Rodíme společně s BOL - srpen 2012 / 2

Evě se vrátila chuť na sladké a Apolenka se z bříška stále více ozývá. Jak zvládla Jitka týden s akčními dětmi? A jak proběhlo KTG vyšetření? To vše se dočtete v aktuálním vydání Rodíme společně s BOL!

 

Sponzorem ONLINE projektu Rodíme společně s BOL je společnost Feedo.cz, která každé z pěti rodiček po porodu věnuje dárkový poukaz na nákup v hodnotě 1.000 Kč.

Inzerce

Rodičky rovněž obdrží NOVINKU vydavatelství Babyonline, publikaci Zdravé těhotenství.

 

Inzerce

Evasantos - 30. týden

Je to neuvěřitelné, ale je tu 30. týden!

Vrátila se mi chuť na sladké!

Začátkem týdne mě, asi jako každého z nás, trápily vedra a večer jsem se přistihla, že jsem za celý den nesnědla víc než pár kousků ovoce. Vůbec jsem v tom hicu neměla pomyšlení na jídlo. To jsem ovšem doháněla koncem týdne, kdy se nám doma sešlo svatební cukroví od dvou kamarádek a já zase po dlouhé době dostala šílenou chuť na sladké! Jedno odpoledne jsem dokonce snědla tabulku čokolády na posezení - takouvou chuť na čokoládu už jsem neměla přes půl roku. No a Apolenka to řádně oslavila, uspořádala si ze samé radosti ze sladkého snad nějaký večírek a tancovala jako divá, musela jsem se až smát, že ještě minulý týden jsem se obávala, jestli se hýbe a tentokrát jsem i viděla, jak ťuká na bříško a to se mi boulilo na všechny strany.

Inzerce

Nateklé nohy a noční buzení

Po minulém náročném víkendu mi natekly nohy, ale teď už je zase vše v normálu, musím se jen víc šetřit a občas doslova hodit nohy nahoru. Také se vrací moje noční návštěvy toalety, je to pěkná otrava... už jsem přemýšlela, jestli není lepší spát přímo na míse. :D Tento týden už mě mnohem víc trápí tvrdnutí bříška a občasné noční křeče do lýtek.

Apolenka se ozývá čímdál víc

Inzerce

Také začínám být pěkné nemehlo. Občas se mi podaří někde do něčeho vrazit nebo zakopnout - svoje zvětšující se tělo nemám nějak pod kontrolou. :D Apolenka je v tomto týdnu pěkně živá, asi aby mi dokázala, že jsem se v minulém týdnu strachovala zbytečně a tento týden se pěkně vrtí a kope.

V pátek jsem navštívila svoje sestřenice, mají doma také miminko - malé roztomilé štěňátko.

Srpen - měsíc svateb

Tento měsíc je ve znamení svateb. V sobotu jsme byli pozváni na svatbu mojí kamarádky z dětství. Moc jí to slušelo, jen jim celý obřad propršelo. I tak to byla krásná svatba. Další svatba mě čeká příští týden, to se bude vdávat moje dobrá kamarádka, která má doma krásná dvojčátka. Už se moc těším.

Plány na další týden

V příštím týdnu mě také čeká další návštěva u doktora. Také přemýšlím, že bych se pomalu pustila do praní výbavičky, dokud je venku pěkné počasí a bude mi hezky schnout. Do konce měsíce mě také čeká oslava mých narozenin, které bychom rádi oslavili malým rodiným setkáním.

Val.J35 - 38. týden

Čekám na porod

Ještě stále nerodím a přiznám se, že i když samotný porod není moje hobby ,docela ráda už bych ho měla z krku. Ne že bych se tak těšila na ječení novorozence, probdělé noci, koliky neustálé krmení a přebalování, ale na druhou stranu už se dostávám do rozpoložení, kdy si říkám, že cokoli je lepší než poslední týdny a dny před porodem.

Akční děti vyžadují neustálý pohyb

Tatínek nám v pondělí odjel a já mám zase na krku 2 akční potvoráky a v břiše neméně akčního vetřelce. Bohužel nejsou ochotni se sjednotit a domluvit společný plán, takže zatímco vetřelec propaguje domácí klid a pohodu s minimem pohybu, potvoráci naopak vyžadují pohybu hodně a to hlavně toho venkovního. Pravda, těžko se jim divit, když se odmala snažíme, aby je přesně tohle bavilo, ovšem teď mě to ničí. Dopoledne mě zachraňuje školka, ještě že do ní chodí rádi a sami ji vyžadují, odpoledne hold chodíme ven. Ještě je dobré, že jim 3krát týdně funguje ten fotbal, ale stejně to pro mě znamená je tam doprovodit, pak s nimi jít domů a vzápětí zase vyrazit aspoň na hřiště. Ještě že tam mohu sedět, mám totiž občas při chůzi pocit, že ze mě vypadne vetřelec i s ostatními orgány.

Monitor a nespolupracující mimčo

Ve středu se mi ovšem podařilo absolvovat monitor. Samozřejmě ale nic nebylo tak jednoduché. Zatímco se naše madam v břiše neustále vrtí a okopává mě ze všech stran, na monitoru se rozhodla hluboce spát a nehnout ani palcem na noze. Nakonec jsem tam celou hodinu strávila buzením a ukecáváním mláděte, než se podařilo natočit aspoň něco použitelného.

Jak jsme strávili víkend?

Docela jsem se děsila víkendu, protože představa, jak neustále zabavuji potvoráky mě moc netěšila. Nakonec se to ale tak nějak vyřešilo samo. V sobotu bylo vysloveně aprílové počasí, kdy každou chvíli přiběhl nějaký ten mrak a zapršelo, takže jsem dopolední i odpolední venčení dětí prováděla maximálně hodinku, než nás déšť zahnal domů. V neděli už sice bylo zase poměrně hezky, ale to mě naštěstí zachránil jejich kamarád Fanda s tatínkem. Přišli už v 9 ráno, jestli s nimi nepustím děti na výlet, což jsem udělala velmi ochotně. Z výletu se vrátili někdy o půl jedné a tím jim odpoledne stačilo už jen hřiště.

V neděli v noci přijel na skok domů manžel. Doopravdy jen na skok - domů dorazil ve 22 hodin s tím, že v pondělí v 10 dopoledne zase mizí. No aspoň jsem mu dala podepsat papíry ohledně jména vetřelce, které mi totiž ještě chyběly.

A zase budu další týden čekat, jestli už se bude něco dít.

Na základě vyprávění uživatelek připravila Andrea Veselá.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Srpen 2012 / 2 - diskuze

 • Evičko, moc Ti to sluší. Sladké nabudilo i Apolenku  . Užijte si svatbu a opatruj se.


  Jituš, Tobě přeju pevné nervy, co nejhodnější potvoráky a slušné počasí
  tygřímáma   | 15.08.2012 20:11:43
  Reagovat | URL příspěvku
 • Evičko, opravdu jsi krásnou těhulí. Moc Ti to sluší na každé fotce. Další svatbu si užijte a mějte se pohádkově.

  Val, já se musím vždycky řezat smíchy, když čtu Tvé řádky.       Píšeš vše s takovou lehkostí a nadsázkou .... a přitom to kolikrát je o nervy. Tak Ti přeji, ať už je vetřelec s Tebou a dostaneš se do fáze II. kdy přijdou ty probdělé noci, jekot a přebalování      
  škubanek   | 15.08.2012 14:14:02 | Reakcí: 2, poslední: 15.08.2012 17:47:00
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Jo a Jituš, když jsem Tě měla tu čest poznat v Koledějích, tak i tam jsi prostě na mě zapůsobila jako správňácká mamina, co je pro každou "špatnost" a bere život s lehkostí. /i když to tak mnohdy není/
   škubanek   | 15.08.2012 14:16:49
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Děkuji děkuji, já už si tak moc nepřipadám, spíš před sebou vidím to valící se břicho a slyším se funět a potím se ... no jsem ráda, že tohle vše ty fotky schovají :D:D Ale je pravda, že jinak si těhotenství užívám a tím snadnější je překonat všechny problémy s tím spojené.  
   evasantos   | 15.08.2012 17:47:00
   Reagovat | URL příspěvku
 • Holky, máte to obě akční  Přeji pohodový zbytek těhotenství.
  Calamity J.   | 14.08.2012 10:57:29
  Reagovat | URL příspěvku
 • Evi - ty už máš krásný bříško! Moc ti to sluší a letí to úplně neuvěřitelně.

  Jituš - normálně jsem nevěřila vlastním očím, že jsi "dala" monitor. Z tebe se stává vzorná rodička :)) Držím palce, ať už ti to rychle uteče.

  Obě se, holky, opatrujte.  
  nadule1   | 14.08.2012 10:40:43 | Reakcí: 2, poslední: 15.08.2012 17:49:11
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Evi, závidím ti, žes neměla půl roku chuť na sladké. Mně se chuť na sladké v těhotenství zdvojnásobila a teď po porodu je to ještě horší  Nediv se, že sebou Apolenka tak mlela, když jsi jí po dlouhé době poslala pořádnou glukózu 

  Jitko, obdivuji tě. Se dvěma dětmi a třetím v břiše to určitě není jednoduché. Já se houpu na lustru z jednoho. I když vícerodičky ten režim mají přece jen už líp zmáknutý    Vydrž!
  danicka84   | 14.08.2012 09:31:26 | Reakcí: 1, poslední: 15.08.2012 17:52:56
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   To není co závidět, je to hrůza když už člověk nemá chuť ani na tu čokoládu     Ale vidíš jak ty babské řeči neplatí : já čekám holčičku (teda předpokládám  ) a sladké mi nic neříká a vy máte doma chlapečka a jak píšeš, měla jsi chuť na sladké mnohem víc    
   evasantos   | 15.08.2012 17:52:56
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Nárok na porodné

| Janice78 | 19.02.2020, 13:46

Dobrý den,
ráda bych se na Vás obrátila s dotazem či pomocí ve věci zamítnutého nároku na porodné.
Jsem samoživitelka, OSVČ.
Dotaz, proč nedosáhnu na porodné jsem zaslala úředníkovi, který mou žádost vyřizoval na jeho email i do datové schránky. Níže zasílám svůj dotaz a jeho odpověď. Nechápu ale, proč po mě chtěl úředník dokládat i zálohy z pssz a ze zdravotní pojišťovny pro účely zjištění nároku na porodné, když se ve finále odkazuje na odstavec ze zákona, kde vycházejí z průměru a ne z mých skutečných příjmů.
Z jakého důvodu se neřídili odstavcem 4?
(4) Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost, započítává se jí jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu za každý měsíc

a) jedna dvanáctina příjmů uvedených v daňovém přiznání za kalendářní rok, který bezprostředně předchází kalendářnímu roku, do něhož spadá počátek období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku, a to bez ohledu na to, kolik měsíců osoba ve zdaňovacím období samostatnou výdělečnou činnost vykonávala a zda tato činnost byla ve zdaňovacím období vykonávána jako činnost hlavní či vedlejší, nebo
b) jedna dvanáctina příjmů, jde-li o příjmy podléhající dani z příjmů stanovenou paušální částkou, ze kterých byla stanovena daň paušální částkou, není-li dále stanoveno jinak.

Zde zasílám emailovou komunikaci
Dobrý den,

odkazuji Vás na ustanovení § 5 odst. 5 písm. a) zákona č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře:

„Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost jako hlavní činnost, započítává se jí však jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu vždy nejméně částka 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství.“

a odst. 7)

„Částka průměrné měsíční mzdy se zjišťuje za kalendářní rok předcházející období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku a vyhlašuje ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv sdělením podle průměrné mzdy v národním hospodářství vyhlášené Českým statistickým úřadem, s tím, že tuto částku zaokrouhluje na celé stokoruny dolů.“

Více Vám již sdělit nemohu. Proti vyrozumění se neodvoláváte, odvolání je proti rozhodnutí. Vyrozumění je pro Vás možnost se písemně nebo osobně vyjádřit, vyjádření e-mailem není považováno za písemnou formu, protože e-mail není opatřený elektronickým podpisem, a vysvětlení Vám poskytuji pouze jako odpověď na dotaz. Vzhledem k tomu, že jste s dítětem sama, pak hranice příjmů, pod které se musíte dostat, je velmi nízká a díky tomu nárok pak podle platných ustanovení zákona nevzniká.

Považuji tuto odpověď za dostačující a dále na případné e-maily nemohu odpovídat, mám zde dalších 500 žádostí o dávky, které čekají na zpracování.

S přáním hezkého dne,

cid:image001.png@01D5B035.29F5AF60

Lukáš Marek
Odborný referent – pracovník SSP a dávek PP pro správní obvod Praha 15 a 22
E: lukas.marek@uradprace.cz

Úřad práce ČR – Kontaktní pracoviště Praha 10
Vršovická 1429/68
Vršovice
101 00 Praha 101

Datová schránka: w7aznwp
http://www.uradprace.cz

From: Jana Dlouhá <D.Jana@seznam.cz>
Sent: Tuesday, February 18, 2020 4:57 PM
To: Marek Lukáš (UPA-ABJ) <lukas.marek@uradprace.cz>
Subject: Porodné, spis.zn.2730-20-AB

Dobrý den, pane Marku,

na základě Vašeho vyrozumění ohledně možného nároku na porodné bych se chtěla touto cestou
odvolat a požádat o vysvětlení, jak jste k finální příjmové částce 14700Kč dospěl.
Dle DAP za rok 2017, z kterého se má nárok vypočítávat byl základ daně 153.070,-Kč,
což je po vydělení 12, měsíční příjmová částka 12755,80 Kč
Jiné příjmy jsem v tomto roce neměla. Není mi tedy známo, jak jste k výsledné částce dospěl
a žádám tedy o vysvětlení

Předem děkuji

S pozdravem

Dlouhá J.


Neobtěžovala bych Vás s tímto dotazem, ale podle pana Marka je jeho odpověď dostačující a už se k ní zřejmě nehodlá vyjadřovat. Proto zkouším Vás, zda by jste byli ochotni mi danou záležitost vysvětlit, případně pomohli s odvoláním a přezkumem jejich výsledku

Předem velice děkuji

S pozdravem

Jana Dlouhá

Dobrý den,

postup úřadu je v souladu se zákonem. Pokud jste v rozhodném období vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, zjišťují se příjmy podle § 5 odst. 4). Pokud se ale jedná o hlavní činnost a jsou takto zjištěné příjmy nízké, tedy nedosahují nejméně 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, započítává se místo Vašich skutečných příjmů právě těchto 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, tak jak to uvádí § 5 odst. 5) a související odst. 7). Pokud byste vykonávala samostatnou výdělečnou činnost v rozhodném období, ale v předchozím zdaňovacím období byste ji nevykonávala, postupovalo by se podle odst. 6).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 21.02.2020, 09:54
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce