Inzerce
Inzerce
Inzerce

Pavlína si v 27. týdnu těhotenství nechala pomalovat bříško

Milé maminky,

absolvovala jsem poradnu ve 27. týdnu těhotenství, cukr mi vyšel z rozboru krve dobře. Přibrala jsem už 10 kg a další poradnu mám až za měsíc. 

Nový školní rok ve školce a roušky

Nový školní rok ve školce začal dobře, žádné scény se nekonaly, vše v pořádku. Hodně se tento týden ochladilo, ráno chodíme do školky v bundě, roušky děti naštěstí mít nemusí. Brzy budou třídní schůzky s rodiči.

Nechala jsem si pomalovat bříško

Navštívila jsem ateliér, kde jsem si nechala namalovat na bříško obrázek páva, byl to takový spontánní nápad.  Používají se klasické barvy jako při malování na obličej, jsou nezávadné, a obrázek vydrží do té doby, než se smyje, já to vydržela do večera. Bylo mi celkem líto to smýt, ale spát jsem s tím nechtěla. Mám krásnou památku na své těhotenské bříško a děti se jednou třeba zasmějí. Byl to pro mě hezký zážitek a příjemně strávený čas.

Můj šatník

Musím si koupit nějakou softshellovou bundu, protože se už do své moc nevejdu, jinak nic z šatníku dokupovat nepotřebuji. 

Inzerce

S manželem jsme oba v pracovní neschopnosti 

Jelikož jsem v pracovní neschopnosti, mám teď více času, ale i více povinností, protože manžel si poranil nohu a má berle, takže marodí taky. Pro něj je to horší, není zvyklý být celé dny doma a léčení s nohou má minimálně na 14 dní. 

Domácí svíčková

Na přání manžela jsem uvařila svíčkovou, nedělám ji teda moc často, ale povedla se, jen knedlík teda kupuji, domácí jsem ještě nezkoušela. Manžel taky vaří a jde mu to skvěle, mám výhodu, že se střídáme. 

Inzerce

Výlet na pouť

Zajeli jsme si se synem do nedaleké štípy, kde se konala tradičně pouť. Syn byl nadšený z kolotočů a stánků, vybral si hračku s Tlapkovou patrolou. Strávili jsme hezké odpoledne a vyrazili pak autobusem domů. 

Začal Filmový festival pro děti a mládež ve Zlíně

V pátek 4. 9. začal ve Zlíně Filmový festival pro děti a mládež, v sobotu bylo hezky, tak jsme se šli s Adámkem podívat. Bylo třeba mít registraci, tu jsme si udělali doma přes internet, v parku to žilo. Musím říct, že i přes omezení to bylo prima, děti si mohly zahrát hry, kde se plnily úkoly a za odměnu dostaly časopis, obrázky, viděli jsme maskoty Pata a Mata i jiné, fotit se s nimi malý nechtěl, bylo kolem nich stále plno lidí. Nyní se to ve Zlíně hemží známými osobnostmi, já zatím viděla Danu Morávkovou a Romana Vojtka. Těším se, až se synem navštívíme nějakou pohádku.

Inzerce

Mějte se hezky!

Pavlína s rodinou

Sponzoři seriálu Moje těhotenské léto:

Dítě
Dítě

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic je dodavatelem hygienických potřeb pro děti, maminky i seniory. Na českém trhu se setkáte jak s kvalitními jednorázovými dětskými plenkami, přebalovacími podložkami, vlhčenými ubrousky a kapesníčky značky Happy, tak dámskými hygienickými potřebami a výrobky pro maminky v období kolem porodu značky Bella a Mamma. Plenky značky Happy a řada intimní hygieny Bella získaly vítězství ve Volbě spotřebitele – Novinka roku 2019
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám balíček do porodnice Happy v hodnotě 899 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn á 42ks, Happy vhlčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, Happy Natural care mycí gel na tělo a vlasy á 300 ml a krém 50 ml, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, porodnické vložky Bella Mamma á 10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel sensitive 300 ml a intimní vlhčené ubrousky Intima á 20 ks, dětskou přítulku a látkovou tašku Happy. 
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.
 
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Pavlína si v 27. týdnu těhotenství nechala pomalovat bříško - diskuze

Poradna

Výsledky cytologie

| aksilE | 14.09.2021, 08:15

Dobrý den,
na cytologii mám podle výsledků nález, který již nestačí sledovat, ale musí se již dle doktorky řešit. Mám dvě možnosti, buďto biopsii nebo konizaci čípku, pro kterou je moje doktorka spíše nakloněna. Četla jsem však, že výsledky z 1 cytologie nemusí být přesné a výsledek může být nad/podhodnocený či falešně pozitivní. Napadlo mě, zda není lepší pro kontrolu udělat ještě jeden stěr a to již placený LAB test. Nechce se mi věřit, že bych najednou měla takový problém, na prohlídky chodím pravidelně, jsem očkována a mám několik let stálého partnera. Mám 3měsíční mimi a doporučení po zákroku je nezvedat těžké věci, což si nedovedu v mém případě představit. Plánujeme později ještě jedno a tak se obávám, zda chir. zásahem bych pak neměla problémy např. s donošením.
Je mi 26 let.

Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den, bohužel bez popsání nálezu a jeho závažnosti vám adekvátně nemohu sdělit svůj názor na váš případ. Samozřejmě jako všechny metody, testování nemusí být zcela přesné, ale pokud je nález natolik závažný, že se paní doktorka spíše i ve vašem věku kloní ke konizaci, převažují zřejmě benefity zákroku nad riziky. V případě konizace a následného těhotenství záleží na tom, kolik tkáně čípku je odstraněno (tzn. jak velký konus byl vytnut), jelikož se musí vyříznout taková část čípku, která obsahuje změněné buňky, aby zůstal takzvaný "zdravý okraj". Pokud je tento konus standartní velikosti (nedochází prakticky k amputaci čípku) a dobře se zhojí po zákroku, není důvod k obavám. Samozřejmě během těhotenství tím pádem bude čípek více sledován z důvodu předchozího zákroku, aby se rychleji nezkracoval, ale naprostá většina žen později nemá s tímto potíže. Pokud nakonec na zákrok přistoupíte, je důležité také myslet na dostatek času ke zhojení, nežli se rozhodnete znovu otěhotnět. Držím vám palce, věřím, že vše dobře dopadne ke vší spokojenosti, hezký den.

MUDr. Elena Peschoutová | Babyonline | 17.09.2021, 20:48
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×