Inzerce
Inzerce
Inzerce

Co je to těhotenský mozek? Verča jej na sobě v 39. týdnu začala pozorovat!

Milí čtenáři!

Poradna a CTG

Poradna v 39. týdnu proběhla v pořádku. CTG zase dobré, moč a tlak taky. Maty má 2550 gramů, doktorka říkala, že je spokojena s jeho velikostí, vzhledem k mojí konstrukci. Teď už v podstatě čekáme, kdy to přijde. V neděli máme s manželem šesté výročí svatby, takže je možné, že si Maty vybere třeba právě tento den… :)

Řídit se nebojím

Hodně maminek mi říkalo, že neřídí vůbec, nebo se bojí. Některé říkaly, že se prostě na místo řidiče nevlezou. Musím říct, že s řízením opravdu problém nemám. Řídím moc ráda a strach nemám. Řídím celé těhotenství a myslím, že v pohodě budu řídit až do porodu. Samozřejmě, že jsem obezřetnější, ale nejsem úplně klidný řidič, ráda jezdím rychleji, ale snad i bezpečně. Trošku nepříjemné je mít pas, který tlačí na bříško. Takže se hodně stává, že si v průběhu řízení pás musím potáhnout, ať mě netlačí. Na místo řidiče se úplně v pohodě vlezu tak jako před těhotenstvím. Prý se dají koupit nějaké speciální pásy pro těhotné, zatím jsem to nijak moc nepotřebovala. 

Inzerce

Zelený čaj a kafe v těhotenství

Musím říct, že od začátku těhotenství řeším dilema, jestli pít nebo nepít zelený čaj a kávu. Na začátku jsem vyřadila oboje. Postupem času jsem se vrátila k pití zeleného čaje alespoň ráno. Zelený čaj miluji. Už několik let ho s oblibou piji. Kupujeme všechny čaje sypané už několik let, a co se týká kvality, tak se to s pytlíkovým čajem nedá srovnat. Já miluji Banchu, Senchu a Milk Oolong. Myslím, že jeden zelený čaj denně je v pořádku. Kávu nepiji vůbec, jen tu bez kofeinu. Takže když mám chuť na kávu, tak si v kavárně dám bezkofeinové cappuccino. Doma máme stroj značky Jura, který má možnost kromě kávy, která se tam namele, připravit ještě další druh kávy, takže si můžu bez problému udělat bezkofeinové cappuccino i doma.

Začínám na sobě pozorovat těhotenský mozek

Začínám si všímat, že jsem víc roztržitá a neumím se stoprocentně vyjádřit. Myslím, že za to může těhotenský mozek. Četla jsem o tom a začínám to na sobě pozorovat. Prý to způsobují hormony. Je celkem vtipné, když sedím v restauraci a nenapadne mě některé slovo, které se snažím popsat, číšník se na mně dívá jako na blbce. To vždy prohlásím, že mám těhotenský mozek a ať se nezlobí. :)

Inzerce

Dlouhá procházka v parku s kamarádkou

Včera jsem byla na dlouhé procházce v parku s kamarádkou. Povídaly jsme si a povídaly a najednou jsme chodily několik hodin.  Asi jsme to trošku přehnaly, když jsem se podívala cestou domů na mobil, tak jsem nachodila přes osm kilometrů. Kilometry jsem cítila v nohách, ale i v zádech. Nad ránem jsem chytla šílenou křeč do nohy a noha mně bolela ještě i přes den. No, osm kilometrů dva týdny před termínem porodu asi není úplně TOP nápad. 

Večerní grilováni s přáteli 

Tento týden u nás byli známí na grilovačce. Naložila jsem maso, nachystala oštěpek, zeleninu, nakrájela sýry a ovoce. Den předem jsem pro manžela uvařila zelňačku. Já teď zelí nejím, bolelo by mě břicho, takže se snažím všem potravinám, které nadýmají, vyhnout.

Inzerce

Přátelé k nám dorazili kolem půl páté odpoledne, dlouho jsme seděli na zahradě, až nás začali obtěžovat komáři. Přesunuli jsme se pak ještě dovnitř a nabídla jsem jim zelňačku.

S manželem milujeme pikantní jídlo a tak i zelňačka byla pálivější. Teď samozřejmě pálivé nejím nebo absolutně minimálně. Návštěva odjela po jedné hodině ráno. Měla jsem dost. Dlouhé sezení je teď pro mě moc nepříjemné.

Inzerce

Verča

 

Sponzoři seriálu Moje těhotenské léto:

Dítě
Dítě

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic je dodavatelem hygienických potřeb pro děti, maminky i seniory. Na českém trhu se setkáte jak s kvalitními jednorázovými dětskými plenkami, přebalovacími podložkami, vlhčenými ubrousky a kapesníčky značky Happy, tak dámskými hygienickými potřebami a výrobky pro maminky v období kolem porodu značky Bella a Mamma. Plenky značky Happy a řada intimní hygieny Bella získaly vítězství ve Volbě spotřebitele – Novinka roku 2019
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám balíček do porodnice Happy v hodnotě 899 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn á 42ks, Happy vhlčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, Happy Natural care mycí gel na tělo a vlasy á 300 ml a krém 50 ml, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, porodnické vložky Bella Mamma á 10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel sensitive 300 ml a intimní vlhčené ubrousky Intima á 20 ks, dětskou přítulku a látkovou tašku Happy. 

 

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Co je to těhotenský mozek? Verča jej na sobě v 39. týdnu začala pozorovat! - diskuze

Poradna

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. S přítelem jsme měli nechráněný styk který trval zhruba 5 minut, do mě se ale neudělal je si tím jistý penis vytáhnul zhruba 3 sekundy před jeho vyvrcholením, stalo se to dva dny zpátky a já těhotná být nechci ani přítel o to nestojí byl by to průser jsme oba celkem v mladém věku. Chci se zeptat jestli mohu být těhotná a jaké je procento toho ze bych opravdu těhotná byla? Dekuji za odpověď.

Dobrý den,

procentuální šanci na otěhotnění Vám opravdu stanovit nedokážu. Stát se to může i nemusí. Pokud je pro Vás těhotenství velmi nežádoucí, tak do 72 hodin lze užít tzv. postkoitální antikoncepci, kterou lze zakoupit v lékárně.

Pro příště doporučuji užít nějakou formu antikoncepce – zvážit pravidelné užívání hormonální antikoncepce či užívání pomůcek bariérových (např. kondom).

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | dnes, 13:25
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×