Inzerce
Inzerce
Inzerce

Pavlína v 23. týdnu dělala marmeládu a odpočívala u vody

Ahoj maminky,

absolvovala jsem kontrolu v poradně ve 23. týdnu těhotenství, čekaly mě odběry krve. Výsledky dopadly dobře, další kontrola mě čeká až téměř za měsíc. 

Cítím se více unavená a práce začíná být obtíženější

Přibrala jsem 6 kg a cítím se víc unavená, tlak mám pořád nízký. Většinou po obědě na půl hodiny usnu a večer usínám po deváté hodině.

Inzerce

V práci to začíná být obtížnější, prodejna je klimatizovaná, přesto je mi horko a bolí záda i nohy, naštěstí mám 4 hodinovou směnu párkrát do týdne. 

Syn začal chodit opět do školky

Od pondělí začal syn chodit do školky, jelikož byl doma 5 měsíců, už mu bylo smutno po kamarádech, tak jsem ho na srpen nahlásila. Ani jsem nečekala, že bude tak spokojený, většinou se mu ani nechce jít domů a to pro něj chodím kolem 15. hodiny. Vůbec neplakal, jde vidět, že mu kolektiv po takové době chyběl. Tento týden byly fakt horka, ventilátor v bytě jel denně, vždy ho na chvíli zapnu, chodíme na koupák nebo k babičce. Na procházku většinou jdeme po šesté hodině, až není takový pařák. 

Inzerce

Domácí marmeláda

Manžel mi přivezl 17 kg meruněk, tak jsem měla o zábavu postaráno, zavařovala jsem meruňky a dělali jsme marmeládu. Máme velkou zásobu marmelády, kterou máme nejradši s vánočkou nebo na rohlíku. Zabralo mi to celý den, docela makačka, naštěstí u nás se zapojuje do práce i muž, tak mi to šlo od ruky.

Valaššká relly Valmez

O víkendu se konala Valaššká rally Valmez, na kterou jsme hned ráno vyrazili. Můj muž je velký fanoušek, a jelikož to bylo blízko, jela jsem taky, ale zážitek nic moc. Zaplatili jsme peníze za vstup do diváckého místa a neviděli téměř nic, hodně lidí si stěžovalo, že to byl totální propadák, muž chtěl jet i v neděli, ale po sobotní zkušenosti určitě ne. 

Inzerce

Osvěžení na přehradě Bystřička

Měli jsme s sebou plavky, tak jsme se osvěžili na přehradě Bystřička, vzali jsme ještě sestřenku a její děti, tak aspoň se kluci vyblbli ve vodě. Večer Adámek usnul téměř hned. 

Koupaliště v Otrokovicích

V neděli jsme se rozhodli jet na koupaliště opět do Otrokovic, vyrazili jsme už v 10 hodin a strávili tam odpoledne. Na oběd jsme si zašli do nedaleké restaurace, já na salát s masem a kluci si dali smažák. Měla jsem čas si i přečíst časopis, střídali jsme se u vody, bylo šílené horko. 

Inzerce

Letošní dovolená v kempu

Celý týden má být kolem 30 stupňů, tak se máme na co těšit. Letošní dovolenou plánujeme někam do kempu na konci srpna, snad bude ještě něco volného. Tento měsíc je celý takový nabitý událostmi a narozeninami, nás čeká první výročí svatby už za dva týdny, tak ten rok uběhl.

Mějte pohodové dny.

Pavlína

Sponzoři seriálu Moje těhotenské léto:

Dítě
Dítě

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic je dodavatelem hygienických potřeb pro děti, maminky i seniory. Na českém trhu se setkáte jak s kvalitními jednorázovými dětskými plenkami, přebalovacími podložkami, vlhčenými ubrousky a kapesníčky značky Happy, tak dámskými hygienickými potřebami a výrobky pro maminky v období kolem porodu značky Bella a Mamma. Plenky značky Happy a řada intimní hygieny Bella získaly vítězství ve Volbě spotřebitele – Novinka roku 2019
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám balíček do porodnice Happy v hodnotě 899 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn á 42ks, Happy vhlčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, Happy Natural care mycí gel na tělo a vlasy á 300 ml a krém 50 ml, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, porodnické vložky Bella Mamma á 10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel sensitive 300 ml a intimní vlhčené ubrousky Intima á 20 ks, dětskou přítulku a látkovou tašku Happy. 
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Pavlína v 23. týdnu dělala marmeládu a odpočívala u vody - diskuze

Poradna

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak to funguje s PPM po neschopnosti. Do práce jsem nastoupila 1.9.22 a od 20.2.23 jsem z důvodu častých nemoci v těhotenství doma. Tak jsem se chtěla zeptat zda mám nárok na celých 28 týdnu PPM a nevíte jak je to s nevyčerpanou dovolenou? Mám vlastně nárok na dovolenou ikdyz jsem dlouhodobě v neschopnosti? A jak to řešit? Sice mám termín porodu až po půlce srpna ale jelikož jsem těhotná poprvé tak s tím nemám žádné zkušenosti a chtěla bych být připravena

Dobrý den, pracovní neschopnost nemá vliv ne délku čerpání peněžité pomoci v mateřství. Podle uvedených informací byste měla splňovat potřebných 270 dní nemocenského pojištění (neuvádíte, že by pracovní poměr měl končit), a budete mít tedy nárok na celých 28 týdnů peněžité pomoci v mateřství. Dovolenou můžete vyčerpat po skončení mateřské dovolené před nástupem na rodičovskou dovolenou. Nárok na dovolenou vzniká i za dobu mateřské dovolené. Jako výkon práce pro nárok na dovolenou se při splnění podmínek započítává i pracovní neschopnost v rozsahu max. 20 týdnů (dvacetinásobku stanovené týdenní pracovní doby).

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 21.03.2023, 15:59
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×