Inzerce
Inzerce
Inzerce

Moje aktivity 16. týden těhotenství (strana 2) - diskuze

Vložit příspěvek
 • Práce a cvičení
  Mám to štěstí, že za celou dobu těhotenství jsem neměla a zatím nemám žádné šílené příznaky (žádné zvracení, žádné bolesti prsou apod.). Připadá mi, že všechny tyto příznaky "slízly" za mě mé těhotné kamarádky v okolí. Tím pádem se dál věnuji své práci (kancelářská krysa   ) a cvičím obdobně jako před těhu, jen některé cviky modifikuji. Mezi cvičení řadím power walking (kondiční chůze), cvičení podle Zuzky Light, některá videa pro těhotné, která jsou na youtube ... a cítím se moc dobře.  Snažím se cvičit 4-5x týdně.
  Pajajo   | 07.04.2014 09:47:28 | Reakcí: 2, poslední: 09.04.2014 12:53:40
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Práce a cvičení
   Tak to máš štěstí :-) já sem bohužel na neschopence.. práci mám těžkou, fyzicky i psychicky namáhavou a máme i příplatky za ztížené podmínky a hluk tak do práce mě bohužel paní doktorka nepustila. Ani nevíš jaké máš štěstí :-) přeje aby ti to vydrzelo.. a užila sis krásné těhotenství bez problémů.
    
   Jajuska   | 07.04.2014 19:45:54
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: Práce a cvičení
    Tak to Ti nezávidím. Já pracuji v ocelářské firmě, ale naštěstí v kanceláři. Nicméně nejsme moc nadšená z toho ovzduší a je tu taky celkem tlak na práci a stres. Naštěstí jsem ale celkem "antistresový" člověk a práce pod tlakem mi až tak nevadí. Ale podle toho, co píšeš, tak je Tvá práce o mnoho namáhavější. Je proto dobře, že jsi doma a pryč od toho všeho. Užívej si pěkné těhotenství a ať je vše OK a v pořádku.  
    Pajajo   | 09.04.2014 12:53:40
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvek

Poradna

Interpretace hodnot HCG

| Kamiilla | 25.05.2020, 10:02

Dobrý den, paní doktorko,
jsem v raném stádiu těhotenství, 21. 5. jsem byla na ultrazvuku u své gynekoložky, která mi po vyšetření řekla, že plod odpovídá stáří 5+5tt, bez srdeční akce, nicméně jsem v té chvíli byla už 6+3tt podle poslední MS. A bylo mi řečeno, že další vývoj nevidí moc reálně, že ať počítám spíš s tím, že potratím. A že počkáme dalších 14 dní, tj. do 4. 6., kdy bych měla být 8+3tt. Měla jsem u sebe i výsledky HCG, jako samoplátce, ale nikdo mi je bohužel nevysvětlil, tak bych Vás moc ráda poprosila o vysvětlení, nevím, na co přesně mám koukat, jestli úplně na první hodnotu a poslední a nebo jestli má vždy vyrůst poslední naměřená hodnota dvakrát tolik a za jako dlouho... Jsem z toho opravdu hodně špatná, mrzí mě, že mám vůbec takovou informaci, protože dalších skoro 14 dní být v tomhle stavu je pro mě strašné. Taktéž bych Vás poprosila o názor, co si myslíte o tom, že bych navštívila už tento týden v pátek 29. 5. jiného gynekologa pro další názor? To budu 7+4tt, nebo myslíte, že je stále pořád moc brzy? Mockrát děkuji za odpověď a vysvětlení, co mám sledovat na HCG, abych si ho uměla správně interpretovat.
VÝSLEDKY:
Poslední MS: 6. 4.
ovulace 16. 4.
pozitivní TT: 10DPO
HCG: 4. 5. - 875 U/l, 6. 5. - 2.055 U/l, 11. 5. - 8.382 U/l, 14. 5. - 12.111 U/l, 22. 5. - 25.788 U/l

Pěkný den, Kamila

Dobrý den, podle výsledků hCG by těhotenství mohlo vypadat nadějně (u prosperující gravidity se hodnota hCG v prvním trimestru zhruba zdvojnásobí co dva až tři dny). V pátém týdnu nemusí být tlukot srdce na ultrazvuku ještě vidět, kolem šestého týdne by se již určitě mělo ukázat. Stáří těhotenství je nejpřesnější podle ultrazvuku (než podle poslední menstruace, tento údaj, stejně tak jako údaj o datu ovulace, je často nepřesný a nespolehlivý). Pokud bude na ultrazvuku již vidět tlukot srdce, nemá smysl dále sledovat hCG, stejně tak pokud se tlukot srdce i nadále neobjeví, taktéž nemá smysl sledovat hCG v krvi. Zda zvolit jiného gynekologa, je rozhodnutí čistě na Vás, kontrola po dvou týdnech není chybným postupem. Je vhodné dát těhotenství nějaký určitý čas, aby se opravdu ukázalo, jak prosperuje. Příliš časté kontroly nemusí obecně vždy přinést užitek. V neposlední řadě také záleží na tom, jakou máte gynekologickou a osobní anamnézu, věk, způsob otěhotnění apod. Hezký den.

MUDr. Andrea Liszková | Babyonline | 27.05.2020, 10:12
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce