Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme společně s BOL - srpen 2012 / 4

Eva navštívila jednu z vybraných porodnic a již je pravděpodobně rozhodnuta, kde přivede Apolenku na svět. U Jitky to na porod zatím nevypadá, ale právě dnes odjíždí do porodnice. Držíme jí palce! Více se dočtete v aktuálním vydání Rodíme společně s BOL!

 

Sponzorem ONLINE projektu Rodíme společně s BOL je společnost Feedo.cz, která každé z pěti rodiček po porodu věnuje dárkový poukaz na nákup v hodnotě 1.000 Kč.

Rodičky rovněž obdrží NOVINKU vydavatelství Babyonline, publikaci Zdravé těhotenství.

 

Evasantos - 32. týden

Další perný týden za námi

Zdravím po náročném týdnu. Tento týden byl opět v práci perný a tak jsem domácnost zase odbývala a doháněla o víkendu. Nějak se mi zdá, že nejenom dny, ale i týdny utíkají hrozně rychle a vytoužené miminko tu bude, ani se nenadějeme.

Porod se nezadržitelně blíží

Inzerce

Začínám si čím dál víc uvědomovat, že se termín blíží a že bych si měla těhotenství ještě v těch posledních týdnech užívat a to i přes všechny ty drobné potíže s tím spojené. Na pálení žáhy už jsem víceméně vyzrála a už je to opravdu jen zřídka, zato vedra mě tento týden stála hodně sil. Taky v noci už se teď budím čím dál častěji. Bříško se pořád zvětšuje a já jsem tím víc nemotornější a pomalejší, i když si to nechci moc připustit.

Inzerce

Návštěva porodnice - asi je vybráno

Tento týden jsem navštívila jednu z vytipovaných porodnic na den otevřených dveří - respektive komentovanou prohlídku porodnice od příjmu přes porodní sály až po prohlídku pokojů. A opravdu jsem byla nadšená. Moc se mi líbil přístup porodnice i sestřiček. Jelikož jde o menší okresní porodnici, vsadili na individuální přístup se snahou vyhovět mamince a zajistit příjemné prostředí i co nejpříjemnější pocit. Porodní plán a vyslechnutí maminky berou naprosto vážně a vítají, když se můžou s rodičkou seznámit už dopředu. Nabízí proto i přípravné kurzy, kde se člověk seznámí přímo s porodními asistentkami a personálem porodnice. V porodnici byl příjemný klid, přátelská atmosféra, na nemocnici až neuvěřitelně příjemné prostředí - ať už perfektně zařízený porodní sál nebo pokoje, kterými nás provedli. Hlavně se mi ale líbil jejich přístup a filozofie. Myslím, že jsem konečně rozhodnutá a pokud se na konci těhotenství neobjeví nějaké komplikace, chtěla bych rodit právě tady.

Narozeninová oslava

O víkendu jsme oslavili moje narozeniny. Sešla se skoro celá naše rodina a bylo to moc příjemné a milé odpoledne. Samozřejmě jsem se neubránila pobíhání a chystání a tak vůbec, ale Apolenka byla z pohybu spíš nadšená - řekla bych, že ta naše malá dceruška je nejspokojenější právě, když jsem v pohybu, že ji to tak pěkně ukolíbá a ona spokojeně spinká. Aktivní a neposedná je hned po ránu a nebo těsně před spaním, když už já se spokojeně natáhnu a odpočívala bych. :D

Val.J35 - 40. týden

Porod se zatím neblíží

Tak jsem doklepala další týden a stále 2v1.O tomto týdnu se toho mnoho pozitivního říct nedá. Vše mě unavovalo, připadám si jako hroch, každý pohyb bolí. V pátek jsem navštívila naposledy gynekologii, jen abych se dozvěděla, že se sice otevírám, ale jestli budu rodit, to nikdo neví. V každém případě, pokud se do úterý nic nestane, mám nástup do porodnice.

Od toho pátku mi není zrovna dobře, tvrdne mi břicho, cítím vetřelce už vysloveně dole, ale vyklepat ho ze sebe nedokážu. Prostě se drží jak klíště.

Domácnost přebírá manžel, jedu do porodnice

Dneska už máme pondělí večer a žádná změna k lepšímu. Takže zítra ráno odjíždím do porodnice a snad už se to trochu pohne. Tatínek je od neděle doma a je smířen s tím, že má potvoráky na krku na dobu neurčitou a mně už začíná být úplně všechno jedno.

Tak držte palcesnad vše dobře dopadne.

Na základě vyprávění uživatelek připravila Andrea Veselá.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Srpen 2012 / 4 - diskuze

 • jak - snad to dobře dopadne, určitě to dobře dopadne!!!!! Fotka se mi taky moc líbí
  Buik   | 29.08.2012 21:55:50
  Reagovat | URL příspěvku
 • Evi, ta fotka je naprosto úchvatná, Apolenka bude mít krásné upomínky na svůj první "domeček". 

  Jituš, Janička chce být asi šťastné nedělňátko, tak ještě pár dní vyčkej. 
  Evulik25   | 29.08.2012 08:05:19 | Reakcí: 1, poslední: 29.08.2012 20:28:42
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Jé děkuji, ta fotka vznikla náhodou, fotila kamarádka a překvapilo mě, jak pěkně vyšla. A taky si říkám, že to těhotenství hrozně rychle utíká, tak a´t máme nějakou památku :)
   evasantos   | 29.08.2012 20:28:42
   Reagovat | URL příspěvku
 • Evičko, je prima, že se Ti v porodnici líbilo. A líbí se mi individuální přístup, každá jsme jiná a každá požadujeme něco jiného.

  Jituš, Janička se zřejmě rozhodla udělat svůj příchod na svět co nejzajímavější. Asi by to byla nuda, kdyby se narodila na termín.Držím Ti moc palečky 
  tygřímáma   | 29.08.2012 07:47:37 | Reakcí: 1, poslední: 29.08.2012 20:29:52
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Byla jsem překvapená a příjemně, pro mě je individuální přístup hrozně důležitý, tak mě to tak příjemně uklidnilo 
   evasantos   | 29.08.2012 20:29:52
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Zavírání se v pokoji

| Ada1215 | 18.10.2020, 16:29

Dobrý den, dceři je 12 let a v poslední době se neustále zavírá ve svém pokoji, nechce s námi moc komunikovat a dokonce jí i vadí, nechávat otevřené dveře do svého pokoje, i když ví, že tam bez jejího vědomí nebudeme vstupovat. Snažíme se její soukromí respektovat, vždy klepeme na dveře, pokud s ní chceme mluvit. Nevím, jestli je to puberlou nebo proč nám jako rodičům přestala věřit. Podotýkám, že se u nás doma nic nezměnilo, vše funguje jako dřív. Někdy mám pocit, že jí i vadí jen moje přítomnost. Přitom jsou ale dni, kdy se spolu normálně bavíme, dokonce se mi tu a tam s něčím svěří. Ale takových chvil je čím dál méně a bojím se, aby nevymizely úplně. Vím, že má nějaké problémy s kamarádkami, ale o tom vůbec nechce mluvit. Dále mě trápí její vztah s otcem . mým manželem. Ten je na ní poměrně přísný, což vůbec není na škodu, ale mám pocit, jako by se úplně vytratilo jakékoliv prřátelství mezi ní a otcem. Dokonce se i vyjádřila v tom smylsu, že by bylo lepší, kdyby s námi vůbec nebydlel. Všechno je mi to hrozně líto. Poradíte mi, prosím, jak vylepšit komunikaci a vztahy v rodině? Jak docílit toho, aby se situace ještě nezhoršovala? Dcera ví, že ji mám moc ráda a že mlže kdykoliv přijít, pokud ji bude něco trápit. Myslím, že ví, že mi může věřit.
Děkuji za radu.

Dobrý den, u vás doma se jak píšete, nic nezměnilo, ale jak to tak vypadá, tak se změnila vaše holčička. Vaše dcera podle popisovaných projevů evidentně vstoupila do období dospívání a chová se adekvátně svému věku a vývojovému období. Vy jako rodiče respektujte její potřebu většího soukromí a zavřené dveře jejího pokoje. Naopak pokud dcera přijde a bude si s vámí chtít povídat, pak tyto chvilky využijte na maximum a snažte se na ni udělat čas a vyslechnout ji. Příležitost si s ní popovídat, dozvědět se také nějaké informace o ní a o tom co prožívá se nemusí po delší dobu opakovat a to že byste na ni neměli čas může podkopat její důvěru ve vás. Nevyzvídejte nic o vztazích s kamarádkami, nepodsouvejte jí problémy, ale naslouchejte. V případě vyzvídání se dcera ještě více uzavře do sebe a neřekne vám nic. O období dospívání bylo napsáno mnoho literatury, stačí zapátrat na internetu, který se jen hemží radami jak komunikovat s dospívajícími dětmi. Lze také vyhledat některou z poraden pro rodinu a mezilidské vztahy, kde můžete pod vedením odborníka na komunikaci v rodině pracovat. Přesto všechno se připravte na to, že toto období je pro všechny zúčastněné členy náročné, ale také důležité. Vždyť z vaší holčičky se má stát sebevědomá mladá žena. Ohledně vztahu s otcem nejsou popisované projevy také nic neobvyklého, je ale potřeba i ze strany otce zapracovat na zlepšení komunikace  a přiblížení se dceři. Na tomto místě si níže dovolím vložit odkaz na článek, který jsem v létě četla na internetu a kde možná najdete některé odpovědi na vaše dotazy.

S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 19.10.2020, 10:28
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce