39. týden: návštěva Mikuláše, úklid před Vánoci
V pondělí si Alex užil dědu a zvládl i návštěvu Mikuláše, anděla a čerta
Pondělní den jsme měli plný zážitků. Sice jsem toho v noci moc nenaspala, jelikož tu byl strašný vítr a kromě toho jsem měla ještě divoké sny. Dopoledne jsme s Alexem jeli za dědou do práce. Děda pracuje jako dopravní kontrolor Českých drah a nedaleko má jednu kancelář, kde je právě většinou v pondělí.
Hned po příjezdu mi udělal čaj, posadil mne a šel s Alexem ven. Když Alex viděl Pendolíno, osobní vláčky a plno nákladních, měl oči na vrch hlavy. Dostal i nějaké plakáty s mašinkami, pak si ho vzal děda na klín a razítkovali, půjčili mu i nádražáckou čepici a plno dalších věcí.
Přijeli jsme domů, akorát na polední spaní. Slíbila jsem Alexovi, že až se probudí, pojedeme k tetě za holkama. A že tam přijde Mikuláš a donese mu dárky, jestli byl hodný. A jestli ne, tak bude muset s čertem.
Zatímco spal, napekla jsem a připravila nějaké jednohubky, zabalila naše věci a čekala, až se Alex vzbudí a tatínek dorazí z práce.
Poté jsme se vydali k ségře, kde byli i naši. Alex si pro samé hraní nic neuvědomoval. Ale kolem šesté hodiny, kdy jsme je zavedli do obýváku a řekli jim, že se přijde podívat Mikuláš s čertem, jak byli hodní, už tolik elánu neměli.
Pak začalo na dvorku cinkání řetězů a doma klepání bradiček. Nejdříve vstoupil andílek, pak Mikuláš, to už Alex v mé náruči hodně znejistěl a nakonec čert.
Alex se rozplakal. Ukazoval na čerta, ať jde pryč a jeho brek nabíral na intenzitě. Celý se třásl a mě bušilo srdíčko s ním, že se chudinka tolik bojí.
Mikuláš hezky pomalu vykázal čerta pryč a mluvil na děti. Holky slíbily, že budou moc hodné a budou chodit brzy spát a uklízet si po sobě. Pak řekly básničku a podaly čertovi ruku, že dodrží slib. Alex se utišil, andílek mu dal dárečky a pak k němu přistoupil Mikuláš.
Ptal se ho, jestli byl hodný, také sliboval, že si bude uklízet a nebude tolik zlobit. Řekl básničku a Mikuláš mu slíbil, že když bude hodný, tak ho ochrání, ale jakmile bude zlobit, čert si ho vezme do pekla. Pak jsme šli k čertovi a podali mu ruku. Byla jsem na Alexe pyšná, že to tak hezky zvládnul.
Hezky se s nimi rozloučil, zamával a šel si prohlídnout dárečky.
Pořád dokola opakoval, že tam byl čert a že se bál, ale že dostal dárky. Ještě si pak dobu hráli a jeli jsme domů až kolem deváté večer.
Úterý a středa byly odpočinkové dny
Druhý den samozřejmě Alex zlobil úplně stejně jako jindy, možná i víc. Mamaklub jsme vypustili, jelikož mám strach, aby Alex nechytil nějakou virózu a byli jsme oba fit. Musíme to teď nějak všechno ustát, kolem nás je plno chřipek a viróz. Tak jsme se ve středu zabavili hraním, vařením a tatínek přijel ještě dopoledne z práce, tudíž si vzal Alexe a já mohla odpočívat.
Velký úklid před příchodem miminka
Ve čtvrtek jsem se cítila kromě bolestí kyčlí velmi dobře. Pustila jsem se do gruntování. No asi jako nějaká samička, co si uklízí v hnízdě před mláďaty. Tak to komentuje a zároveň nechápe tatínek.
Ale chci, aby to tu měli čisté nejen oni, ale i pro miminko, až přijdeme z porodnice. Vypulírovala jsem koupelnu, WC, ložnici a celou kuchyňskou linku. Pak jsem ještě setřela prach v obýváku, a když přijel tatínek z práce a zabavil Alexe, vytřela jsem.
Byla jsem tak ráda, že to mám hotové, ovšem na jak dlouho, že? Stačí, až se Alex bude zase nudit, rozsype jídlo, vylije pití, zatopíme v krbu a práce bude habaděj. Večer jsem teda padla do postele, ale byla jsem ráda, jelikož ráno jsem vstávala brzy a šla na další kontrolu.
Další kontrola u lékaře
Ráno jsem vstala téměř úplně stejně s Alexem, seděl v obýváku, pil sunar a koukal na pohádku. Já se šla osprchovat a chystala se k panu doktorovi.
Za chvilku slyším, jak na mě Alex volal. Zvonil mobil, volal děda. Zapomněl, že Milan jde do práce až později, protože hlídá Alexe. Stál před domem a čekal na něj. Ale to nebylo to, co mě zase přivedlo málem do mdlob.
Alex seděl na stole u počítače, dostal se nějak k lihové tlusté fixe a důkladně si vybarvil dlaně, nožičky, celý monitor a stůl. Neměla jsem sílu nic řešit. Vzbudila jsem tatínka, že už musím utíkat a jestli by nemohl dát naše dítě nějak do pořádku.
Venku byl strašný vítr a pršelo. Měla jsem být na monitoru už na osmou hodinu, venku ještě celkem šero, no byla jsem ráda, když jsem dorazila v pořádku před ordinaci.
Sestřičky natočily monitory a šla jsem k panu doktorovi. Nález od minule se moc nezměnil, takže to vypadá, že se miminko ještě ven nechystá. A zase za týden na kontrolu.
Přijela jsem domů, vše bylo v pořádku už. Dítě umyté, nakrmené a všude uklizeno.
Milan mi sundal z půdy kočárek, kolíbku a košík pro miminko, takže mne čekalo ještě mytí a příprava. Milan šel do práce a my měli den před sebou. Než přestalo pršet, kreslili jsme si a vyrobili si různé masky.
Pak jsme šli ven chvilku, ale počasí nebylo opravdu nic moc.
Poslední výlet
O víkendu jsem malinko zariskovala. Vydali jsme se za švagrem Alešem do Brna na hájenku. Cesta trvá dvě hodiny autem.
Po příjezdu jsme se vybalili, uvařila jsem oběd a pak jsme šli na procházku. Je tam opravdu nádherná krajina, hájenka je hned vedle lesa, asi 200 m je Malá Macocha. Alexovi se nejvíc líbila výzdoba hájenky - trofeje.
Večer jsme si povídali a Alex usnul, snad ještě nebyl ani přikrytý.
Druhý den jsme se šli projít s Alexem sami, Milan se švagrem jeli něco zařizovat. Ušli jsme asi 3 km lesem, zmohlo nás to oba teda pěkně.
Pak Alex vyráběl s tatínkem krásné krmítko pro ptáčky, něco jsme pomohli a jeli domů. Po cestě mě dost bolely záda a opravdu jsem byla ráda, když jsme dorazili domů. Ale byl to asi náš poslední výlet na dlouhou dobu, tak jsme si to hezky užili.
Zbývá mi do porodu pár dní, jsem zvědavá, kdy se miminku bude chtít už mezi nás..
Na základě vyprávění Andrey81 připravila Naďa Barochová.
Předchozí článek:

40. týden: onemocněla celá rodina, Alex na noc u prarodičů
Následující článek:

38. týden: vánoční výzdoba, miminko je stále hlavičkou dolů
39. týden: návštěva Mikuláše, úklid před Vánoci - diskuze



Poradna
Dobrý deň syn sa narodil s mierami 3400g a 47 cm, obvod hlavy 35cm.Teraz ma 6tyzdnov a 4730g a 60cm,obvod hlavy 39cm Nie je tých 39cm v 6 týždňoch veľa?
Dobrý den,
obvod hlavy je na horním limitu, doporučuji sledovat, pokud bude hlavička větší, konzultujte u pediatra.

Pro akci je nutné přihlášení
Obsah článku
Související články
Aktuální soutěže
Aktuální testování
Těhotenská kalkulačka
Vypočtěte si v naší těhotenské kalkulačce, kdy Vás čekají ultrazvuky, kdy obdržíte těhotenskou průkazku, kdy se podrobíte triple testu, kdy se vyšetřuje streptokok, kdy se provádí amniocentéza, kdy byste si měla nachystat věci do porodnice, kdy nastupujete mateřskou dovolenou.
TĚHOTENSKÉ E‑MAILY
Zaregistrujte se na Babyonline.cz, uveďte termín porodu a každý týden vám automaticky přijde e-mail s informacemi o vašem těhotenství týden po týdnu a vývoji miminka!
Vybraná anketa
Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?
17 %
11 hlasů
0 %
0 hlasů
8 %
5 hlasů
58 %
38 hlasů
18 %
12 hlasů
Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků