Inzerce
Inzerce
Inzerce

Pavlína v 18. týdnu těhotenství navštívila ZOO a zámek

Ahoj maminky,

začátek týdne proběhl kontrolou na gynekologii, jsem v 18. týdnu těhotenství a začínám cítit jemné pohyby. Přibrala jsem zatím 4 kilogramy, tlak mám stále nízký, jinak se cítím dobře. Již žádné nevolnosti, bříško hezky poskočilo. 

Kompresní punčochy jako prevence proti křečovým žílám

Začala jsem nosit kompresní punčochy jako prevenci proti křečovým žílám, v minulosti jsem podstoupila operaci, tak bych se ráda vyhnula dalším problémům. V těch vedrech je to tedy nepříjemné, ale doma mi to nevadí, zkusila jsem dát na noc, to je horší, moc se s tím nevyspím, tak používám jen přes den. 

V práci mě začínají bolet záda i nohy, jednou týdně chodím plavat

V práci to zatím zvládám, ale přiznám se, začínají mě bolet záda a někdy cítím i nohy. Pracuji jen 4 hodiny 2x-3x týdně. Ve školce mají děti prázdniny, tak vymýšlíme, jak synka zabavit. V týdnu jsme byli na návštěvě u babičky, mají zahradu s bazénem, tak je to super, pěkně v soukromí se osvěžíme. Jednou týdně si zajdu do městských lázní, plavání mě nabíjí, jsem ve svém živlu. 

Inzerce

Návštěva zlínské ZOO

Ve čtvrtek jsme navštívili i s manželem Zoologickou zahradu ve Zlíně. Nebylo tak narváno, jak tomu bývá o víkendu. Nejvíc se nám líbili tučňáci a zátoka rejnoků, kde je možnost krmení a hlazení rejnoků. Adámkovi se to moc líbilo, byl plný zážitků, v areálu jsme si dali dobrý obídek a na zpáteční cestu jsme využili jízdy vláčkem. Roušky vyžadovali pouze ve vnitřních prostorách a restauracích, zlínská ZOO je naše nejmilejší. 

Inzerce

Výlet do Vizovic na zámek

Prodloužený víkend jsme strávili výletem do Vizovic na zámek, zvolili jsme procházku zámeckou zahradou, navštívili čokoládovnu s výbornou ledovou kávou. Zašli jsme si do restaurace na oběd, všude bylo plno. Chvíli jsme museli hledat jiný podnik, ale našli jsme příjemnou restauraci se zahrádkou. Bylo horko, tak jsem zvolila zeleninový salát s kuřecím masem, výborné. Další zastávka byla v Bratřejově u kamarádky, kde se konala pouť, děti se povozily a já si odvezla domů perníkové srdce, turecký med a obří pendrek. Zbytek dne jsme strávili na zahradě u kamarádky, děti se řádně vyblbly, dospělí pokecali a víkend utekl jako voda.

Inzerce

Budu se těšit na příště.

Pavlína s rodinou

Sponzoři seriálu Moje těhotenské léto:

Dítě
Dítě

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic je dodavatelem hygienických potřeb pro děti, maminky i seniory. Na českém trhu se setkáte jak s kvalitními jednorázovými dětskými plenkami, přebalovacími podložkami, vlhčenými ubrousky a kapesníčky značky Happy, tak dámskými hygienickými potřebami a výrobky pro maminky v období kolem porodu značky Bella a Mamma. Plenky značky Happy a řada intimní hygieny Bella získaly vítězství ve Volbě spotřebitele – Novinka roku 2019
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám balíček do porodnice Happy v hodnotě 899 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn á 42ks, Happy vhlčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, Happy Natural care mycí gel na tělo a vlasy á 300 ml a krém 50 ml, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, porodnické vložky Bella Mamma á 10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel sensitive 300 ml a intimní vlhčené ubrousky Intima á 20 ks, dětskou přítulku a látkovou tašku Happy. 
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Pavlína v 18. týdnu těhotenství navštívila ZOO a zámek - diskuze

Poradna

Výsledky cytologie

| aksilE | 14.09.2021, 08:15

Dobrý den,
na cytologii mám podle výsledků nález, který již nestačí sledovat, ale musí se již dle doktorky řešit. Mám dvě možnosti, buďto biopsii nebo konizaci čípku, pro kterou je moje doktorka spíše nakloněna. Četla jsem však, že výsledky z 1 cytologie nemusí být přesné a výsledek může být nad/podhodnocený či falešně pozitivní. Napadlo mě, zda není lepší pro kontrolu udělat ještě jeden stěr a to již placený LAB test. Nechce se mi věřit, že bych najednou měla takový problém, na prohlídky chodím pravidelně, jsem očkována a mám několik let stálého partnera. Mám 3měsíční mimi a doporučení po zákroku je nezvedat těžké věci, což si nedovedu v mém případě představit. Plánujeme později ještě jedno a tak se obávám, zda chir. zásahem bych pak neměla problémy např. s donošením.
Je mi 26 let.

Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den, bohužel bez popsání nálezu a jeho závažnosti vám adekvátně nemohu sdělit svůj názor na váš případ. Samozřejmě jako všechny metody, testování nemusí být zcela přesné, ale pokud je nález natolik závažný, že se paní doktorka spíše i ve vašem věku kloní ke konizaci, převažují zřejmě benefity zákroku nad riziky. V případě konizace a následného těhotenství záleží na tom, kolik tkáně čípku je odstraněno (tzn. jak velký konus byl vytnut), jelikož se musí vyříznout taková část čípku, která obsahuje změněné buňky, aby zůstal takzvaný "zdravý okraj". Pokud je tento konus standartní velikosti (nedochází prakticky k amputaci čípku) a dobře se zhojí po zákroku, není důvod k obavám. Samozřejmě během těhotenství tím pádem bude čípek více sledován z důvodu předchozího zákroku, aby se rychleji nezkracoval, ale naprostá většina žen později nemá s tímto potíže. Pokud nakonec na zákrok přistoupíte, je důležité také myslet na dostatek času ke zhojení, nežli se rozhodnete znovu otěhotnět. Držím vám palce, věřím, že vše dobře dopadne ke vší spokojenosti, hezký den.

MUDr. Elena Peschoutová | Babyonline | 17.09.2021, 20:48
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×