Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme společně s BOL - srpen 2012 / 1

Jak se Eva osvěžuje v tropických vedrech a co ji a jejího manžela vystrašilo? Jitka si užívala přítomnosti manžela doma a mohla si i trošku odpočnout. Naštval ji ale drzý důchodce, čím? To vše se dočtete v aktuálním vydání Rodíme společně s BOL!

 

Sponzorem ONLINE projektu Rodíme společně s BOL je společnost Feedo.cz, která každé z pěti rodiček po porodu věnuje dárkový poukaz na nákup v hodnotě 1.000 Kč.

Inzerce

Rodičky rovněž obdrží NOVINKU vydavatelství Babyonline, publikaci Zdravé těhotenství.

 

Inzerce

Evasantos - 29. týden

Tento týden se cítím dobře, nic mě netrápilo a dokonce jsem byla taková příjemně naladěná.

Apolenka nás vyděsila, přestala jsem cíti pohyby

Jediný nepříjemný zážitek mám z počátku týdne, kdy jsem večer necítila pohyby miminka tak, jak jsem zvyklá. Docela jsem se tím vyděsila, i když jsem si říkala, že bude určitě vše v pořádku, nedařilo se mi usnout a pořád jsem čekala na pořádný kopanec a snažila sama sebe uklidnit, abych zbytečně neplašila. Ještě víc jsem snad vyděsila manžela. Nakonec se malinka přeci jenom zavrtěla a ráno už bylo vše v naprostém pořádku a Apolenka se zase ukázala jako neposedné miminko. :) S manželem jsme ale pocítili, co to znamená rodičovský strach a že takto už to nejspíš bude napořád. :)

Inzerce

Bříško pořád roste

Bříško zase o něco povyrostlo a pěkně se kulatí, aktuální míra je 101 cm .... no ale manžel stále vede. :D

Inzerce

Kterou porodnici zvolit?

Ubíhající dny mě stále více nutí přemýšlet nad porodem. Jelikož bydlím mezi Rousínovem a Brnem, připadá v úvahu hned několik porodnic - tedy dle vzdálenosti. Já sama se rozhoduji mezi dvěma - v bližším Vyškově je porodnice menší, průměrně dva porody denně, zatím na ni slyším jen pozitivní reakce a doporučení, a to hlavně co se týká přístupu, jednání personálu a vůbec celé atmosféry porodu a doby po porodu, nemocnice je také pěkně vybavená a mohu si zvolit pokoj jen sama pro sebe. Jediné, z čeho mám obavy, je vybavení - zařízení porodnice, které samozřejmě nemůže dosahovat kvality vybavení té brněnské. Tam je to ale naopak vše "šup šup", jelikož jde o velkou pordnici, kde se rodí jako na běžícím pásu. Samozřejmě nechci nic podcenit a svoje pohodlí bez váhání obětuju, ale jsem si vědomá, že psychika, atmosféra i přístup personálu má na porod velký vliv a tak se stále nemohu rozhodnout. Jelikož obě porodnice pořádají dny otevřených dveří a předporodní kurzy, plánuji určitě návštěvu. Zároveň jsem si ale při rozhodování uvědomila, že by mi velice pomohlo uspořádání vlastních představ o porodu. Mám tedy plán připravit si porodní plán. :)

Tipy na letní osvěžení a příjemné posezení s přáteli

V těch příliš horkých dnech asi není dobře nikomu (kdo zrovna není někde u vody) a já nejsem výjimkou. Řeším to sprchou navíc a ovocnými a zeleninovými saláty místo těžkých obědů. Výhodou jsou ale potom krásně teplé večery, kterých jsme si tento týden užili několik. O víkendu nás navštívili známí z Čech a tak jsme si náramně užili posezení na zahrádce, dobré víno (já měla jen to hroznové:) a jídlo. Sobotní večer se perfektně vydařil a i horká neděle pokračovala velmi příjemně.

Plány na srpen

V srpnu mě čekají dvě svatby, oslava mých narozenin, dvě kontroly u lékaře a návštěva matriky kvůli příjmení miminka. Chtěla bych si nachystat porodní plán, vybrat porodnici a kompletně doplnit výbavičku.

Val.J35 - 37. týden

Manžel byl s námi celý týden

Tak a je tu další týden, kdy se léto překonává a tropické teploty mě ničí. Měla jsem jediné štěstí - otevřeli školku a navíc nám dorazil domů tatínek a celý týden byl s námi doma. Díky tomu jsem já ulila ze spousty aktivit a přeci jen si trochu odpočinula. Je ovšem zajímavé, že i netěhotný manžel každé ráno poctivě nacpal potvoráky do školky a hájil se tím, že jejich energie ho dokáže zničit během odpoledne a je rád, že dopoledne ji vybíjejí někde jinde. I tak si ovšem každý večer stěžoval, jak je unavený. Prý je to snad v práci snažší.

