Rodíme společně s BOL - srpen 2012 / 4

Eva navštívila jednu z vybraných porodnic a již je pravděpodobně rozhodnuta, kde přivede Apolenku na svět. U Jitky to na porod zatím nevypadá, ale právě dnes odjíždí do porodnice. Držíme jí palce! Více se dočtete v aktuálním vydání Rodíme společně s BOL!

 

Sponzorem ONLINE projektu Rodíme společně s BOL je společnost Feedo.cz, která každé z pěti rodiček po porodu věnuje dárkový poukaz na nákup v hodnotě 1.000 Kč.

Rodičky rovněž obdrží NOVINKU vydavatelství Babyonline, publikaci Zdravé těhotenství.

 

Evasantos - 32. týden

Další perný týden za námi

Zdravím po náročném týdnu. Tento týden byl opět v práci perný a tak jsem domácnost zase odbývala a doháněla o víkendu. Nějak se mi zdá, že nejenom dny, ale i týdny utíkají hrozně rychle a vytoužené miminko tu bude, ani se nenadějeme.

Porod se nezadržitelně blíží

Začínám si čím dál víc uvědomovat, že se termín blíží a že bych si měla těhotenství ještě v těch posledních týdnech užívat a to i přes všechny ty drobné potíže s tím spojené. Na pálení žáhy už jsem víceméně vyzrála a už je to opravdu jen zřídka, zato vedra mě tento týden stála hodně sil. Taky v noci už se teď budím čím dál častěji. Bříško se pořád zvětšuje a já jsem tím víc nemotornější a pomalejší, i když si to nechci moc připustit.

Návštěva porodnice - asi je vybráno

Tento týden jsem navštívila jednu z vytipovaných porodnic na den otevřených dveří - respektive komentovanou prohlídku porodnice od příjmu přes porodní sály až po prohlídku pokojů. A opravdu jsem byla nadšená. Moc se mi líbil přístup porodnice i sestřiček. Jelikož jde o menší okresní porodnici, vsadili na individuální přístup se snahou vyhovět mamince a zajistit příjemné prostředí i co nejpříjemnější pocit. Porodní plán a vyslechnutí maminky berou naprosto vážně a vítají, když se můžou s rodičkou seznámit už dopředu. Nabízí proto i přípravné kurzy, kde se člověk seznámí přímo s porodními asistentkami a personálem porodnice. V porodnici byl příjemný klid, přátelská atmosféra, na nemocnici až neuvěřitelně příjemné prostředí - ať už perfektně zařízený porodní sál nebo pokoje, kterými nás provedli. Hlavně se mi ale líbil jejich přístup a filozofie. Myslím, že jsem konečně rozhodnutá a pokud se na konci těhotenství neobjeví nějaké komplikace, chtěla bych rodit právě tady.

Narozeninová oslava

O víkendu jsme oslavili moje narozeniny. Sešla se skoro celá naše rodina a bylo to moc příjemné a milé odpoledne. Samozřejmě jsem se neubránila pobíhání a chystání a tak vůbec, ale Apolenka byla z pohybu spíš nadšená - řekla bych, že ta naše malá dceruška je nejspokojenější právě, když jsem v pohybu, že ji to tak pěkně ukolíbá a ona spokojeně spinká. Aktivní a neposedná je hned po ránu a nebo těsně před spaním, když už já se spokojeně natáhnu a odpočívala bych. :D

Val.J35 - 40. týden

Porod se zatím neblíží

Tak jsem doklepala další týden a stále 2v1.O tomto týdnu se toho mnoho pozitivního říct nedá. Vše mě unavovalo, připadám si jako hroch, každý pohyb bolí. V pátek jsem navštívila naposledy gynekologii, jen abych se dozvěděla, že se sice otevírám, ale jestli budu rodit, to nikdo neví. V každém případě, pokud se do úterý nic nestane, mám nástup do porodnice.

Od toho pátku mi není zrovna dobře, tvrdne mi břicho, cítím vetřelce už vysloveně dole, ale vyklepat ho ze sebe nedokážu. Prostě se drží jak klíště.

Domácnost přebírá manžel, jedu do porodnice

Dneska už máme pondělí večer a žádná změna k lepšímu. Takže zítra ráno odjíždím do porodnice a snad už se to trochu pohne. Tatínek je od neděle doma a je smířen s tím, že má potvoráky na krku na dobu neurčitou a mně už začíná být úplně všechno jedno.

Tak držte palcesnad vše dobře dopadne.

Na základě vyprávění uživatelek připravila Andrea Veselá.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Srpen 2012 / 4 - diskuze

 • jak - snad to dobře dopadne, určitě to dobře dopadne!!!!! Fotka se mi taky moc líbí
  Buik   | 29.08.2012 21:55:50
  Reagovat | URL příspěvku
 • Evi, ta fotka je naprosto úchvatná, Apolenka bude mít krásné upomínky na svůj první "domeček". 

  Jituš, Janička chce být asi šťastné nedělňátko, tak ještě pár dní vyčkej. 
  Evulik25   | 29.08.2012 08:05:19 | Reakcí: 1, poslední: 29.08.2012 20:28:42
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Jé děkuji, ta fotka vznikla náhodou, fotila kamarádka a překvapilo mě, jak pěkně vyšla. A taky si říkám, že to těhotenství hrozně rychle utíká, tak a´t máme nějakou památku :)
   evasantos   | 29.08.2012 20:28:42
   Reagovat | URL příspěvku
 • Evičko, je prima, že se Ti v porodnici líbilo. A líbí se mi individuální přístup, každá jsme jiná a každá požadujeme něco jiného.

  Jituš, Janička se zřejmě rozhodla udělat svůj příchod na svět co nejzajímavější. Asi by to byla nuda, kdyby se narodila na termín.Držím Ti moc palečky 
  tygřímáma   | 29.08.2012 07:47:37 | Reakcí: 1, poslední: 29.08.2012 20:29:52
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Byla jsem překvapená a příjemně, pro mě je individuální přístup hrozně důležitý, tak mě to tak příjemně uklidnilo 
   evasantos   | 29.08.2012 20:29:52
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Nimenrix a Hexacima

| Nela H. | 15.11.2018, 13:50

Dobrý den, pane doktore,
můj syn (4,5 měsíce) byl dnes na druhé dávce Hexacimy. Jsou to přesně 3 týdny od první dávky Nimenrixu. Včera večer jsem si studovala nějaké detaily ohledně očkování na internetu (jsem silně proočkovací typ a občas moc čtu, což je zároveň i můj problém) a na příbalovém letáku Nimenrixu jsem se dočetla, že by Nimenrix měl být podán společně s vakcínou proti tetanu nebo alespoň měsíc před (s tím, že po Nimenrixu byla zjištěna vyšší koncentrace protilátek proti tetanu). Ptala jsem se na to doktorky, ale ta řekla, že odstup min. 14 dní je v pořádku a tohle jsou už tři týdny. Své doktorce samozřejmě důvěřuji, ale zároveň bych ještě ráda znala jeden názor. Je to takto v pořádku? Nemůže pouze třítýdenní rozestup vadit? A proč to tak vůbec je?
Můj syn má již ve 4,5 měsících kromě povinného očkování také Prevenar, Rotateq, Bexsero i Nimenrix. Není to pro něj velká zátěž? Očkovala jsem vše, co nám naše doktorka doporučila,ale mám strach, abych syna a jeho imunitu naopak nezatěžovala. Moc Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den, 

oceňuji Váš aktivní přístup v ochraně svého dítěte. Můžete být skutečně vzorem mnoha jiným. Počet antigenů, které Váš syn získal očkováním a na které si vytvořil ochranné protilátky je jen symbolický v porovnání s tím, kolik antigenů potkal za tu dobu z jiných zdrojů vnějšího prostředí. Imunitu by neporovnatelně více zatížila nemoc, kterou už díky Vám nedostane. Paní doktorka uvedené možnosti prevence doporučila velmi správně, pro své dítě jste v tomto ohledu udělala maximum. Všechny uvedené vakcíny jsou neživé a Rotateq funguje přes jinou složku imunity než ty ostatní, jelikož to není injekční vakcína. Nemusíte mít obavu. 

Pokud jde o Nimenrix, když se mohou obě vakcíny očkovat v jeden den, mohou se nepochybně podat i s odstupem 3 týdnů. Nevidím v tom problém, z hlediska příbalové informace půjde jen o preventivní opatrnost z hlediska snahy o snížení počtu lokálních reakcí v místě vpichu, které jsou ale klinicky nevýznamné.   

S pozdravem 

Rastislav Maďar 

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D., FRCPS | Babyonline | 16.11.2018, 06:55
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Zavřít reklamu
Inzerce