Inzerce
Inzerce
Inzerce

Hepatitida B, C

  1. Příznaky hepatitidy B, C
  2. Prevence hepatitidy B, C
  3. Léčba hepatitidy B, C
  4. Riziko pro plod u hepatitidy B, C

Původce: Virus hepatitidy B, virus hepatitidy C

Příznaky hepatitidy B, C

Je to infekční zánětlivé onemocnění jater. Přenáší se pohlavním stykem a krví. Typickým projevem je žloutenka. Později nemoc může přecházet do chronického stadia s rizikem vzniku jaterní cirhózy či rakoviny jater. 

Prevence hepatitidy B, C

V současnosti je možné očkování proti hepatitidě B.

Léčba hepatitidy B, C

Virostatika, interferon alfa.

Riziko pro plod u hepatitidy B, C

U hepatitidy B je v závislosti na aktivitě onemocnění u matky riziko přenosu onemocnění na plod či novorozence s následným chronickým průběhem (přenos možný transplacentárně nebo průchodem porodními cestami při porodu). Těmto novorozencům se po narození podávají specifické protilátky proti viru hepatitidy B. U hepatitidy C je riziko přenosu na plod rovněž závislé na akutním průběhu nemoci u matky. Infekci je v těhotenství nutno monitorovat, ale v naprosté většině případů nepředstavuje tato infekce větší riziko ani pro matku ani pro plod. Zvláštní opatření jsou nutná pouze při závažném jaterním postižení.

Autor: MUDr. Denisa Doubková
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: MUDr. Denisa Doubková
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Hepatitida B, C - diskuze

Poradna

Kondylomy

| Miriam2839 | 19.02.2020, 20:57

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, či je možné že na fotke je bradavica. Som z toho trochu zmätená lebo som sa dočítala že sa nachadzajú skôr na pyskoch ohanbia, ja to mam presne medzi stehnom a pyskami, v zahybe. Mam to tam už mesiac, možno aj dlhšie...nezvacsuje sa mi to... Dočítala som sa ze sa kondylomy rozširujú celkom rýchlo, ja mam len tento jeden vyrástok ktorý aj trochu pobolieva...je možné že je to kondylom, alebo skôr Nejaky zarastený chlpok z holenia? Ďakujem

Dobrý den, pokud stále pupínek (bradavice) nezmizela, navštivte gynekologa k podrobnějšímu vyšetření. Dle fotografie nelze jednoznačně udělat závěr.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 01.04.2020, 14:41
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce