Inzerce
Inzerce
Inzerce

Pavlína ve 24. týdnu těhotenství strávila víkend na chatě

Milí čtenáři,

v tomto týdnu jsem měla kontrolu jen se synem u zubaře, návštěva dopadla velmi dobře. Malý si nechal opravit zoubek a za měsíc musíme znovu, protože má více kazů. Našla jsem si nového zubaře a k dětem je moc milý on i sestra, já přešla rovnou také. 

Nové kompresní punčochy

Horka mi dávají zabrat, byla jsem u obvodní lékařky zažádat o nové kompresivní punčochy, které jsou vhodné na léto, vybrala jsem si lýtkové, což mi délkově vyhovuje. V těch mých původních bych se uvařila. Nošení je teď mnohem příjemnější. V práci nám nejede klimatizace, nějaký problém se vzduchotechnikou, doufáme, že to brzy opraví, protože se nám hůř pracuje. 

Inzerce

Masážní olej pro těhotné, kojící podprsenky a nové šaty

Začala jsem si mazat bříško masážním olejem pro těhotné, uvidím po pravidelném užívání, zda se osvědčí. Nedávno jsem hledala na internetu kojící podprsenky a nakonec objednala v Lidlu. Jsem na ně zvědavá, rovnou jsem si vzala i dvoje šaty, snad mi padnou, měli velké slevy. 

Přemýšlím nad hnízdečkem pro miminko

Ještě přemýšlím nad hnízdečkem pro miminko, moc se mi to líbí, kamarádka šije, mám od ní spoustu oblečení pro syna a zvládne ušít i hnízdečko. Je toho tolik, co by se nám mamkám líbilo. 

Inzerce

Máme vybranou šatní skříň

Konečně jsme vybrali šatní skříň do dětského pokoje, jen musíme počkat až ji naskladní cca 4 týdny, pak ráda vyfotím, je koupená v Jysku. 

Babička na návštěvě

Přijela k nám na návštěvu druhá babička z Valmezu, měli jsme hezký den. Na oběd jsme si zašli do místní restaurace a provedli jsme babičku po okolí. Ukázali jsme, kam chodíme krmit ovečky, zastávka byla i na hřišti, Adámek vytáhl kolo a ukázal babičce, jak mu to už jde, strávili jsme spolu celý den, takže jsme si stihli pořádně popovídat. 

Inzerce

Víkend na chatě u sestry

V pátek jsme odjeli k sestře na jejich chatu do přírody v pěkné oblasti Celadná, v okrese Frýdek-Místek, bylo tam úžasně! Chata je velká prostorná, provedli nás po okolí, mají 3letého syna, takže si kluci pohráli, nejvíc se jim líbilo elektrické autíčko, jezdili s ním po zahradě a byli spokojení. 

 

Inzerce

V podvečer se připravoval kotlíkový guláš, který byl výborný, jinak se grilovala krkovice, kuřecí maso, zelenina, brambory.

Pro děti bylo venku pískoviště, domeček, určitě pojedeme znova. Vraceli jsme se domů až v sobotu večer. 

Nedělní návštěva kina

V neděli jsme Adámkovi slíbili návštěvu kina, chtěl vidět Trollové: Světové turné. Bylo to moc pěkné, doporučuji se jít podívat.

Doma jsme se v klidu naobědvali a už nikam nešli, chystali jsme věci do školky na následující týden a odpočívali.

Pavlína s rodinou

Sponzoři seriálu Moje těhotenské léto:

Dítě
Dítě

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic je dodavatelem hygienických potřeb pro děti, maminky i seniory. Na českém trhu se setkáte jak s kvalitními jednorázovými dětskými plenkami, přebalovacími podložkami, vlhčenými ubrousky a kapesníčky značky Happy, tak dámskými hygienickými potřebami a výrobky pro maminky v období kolem porodu značky Bella a Mamma. Plenky značky Happy a řada intimní hygieny Bella získaly vítězství ve Volbě spotřebitele – Novinka roku 2019
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám balíček do porodnice Happy v hodnotě 899 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn á 42ks, Happy vhlčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, Happy Natural care mycí gel na tělo a vlasy á 300 ml a krém 50 ml, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, porodnické vložky Bella Mamma á 10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel sensitive 300 ml a intimní vlhčené ubrousky Intima á 20 ks, dětskou přítulku a látkovou tašku Happy. 
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Pavlína ve 24. týdnu těhotenství strávila víkend na chatě - diskuze

