Inzerce
Inzerce
Inzerce

Andrea má za sebou velmi pestrý týden: nejprve sny Alex onemocněl angínou, pak Andrea sama zánětem nosohltanu, nakonec však zvládla i oslavu svých 30. narozenin

Kontrola u lékaře a náhlé onemocnění Alexe

V pondělí mě čekala kontrola na gynekologii. Pan doktor mi tentokrát ultrazvuk nedělal, jen zkontroloval, jak jsem zavřená, změřil pupík a poslechl si srdíčko. Vše shledal v pořádku.

Po příjezdu domů byl Alex mrzutý, plačtivý, nechtěl si s ničím hrát a polehával. Během chvilky začal pěkně hicovat a spustila se rýma. Dostal paralen čípek, a jelikož byla jeho doba spánku, dala jsem ho do postýlky. Ještě měl celkem dobrou náladu, vytáhla jsem jeho nový polštář a peřinku, co dostal od babičky a povlíkla mu je. Tak byl nadšený, protože doteď spal pouze ve spacím pytli a bez polštářku.

Nutila jsem ho hodně pít, naštěstí nebyl proti. Usnul asi na čtvrt hodiny a probudil se s brekem a rozpálený ještě víc. Zkoušela jsem ho všelijak uspat, avšak bezvýsledně. Tak jsem ho ustrojila a udělala pelíšek v obýváku u pohádek. Během hodiny už měl 39,5 a rýma byla horší a horší. Za příšerného řevu jsem odsávala odsávačkou na vysavač, utěšovala a snažila se, aby byl v klidu, hodně pil, vzal si sirup na odhlenění a na teplotu. Usnul spíš vyčerpáním a během chvilky byl opět vzhůru. Postýlku měl podloženou a téměř seděl.

Teplota po čípkách, sirupech ani zábalech na ručičkách neustupovala, tak jsme volali tatínkovi, ať jede domů, že vyrážíme na pohotovost.

Vyrážíme s Alexem na pohotovost

Na pohotovosti naštěstí vůbec nikdo nebyl, hned jsme šli dál. Byl tam moc hodný doktor. Preventivně jsem sebou brala moč, tu měl Alex v pořádku. Pan doktor prohlídl ouška, poslechl ho a zjistil, že má angínu. Takže dostal antibiotika, kapky do nosu a jeli jsme. V lékárně jsem vzala i pro sebe pastilky na bolení v krku. Už i já začala cítit mírné škrábání v krku. Do večera jsme si hráli doma, četli a dívali se na pohádky.

Bylo mi čím dál hůř

Alex celou noc prospal, sice sebou strašně mlel a špatně dýchal, ale spinkal. Já strávila noc v kuchyni kloktáním a vařením čaje s medem. Ráno už jsem nemohla polknout. Tatínek zůstal doma a já si zajela k lékaři. Verdikt zněl zánět nosohltanu. Dostala jsem také antibiotika. Nakoupila jsem citrony, pomeranče, vincentku a nastolila léčbu.

Milan odjel do práce a my si udělali pyžamový den. Když Alex v poledne usnul, s radostí jsem si zdřímla. Odpoledne přijeli naši, dovezli zásoby brambor a vajíček a mamka mi uvařila guláš na dva dny a plný hrnec polévky. Tak jsem byla moc ráda, že mi aspoň to vaření odpadlo. Alex moc hlad neměl, spíš vyžadoval jen čaj a sunar.

Ve středu už bylo alespoň Alexovi lépe

Ve středu byl Alex o dost lepší, začal jako obvykle zlobit - dobré znamení. Já byla tak unavená, skládala jsem prádlo a i to mě dost zmohlo. Snažila jsem se vymýšlet nějakou zábavu, kde jsme byli oba v klidu. Kreslení, stavění kostek a kartičky pořád dokola.

Milan přijel brzy z práce, vzal si Alexe a hráli si. Měla jsem klid a čas odpočívat. Nevím, čím to bylo, ale zdálo se mi, že miminko v bříšku vůbec nespí a celý den se jen různě převaluje a kope.

Do pátku byl Milan každý den dlouho v práci, můj stav se moc nelepšil a Alex dostal ještě navíc kašel.
Pořád jsme se v tom tak nějak udržovali. Byli jsme na kontrole u naší dětské paní doktorky a ta předepsala navíc kapky na kašel.

Oslava mých narozenin

V sobotu mě čekala dlouho domluvená akce - oslava mých 30tin. Přípravy mne opravdu hodně vyčerpaly. Alex byl strašně protivný, už ho nebavilo téměř nic. Naštěstí paní doktorka říkala, že můžeme na chvilku ven.Takže když odpoledne přijeli gratulanti, alespoň ho zabavili a přišel na jiné myšlenky konečně.Oslava se vydařila, dostala jsem spoustu krásných věcí, popovídali jsme si, ogrilovali masíčko a klobásky a večer jsme padli unaveni do postele.

V neděli, abych si odpočinula, jsme jeli k mým rodičům. Babička si vzala Alexe na hraní, děda šel něco spravovat s Milanem a já měla klid.Babička nám i navařila jídlo na doma. Neděle byla opravdu odpočinková.

Příští týden mě čeká kontrola u obvodního lékaře po dobrání antibiotik a prohlídka v těhotenství.

Snad už se nám konečně udělá lépe, rýma odezní a zase budeme moc běhat venku a na hřišti.

A ještě jednou děkuji všem holkám bolkám za krásná přání k narozeninám. Udělalo mi to velkou radost.

Dle vyprávění Andrey81 připravila Naďa Barochová.

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

27. týden: oslava 30. narozenin, zánět nosohltanu a Alexova angína - diskuze

 • Ajaj,nejlépe všechny nemoce pryč
  saruska20   | 22.03.2014 12:29:05
  Reagovat | URL příspěvku
 • Teda, to jste si užili s nemocema, snad už je vše úplně O.K.   A s kytičkou ti to moc sluší. 
  Evulik25   | 23.09.2011 11:40:24
  Reagovat | URL příspěvku
 • Mě se hrozně líbí ta kytička co jsi dostala:) Tak přejeme ať bacily rychle utečou pryč a je vám líp  
  luciasek84   | 21.09.2011 15:21:53
  Reagovat | URL příspěvku
 • To jste to měli teda perné. Hlavně že je už dobře. hned mě na první fotce upoutala ta postýlka s peřinkou a polštářkem a říkala jsem si, že taky budu muset sakryš s tím tondovím spartanským prostým lůžkem něco udělat :) vypadá to moc dobře a alex tam vypadá tak spokojeně i když mu není dobře.
  medox   | 21.09.2011 12:45:22
  Reagovat | URL příspěvku
 • tato doba je plná nemocí, tak doufám, že už vám bude líp. hlásí i krásné počasí, tak si to užijete, jinak máš krásné bříško a moc ti to sluší       
  ivulisek   | 21.09.2011 12:44:43
  Reagovat | URL příspěvku
 • tak hlavně, abyste se z toho všichni co nejdřív dostali, budu držet palečky. Máte hodné babičky.
  stoparka   | 21.09.2011 10:59:57
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Zavírání se v pokoji

| Ada1215 | 18.10.2020, 16:29

Dobrý den, dceři je 12 let a v poslední době se neustále zavírá ve svém pokoji, nechce s námi moc komunikovat a dokonce jí i vadí, nechávat otevřené dveře do svého pokoje, i když ví, že tam bez jejího vědomí nebudeme vstupovat. Snažíme se její soukromí respektovat, vždy klepeme na dveře, pokud s ní chceme mluvit. Nevím, jestli je to puberlou nebo proč nám jako rodičům přestala věřit. Podotýkám, že se u nás doma nic nezměnilo, vše funguje jako dřív. Někdy mám pocit, že jí i vadí jen moje přítomnost. Přitom jsou ale dni, kdy se spolu normálně bavíme, dokonce se mi tu a tam s něčím svěří. Ale takových chvil je čím dál méně a bojím se, aby nevymizely úplně. Vím, že má nějaké problémy s kamarádkami, ale o tom vůbec nechce mluvit. Dále mě trápí její vztah s otcem . mým manželem. Ten je na ní poměrně přísný, což vůbec není na škodu, ale mám pocit, jako by se úplně vytratilo jakékoliv prřátelství mezi ní a otcem. Dokonce se i vyjádřila v tom smylsu, že by bylo lepší, kdyby s námi vůbec nebydlel. Všechno je mi to hrozně líto. Poradíte mi, prosím, jak vylepšit komunikaci a vztahy v rodině? Jak docílit toho, aby se situace ještě nezhoršovala? Dcera ví, že ji mám moc ráda a že mlže kdykoliv přijít, pokud ji bude něco trápit. Myslím, že ví, že mi může věřit.
Děkuji za radu.

Dobrý den, u vás doma se jak píšete, nic nezměnilo, ale jak to tak vypadá, tak se změnila vaše holčička. Vaše dcera podle popisovaných projevů evidentně vstoupila do období dospívání a chová se adekvátně svému věku a vývojovému období. Vy jako rodiče respektujte její potřebu většího soukromí a zavřené dveře jejího pokoje. Naopak pokud dcera přijde a bude si s vámí chtít povídat, pak tyto chvilky využijte na maximum a snažte se na ni udělat čas a vyslechnout ji. Příležitost si s ní popovídat, dozvědět se také nějaké informace o ní a o tom co prožívá se nemusí po delší dobu opakovat a to že byste na ni neměli čas může podkopat její důvěru ve vás. Nevyzvídejte nic o vztazích s kamarádkami, nepodsouvejte jí problémy, ale naslouchejte. V případě vyzvídání se dcera ještě více uzavře do sebe a neřekne vám nic. O období dospívání bylo napsáno mnoho literatury, stačí zapátrat na internetu, který se jen hemží radami jak komunikovat s dospívajícími dětmi. Lze také vyhledat některou z poraden pro rodinu a mezilidské vztahy, kde můžete pod vedením odborníka na komunikaci v rodině pracovat. Přesto všechno se připravte na to, že toto období je pro všechny zúčastněné členy náročné, ale také důležité. Vždyť z vaší holčičky se má stát sebevědomá mladá žena. Ohledně vztahu s otcem nejsou popisované projevy také nic neobvyklého, je ale potřeba i ze strany otce zapracovat na zlepšení komunikace  a přiblížení se dceři. Na tomto místě si níže dovolím vložit odkaz na článek, který jsem v létě četla na internetu a kde možná najdete některé odpovědi na vaše dotazy.

S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 19.10.2020, 10:28
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce