Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme společně s BOL - květen 2012 / 3

Minulý týden hned dvě dámy z Rodíme společně s BOL porodily, a to Luciasek84 syna Ondráška a jen o dva dny později Danicka84 syna Honzíka. Proto se aktuální vydání musí obejít bez jejich vyprávění.

Jak se ale mají naše zbývající maminky? A jak se jim daří? Evička si těhotenství užívá, dle chutí soudí, že miminko bude v jídle asi po tatínkovi. Jitka byla na kontrole u svého gynekologa, proč se ale rozhodla jej vyměnit? Jak a kde Pavla s rodinou fandila českým hokejistům a kam se vypravili o víkendu na výlet? To všechno se můžete dočíst v aktuálním vydání Rodíme společně s BOL!

 

Sponzorem ONLINE projektu Rodíme společně s BOL je společnost Feedo.cz, která každé z pěti rodiček po porodu věnuje dárkový poukaz na nákup v hodnotě 1.000 Kč.

Rodičky rovněž obdrží NOVINKU vydavatelství Babyonline, publikaci Zdravé těhotenství.

Inzerce

 

Evasantos - 18. týden

Úplně na začátku musím pogratulovat Lucce, na kterou jsem (nejen já) celý týden myslela a Daničce, jejíž Honzík se nakonec na svět rozhodl jen den po jejích narozeninách...nádherný dárek. :) Celou tu dobu čekáme napjatě na miminko a nakonec se oba kluci rozhodli přijít na svět téměř společně. :)

Plánování letní dovolené

Já jsem měla tento týden opět velice poklidný a příjemný. Ve druhém trimestru mi pěkně ubíhá týden za týdnem a já si opravdu užívám rostoucí bříško a přípravu na miminko. S manželem začínáme plánovat dovolenou v Itálii, kam bychom chtěli jet v červnu (a pak už to delší cestování raději nepokoušet).

Miminko bude asi v jídle po tatínkovi :-)

Bříško mi zase o kousíček povyrostlo a odpovídá tomu i můj apetit. Mám hlad snad skoro pořád, a když to na mě přijde, tak jím jako stokilový chlap. To malinké má různé chutě a dle toho si mě řídí při mých nájezdech na lednici. V tom, co mu chutná, se asi bude víc podobat tatínkovi, nebo alespoň teď se mu určitě podobá. Mám chuť na dobrůtky, které miluje můj manžel a já je normálně až tolik nemusím. Naopak takovou cibuli, na které si normálně pochutnávám (a on nesnáší), teď tu teď nemůžu ani vidět... je docela zábavné to sledovat.  

Fandění na turnaji a první pohyby miminka

O víkendu jsem vyrazila na turnaj v tenise fandit mojí malé sestřenici a i když jsem se snažila být co nejvíc ve stínu a hodně pít, sluníčko mi neudělalo vůbec dobře. Nikdy jsem nebyla "slunící" se typ a letos si nejspíš budu muset v létě dávat ještě mnohem větší pozor.

V tomto týdnu také začínám pociťovat první "vrnění" a "hemžení" miminka, i když mi všichni okolo tvrdí, že je to ještě hodně brzy.

Val.J35 - 26. týden

Hledání jiného gynekologa

Tak tento týden byl trochu náročný. Překonala jsem se a navštívila gynekologii. Díky nesympatické sestře, arogantnímu doktorovi a mé neochotě spolupracovat či snášet jejich pitomé nápady to vypadá, že chudák vetřelec nemá ani toho gynekologa. Zase tolik mě to nemrzí, doktorů je dost a my si s vetřelcem už nějak poradíme.

Volný čas s dětmi trávíme venku

Díky hezkému počasí jsem nucena trávit s potvorákama pomalu celé dny venku a volno mám jen tehdy, když se o ně postará školka. Ještě že tato zařízení existuji. Nebýt školky asi už jsem mrtvá.

Odchod člena rodiny

Inzerce

V neděli ráno u nás bylo trochu smutno. Zemřel totiž nejmenší člen naší rodiny, miláček dětí, potkan Žofina. Naštěstí děti pochopily, že zvířátka prostě někdy umírají a ani vlastně nevíme proč. Jen nakonec byly rychlejší, než jsem čekala. V neděli po obědě jsem totiž nečekaně usnula a tatínek nevydržel nátlak dětí, naložil je do auta a zajeli si koupit nového mazlíka. Po probuzení mě tedy čekala informace, že máme malou Žofinku.

Nedávno jsem spočítala, že zhruba za 3 měsíce rodím. Asi bych už měla začít něco připravovat, protože to hrozně rychle letí.

Inzerce

Jezurka - 33. týden

Porod se blíží?

Tento týden jsem stále číhala na Lucku a Danušku, kdy se jim narodí jejich zlatíčka a i když to vypadalo nekonečné, už mají svoje krásné miminka u sebe. Tak to na mě tak nějak dolehlo, že už jsem od minulého týdne taky na mateřské dovolené a už se nám to s miminkem krátí. Ještě bych se ráda podívala do naší porodnice, jestli se tam něco změnilo a jestli si mě porodní asistentky pamatují. U nás je porodů málo, takže je to docela možné. :) Pořád nám chybí pár věciček pro miminko, doplnit věci do lékárničky, na hygienu a sestavit proutěný koš na kolečkách. Ten musíme dát dohromady už teď, ať si s ním stihne Verunka pohrát a nevozí mi potom miminko po celém bytě. Taky chceme koupit nosítko nebo šátek, abych mohla miminko nosit a měla volné ruce.

Ráda bych miminko stejně jako obě holky od začátku kojila, takže o flaštičkách a sunaru zatím ani neuvažuji. Plínky budeme používat jednorázové, uvažovali jsme i o látkových, ale nakonec jsme se shodli, že už jsme na pampersky zvyklí, jsme s nimi spokojení a nebudeme to už u posledního dítěte měnit. Snažíme se chovat ekologicky ve všem ostatním, tak snad to nevadí.

Králíčci

V týdnu se krásně oteplilo. Narodili se nám dva noví králíčci, holky mají zábavu a my jsme museli přidělat další králikárnu. Králičí mamina je spokojená, že už to má za sebou a já jí tak trošku závidím.

Hokejový týden

Máme rádi hokej, a tak jsme naší hokejové reprezentaci fandila celá rodina. Některé zápasy jsme sledovali doma a Eliška s Verunkou fandily: „Kluci do toho! Góól!!!“  Na některé zápasy jsme chodili s tatínkem do restaurace na plátno. Zasloužený bronz jsme potom oslavili.

Víkend - parní vlak a výlet k vodopádům stříbrného potoka

Eliška má spoustu kamarádů, ale protože bydlíme skoro na konci vesnice, má to ke všem dost daleko. Jezdí za dětmi na kole a pořád mě přemlouvá, aby u nás mohli její kamarádi spát a vyzkoušet nové patrovky. Kamarádky nakonec nemohly, takže u nás spal v pátek kamarád Bruce a v sobotu sestřenka Terezka. Grilovali jsme makrely a klobásky. Už se těším, až bude tepleji, postavíme holkám stan a můžou spát venku na zahradě.

V sobotu bylo v Jeseníku zahájení lázeňské sezóny a zároveň byl vypraven historický parní vlak. Byl to nádherný zážitek, parní lokomotiva krásně voněla kouřem, výpravčí i vlakvedoucí měli staré poctivé uniformy a v jídelním voze se prodávaly klobásy a pivo.

Neděle byla trochu pracovní – manžel měl zakázku na polepení vysokozdvižné plošiny, tak jsme mu jeli pomáhat. Práci jsme spojili s výletem na lom a k vodopádům stříbrného potoka. Holky samozřejmě skončily po kolena ve studené vodě. Bylo to jen asi dva kilometry tam a zpátky, ale my už jsme s miminkem nemohli. Manžel si ze mě dělal srandu, jestli nechci rodit v lese. Však on ho ten smích brzo přejde! Na závěr jsme si dali zmrzlinu.

A co máme na programu v příštím týdnu?

Příští týden nás s miminkem čeká poradna a kontrolní UTZ. Brouček by měl být pořád otočený způsobně dolů, aspoň podle toho, jak dole škytá a nahoře tlačí zadečkem. Těhotenské obtíže mě moc netrápí, kromě tvrdnutí břicha, na které pořád beru magnesium, občas pálení žáhy a nespavost v noci. Snad jen to, že miminko pořád tlačí dolů na porodní cesty. Snažím se odpočívat, pokud to jde a hlavně nic těžkého nenosit. Na sezení používám gymnastický balon. Ráda bych miminko donosila až do termínu.

Do porodu nám zbývá asi 7 týdnů a 3 dny.

Na základě vyprávění uživatelek připravila Andrea Veselá.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Květen 2012 / 3 - diskuze

 • Tak jsem si krásně pročetla vaše příběhy a nebojte, uteče to strašlivou rychlostí   Přeji vám ať se na vám ten závěr vydaří bez komplikací a těším se na další vyprávění    
  luciasek84   | 26.05.2012 09:16:34
  Reagovat | URL příspěvku
 • Řady těhulek v tomto týdnu prořídly. 
  Evičko, co má Tvé miminko nejraději-maso, zeleninu nebo něco pikantního?

  Jituš, moc se na Tebe v sobotu těším. Už máš v merku nějakého nového doktora?

  Pavlí, ohromně Ti těhotenství sluší. Vypadáš spíš jako starší sestra svých dcer 
  tygřímáma   | 23.05.2012 14:33:09 | Reakcí: 1, poslední: 23.05.2012 17:57:35
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 •   Danička s Luciáškem nám utekly do jiných kolonek, bylo to moc napínavé a bylo fajn to s nima tady prožívat  
  jen mě trošku děsí, že už jsem na řadě já  

  Evi   myslím, že není brzo cítit pohyby miminka, každý je jinak vnímavý a u dalšího dítěte je to běžné i kolem 15tt - já jsem to vždycky taky poznala dost brzo, myslím, že je to tím, že jsi taková štíhlounká   hezky si to užit, je to úžasná zkušenost, než začne mimčo pořádně vykopávat  
  a přidej nějakou fotku bříška, ať se necítím tak divně, že se tady pořád vystavuju sama  

  Jituš   když jsem byla kolem 26tt taky jsem si říkala, že bych měla začít chystat věci pro mimčo a čas utíká a zatím jsem s tím teda moc nehla   však ono se to všechno stihne.. a když nestihne, tak má na to manžel s potvoráčkama tři dny, co budeš v porodnici, ať se taky trošku snaží ne?  

  holky krásný týden!  
  jezurka   | 23.05.2012 00:34:02
  Reagovat | URL příspěvku
 • Najednou nám to tady pěkně prořídlo ... jak rychle to utíká....

  Jity, trampoty s doktorem ti vůbec nezávidím, i mě trvalo než jsem našla toho správného, ale teď jsem spokojená.

  Ježurko... opět nedočkavě čtu tvoje pestré vyprávění, je neuvěřitelné co vše vždy za ten týden zvládnete:) Bříško ti moc sluší máš opravdu ukázkovou těhotenskou postavičku, krásné kulaťoučké bříško a jinak nic navíc. Moc se mi líbí ta společná fotka u vodopádu!!!
  evasantos   | 22.05.2012 23:58:12 | Reakcí: 1, poslední: 23.05.2012 00:23:49
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
     děkuji! ještě mám krásně kulaťoučký zadeček, ten ale na fotkách schovávám        
   a těch aktivit ani tolik neplánujem, ono se to s těma dětma prostě nějak nasbírá   a to si vždycky říkám, že budem jen odpočívat doma na zahrádce  
   jezurka   | 23.05.2012 00:23:49
   Reagovat | URL příspěvku
 • Jé, Evi, cibuli jsem nemohla ani cítit i já. Ty brďo, za chvíli už budeš v polovině!!! 

  Jituš, ty patálie na gynekologii ti asi nepřidávají, snad se najde někdo lepší. A ještě jednou, Žofky je mi líto.

  Pavli, já se vždycky těším na vaše fotky a opět jsi nezklamala. Jste suprovní a krásná rodinka. Co jméno? Už je rozhodnuto?
  Evulik25   | 22.05.2012 18:28:26 | Reakcí: 2, poslední: 23.05.2012 00:21:33
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Hrozně rychle to všechno utíká, jsem ráda že je mi teď dobře a že si můžu to bříško taky trochu užívat, jelikož mám obavy, že se člověk ani neotočí a miminko bude tady... :)
   evasantos   | 22.05.2012 23:47:40
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
     děkuji! jméno jsme přestali vymýšlet - máme pořád ty asi čtyři vybrané a uvidíme těsně před porodem, jak se to uleží   nerada bych, aby mi vybrané jméno někdo pohanil nebo rozmlouval (jako se nám stalo u Verunky - měla se jmenovat Klárka), takže zatím tajíme a potom už si to nikdo nedovolí zkritizovat    
   jezurka   | 23.05.2012 00:21:33
   Reagovat | URL příspěvku
 • Evi - jen si ty chutě vychutnávej. Tohle období, kdy člověk může beztrestně sníst cokoliv, jsem opravdu milovala :))

  Jituš - držím palce, ať najdete s vetřelcem příjemnějšího doktora. Přestože nejsi zrovna ukázkový pacient, tak pan doktor i sestra měli do ukázkových pracovníků ve zdravotnictví taky sakra daleko.

  Jezurko - tak teď budeme napjatě sledovat tebe :)) Bříško už máš krásné. Tak se opatruj.

  Moc se těším na další pokračování.  
  nadule1   | 22.05.2012 12:24:22 | Reakcí: 2, poslední: 23.05.2012 00:18:07
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Tvoji radu ráda poslechnu :) je sice hrozné mít pořád hlad, ale zase je super, že člověk může (téměř bez výčitek) pořád jíst :D
   evasantos   | 22.05.2012 23:49:25
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
     děkuji! doufám, že už moc do šířky neporostu, už si připadám v šatech jak soudeček  
   jezurka   | 23.05.2012 00:18:07
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×