Návštěva lékaře a UTZ

Díky tomu, že měli potvoráci školku i tatínka, stihla jsem si doběhnout na jednu ze svých mála kontrol na gynekologii. I tam jsem byla úspěšná a vydupala si UTZ s tím, že chci na vlatní oči vidět, jak vetřelec sídlí. Má štěstí potvora, spořádaně se otočila hlavou dolů. Takže jediné, co mě na kontrole nepotěšilo, byla informace, že než ho zase za 14 dní navštívím, mám stihnout dojet do Brodu na monitor.

Děti s tatínkem vyrazili na houby

V pátek jsme nechali dětičky doma a vyrazili dopoledne s tatínkem na houby. Každý musel mít svůj vlastní košík, a to jen proto, aby mi za 3 hodinky přinesli 6 hub a informaci o tom, jak nerostou. Nevím, spíš podezírám rodinu z neschopnosti je hledat.

Příhoda s drzým důchodcem

Za celý týden mě vytočil jen jeden naprosto odrzlý důchodce. V sobotu ráno, kdy bylo přijatelně chladno, jsem vzala děti na kolo a vyrazili jsme na menší nákup. Bohužel náš vetřelec si cestou vzpoměl, že už dlouho nebyla žádná sranda a nenapadlo ho nic lepšího, než mě párkrát dobře nakopnout žaludek a já se bezmocně svíjela na chodníku. Kolemjdoucí dědek to se zájmem sledoval a pak mě začal poučovat o tom, jak by se měl člověk stydět, když prochlastá celou noc a ráno táhne domů. Jen co jsem se trochu vzpamatovala a rozdýchala, vysvětlila jsem mu, co si o něm myslím. Pravda, to, co jsem mu řekla, bylo žalovatelné hned několika paragrafy. Bohužel mezitím se ke mě vrátili potvoráci, takže se zase přiučili několik zajímavých nadávek a slovních spojení. No, co se v mládí naučí.....

Kdy se malá konečně narodí?

Bohužel nám včera ráno zase tatínek odjel a jak to vypadá, zase ho 14 dní uvidíme tak maximálně na skype. Končí mi tedy volno a další týdny se zase musím snažit nějak přežít. Začínám ukecávat vetřelce, že už by se klidně mohl narodit, ovšem zatím mám smůlu, má na to vlastní názor.

Na základě vyprávění uživatelek připravila Andrea Veselá.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Srpen 2012 / 1 - diskuze

 • Ahojki Evi, vidím že strach o naše mimísky máme nejspíše všechny..taky když malý chvíli nekope, tak už se bojím co se děje. :)) ale neboj, všechno to nějak zvládnem a doklepem do konce :)..ať se daří. Jinak s tou porodnicí dej na svůj instinkt a uvidíš, že dobře vybereš :)

  Jituš, tobě se to už hoodně blíží..já bych dala nevím co za to abych taky už měla blizoučko k porodu. No ještě si do konce října počkám :)..Tak přeji ať vše dobře dopadne a že za chvíli tady budeme číst, že už je mimi na světě   
  Queen222   | 10.08.2012 11:06:20 | Reakcí: 1, poslední: 10.08.2012 22:14:50
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   děkuji děkuji :) je to tak, člověk bude mít nejspíš strach už vždycky  ale tento týden už je Apolenka pěkně čilá a já spokojená  
   evasantos   | 10.08.2012 22:14:50
   Reagovat | URL příspěvku
 •   Evi sluší ti to, jsi moc hezká nastávající mamina   a tatínek se o vás holky dobře stará    
  přeji ať ti to pěkně utíká a porodnici vyber v klidu a podle sebe, z které máš lepší pocit   já vyzkoušela oba typy a každé má své pro i proti, takže ať vybereš jakoukoliv, vždycky to bude správné rozhodnutí   pozdravuj Apolenku  

  Holky obě se držte a těším se, že Jituš pošle brzo zprávu, že se miminko narodilo  
  jezurka   | 09.08.2012 22:26:30 | Reakcí: 1, poslední: 10.08.2012 22:12:24
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Děkuji   jak říkáš, každé má pro i proti, člověk má ale zodpovědnost za to miminko a tak to pořád zvažuji, i když vím, že jednoznačné to nikdy nebude, už pracuji na porodním plánu, abych si vůbec sama dala dohromady, co od porodu čekám a i to si myslím, že mě odkáže správným směrem  
   evasantos   | 10.08.2012 22:12:24
   Reagovat | URL příspěvku
 • Evičko, krásně se kulatíš   . Miminko, ať je v bříšku hodné a dává o sobě co nejvíce vědět   S tím příjmením je to teda mazec. Četla jsem níže  

  Jituš, hurá do finále. Hodně sil a energie a ať už máš všechny potvoráky brzy jeden vedle druhého      
  škubanek   | 08.08.2012 14:09:05 | Reakcí: 1, poslední: 08.08.2012 16:00:22
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • No letí vám to oběma. Evi máš krásné bříško :) A Jitko koukám že ty už jsi téměř ve finále, tak přeji hodně sil na ty zbývající dny  
  luciasek84   | 07.08.2012 22:02:06 | Reakcí: 1, poslední: 08.08.2012 15:59:27
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Ahoj Luci, děkuji, letí to šíleně, vždyť tvůj Ondrášek bude mít příští týden už tři měsíce!! Je to opravdu neuvěřitelné.
   evasantos   | 08.08.2012 15:59:27
   Reagovat | URL příspěvku
 • Evičko, Ty máš příjmení po manželovi nebo sis nechala své? Ptám se kvůli vaší návštěvě na matrice

  Jituš, popis situace s důchodcem mě rozesmál. Ale vysvětlila bych mu to asi stejně. Neví, o co go, ale kritizuje.
  tygřímáma   | 07.08.2012 10:23:19 | Reakcí: 2, poslední: 08.08.2012 07:01:07
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Já jsem si musela nechat oboje- moje příjmení má komplikovaný příběh   Manžel má složené příjmení ze dvou, respektive tří částí. U nás si s tím nikdo moc nevěděl rady a tak jsem neochotně přistoupila na to, že si tedy vezmu celé jeho příjmení, v tu chvíli ale nastal problém na brazilské straně, jelikož by mě brali jako jeho sestru, ne manželku - proto jsem si musela k příjmení přidat ještě svoje rodné - a tak je mé příjmení složeno ze čtyř částí a nemusím asi vysvětlovat, jaký je to v česku problém.  A tak jsem si s tím dala práci a čas a našla možnost, jak si jméno zkrátit a to hlavně kvůli malé Apolence, aby se jménem neměla stejné problémy, jako teď já.
   evasantos   | 07.08.2012 20:42:39
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den,
Mám takový dotaz. Přesně před měsícem 15.1.2024 jsem samovolně potratila asi v 8.tt.
Pak po týdnu z odběrů krve ten hcg hormon postupně klesal. Pak sem max.do týdne měla být u svý gyn. Na kontrole ale to sem zameškala až do teď.
A asi po 4-5 dnech po potratu sem měla sex s přítelem a to pak vlastně vícekrát, coz bylo dost uspěchané,když si tak uvědomuji. Pár dnů-týdnů na to mě začal bolet močový měchýř,2 dny to pak bylo zase ok ale po pár dnech mě to začalo bolet víc a všímám si divného, bílého zapáchajícího vytoku...
+ svědění,pálení okolo pochvy,trochu opuchlá a zarudnutá. :(
A dnes 22.2.2024 (po měsíci)jsem si dělala znovu těhotenský test(tam se ukazali 2 čárky) a jelikoz bych kolem 20.cateho Mela dostat menstruaci ale pořád se nedostavila ,tak
jestli je možné být za tak krátkou dobu opět těhotná ? Ale s těmi komplikacemi nejspíš zánět Močáku a možná i kvasinky po tom Pohl.styku (nějaká infekce) asi... tak to může být o to komplikovanější a rizikovější zase se obávám.
Je mi 23let, Mám 3 syny, 5,5let - 3,5 roku a nejmenšímu 8 měsíců teď teprve.
A posledních pár měsíců jsem ve stresové situaci ohledne rodiny..kdy jsem pak od svého obvodního lékaře dostala na předpis Trittico (tablety s řízeným uvolňováním)Novodobý antidepresivum s tlumivými účinky.
Ale teď ani vůbec nevím jestli bych 4.té děťátko zvládla.. úplně mě to zaskočilo.
Budu moc rada za jakoukoliv pomáhající a povzbuzující odpověď.

Dobrý den,

těhotenství Vám takto vyloučit ani potvrdit nemohu. Pokud máte i další potíže, je na místě, abyste navštívila svého gynekologa, se kterým vše vyřešíte. Pokud další těhotenství z různých důvodů nechcete či neplánujete, bylo by dobré zařadit nějakou formu antikoncepce, vše můžete probrat s Vaším gynekologem.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 23.02.2024, 17:39
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×