Inzerce
Inzerce
Inzerce

Pavlínu čeká poslední ultrazvuk, za měsíc už bude miminko na světě

Milé maminky, milí čtenáři

po minulých komplikacích s virozou jsem se dočkala návštěvy gynekologie, kde mi brali naposledy krev a dělali stěry. 

Za měsíc už bude malá tady, tašku do porodnice už mám sbalenou

Nyní jsem v 35. týdnu těhotenství, příští poradna bude 12. listopadu a čeká mě poslední ultrazvuk. Za měsíc už bude malá s námi, bříško mi pěkně poskočilo, malá kope čím dál víc. Už je to i bolestivé, uvidíme, zda se narodí v termínu, syn přišel na svět asi o 3 týdny dříve a porod byl dá se říct rychlý a bez komplikací. Tašku do porodnice už mám sbalenou, zjistila jsem si na stránkách zlínské porodnice, co budu potřebovat. Je toho docela dost, chtělo by to cestovní kufr, který nemám. Cestovní tašku jsem alespoň nacpala, co to šlo. Sbalila jsem si také tašku na porodní sál, teď jen doufám, že tatínky u porodu nezruší. Byla by to škoda, ale co naděláme.

Syn je se mnou doma

Syna mám doma. Školky u nás zatím fungují, ale jsem doma, a tak mě to nijak neomezuje. Muž jako profesionální hasič pracovat musí, nemají to teď lehké. Tato doba je šílená, doufám, že bude brzy za námi.

Inzerce

Nový zubař

Absolvovala jsem prohlídku u zubaře, uvolnila se mi plomba, mám nového zubaře a je moc pečlivý a hlavně příjemný, chodí k němu i syn a pěkně spolupracuje.

Očekávám fotky z těhotenského focení

Stále čekáme na fotky z těhotenského focení. Kvůli nemoci fotografky a potížím s technikou čekáme už přes dva měsíce. Docela mě to mrzí, ale snad se brzy dočkáme.

Inzerce

Zábava s dýní

V posledním říjnovém týdnu jsme se synem dlabali dýni a vyřezávali. Byla legrace, pekli jsme sušenky ve tvaru strašidýlek, je potřeba nějak ty děti zaujmout.

Doma se nenudíme

Co nevidět bude manžel sestavovat postýlku, která je ještě po Adámkovi. Já se těším, až si ji nachystám a doladím barvičkami, než přijde princezna na svět. Jelikož nouzový stav trvá, tak pomalu nakupuji dárky na Vánoce přes internet, je to sice pohodlné, ale některé dárky se musí vybrat osobně, snad se obchody otevřou. Se synem doma tvoříme, co se dá, posbírali jsme listí a nalepili na papír, vyrobili jsme ježka a syn ho vybarvil. Měl radost, že se nám povedl.

Inzerce

Příště už s miminkem

Příště se budu hlásit po porodu s miminkem, už se na to moc těšíme.

Zdraví Pavlína s rodinou

Sponzoři seriálu Moje těhotenské léto:

Dítě
Dítě

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic je dodavatelem hygienických potřeb pro děti, maminky i seniory. Na českém trhu se setkáte jak s kvalitními jednorázovými dětskými plenkami, přebalovacími podložkami, vlhčenými ubrousky a kapesníčky značky Happy, tak dámskými hygienickými potřebami a výrobky pro maminky v období kolem porodu značky Bella a Mamma. Plenky značky Happy a řada intimní hygieny Bella získaly vítězství ve Volbě spotřebitele – Novinka roku 2019
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám balíček do porodnice Happy v hodnotě 899 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn á 42ks, Happy vhlčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, Happy Natural care mycí gel na tělo a vlasy á 300 ml a krém 50 ml, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, porodnické vložky Bella Mamma á 10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel sensitive 300 ml a intimní vlhčené ubrousky Intima á 20 ks, dětskou přítulku a látkovou tašku Happy. 
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.
 
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Pavlínu čeká poslední ultrazvuk, za měsíc už bude miminko na světě - diskuze

Poradna

Výsledky cytologie

| aksilE | 14.09.2021, 08:15

Dobrý den,
na cytologii mám podle výsledků nález, který již nestačí sledovat, ale musí se již dle doktorky řešit. Mám dvě možnosti, buďto biopsii nebo konizaci čípku, pro kterou je moje doktorka spíše nakloněna. Četla jsem však, že výsledky z 1 cytologie nemusí být přesné a výsledek může být nad/podhodnocený či falešně pozitivní. Napadlo mě, zda není lepší pro kontrolu udělat ještě jeden stěr a to již placený LAB test. Nechce se mi věřit, že bych najednou měla takový problém, na prohlídky chodím pravidelně, jsem očkována a mám několik let stálého partnera. Mám 3měsíční mimi a doporučení po zákroku je nezvedat těžké věci, což si nedovedu v mém případě představit. Plánujeme později ještě jedno a tak se obávám, zda chir. zásahem bych pak neměla problémy např. s donošením.
Je mi 26 let.

Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den, bohužel bez popsání nálezu a jeho závažnosti vám adekvátně nemohu sdělit svůj názor na váš případ. Samozřejmě jako všechny metody, testování nemusí být zcela přesné, ale pokud je nález natolik závažný, že se paní doktorka spíše i ve vašem věku kloní ke konizaci, převažují zřejmě benefity zákroku nad riziky. V případě konizace a následného těhotenství záleží na tom, kolik tkáně čípku je odstraněno (tzn. jak velký konus byl vytnut), jelikož se musí vyříznout taková část čípku, která obsahuje změněné buňky, aby zůstal takzvaný "zdravý okraj". Pokud je tento konus standartní velikosti (nedochází prakticky k amputaci čípku) a dobře se zhojí po zákroku, není důvod k obavám. Samozřejmě během těhotenství tím pádem bude čípek více sledován z důvodu předchozího zákroku, aby se rychleji nezkracoval, ale naprostá většina žen později nemá s tímto potíže. Pokud nakonec na zákrok přistoupíte, je důležité také myslet na dostatek času ke zhojení, nežli se rozhodnete znovu otěhotnět. Držím vám palce, věřím, že vše dobře dopadne ke vší spokojenosti, hezký den.

MUDr. Elena Peschoutová | Babyonline | 17.09.2021, 20:48
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×