začneme snažit o třetí dítko, jsme se rozhodli na jaře roku 2015, kdy už nám přišlo, že je Igor celkem samostatný jedinec a už by nám doma miminko neumlátil hračkami či neudělal něco podobného. Trochu jsem čekala, že se to povede hned, ale mimiňák nás napínal a našel si k nám cestu až v říjnu, takže nás opět čeká červnové dítko. Oslavy v létě jsou stejně nejlepší.

Stázinka a IgorDoma se na miminko těší všichni, kromě Igora, který ho zatím moc nechce akceptovat - je to pro něj stále takový imaginární vetřelec :-D. On je divoch, tak jsem zvědavá, jak miminko přijme, zatím je nebezpečný sobě i okolí. Naopak Stázinka se těší moc, je to už velká zodpovědná holka, předškolačka a pořád mluví o tom, jak mi bude pomáhat, tak jsem zvědavá, jak se s tím oba srovnají. 

Přihláška na vysokou školu

Doba po narození miminka bude asi náročná, než se trošku sehrajeme, Stázinka nastoupí do první třídy, Igor první rok do školky a já jsem se ve svém věku zbláznila a podala si přihlášku na vysokou školu, v dubnu budou přijímačky, tak uvidím, jak to nakonec dopadne, asi to bude docela fuška skloubit všechno dohromady.

Bolesti hlavy, borelióza a vysoký tlak - stále běhám po doktorech

Nyní jsem ve 23. týdnu a můžu říct, že třetí těhotenství je pro mě opravdu zápřah a moc si jej neužívám, i když bych ráda. Krom toho, že mi dávají zabrat ty dva narozené plody, tak i ten plůdek v břiše mě stále trápí. Pořád běhám po doktorech a řeším mé dlouhotrvající bolesti hlavy, boreliózu, se kterou se peru od září, a vysoký tlak (i když celý život trpím na nízký). :-D Doufám, že všechny problémy brzy skončí a já si budu moci i to třetí těhotenství alespoň trochu užít. Zrovna zítra jdu na kontrolu ke svému gynekologovi, kde bych měla snad konečně zjistit pohlaví (zatím prý máme velmi nespolupracující plod) a rozhodne se i co dál s tlakem a se mnou. Tak snad bude vše ok, moc se těším, až toho drobka na ultrazvuku uvidím.

Alena (22. týden těhotenství, čeká první miminko)

Alena

Dobrý den,

ráda bych se Vám představila a napsala pár řádků o sobě.

Jmenuji se Alena Juráková, pocházím z Českého Těšína a narozena jsem roku 1986 a třicítka mi tudíž letos klepe na dveře :-). Žiji již přes 2 roky s přítelem v sousedním městě Havířov v miniaturním bytečku 2+1. Nyní jsme ve fázi řešení většího hnízda a hledání prostornějšího bydlení. Snad to stihneme ještě před narozením malého "prďolky" :-). Svatbu zatím neřešíme, výhledově příští rok. Většina financí padne na nové bydlení a výbavičku pro dítě.

Jsem prvorodička - nyní v 22. týdnu

Termín porodu mám dle ultrazvuku stanoven na 20. 7. 2016. Již nyní vím, že čekáme chlapečka, má intuice se naplnila.

AlenaZatím se cítím, jako bych těhotná nebyla :). Je mi dobře, těhotenství mě zatím neomezuje a beru to docela sportovně.

Hormony se mi neplaší, chutě žádné nemám a ani jednou jsem k mému překvapení nezvracela. Pocit těhotenství mi akorát připomíná mé rostoucí bříško a jemné kopanečky miminka v bříšku :o).

Práci prodavačky jsem již nezvládala

Do 5. měsíce těhotenství jsem byla v neustálém pracovním nasazení. Má vykonávaná profese je prodavačka ve sportovním obchodě. Jedinou zátěží je celodenní stání na nohou od 9 - 20:00, v dlouhém týdnu i 3dny za sebou. Což už jsem poslední dobou nezvládala a značné pocity únavy a vyčerpání dostihly i mě. Tudíž jsem si minulý týden začala vybírat svou regulérní dovolenou a od dubna bych chtěla jít na nemocenskou.

Jelikož ráda píši, rozhodla jsem se k vám přihlásit

Mojí vášní je četba, procházky v přírodě, ráda plavu, zahradničím - mám velkou zahradu, která mě zaměstnává od jara do podzimu, takže žádné fitko nepotřebuji. A určitě se neobejdu bez káviček se svými kamarádkami, kde probíráme nejrůznější životní epizody...

