Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme společně s BOL - srpen 2012 / 2

Evě se vrátila chuť na sladké a Apolenka se z bříška stále více ozývá. Jak zvládla Jitka týden s akčními dětmi? A jak proběhlo KTG vyšetření? To vše se dočtete v aktuálním vydání Rodíme společně s BOL!

 

Sponzorem ONLINE projektu Rodíme společně s BOL je společnost Feedo.cz, která každé z pěti rodiček po porodu věnuje dárkový poukaz na nákup v hodnotě 1.000 Kč.

Inzerce

Rodičky rovněž obdrží NOVINKU vydavatelství Babyonline, publikaci Zdravé těhotenství.

 

Inzerce

Evasantos - 30. týden

Je to neuvěřitelné, ale je tu 30. týden!

Vrátila se mi chuť na sladké!

Začátkem týdne mě, asi jako každého z nás, trápily vedra a večer jsem se přistihla, že jsem za celý den nesnědla víc než pár kousků ovoce. Vůbec jsem v tom hicu neměla pomyšlení na jídlo. To jsem ovšem doháněla koncem týdne, kdy se nám doma sešlo svatební cukroví od dvou kamarádek a já zase po dlouhé době dostala šílenou chuť na sladké! Jedno odpoledne jsem dokonce snědla tabulku čokolády na posezení - takouvou chuť na čokoládu už jsem neměla přes půl roku. No a Apolenka to řádně oslavila, uspořádala si ze samé radosti ze sladkého snad nějaký večírek a tancovala jako divá, musela jsem se až smát, že ještě minulý týden jsem se obávala, jestli se hýbe a tentokrát jsem i viděla, jak ťuká na bříško a to se mi boulilo na všechny strany.

Nateklé nohy a noční buzení

Po minulém náročném víkendu mi natekly nohy, ale teď už je zase vše v normálu, musím se jen víc šetřit a občas doslova hodit nohy nahoru. Také se vrací moje noční návštěvy toalety, je to pěkná otrava... už jsem přemýšlela, jestli není lepší spát přímo na míse. :D Tento týden už mě mnohem víc trápí tvrdnutí bříška a občasné noční křeče do lýtek.

Inzerce

Apolenka se ozývá čímdál víc

Také začínám být pěkné nemehlo. Občas se mi podaří někde do něčeho vrazit nebo zakopnout - svoje zvětšující se tělo nemám nějak pod kontrolou. :D Apolenka je v tomto týdnu pěkně živá, asi aby mi dokázala, že jsem se v minulém týdnu strachovala zbytečně a tento týden se pěkně vrtí a kope.

V pátek jsem navštívila svoje sestřenice, mají doma také miminko - malé roztomilé štěňátko.

Inzerce

Srpen - měsíc svateb

Tento měsíc je ve znamení svateb. V sobotu jsme byli pozváni na svatbu mojí kamarádky z dětství. Moc jí to slušelo, jen jim celý obřad propršelo. I tak to byla krásná svatba. Další svatba mě čeká příští týden, to se bude vdávat moje dobrá kamarádka, která má doma krásná dvojčátka. Už se moc těším.

Plány na další týden

V příštím týdnu mě také čeká další návštěva u doktora. Také přemýšlím, že bych se pomalu pustila do praní výbavičky, dokud je venku pěkné počasí a bude mi hezky schnout. Do konce měsíce mě také čeká oslava mých narozenin, které bychom rádi oslavili malým rodiným setkáním.

Val.J35 - 38. týden

Čekám na porod

Ještě stále nerodím a přiznám se, že i když samotný porod není moje hobby ,docela ráda už bych ho měla z krku. Ne že bych se tak těšila na ječení novorozence, probdělé noci, koliky neustálé krmení a přebalování, ale na druhou stranu už se dostávám do rozpoložení, kdy si říkám, že cokoli je lepší než poslední týdny a dny před porodem.

Akční děti vyžadují neustálý pohyb

Tatínek nám v pondělí odjel a já mám zase na krku 2 akční potvoráky a v břiše neméně akčního vetřelce. Bohužel nejsou ochotni se sjednotit a domluvit společný plán, takže zatímco vetřelec propaguje domácí klid a pohodu s minimem pohybu, potvoráci naopak vyžadují pohybu hodně a to hlavně toho venkovního. Pravda, těžko se jim divit, když se odmala snažíme, aby je přesně tohle bavilo, ovšem teď mě to ničí. Dopoledne mě zachraňuje školka, ještě že do ní chodí rádi a sami ji vyžadují, odpoledne hold chodíme ven. Ještě je dobré, že jim 3krát týdně funguje ten fotbal, ale stejně to pro mě znamená je tam doprovodit, pak s nimi jít domů a vzápětí zase vyrazit aspoň na hřiště. Ještě že tam mohu sedět, mám totiž občas při chůzi pocit, že ze mě vypadne vetřelec i s ostatními orgány.

Monitor a nespolupracující mimčo

Ve středu se mi ovšem podařilo absolvovat monitor. Samozřejmě ale nic nebylo tak jednoduché. Zatímco se naše madam v břiše neustále vrtí a okopává mě ze všech stran, na monitoru se rozhodla hluboce spát a nehnout ani palcem na noze. Nakonec jsem tam celou hodinu strávila buzením a ukecáváním mláděte, než se podařilo natočit aspoň něco použitelného.

Jak jsme strávili víkend?

Docela jsem se děsila víkendu, protože představa, jak neustále zabavuji potvoráky mě moc netěšila. Nakonec se to ale tak nějak vyřešilo samo. V sobotu bylo vysloveně aprílové počasí, kdy každou chvíli přiběhl nějaký ten mrak a zapršelo, takže jsem dopolední i odpolední venčení dětí prováděla maximálně hodinku, než nás déšť zahnal domů. V neděli už sice bylo zase poměrně hezky, ale to mě naštěstí zachránil jejich kamarád Fanda s tatínkem. Přišli už v 9 ráno, jestli s nimi nepustím děti na výlet, což jsem udělala velmi ochotně. Z výletu se vrátili někdy o půl jedné a tím jim odpoledne stačilo už jen hřiště.

V neděli v noci přijel na skok domů manžel. Doopravdy jen na skok - domů dorazil ve 22 hodin s tím, že v pondělí v 10 dopoledne zase mizí. No aspoň jsem mu dala podepsat papíry ohledně jména vetřelce, které mi totiž ještě chyběly.

A zase budu další týden čekat, jestli už se bude něco dít.

Na základě vyprávění uživatelek připravila Andrea Veselá.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Srpen 2012 / 2 - diskuze

 • Evičko, moc Ti to sluší. Sladké nabudilo i Apolenku  . Užijte si svatbu a opatruj se.


  Jituš, Tobě přeju pevné nervy, co nejhodnější potvoráky a slušné počasí
  tygřímáma   | 15.08.2012 20:11:43
  Reagovat | URL příspěvku
 • Evičko, opravdu jsi krásnou těhulí. Moc Ti to sluší na každé fotce. Další svatbu si užijte a mějte se pohádkově.

  Val, já se musím vždycky řezat smíchy, když čtu Tvé řádky.       Píšeš vše s takovou lehkostí a nadsázkou .... a přitom to kolikrát je o nervy. Tak Ti přeji, ať už je vetřelec s Tebou a dostaneš se do fáze II. kdy přijdou ty probdělé noci, jekot a přebalování      
  škubanek   | 15.08.2012 14:14:02 | Reakcí: 2, poslední: 15.08.2012 17:47:00
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Jo a Jituš, když jsem Tě měla tu čest poznat v Koledějích, tak i tam jsi prostě na mě zapůsobila jako správňácká mamina, co je pro každou "špatnost" a bere život s lehkostí. /i když to tak mnohdy není/
   škubanek   | 15.08.2012 14:16:49
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Děkuji děkuji, já už si tak moc nepřipadám, spíš před sebou vidím to valící se břicho a slyším se funět a potím se ... no jsem ráda, že tohle vše ty fotky schovají :D:D Ale je pravda, že jinak si těhotenství užívám a tím snadnější je překonat všechny problémy s tím spojené.  
   evasantos   | 15.08.2012 17:47:00
   Reagovat | URL příspěvku
 • Holky, máte to obě akční  Přeji pohodový zbytek těhotenství.
  Calamity J.   | 14.08.2012 10:57:29
  Reagovat | URL příspěvku
 • Evi - ty už máš krásný bříško! Moc ti to sluší a letí to úplně neuvěřitelně.

  Jituš - normálně jsem nevěřila vlastním očím, že jsi "dala" monitor. Z tebe se stává vzorná rodička :)) Držím palce, ať už ti to rychle uteče.

  Obě se, holky, opatrujte.  
  nadule1   | 14.08.2012 10:40:43 | Reakcí: 2, poslední: 15.08.2012 17:49:11
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Evi, závidím ti, žes neměla půl roku chuť na sladké. Mně se chuť na sladké v těhotenství zdvojnásobila a teď po porodu je to ještě horší  Nediv se, že sebou Apolenka tak mlela, když jsi jí po dlouhé době poslala pořádnou glukózu 

  Jitko, obdivuji tě. Se dvěma dětmi a třetím v břiše to určitě není jednoduché. Já se houpu na lustru z jednoho. I když vícerodičky ten režim mají přece jen už líp zmáknutý    Vydrž!
  danicka84   | 14.08.2012 09:31:26 | Reakcí: 1, poslední: 15.08.2012 17:52:56
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   To není co závidět, je to hrůza když už člověk nemá chuť ani na tu čokoládu     Ale vidíš jak ty babské řeči neplatí : já čekám holčičku (teda předpokládám  ) a sladké mi nic neříká a vy máte doma chlapečka a jak píšeš, měla jsi chuť na sladké mnohem víc    
   evasantos   | 15.08.2012 17:52:56
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně syna. Jsou mu 2 roky a 8 měsíců. Byl kojen 7 měsíců. Už od malinka je na mě závislý. U babiček byl dohromady čtyřikrát přes noc, nejdříve plakal, pak už to zvládl bez breku, ale nešťastný. S jídlem se trápime cca od roka. Nechce jíst s nikým jiným než se mnou. Do teď mi odmítá jíst kousky. Takže doteď mu jídlo mačkám vidličkou, když cítí maso, hned ho vyplivuje. Myslela jsem, že to bude problém s kousky jako takovými, ale sušenky a to co mu chutná normálně sní, rozkouse. Celkově ho do jídla musíme nutit. Ovoce nechce vůbec, jí pouze kapsičky. Jogurty má rad, kakao a k večeři pouze chleba se žervé. Šunku, sýr taky odmítá. Jídlo se snažíme řešit různými doplňky stravy k navození chuti k jídlu. Věřím, že z toho vyroste. Teď v září nastupuje do školky a já doufám, že až uvidí ostatní děti, tak začne papat normálně. Více mě ale trápí ta závislost na mě. Je nešťastný i s manželem. Potřebovala bych poradit, jak ho to odnaučit. Před 8 měsíci jsem začala chodit na poloviční úvazek do práce, mysleli jsme, že se to zlepsi, když nebude furt se mnou. Ale je to stále stejně. Vždycky tu dobu přetrpi, pláče když odcházím. Neustále ho ubezpečuji, že se vrátím, že jdu jen do práce. Je vidět, že tomu rozumí, ale přesto se to nelepší, spíše naopak. Moc děkuji za jakoukoliv radu. Šafránková

Dobrý den, ohledně synovy stravy se poraďte s ošetřujícím lékařem. Pokud dítě prospívá, i když konzumuje jen určitá jídla, pak není důvod k obavám. S lékařem byste ale také měli konzultovat případné doplňky stravy, které dítěti dáváte. Ne všechny musí být pro takto malé dítě vhodné. Také by možná bylo dobré, aby lékař chlapci udělal krevní obraz, jestli mu opravdu nějaké živiny chybí, abyste mu nepodávali nadbytečné množství některých živin či vitamínů. Některé děti vykazují při jídle zvláštnosti, jedí jen určitá jídla a vybírají si. Není dobré dítě do jídla nutit a nutit jej k experimentování. Nová jídla však je dobré nabízet, v případě zájmu nechat ochutnat. Chutě dětí se mění a časem třeba syn může být ke zkoušení jiných jídel přístupnější. Zvláštnosti v jídle však ale také mohou vykazovat děti např. s poruchami autistického spektra, či děti hodně v jídle konzervativní. Mám příliš málo informací a váš syn je příliš malý. Ohledně pobytu bez vás nepíšete, kdo syna hlídá, když jste v práci. To že pláče, když odcházíte bývá u dětí normální. Je potřeba mu to citlivě vysvětlit na úrovni jeho chápání a vývoje. Dobu odchodu však neprodlužovat, dítě ani nadměrně nelitovat, nemazlit apod. Potom by si myslelo, že váš odchod je něco mimořádného a je důvod se bát. Takto malé dítě také nemá ještě vyvinutý pojem času, žije přítomností a myslí si proto, že odcházíte navždycky. Trošku mi z vašeho popisu připadá, že maličko chcete, aby na váš syn byl závislý, že vám to dává dojem výlučnosti a důležitosti. To vše dítě vycítí. Proč myslíte, že dobu bez vás protrpí. Žádné malé dítě se pokud je o něj dobře postaráno, má dobře rozvinuté citové vazby a navíc třeba už zná osobu, která jej hlídá, se celé čtyři hodiny určitě netrápí a také není důvod , aby bylo nešťastné. Nemohou to být spíše vaše domněnky? Zkuste chování a vývoj syna zkonzultovat s dětským klinickým psychologem. S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 24.05.2022, 06:20
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×