Inzerce
Inzerce

Návštěva dědečka v práci, Alex obdivoval vláčky. Alex slíbil Mikulášovi, že již nebude zlobit. Andrea poklidila celý byt a je již nachystaná na příchod miminka na svět.

V pondělí si Alex užil dědu a zvládl i návštěvu Mikuláše, anděla a čerta

Pondělní den jsme měli plný zážitků. Sice jsem toho v noci moc nenaspala, jelikož tu byl strašný vítr a kromě toho jsem měla ještě divoké sny. Dopoledne jsme s Alexem jeli za dědou do práce. Děda pracuje jako dopravní kontrolor Českých drah a nedaleko má jednu kancelář, kde je právě většinou v pondělí.

Hned po příjezdu mi udělal čaj, posadil mne a šel s Alexem ven. Když Alex viděl Pendolíno, osobní vláčky a plno nákladních, měl oči na vrch hlavy. Dostal i nějaké plakáty s mašinkami, pak si ho vzal děda na klín a razítkovali, půjčili mu i nádražáckou čepici a plno dalších věcí.

Přijeli jsme domů, akorát na polední spaní. Slíbila jsem Alexovi, že až se probudí, pojedeme k tetě za holkama. A že tam přijde Mikuláš a donese mu dárky, jestli byl hodný. A jestli ne, tak bude muset s čertem.

Zatímco spal, napekla jsem a připravila nějaké jednohubky, zabalila naše věci a čekala, až se Alex vzbudí a tatínek dorazí z práce.Poté jsme se vydali k ségře, kde byli i naši. Alex si pro samé hraní nic neuvědomoval. Ale kolem šesté hodiny, kdy jsme je zavedli do obýváku a řekli jim, že se přijde podívat Mikuláš s čertem, jak byli hodní, už tolik elánu neměli.

Pak začalo na dvorku cinkání řetězů a doma klepání bradiček. Nejdříve vstoupil andílek, pak Mikuláš, to už Alex v mé náruči hodně znejistěl a nakonec čert.Alex se rozplakal. Ukazoval na čerta, ať jde pryč a jeho brek nabíral na intenzitě. Celý se třásl a mě bušilo srdíčko s ním, že se chudinka tolik bojí.Mikuláš hezky pomalu vykázal čerta pryč a mluvil na děti. Holky slíbily, že budou moc hodné a budou chodit brzy spát a uklízet si po sobě. Pak řekly básničku a podaly čertovi ruku, že dodrží slib. Alex se utišil, andílek mu dal dárečky a pak k němu přistoupil Mikuláš.

Ptal se ho, jestli byl hodný, také sliboval, že si bude uklízet a nebude tolik zlobit. Řekl básničku a Mikuláš mu slíbil, že když bude hodný, tak ho ochrání, ale jakmile bude zlobit, čert si ho vezme do pekla. Pak jsme šli k čertovi a podali mu ruku. Byla jsem na Alexe pyšná, že to tak hezky zvládnul.
Hezky se s nimi rozloučil, zamával a šel si prohlídnout dárečky.

Pořád dokola opakoval, že tam byl čert a že se bál, ale že dostal dárky. Ještě si pak dobu hráli a jeli jsme domů až kolem deváté večer.

Inzerce

Úterý a středa byly odpočinkové dny

Druhý den samozřejmě Alex zlobil úplně stejně jako jindy, možná i víc. Mamaklub jsme vypustili, jelikož mám strach, aby Alex nechytil nějakou virózu a byli jsme oba fit. Musíme to teď nějak všechno ustát, kolem nás je plno chřipek a viróz. Tak jsme se ve středu zabavili hraním, vařením a tatínek přijel ještě dopoledne z práce, tudíž si vzal Alexe a já mohla odpočívat.

Velký úklid před příchodem miminka

Ve čtvrtek jsem se cítila kromě bolestí kyčlí velmi dobře. Pustila jsem se do gruntování. No asi jako nějaká samička, co si uklízí v hnízdě před mláďaty. Tak to komentuje a zároveň nechápe tatínek.
Ale chci, aby to tu měli čisté nejen oni, ale i pro miminko, až přijdeme z porodnice. Vypulírovala jsem koupelnu, WC, ložnici a celou kuchyňskou linku. Pak jsem ještě setřela prach v obýváku, a když přijel tatínek z práce a zabavil Alexe, vytřela jsem.

Byla jsem tak ráda, že to mám hotové, ovšem na jak dlouho, že? Stačí, až se Alex bude zase nudit, rozsype jídlo, vylije pití, zatopíme v krbu a práce bude habaděj. Večer jsem teda padla do postele, ale byla jsem ráda, jelikož ráno jsem vstávala brzy a šla na další kontrolu.

Další kontrola u lékaře

Ráno jsem vstala téměř úplně stejně s Alexem, seděl v obýváku, pil sunar a koukal na pohádku. Já se šla osprchovat a chystala se k panu doktorovi.

Za chvilku slyším, jak na mě Alex volal. Zvonil mobil, volal děda. Zapomněl, že Milan jde do práce až později, protože hlídá Alexe. Stál před domem a čekal na něj. Ale to nebylo to, co mě zase přivedlo málem do mdlob.

Alex seděl na stole u počítače, dostal se nějak k lihové tlusté fixe a důkladně si vybarvil dlaně, nožičky, celý monitor a stůl. Neměla jsem sílu nic řešit. Vzbudila jsem tatínka, že už musím utíkat a jestli by nemohl dát naše dítě nějak do pořádku.

Venku byl strašný vítr a pršelo. Měla jsem být na monitoru už na osmou hodinu, venku ještě celkem šero, no byla jsem ráda, když jsem dorazila v pořádku před ordinaci.

Sestřičky natočily monitory a šla jsem k panu doktorovi. Nález od minule se moc nezměnil, takže to vypadá, že se miminko ještě ven nechystá. A zase za týden na kontrolu.

Přijela jsem domů, vše bylo v pořádku už. Dítě umyté, nakrmené a všude uklizeno.
Milan mi sundal z půdy kočárek, kolíbku a košík pro miminko, takže mne čekalo ještě mytí a příprava. Milan šel do práce a my měli den před sebou. Než přestalo pršet, kreslili jsme si a vyrobili si různé masky.Pak jsme šli ven chvilku, ale počasí nebylo opravdu nic moc.

Poslední výlet

O víkendu jsem malinko zariskovala. Vydali jsme se za švagrem Alešem do Brna na hájenku. Cesta trvá dvě hodiny autem.

Po příjezdu jsme se vybalili, uvařila jsem oběd a pak jsme šli na procházku. Je tam opravdu nádherná krajina, hájenka je hned vedle lesa, asi 200 m je Malá Macocha. Alexovi se nejvíc líbila výzdoba hájenky - trofeje.Večer jsme si povídali a Alex usnul, snad ještě nebyl ani přikrytý.

Druhý den jsme se šli projít s Alexem sami, Milan se švagrem jeli něco zařizovat. Ušli jsme asi 3 km lesem, zmohlo nás to oba teda pěkně.

Pak Alex vyráběl s tatínkem krásné krmítko pro ptáčky, něco jsme pomohli a jeli domů. Po cestě mě dost bolely záda a opravdu jsem byla ráda, když jsme dorazili domů. Ale byl to asi náš poslední výlet na dlouhou dobu, tak jsme si to hezky užili.

Zbývá mi do porodu pár dní, jsem zvědavá, kdy se miminku bude chtít už mezi nás..

Na základě vyprávění Andrey81 připravila Naďa Barochová.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

39. týden: návštěva Mikuláše, úklid před Vánoci - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
 • Teda odvaha,jet v tomto týdnu na výlet.
  saruska20   | 22.03.2014 12:42:15
  Reagovat | URL příspěvku
 • tak další týden je fuč...a už se to krátí....čert byl fakt strašidelnej, u nás bylo taky breku a slibování, ale dlouho to nevydrželo
  kamila   | 16.12.2011 21:49:42 | Reakcí: 2, poslední: 17.12.2011 23:12:11
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   koukam asi jako vsude..by ti certi meli byt casteji 
   Andrea81   | 16.12.2011 22:16:57
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE:
    jj klidně každý týden...jen by jim to asi brzo zevšednělo a ztratilo by to efekt uplně....na druhou stranu ted sem koukala na tu charitu pro nemocné děti na Primě a musím říci,díky Bohu že jsou tak čilí a at si zloběj jak chtěj , hlavně že jsou zdraví 
    kamila   | 17.12.2011 23:12:11
    Reagovat | URL příspěvku
 • To byl teda nabity tyden! Taky musim rict, ze ti to moc slusi a vypadas moc hezky nekolik dni pred porodem. Jinak certa, kdybych ho potkala nekde v noci, tak asi umru sokem.;)
  mihra   | 15.12.2011 21:21:25 | Reakcí: 1, poslední: 16.12.2011 08:29:14
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   ja bych ho nemusela potkat ani v noci,ale byl vazne hodny.vzdycky poodesel pryc a rikal detem,ze bere jen zlobivaky a nestrasil je.sednul si a nestrasil.
   jinak dekuju za pochvalu 
   Andrea81   | 16.12.2011 08:29:14
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den, prosila bych o radu mám nepravidelně cykly rozmezí 31-50 ovulaci mám 20 dní od poslední menstruace. Poslední menstruace byla 17.3. 4.4 byl na ultrazvuku vidět folikul nebylo řečeno kolik měřil nic jen že tam je 7.4 pozitivní ovulační test Atén den i pohlavní styk dne 9.4 jsem byla znova na gynekologii a bylo mi řečeno že ovulace probíhá byla vidět tekutina. Dne 19.4 slabý zašpinění předpokládám že nidace když 20.4 byl pozitivní těhotenský test. Dne 22.4 jsem byla na krvy jako samoplatce to bylo 40.33 dne na pohotovosti dne 28.4 jsem začala špinit hnědé nebylo ani na vložku gestační váček odpovídal 5 týdnů ale nikdo se neptal zda je menstruace pravidelná. Podle mých výpočtu když byla ovulace 7.4 s 20 denim zpožděním tak můj výpočet je že jsem byla 3+1 dne 30.4 kontrola u gynekologa tam též odpovídal váček 5tydnu ale zase se nikdo neptal zda je pravidelná nebo kdy byla ovulace nebo jestli ovulace není zpožděná .pak další špinění ale červená krev bylo
na pohotovosti dne 5.5 podle ultrazvuku byl váček 5+5 takže povyrostl podle mě byl stále úroveň kolem 4 týdne ale byl bez žloutkového váčku dne 15.5 byly kontrola u me gynekoložky a ultrazvuk odpovídal stále 5+ byla jsem poslána na kontrolu do nemocnice za je to na revizi 15.5 na pohotovosti váček údajně 6+2 ale stále bez plodů a bez žloutkového váčku ale nikdo nepočítal to že můžu mít nepravidelnou menstruaci nebo ovulaci o 20 dní od poslední menstruace .moje otázka zní jít na revizi nebo počkat jestli se ještě objevy nikdo nebral ani krev na hcg takže se neví hodnota mohly už od začátku váček blbě změřit. Podle ultrazvuku Nebo tím že mám nepravidelný cykly tak by se neshodovaly s datem menstruace a nepočítá se pak to podle ultrazvuku jinak než u běžné pravidelně menstruace a ovulace co je pak v půlce cyklu jen nechci jít na potrat zbytečně chci mít jistotu že jsem udělala vše revize dne 24.5 děkuji za odpověď

Dobrý den,

takto se to obtížně posuzuje, nicméně před provedením revize by stejně měl být proveden ještě kontrolní ultrazvuk, takže pokud tam nebudou již bezpečně patrné embryonální struktury, tak těhotenství prosperující s největší pravděpodobností není a revize je v takovém případě potenciálně na místě, o všem ale rozhodujete s lékařem, který Vás má možnost vyšetřit, nikoliv v rámci internetové poradny.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.05.2024, 16:41
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×