Inzerce
Inzerce
Inzerce

Lída si ve 29. týdnu těhotenství prožila cestu hrůzy

Lída zahájila týden cestou do Olomouce na Kristýnčino focení. S Pepou se zase vypravila do Konice do pedagogicko-psychologické poradny. Třetí cesta týdne, tentokrát za dohodnutým předáním zboží, ovšem neprobíhala tak hladce jako předchozí dvě a Lída skončila na naprosto opuštěném místě. Jinak pomalu přibírá na váze, jí hodně sladkého a miminko o sobě dává stále více vědět. Co Lídu nejvíce trápí, je pálení žáhy a svědění nejen bříška. 

 

Lída (29. týden těhotenství)

Zdravím všechny za 29. týden těhotenství.

Předvánoční čas v Olomouci

Tento týden jsme zahájili i ukončili návštěvou Olomouce. Kristýnka tam měla přípravu na focení v modelingové agentuře. Dlouho jsem přemýšlela nad dopravou, až jsem souhlasila, že to risknu, a zkusím tam dojet autem. Nikdy bych nevěřila, že to zvládnu. Sice jsem trochu zazmatkovala u krematoria a neplánovaně si tak zajela hlouběji do města, ale nakonec se mi podařilo bezpečně zaparkovat a dál už jsme pokračovali tramvají. Předala jsem Kristýnku paní, která je měla na starosti a s Františkem jsme šli ven. Plánovala jsem, že si zajedeme do obchodního centra, ale nakonec nám stačilo strávit celé dvě hodiny na vánočních trzích. Neodolala jsem a dětem ještě přikoupila pod stromeček hřejivá zvířátka do mikrovlnky.

Inzerce

Pepa středoškolák

V pondělí měl Pepa návštěvu pedagogicko-psychologické poradny. Hlavním důvodem byla snaha o získání doporučení k „jednodušším“ přijímacím zkouškám. Výsledky byly uspokojivé. Na jednu stranu už neměl nárok na asistentku ve třídě a vlastně ani na žádné výhody v učení, čili mu doporučení ani nechtěli dát, na druhou stranu mu ho teda dali proto, že už papír měl a nechtěli to na pár měsíců měnit. Nakonec mu přiznali 25 %. Taky mi udělala velkou radost zpráva, že v každém případě máme zkusit SŠ, což jsem v podstatě věděla, protože Pepa je chytrý kluk. Jen zabojovat s tou nešťastnou matematikou.

Inzerce

Výborný kauf v Konici

Fanoušek doma spinkal, jelikož jsme jeli do Konice celkem brzo. Pepu jsem tedy nechala s paní psycholožkou a jela zatím domů. Mezitím se Fanda vzbudil, tak jsem ho potom už musela vzít s sebou. Když už jsem byla v Konici, využila jsem situace a navštívila místní sekáč, jestli náhodou nebudou mít ledvinku, kterou by si přál manžel. A měla jsem štěstí. Nejen že měli docela přijatelnou, ale dokonce i v ten den vše za 10 kč. Ne že bych na něm chtěla kdoví jak šetřit, ale na to jeho domácí nošení, nebo do práce to byl výborný kauf.

Cesta hrůzy

Minuty strachu jsem si prožila v úterý cestou na večerní zkoušku. Měla jsem s jednou paní dohodnuté předání zboží za odvoz. No co, Mostkovice mám při cestě, tak se to nabízí. Kdybych věděla, kolik kilometrů si ve skutečnosti zajedu, a co si při cestě vytrpím, tak se jí ani neozývám. Myslela jsem, že paní bydlí někde v obytné části, ale GPS mě vedla kamsi do háje. Cesta se vinula téměř lesem, jen sem tam se objevila chaloupka, a pak zase jen les. Už jsem začínala mít strach, zda vůbec jedu dobře, ale GPS stále odhodlaně naváděla. Až po x kilometrech jsem konečně dorazila na místo!

Inzerce

Tento negativní zážitek ve mně zůstane

Skončila jsem u pláže U Vrbiček a restaurace, v zimě samozřejmě nefunkční. Uprostřed pustiny, tmy a nikde ani živáčka. Raději jsem nastartovala a hleděla zmizet. Zpáteční cestou mě navigace vedla úplně jinudy. To už jsem se vážně obávala, že někde zabloudím a strachy porodím. Jela jsem jako šílená nedbaje nepříliš luxusní silnice. Taky jsem se bála, že nestihnu zkoušku. Po několika kilometrech jsem zahlédla reflektory aut a chvíli na to plumlovský zámek! Hurá, civilizace. Částečně jsem si oddychla, ale pocit nejistoty ve mně zůstal, i když už nebyl důvod. Zkoušku jsem nakonec stihla a rezervaci zrušila. Paní mi jen odepsala, že GPS mě navedla správně... Nepídila jsem se po tom, kde teda bydlí, když tam byla jen opuštěná restaurace. Myslím, že tento negativní zážitek ve mně zůstane.

A opět Olomouc

V půlce týdne se nečekaně ozvala paní ředitelka z agentury, že máme v sobotu přijet opět do Olomouce na přípravu, ačkoli při poslední návštěvě tvrdila, že další bude až po novém roce. Nicméně mi to nevadilo. Do Olomouce se nedostanu každý den. Tentokrát jsme skutečně zajeli do centra Haná. Měla jsem v plánu navštívit Planeo Elektro a Datart v Šantovce, nakonec jsem se ale zdržela v Tescu a na elektra a na Šantovku už vůbec nedošlo. Kristýnka si pak na stánku koupila turecký med jeli jsme konečně domů. Navečer jsme pak ještě navštívili babičku, kde mi švagrová nechala nějaké věcičky pro miminko. V pátek měl Pepa školní zápas ve florbale. Docela mě překvapilo, že ho vůbec vybrali, on není zrovna sportovec, ale samozřejmě jsem byla ráda a jeho týmu držela palce. Umístili se na 4. místě.

Inzerce

Jak se cítím?

Jinak těhotenství stále probíhá celkem v pohodě. Po delší odmlce jsem se zase zvážila a mám nahoru 9 kg. Naštěstí veškerá váha jde hlavně do břicha a prsou. Zbytek těla zatím vypadá v normě. A co toho sním, hlavně teda sladkého. Doufám, že se mi podaří opět vše rychle shodit. Zatímco doteď mě žáha pálila jen sem tam trochu, poslední dobou se ozývá pořádně. Kolikrát ani tabletky nezabírají. Kromě břicha mě děsně svědí taky ruce a nohy a to teda nevím, čím mazat. Jinak prožívám klasické problémy pokročilého těhotenství. Miminko o sobě dává vědět a už se nemůžu dočkat další kontroly po novém roce.

Kosmetika od ECO by Naty

Jednorázové pleny, vlhčené ubrousky, prsní a poporodní vložky a sáčky na pleny od ECO by Naty. Tyto věci byly také v balíčku od sponzorů. Samozřejmě jsem je ještě nepoužila, ale značka mě natolik zaujala, že jsem ze zvědavosti přikoupila ještě šampon a mýdlo pro Fanouška. Zatím to má schované k Ježíšku. Potřebovala jsem využít ještě příspěvek od pojišťovny, tak jsem toho využila.

ECO by Naty je švédská značka, která své produkty vyrábí, s ohledem na planetu, z přírodních materiálů a své výrobky netestuje na zvířatech. Po Vánocích budu testovat tuto značku jako kosmetiku a po narození miminka i zbytek od redakce.

Zdraví Lída

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Gecko eco

Těhotenské tepláky geckoeco mají vysoký pás, který nabídne více než jen zakrytí bříška. 
 
Jsou pevnější a můžete si jej dle potřeby nastavit a poskytnout tak mírnou oporu pro vaše bříško. Zejména ve třetím trimestru oceníte úlevu, kterou vám nabídne při každodenních aktivitách. Po porodu pak napomáhá k zavinování dělohy. 
 
Tepláky jsou ušité z prémiové bio bavlny s certifikací GOTS. Střih zajišťuje bříšku maximální oporu, čímž uleví přetíženým bedrům. Na druhou stranu vás kalhoty nebudou nikde tlačit a poskytnou vám příjemné pohodlí. A díky elegantní šedé barvě je zkombinujete prakticky s jakýmkoliv svrškem, třeba s naší těhotenskou mikinou.
 
Těhotenské kalhoty vynosíte nejen na procházky či doma, ale skvěle se hodí také na cvičení. Užít si tak můžete například těhotenskou jógu.
 
Věříme, že je využijete i dlouho po porodu. :)
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Lída si ve 29. týdnu těhotenství prožila cestu hrůzy - diskuze

Poradna

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. S přítelem jsme měli nechráněný styk který trval zhruba 5 minut, do mě se ale neudělal je si tím jistý penis vytáhnul zhruba 3 sekundy před jeho vyvrcholením, stalo se to dva dny zpátky a já těhotná být nechci ani přítel o to nestojí byl by to průser jsme oba celkem v mladém věku. Chci se zeptat jestli mohu být těhotná a jaké je procento toho ze bych opravdu těhotná byla? Dekuji za odpověď.

Dobrý den,

procentuální šanci na otěhotnění Vám opravdu stanovit nedokážu. Stát se to může i nemusí. Pokud je pro Vás těhotenství velmi nežádoucí, tak do 72 hodin lze užít tzv. postkoitální antikoncepci, kterou lze zakoupit v lékárně.

Pro příště doporučuji užít nějakou formu antikoncepce – zvážit pravidelné užívání hormonální antikoncepce či užívání pomůcek bariérových (např. kondom).

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | dnes, 13:25
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×