Inzerce
Inzerce
Inzerce

Verča popisuje svůj dramatický porod i průběh šestinedělí

Milí čtenáři Babyonline,

ozývám se vám po více než měsíci se zprávami o průběhu mého dramatického porodu, ale i tom, jak se nám se synem daří nyní po šestinedělí.

Ale zpátky na začátek …

Inzerce

Čekání bylo náročné, aneb neříkejte nikomu termín porodu

Dobrá rada pro všechny, pokud chcete mít klid, předejít stresu a blbým otázkám typu “UŽ” každou chvilku před termínem a po termínu, tak nikomu neříkejte, kdy máte rodit. Když žena přenáší, což byl můj případ, chce rodit každý den. A když máte poslíčky a opravdu čekáte, že to přijde každou chvíli, opravdu nepotřebujete poslouchat, kdy už teda porodíte. Celkově musím říct, že tohle čekání bylo dost náročné. Nevíte, kdy to přijde, a jste v pozoru každou minutu. Těšíte se, no ale máte i obavy..

Vyvolání porodu nechemickou cestou

Od 40. týdne jsem začala chodit na kontroly do porodnice. Kontrola probíhala každý druhý, třetí den. Vždy se začalo CTG vyšetřením, pak čekání na doktora, který udělal ultrazvuk a řekl, co dál. Přenášela jsem něco přes týden a bylo mi řečeno, že když neporodím do 40. týdne plus pět dnů, což měl být pátek, tak jdu na vyvolání. Kontrolu jsem měla v úterý, každé tohle vyšetření znamenalo strávit v porodnici minimálně dvě, tři hodiny. V úterý se ale rozhodlo, že se nebude čekat a odpoledne mě již hospitalizovali. Vyvolání proběhlo pomocí mechanické diletace čípku, kdy se zavede do vagíny balónkový katetr, který se naplní vodou. Tlak, který vznikne, má vyvolat porod. U mě už v noci začaly kontrakce a ráno už jsem měla opravdu nesnesitelné bolesti v křížové oblasti. Po vyndání katetru jsem putovala na porodní sál.

Inzerce

Porod sice relativně krátký, ale hodně intenzivní

Když vám všichni říkají, že porod opravdu hodně bolí, tak si představujete, že to bude taková horší menstruace. A jelikož moje menstruace byla vždy peklo, tak jsem měla pocit, že jsem na bolest připravená. Omyl! Bolesti byly naprosto šílené. Prý to nemá každá žena do křížové oblasti, no já jsem to měla a bolest vystřelovala do pravé kyčle a nohy. Bylo to nesnesitelné. Moje hrdinské přesvědčení, že budu rodit bez epiduralu ztroskotalo a musím říct, že dát si píchnout epidural bylo to nejlepší rozhodnutí. Porod trval šest hodin a v poslední fázi tlačení jsem využila i rajský plyn, což byla velká sranda. Matyášek se narodil 2. září ve tři odpoledne, v 40. týdnu plus tři dny. Bez nástřihu a s minimálním vnitřním šitím. 

Co se mi u porodu vyplatilo a co je naprosto zbytečné?

Teď můžu s čistým svědomím říct, že fyzioterapie a masáž hráze se vyplatila. Co se nevyplatilo, byl hypnoporod. Jelikož jeho techniku jsem u porodu nevyužila a připadá mi absolutně zbytečná po tom, co jsem si porod prožila.  

Inzerce

Matyášek přišel na svět dramaticky

Vše probíhalo v pořádku. Hlavička venku, ramínka taky. Už jsem viděla Matyho, jak vylezl. Šnůra dvakrát kolem krku a Maty fialový jak malá borůvka. Naštěstí vše dobře dopadlo. Maty byl tři hodiny v inkubátoru a pak se do večera sledovala saturace. Samozřejmě žádný bonding ani přisání na sále se nekonalo a Matyho jsem viděla asi deset vteřin. Poprvé jsem si jej pochovala až večer.

Inzerce

Tady k tomu bych jen chtěla dodat pro všechny zastánce domácích porodů, že kdybychom nebyli v nemocnici, ale doma, mohlo to skončit úplně jinak... Jedna věc bylo rizikové přenášení, další věcí byly asi tři injekce na změkčení čípku, které by mi doma nikdo nepodal, a tudíž by se porod mohl táhnout i několik dalších hodin a samozřejmě poslední věc byla šňůra kolem krku. 

Odchod z porodnice a šestinedělí

Z porodnice nás pustili pátý den, protože měl Maty silnou žloutenku a musel se čtyřicet osm hodin slunit v boxu. Jinak bylo všechno v pořádku a my jsme se těšili domů. Doma jsem se díkybohu krásně rozkojila a Maty krásně přibírá na váze. Dalších pár dnů bylo náročných a musím upřímně říct, že jsem nečekala takovou smršť hormonů, emocí a psychické nepohody. Teď pomalinku končíme šestinedělí a začínáme se trošku sžívat a mít nějaký režim. 

Být matkou je nádherné a mám nejúžasnější dítě. Jsem vděčná za to, že jsme v pořádku všechno spolu zvládli. 

Verča

Sponzoři seriálu Moje těhotenské léto:

Dítě
Dítě

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic je dodavatelem hygienických potřeb pro děti, maminky i seniory. Na českém trhu se setkáte jak s kvalitními jednorázovými dětskými plenkami, přebalovacími podložkami, vlhčenými ubrousky a kapesníčky značky Happy, tak dámskými hygienickými potřebami a výrobky pro maminky v období kolem porodu značky Bella a Mamma. Plenky značky Happy a řada intimní hygieny Bella získaly vítězství ve Volbě spotřebitele – Novinka roku 2019
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám balíček do porodnice Happy v hodnotě 899 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn á 42ks, Happy vhlčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, Happy Natural care mycí gel na tělo a vlasy á 300 ml a krém 50 ml, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, porodnické vložky Bella Mamma á 10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel sensitive 300 ml a intimní vlhčené ubrousky Intima á 20 ks, dětskou přítulku a látkovou tašku Happy. 
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.
 
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Verča popisuje svůj dramatický porod i průběh šestinedělí - diskuze

Poradna

Hematom

| Matyskova | 10.06.2024, 21:21

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat, je mi 32 let a jsem v 9 týdnu. Dnes ráno chvilkové křeče ( nic hrozného) jen jsem si musela na chvilku sednout aby se to uklidnilo. Po hodině jsem šla na záchod a měla jsem moč s krví samozřejmě hned panika a gynekologie, neschopenka a klidový režim. Mam hematom, ( nevím jak velký) mimčo je v pořádku. Dostala jsem zaváděcí tablety Utrogestan, týden ( od první prohlídky) už beru femibion + prášky na ředění krve jelikož mám před čtyřmi lety operovany aneurysma na krční tepně. Kromě zácpy žádné potíže nemám a na tu už mám také sirup. Od rána už nebyla žádná krev. Zapomněla jsem se zeptat zda mohu spat ležet na boku nebo musím na zádech a pokuď budete mít nějaké rady co mohu ještě udělat pro to aby to bylo v pořádku budu moc ráda, další kontrolu mam za týden v pondělí moc děkuji za odpověď Matyskova

Dobrý den,

můžete ležet, jakkoliv je Vám příjemné, na hematom to nemá žádný vliv, dále bych žádná zvláštní opatření než ta, co již máte, neviděla za nutné, šetřit se, odpočívat, nesportovat, nezvedat těžká břemena. Držím palce.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 11.06.2024, 11:06
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×