Inzerce
Inzerce
Inzerce

Helena ve 22. týdnu těhotenství odhalila, že čeká holčičku

Helena málem zaspala novoroční přípitek a jako předsevzetí si spolu s manželem dali zdravější stravování. Na druhotrimestrálním screeningu se definitivně potvrdila holčička a Helena to už s manželem všem oficiálně prozradila. Miminko je jinak zdravé a hezky roste, přestože Helena stále nepřibírá na váze. Začal už také hon na dětské oblečení, nový kočárek a výběr jména. Stázka je čím dál samostatnější, jen s plenkami a nočníkem to nejspíš ještě bude boj.

 

Helena (22. týden těhotenství)

Dobrý den,

tak se hlásím po prvním týdnu nového roku.

Jak jste oslavili Silvestra?

Já ho teda téměř prospala. Zato Stázinka se držela s manželem až do půlnoci. Na půlnoc jsem se také vzbudila, nealkoholický přípitek na lepší rok jsem si přeci nemohla nechat ujít. A hlavně jsem si nemohla nechat ujít Stázčinu radost při ohňostrojích. Pak jsme tedy rychle utíkali do postele a hned, jak jsem Stázku položila do postýlky, tak v té chvíli usnula. :-)

Inzerce

Novoroční předsevzetí

Nový rok jsme celý proleželi a odpočívali. Nějak moc předsevzetím nefandíme, ale přece jen jsme si slíbili, že budeme dodržovat zdravější stravování, no ale že ještě toho prvního si teda dopřejeme, takže jsem vařila pořádnou česnekovou polévku a bramboráky. Od té doby se fakt snažíme. Doufám, že nám to vydrží, manželovi z toho důvodu, že chce nějaké to kilo shodit a mně, protože sice jsem těhotná, ale místo klasického „musíš jíst za dva“, tak já se držím spíše toho „musíš jíst dvakrát zdravěji“. Hodně mi se stravováním pomáhá i knížka od Babyonline Zdravé těhotenství.

Inzerce

Holka nebo kluk?

Pomalu a jistě začínám nakupovat pro miminko. I když jsem z minulé kontroly měla informace, že by to měla být holčička, pořád to nebylo stoprocentní, ale ani to mě nezastavilo v nakupování růžových věcí. V pátek jsem měla druhotrimestralní screening, kde mi pan doktor potvrdil holčičku a my teda mohli nakupovat už oficiálně. Rozhodli jsme se to také všem oznámit. Přestože já chtěla být tajnůstkář, manžel to musel všem říct.

Miminko je zdravé a hezky roste

Ale důležitější než pohlaví bylo to, že je vše v pořádku a malá roste tak, jak má, hezky podle tabulek. Všechny orgány jsou také v pořádku, takže doufám, že se jí u mě líbí a ještě ty 4 měsíce zůstane uvnitř a bude dál růst. Stále je to pěkný „kopáč“, asi to bude fotbalistka po tatínkovi. Opět musím zmínit mou váhu, která stále zůstává na 74 kilo. Vůbec nechápu, jak se mi to může „dařit“, snad se budu cítit více fit po porodu, než před těhotenstvím. I když je vlastně úplně jedno, jaká je váha, hlavně, že je maminka spokojená, a pak jsou spokojené i děti. 

Inzerce

Stázka bojuje s plenkami, ale jinak je čím dál tím samostatnější

Stázi má stále plenky a abych řekla pravdu, bojím se toho boje s nočníkem, co nás ještě čeká. Navíc už se několikátou noc naprosto pročůrala, takže zkoušíme jiné plenky a bohužel, i když krásně spí celou noc, tak ji musím vzbudit a přebalit. Přestože hezky pije přes den, tak je večer schopna téměř na posezení vydulit půl litru vody. Zase na druhou stranu můžu být ráda, že pije a opravdu do ní nemusím nic „násilím“ dostávat. A ještě k tomu pije obyč vodu a ne sladké limonády. Musím ji ale pochválit, že se sama začala hezky oblékat a začíná být víc a víc samostatná. Když něco nakreslí, tak se mi snaží popsat, co to je, takže vám posílám nakresleného ježka a outfit podle Stázky. Tepláky naopak, štulpny... Outfit na doma jak ze žurnálu, ale každá snaha se cení!!!

Vybíráme kočárek a také jméno pro miminko

Další věc, co máme teď na pořadu dne, je kočárek. I když máme jeden po Stázce, tak asi už nesplňuje naše požadavky, takže hledáme jiný. Rádi bychom něco sportovního, rozhodujeme se mezi Thule a X-landerem. Musím holt pořádně pročíst recenze a uvidíme, co zvolíme. Další věc, co musíme začít aktivně řešit, je jméno. U Stázky jsme se rozhodli pár dnů před porodem, samozřejmě to nikdo kromě nás nevěděl a tentokrát to taky tak uděláme. Ale abych pravdu řekla, tak vůbec nemám žádnou představu. Určitě to ale bude zase něco ne tak obvyklého, jako je právě naše Anastázie. :-)

Vánoce jsou u konce

Tento týden jsme už dali pryč vánoční stromeček, takže konečně máme pořádný prostor, který hned Stázka využila k rozložení hraček a jejímu hračkovému chaosu. Takže se těšíme na Vánoce zase za necelý rok a teď snad už pomalu můžeme očekávat jaro, i když u nás teprve teď nastala konečně zima, pořád sněží a mrzne.

Mějte se krásně v novém roce! 

Helena

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Gecko eco

Těhotenské tepláky geckoeco mají vysoký pás, který nabídne více než jen zakrytí bříška. 
 
Jsou pevnější a můžete si jej dle potřeby nastavit a poskytnout tak mírnou oporu pro vaše bříško. Zejména ve třetím trimestru oceníte úlevu, kterou vám nabídne při každodenních aktivitách. Po porodu pak napomáhá k zavinování dělohy. 
 
Tepláky jsou ušité z prémiové bio bavlny s certifikací GOTS. Střih zajišťuje bříšku maximální oporu, čímž uleví přetíženým bedrům. Na druhou stranu vás kalhoty nebudou nikde tlačit a poskytnou vám příjemné pohodlí. A díky elegantní šedé barvě je zkombinujete prakticky s jakýmkoliv svrškem, třeba s naší těhotenskou mikinou.
 
Těhotenské kalhoty vynosíte nejen na procházky či doma, ale skvěle se hodí také na cvičení. Užít si tak můžete například těhotenskou jógu.
 
Věříme, že je využijete i dlouho po porodu. :)
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Helena ve 22. týdnu těhotenství odhalila, že čeká holčičku - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×