Poradna

Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně syna. Jsou mu 2 roky a 8 měsíců. Byl kojen 7 měsíců. Už od malinka je na mě závislý. U babiček byl dohromady čtyřikrát přes noc, nejdříve plakal, pak už to zvládl bez breku, ale nešťastný. S jídlem se trápime cca od roka. Nechce jíst s nikým jiným než se mnou. Do teď mi odmítá jíst kousky. Takže doteď mu jídlo mačkám vidličkou, když cítí maso, hned ho vyplivuje. Myslela jsem, že to bude problém s kousky jako takovými, ale sušenky a to co mu chutná normálně sní, rozkouse. Celkově ho do jídla musíme nutit. Ovoce nechce vůbec, jí pouze kapsičky. Jogurty má rad, kakao a k večeři pouze chleba se žervé. Šunku, sýr taky odmítá. Jídlo se snažíme řešit různými doplňky stravy k navození chuti k jídlu. Věřím, že z toho vyroste. Teď v září nastupuje do školky a já doufám, že až uvidí ostatní děti, tak začne papat normálně. Více mě ale trápí ta závislost na mě. Je nešťastný i s manželem. Potřebovala bych poradit, jak ho to odnaučit. Před 8 měsíci jsem začala chodit na poloviční úvazek do práce, mysleli jsme, že se to zlepsi, když nebude furt se mnou. Ale je to stále stejně. Vždycky tu dobu přetrpi, pláče když odcházím. Neustále ho ubezpečuji, že se vrátím, že jdu jen do práce. Je vidět, že tomu rozumí, ale přesto se to nelepší, spíše naopak. Moc děkuji za jakoukoliv radu. Šafránková

Dobrý den, ohledně synovy stravy se poraďte s ošetřujícím lékařem. Pokud dítě prospívá, i když konzumuje jen určitá jídla, pak není důvod k obavám. S lékařem byste ale také měli konzultovat případné doplňky stravy, které dítěti dáváte. Ne všechny musí být pro takto malé dítě vhodné. Také by možná bylo dobré, aby lékař chlapci udělal krevní obraz, jestli mu opravdu nějaké živiny chybí, abyste mu nepodávali nadbytečné množství některých živin či vitamínů. Některé děti vykazují při jídle zvláštnosti, jedí jen určitá jídla a vybírají si. Není dobré dítě do jídla nutit a nutit jej k experimentování. Nová jídla však je dobré nabízet, v případě zájmu nechat ochutnat. Chutě dětí se mění a časem třeba syn může být ke zkoušení jiných jídel přístupnější. Zvláštnosti v jídle však ale také mohou vykazovat děti např. s poruchami autistického spektra, či děti hodně v jídle konzervativní. Mám příliš málo informací a váš syn je příliš malý. Ohledně pobytu bez vás nepíšete, kdo syna hlídá, když jste v práci. To že pláče, když odcházíte bývá u dětí normální. Je potřeba mu to citlivě vysvětlit na úrovni jeho chápání a vývoje. Dobu odchodu však neprodlužovat, dítě ani nadměrně nelitovat, nemazlit apod. Potom by si myslelo, že váš odchod je něco mimořádného a je důvod se bát. Takto malé dítě také nemá ještě vyvinutý pojem času, žije přítomností a myslí si proto, že odcházíte navždycky. Trošku mi z vašeho popisu připadá, že maličko chcete, aby na váš syn byl závislý, že vám to dává dojem výlučnosti a důležitosti. To vše dítě vycítí. Proč myslíte, že dobu bez vás protrpí. Žádné malé dítě se pokud je o něj dobře postaráno, má dobře rozvinuté citové vazby a navíc třeba už zná osobu, která jej hlídá, se celé čtyři hodiny určitě netrápí a také není důvod , aby bylo nešťastné. Nemohou to být spíše vaše domněnky? Zkuste chování a vývoj syna zkonzultovat s dětským klinickým psychologem. S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 24.05.2022, 06:20
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×