Těhotenská průkazka

Miminko jsme neplánovali

Miminko extra plánované nebylo. Nechali jsme tomu volný průběh, ať si to příroda zařídí :). Já si stále hledala důvody proč ještě ne. Ale nakonec se mi rozbřesklo a "praštili jsme do toho". K našemu překvapení to bylo snad na poprvé max. na po 3., prostě hned. Plašily mě i scénáře mých kamarádek - vrstevnic, které se 2 či některé 3 roky marně snaží o baby. Já tak dopadnout nechtěla. Děsily mě jejich vyšetření, operace jako profukování vejcovodů atd., Řekla jsem si, že roky letí a není na co čekat, nechci být stará maminka.

A buch - v tom - jsem "v tom" :o)

Doufám, že vás krátké povídání o mě zaujalo a budu se těšit příští týden.

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková.

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Pink or blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. 

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Hipp
 

Společnost Hipp maminkám věnuje kosmetické taštičky.

Pokožka miminka je pětkrát tenčí a citlivější, než je tomu u dospělého člověka, proto potřebuje speciální, jemnou péči. Kosmetická řada HiPP Babysanft byla vyvinuta s cílem minimalizovat riziko vzniku alergií u citlivé pokožky již od narození. Proto se HiPP důsledně vyhýbá potenciálním alergenům a nežádoucím látkám. Navíc obsahuje přírodní BIO mandlový olej, který pečuje o jemnou pokožku a chrání ji.

Kosmetická taštička obsahuje následující produkty:

HiPP Šampon s výtažkem z BIO mandlí 200 ml – jemně myje, je šetrný k očím a velmi dobře snášenlivý s pokožkou – ideální pro citlivou pokožku dětské hlavy.

HiPP Pleťový olej s přírodním BIO mandlovým olejem 200 ml – Olej je vhodný k jemnému ošetření pokožky v oblasti plenek a k dětské masáži.

HiPP Sprchový gel na tělo a vlasy s výtažkem z BIO mandlí 400 ml – myje citlivou pokožku a jemné vlásky velmi šetrně a zachovává přirozený kyselý plášť pokožky. Proto není pokožka při mytí namáhána a zůstává hebká od prvního dne života.

HiPP Čistící vlhčené ubrousky 10 ks - Ubrousky jsou měkké a jemné, vhodné pro jemné očištění citlivé dětské pokožky a pokožky se sklonem k alergiím.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

 • Období plánování těhotenství
 • Období těhotenství
 • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Bella háppy

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky. Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu.

Bella Bohemia věnuje rodičkám Happy balíček pro maminky (balení plenek Happy, ubrousků Happy, podložek Happy, dámské hygieny a odličovacích tamponů Bella, dětského metru a svačinového boxu) v hodnotě 700,-  Kč.

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.      

 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Představení maminek - diskuze

 • vsem maminkam preji krasne a bezproblemove tehu a zdrava miminka!
  chezzie   | 17.03.2016 12:47:23
  Reagovat | URL příspěvku
 • drzim pesticky
  Moc vam vsem drzim pesti, at jde cele tehotenstvi i porod hladce. Krasne napsane pribehy vsech   Ja mam termin 14.9. A uz se doma na mimi moc tesime.
  matej9   | 17.03.2016 07:04:44
  Reagovat | URL příspěvku
 • Dvě maminky z mého oblíbeného města :))..z Českého Těšína..:)

  Zlato ty se opatruj a já si tě zkontroluji a budoucí prvorodičce Alence přeji krásné těhotenství.
  Lillynka   | 16.03.2016 20:30:32
  Reagovat | URL příspěvku
 • Držím vám všem palce, holky
  Jste úžasně sympatické maminky. A krásně píšete!   
  Calamity J.   | 16.03.2016 15:31:29
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Nárok na porodné

| Janice78 | 19.02.2020, 13:46

Dobrý den,
ráda bych se na Vás obrátila s dotazem či pomocí ve věci zamítnutého nároku na porodné.
Jsem samoživitelka, OSVČ.
Dotaz, proč nedosáhnu na porodné jsem zaslala úředníkovi, který mou žádost vyřizoval na jeho email i do datové schránky. Níže zasílám svůj dotaz a jeho odpověď. Nechápu ale, proč po mě chtěl úředník dokládat i zálohy z pssz a ze zdravotní pojišťovny pro účely zjištění nároku na porodné, když se ve finále odkazuje na odstavec ze zákona, kde vycházejí z průměru a ne z mých skutečných příjmů.
Z jakého důvodu se neřídili odstavcem 4?
(4) Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost, započítává se jí jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu za každý měsíc

a) jedna dvanáctina příjmů uvedených v daňovém přiznání za kalendářní rok, který bezprostředně předchází kalendářnímu roku, do něhož spadá počátek období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku, a to bez ohledu na to, kolik měsíců osoba ve zdaňovacím období samostatnou výdělečnou činnost vykonávala a zda tato činnost byla ve zdaňovacím období vykonávána jako činnost hlavní či vedlejší, nebo
b) jedna dvanáctina příjmů, jde-li o příjmy podléhající dani z příjmů stanovenou paušální částkou, ze kterých byla stanovena daň paušální částkou, není-li dále stanoveno jinak.

Zde zasílám emailovou komunikaci
Dobrý den,

odkazuji Vás na ustanovení § 5 odst. 5 písm. a) zákona č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře:

„Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost jako hlavní činnost, započítává se jí však jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu vždy nejméně částka 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství.“

a odst. 7)

„Částka průměrné měsíční mzdy se zjišťuje za kalendářní rok předcházející období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku a vyhlašuje ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv sdělením podle průměrné mzdy v národním hospodářství vyhlášené Českým statistickým úřadem, s tím, že tuto částku zaokrouhluje na celé stokoruny dolů.“

Více Vám již sdělit nemohu. Proti vyrozumění se neodvoláváte, odvolání je proti rozhodnutí. Vyrozumění je pro Vás možnost se písemně nebo osobně vyjádřit, vyjádření e-mailem není považováno za písemnou formu, protože e-mail není opatřený elektronickým podpisem, a vysvětlení Vám poskytuji pouze jako odpověď na dotaz. Vzhledem k tomu, že jste s dítětem sama, pak hranice příjmů, pod které se musíte dostat, je velmi nízká a díky tomu nárok pak podle platných ustanovení zákona nevzniká.

Považuji tuto odpověď za dostačující a dále na případné e-maily nemohu odpovídat, mám zde dalších 500 žádostí o dávky, které čekají na zpracování.

S přáním hezkého dne,

cid:image001.png@01D5B035.29F5AF60

Lukáš Marek
Odborný referent – pracovník SSP a dávek PP pro správní obvod Praha 15 a 22
E: lukas.marek@uradprace.cz

Úřad práce ČR – Kontaktní pracoviště Praha 10
Vršovická 1429/68
Vršovice
101 00 Praha 101

Datová schránka: w7aznwp
http://www.uradprace.cz

From: Jana Dlouhá <D.Jana@seznam.cz>
Sent: Tuesday, February 18, 2020 4:57 PM
To: Marek Lukáš (UPA-ABJ) <lukas.marek@uradprace.cz>
Subject: Porodné, spis.zn.2730-20-AB

Dobrý den, pane Marku,

na základě Vašeho vyrozumění ohledně možného nároku na porodné bych se chtěla touto cestou
odvolat a požádat o vysvětlení, jak jste k finální příjmové částce 14700Kč dospěl.
Dle DAP za rok 2017, z kterého se má nárok vypočítávat byl základ daně 153.070,-Kč,
což je po vydělení 12, měsíční příjmová částka 12755,80 Kč
Jiné příjmy jsem v tomto roce neměla. Není mi tedy známo, jak jste k výsledné částce dospěl
a žádám tedy o vysvětlení

Předem děkuji

S pozdravem

Dlouhá J.


Neobtěžovala bych Vás s tímto dotazem, ale podle pana Marka je jeho odpověď dostačující a už se k ní zřejmě nehodlá vyjadřovat. Proto zkouším Vás, zda by jste byli ochotni mi danou záležitost vysvětlit, případně pomohli s odvoláním a přezkumem jejich výsledku

Předem velice děkuji

S pozdravem

Jana Dlouhá

Dobrý den,

postup úřadu je v souladu se zákonem. Pokud jste v rozhodném období vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, zjišťují se příjmy podle § 5 odst. 4). Pokud se ale jedná o hlavní činnost a jsou takto zjištěné příjmy nízké, tedy nedosahují nejméně 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, započítává se místo Vašich skutečných příjmů právě těchto 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, tak jak to uvádí § 5 odst. 5) a související odst. 7). Pokud byste vykonávala samostatnou výdělečnou činnost v rozhodném období, ale v předchozím zdaňovacím období byste ji nevykonávala, postupovalo by se podle odst. 6).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 21.02.2020, 09:54
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce