Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017/2018: Katka popisuje návštěvu Paříže

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Katka E. tráví dny kvůli mrazům převážně doma a už se pěkně zakulatila. Katka si udělala s manželem o víkendu výlet do Paříže se zastávkou v Německu a Lucembursku. Klára i přes prvotní obavy z předčasného porodu zatím neporodila, mohla se tak alespoň vyléčit z chřipky.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2017/2018:

Gaga´s pleny
Bella Happy
GS Mamavit
Weleda
Medela
Zdravé těhotenství
Carriwell
Babylonia
Zdravé těhotenství
 

Které maminky se projektu účastní?

Katka E. Těhulka Klára  

Katka E. (29. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahojky maminky,

tak se hlásím, další týden je za námi a pomalu ale jistě se blížíme k cíli. 

Už jsem pěkně kulatá

Strašně rychle to utíká, už jsem kulatá jako blázen a těším se na to, až to budu mít za sebou. A až tu malá bude s námi. 

Inzerce

Doufám, že se miminko správně otočí

Zajímalo by mě, jak je malá otočená. Jednu chvíli mě kope do žeber, pak do močového měchýře. Jenom doufám, že se ve správnou chvíli otočí, tak jak má.

Kvůli mrazům jsme trávili čas převážně doma

Teď v těch mrazech jsme raději zůstávali doma, ale už jsem si říkala, ať už je hezky a konečně můžeme vyrazit ven, protože Sabča se občas nudí a vymýšlí blbosti. 

Inzerce

Zase jsme trochu nemocní, ale není to nic strašného.

Budu se na vás těšit příští týden,

Inzerce

Katka

Katka (33. týden těhotenství, čeká první miminko)

Inzerce

Krásný den, přeji všem,

další týden opět utekl jako voda a náš den „D“ se blíží. Ale pořád máme ještě čas, který si teď hodně užívám. :-)

Těhotenské focení

Ve středu jsme byli na těhotenském focení. Fotografa jsem vybírala celkem pečlivě a dlouho. Skoro všichni, co jsou na trhu, jsou dobří a fotky mají krásné. Já chtěla někoho, kdo pak vyfotí i malého Kryštofa, tzv. Newborn baby. Chtěla jsem poznat prostředí i fotografa. 

Jsem přesvědčená, že jsem vybrala dobře. Fotograf byl velmi milý a byla s ním legrace. Hodně jsme si to s Davidem užili. Už se nemůžu dočkat fotek. Měly by být cca do 15 dní. 

Pravidelná kontrola

Ve čtvrtek jsme byli na pravidelné kontrole u paní doktorky. Vše je v pořádku, malý je otočený hlavičkou dolu, prospívá dle „tabulek“ a odhadem již váží 2 kg. Byla jsem chválena paní doktorkou, že si hlídám váhu, neboť jsem za celé těhotenství přibrala zatím jen 5,2 kg. Já si váhu nehlídám vůbec, jím, na co a kdy mám chuť. Prostě jen nemám chutě a na sladké už vůbec ne, takže to je asi moje velká výhoda. :-) I když i to se poslední dobou mění. 

V první polovině těhotenství jsem sladké nemohla vůbec. Hned mě začal pálit krk a nešlo to. Teď už můžu i čokoládu, ale pořád ji nemohu mnoho. :-) A to beru jako velkou výhodu. 

Další kontrolu máme naplánovanou za měsíc. Pak mě již předá do porodnice. Prý není kam spěchat a 3 týdny před porodem to stačí. :-) Jsem celkem ráda, svou doktorku znám, důvěřuji ji, a budu ráda, když u ní v péči zůstanu co nejdéle.

Výlet do Paříže

V pátek jsme se s manželem vydali na plánovaný výlet do Paříže. Dlouho jsme se tam chtěli podívat a řekli jsme si teď anebo nikdy… Dokud jsme dva a já jsem ještě schopná „chodit“ a užít si to. :-) Rozhodně a kategoricky jsem odmítla letět letadlem, takže bylo jasné, že pojedeme autem. ANO, autem 1100 km.

Zastávka v Německu na hradě

Vyrazili jsme v pátek dopoledne, po cestě jsme si naplánovali zastávku v Německu na krásném hradě, zde jsme si dali i pozdní oběd a pak hurá směr Paříž. S sebou do auta jsem si vzala polštáře, deku i těhotenský polštář. Plánovala jsem spát na zadních sedačkách. Což se mi nepodařilo, bylo to nepohodlné, tak jsem si opět jako po cestě do Benátek ustlala na předním sedadle a celkem se i prospala. 

Eiffelova věž a Ruské kolo na Place de la Concorde

Do Paříže jsme dorazili ráno v 5:30, trošku jsme si ještě schrupli na parkovišti. Došli jsme si na snídani a hurá na Eiffelovku. Byl to úžasný zážitek. Následně jsme se přesunuli na Place de la Concorde, na kterém se dočasně nachází Ruské kolo. Poté jsme se prošli k Louvru. Kde jsme si ověřili, že první neděli v měsíci mají vstup zdarma a od kolika otvírají. Pak jsme došli zpět k autu a jeli na hotel.

Po celém dni jsem byla hodně unavená

Musím říct, že jsem toho měla plný kecky. Unavená, jak jsem pořádně nespala a pak ještě takového pohybu. Jen po Paříži jsme za těch pár hodin nachodili skoro 7 km. Na hotelu jsme si odpočinuli a vydali se do víru velkoměsta. :-) Nééé, došli jsme si na večeři a pak hurá spát. 

Návštěva muzea Louvre

Ráno byl nastaven budík na 6:30, abychom se v klidu nasnídali, zabalili a přesunuli se opět k Louvru. Jaké zděšení bylo, že 15 minut před otevřením už byla pěkně dlouhá fronta… Naštěstí to bylo jen kvůli bezpečnostním rámům, kterými se prochází snad všude, kam jdete. 15 minut po otevření muzea jsme byli uvnitř. 

Je to neskutečný zážitek, hrozně se nám tam líbilo. Strávili jsme tam 4 hodiny, neprošli jsme ho samozřejmě celý. Ale to nejdůležitější, co jsme chtěli ano: Mona Lisa, antické Řecko, Egypt se sfingou a soukromé komnaty Napoleona III, které jsou úchvatné. Musím říct, že mě to neskutečně zmohlo, chůze tam, plno lidí a před tím, vůbec dojít k muzeu zabralo dalších 20 minut. Plus den předtím. Ale zvládla jsem to, jak nejlépe to šlo. 


 

Nazpátek jsme si udělali zastávku v Lucembursku

Poté jsme vyrazili do Lucemburska, kde jsme měli naplánovanou další zastávku a přespání. Přesun byl relativně v pohodě, nebýt šíleného deštivého počasí. Kryštůfek to asi také pociťoval, protože skoro celou cestu kopal a převaloval se. 

Ráno v pondělí jsme se vydali na poslední část cesty, a to rovnou domů. :-) Dorazili jsme v šest odpoledne. Musím říct, že nejdříve jsem nechtěla jet, bála jsem se. Nyní jsem šťastná a spokojená, že jsme jeli a že jsem to vše mohla vidět. Jednou se tam vrátíme a na delší dobu, abychom viděli i zbytek krás tohoto strašně drahého města. Ale to už nebudeme jen dva. :-)

Přeji vám krásný týden a brzy opět na stránkách Babyonline. 

Katka P.

Klára (41. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

 

Ahoj milí čtenáři,

ani jsem si minulý týden neuvědomila, že vůbec nějaký proběhl. Utekl strašně moc rychle. Ale co bych taky čekala, když jsme se všichni léčili.

Celé dny jsme prospaly a hrály si

Natálka i já jsme celé dny prospaly, sem tam jsem někdy uvařila, vařila čajíky, hrály jsme si spolu v posteli (teda to jen v případech, kdy jsem toho byla opravdu schopná, což bylo minimálně). Trápily mě bolesti kloubů, neovladatelný kašel, u kterého jsem se bála, že vykašlu malého ven, hrozivá rýma a bolest v krku. Takhle nemocná jsem nebyla už hrozně dlouho. 

Budeme se vyhýbat kolektivu kvůli oslabené imunitě

Maličkou trápilo to samé, proto už se ani nedivím, že byla tak neobvykle vyčerpaná a pořád ještě trošku je. Doktorům jsme se ale vyhnuly, abychom nechytily něco horšího. A ještě dlouho se s malou budu vyhýbat kolektivu, aby něco nechytla, určitě bude mít oslabenou imunitu. Docela se to teď hodí, protože stejně nebude chodit do školky a budeme u mých rodičů. 

V Šumperku řádí chřipka

Nakonec jsem se dozvěděla, že v Šumperku řádí chřipka, takže jsme všichni měli chřipku, ale v menším, protože jsme nikdo neměli vysoké horečky (ťuk, ťuk, naštěstí). I šumperská nemocnice je kvůli chřipce zavřená pro návštěvy. Chřipkou také onemocněla i moje kamarádka s rodinou, u které jsme byly s Natálkou předtím na návštěvě, ale ti teda bojují s hodně vysokými horečkami a dětem to přešlo na průdušky. :-( Myslíme na ně, aby byli všichni co nejdříve fit.

Moc se hlídám a Samuelovi se zatím na svět nechce

Řekla bych, že se poslední týden strašně hlídám a u každého píchnutí, tvrdnutí bříška si hned řeknu, že už je to tady. Je to způsobeno i tím, že mi celá rodina pořád volá a ptá se, jestli už náhodou nerodím. Dokonce se přítelova mamka vsadila s kolegyní o tom, kdy porodím. Prohrály obě dvě, jedna tipovala 3. a druhá 4. Věřím, že si zase nějaký další tip ještě vymyslí.

Můj taťka si dělal legraci z toho, že se Samuelovi nechce ven, protože minulý týden byly hrozné mrazy, že si počká na to, až bude tepleji. Ani bych se mu nedivila, protože minulý týden byly fakt silné mrazy a byla jsem za to, že mohu být doma v teploučku i ráda. Taky jsem docela ráda za to, že přenáším, protože jsem se za tu dobu stihla krásně uzdravit, teď už mám jen menší kašel a rýmu.

Kontrola v nemocnici

Ve středu jsem byla v porodnici na kontrole, že jsem tam vůbec chodila. Pěkně jsem se venku dorazila a bylo mi kvůli tomu delší dobu mizerně. Co se dalo dělat. Ze zprávy jsem opět byla zmatená, je v ní psáno - čípek měkký, volný pro prst. Takže jsem se od minulé kontroly zavřela? Zatím mi nic neřekli, co se týče vyvolávání, tak netuším, kdy mě to bude čekat. Na to bylo určitě ještě brzo. Každopádně si ještě zavolám do nemocnice, abych se jich zeptala, zda je v pořádku, že přes noc chodím na záchod hodně často, ale skoro nic ze sebe nedostanu, přitom cítím plný močový měchýř (třeba mi nějak Samuel leží na močové trubici, anebo je to hormonální). 

I přes prvotní hrozící předčasný porod nakonec přenáším

Je to fakt hodně vtipné, když mě v 28. týdnu strašili, jak už porodím, pak jak jsem měla opravdu nevysvětlitelný pocit, že budu rodit dříve a teď i nakonec přenáším. Asi jsem ještě plná hořčíku, co do mě pouštěli.

Zkoušela jsem porod vyvolat, zatím bez úspěchu

Protože jsem byla v neděli už v pohodě, tak jsem vyzkoušela pár "babských rad" na vyvolávání porodu. Zkusila jsem skořicový odvar, úklid (ale ten jsem dělala hlavně proto, že už to bylo nezbytné) a chodily jsme s maličkou do schodů a ze schodů (ale to bylo hlavně kvůli ní, aby měla trošku více pohybu). Zkrátka si myslím, že stejně si Samuel přijde na svět, až to bude chtít hlavně on. :-) Ani bych se nedivila, že se narodí na přítelův a dědečkův svátek, což je 6. :-) 

Klára

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.

Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček v hodnotě 1 000 Kč s produkty pro pohodlné přebalování:

 • 1x deka 2v1: Nepromokavá vrstva a hřejivý fleece ochrání Vaše miminko při nepřízni počasí i poslouží jako podložka pro nácvik pasení koníků
 • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
 • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
 • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
Více na www.gagapleny.cz.
Zdravé těhotenství

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Plenky Happy získali letos ocenění Volba spotřebitelů – nejlepší novinka 2017!
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení a Happy Mini velké balení, vlhčené ubrousky Happy s vitamínem E a allantoinem á 64 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, prsní a poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, Evita Simply krém na ruce s heřmánkem 100 ml, dětskou přítulku pejsek/kočička, svačinový box Happy, vložky Bella Mamma Comfort á 30 ks.
Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
 • Období plánování těhotenství
 • Období těhotenství
 • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

Nyní máte možnost získat GS Mamavit se slevou či zcela zdarma díky preventivním programům zdravotních pojišťoven – více informací na www.mamavit.cz

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů , 1x Olej na masáž hráze, 1x BIO Čaj pro kojící ženy.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

 • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
 • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
 • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
 • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
 • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
 • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Motherhood

Carriwell

Tým odborníků firmy Carriwell v Dánsku ve spolupráci s porodníky a porodními asistentkami navrhuje kvalitní a velmi pohodlné těhotenské a mateřské spodní prádlo tak, aby nastávající maminky vypadaly a cítily se krásně po celou dobu těhotenství a následně i v období kojení.

Více informací najdete na www.carriwell.cz

Jako dárek jsme vybrali naši nejnovější kojící podprsenku push up s gelovou kosticí GelWire® . Podprsenka je navržena speciálně pro maminky s plnějšími prsy. Tato patentovaná bezešvá podprsenka kombinuje gelové kostice GelWire® s lehce odnímatelnými měkkými výztužemi, které vytvářejí větší podporu a krásný tvar, aniž by byly omezeny základní vlastnosti.

Babylonia

Belgická společnost Babylonia vyrábí nosítka a šátky na nošení dětí ze 100% přírodní bavlny v nejvyšší kvalitě a to v rámci programu Fair Trade. Děti mohou být nošeny v šátcích Babylonia již od narození. Šátky Babylonia nabízí přirozený komfort a bezpečí pro Vás i Vaše dítě.
 
Další informace o produktech značky Babylonia najdete na www.carriwell.cz.
 
Jako dárek obdrží maminka originální mexický hudební přívěšek Bola, který společnost Babylonia také nabízí. Jedná se o šperk pro těhotné ženy. Magické a příjemné zvuky boly uklidňují miminko během celého těhotenství. Neobyčejné zvonění boly vzniká pohybem nebo chůzí ženy.
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.
Zdravé těhotenství

Jak děti přicházejí na svět

... a knížku sexuální výchovy pro nejmenší děti a možná i některé tatínky, aby věděli, jak k tomu dojde, že příjde na svět sourozenec.

Knížka Jak děti přicházejí na svět poskytuje odpovědi na první otázky dítěte nejen o sexu:
 
 • jednoduše
 • pravdivě
 • moderně
 • podle skutečného rozhovoru s dětmi ve věku 2-5 let
 • s láskou!
 
Kniha je vhodná pro děti od 2 do 10 let (nejlépe 2-5 let).

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Katka popisuje návštěvu Paříže - diskuze

Poradna

Vyvoj 14 ti mesicniho syna

| Cucollino | 29.03.2020, 11:38

Dobry den,memu mladšímu synovi za tyden bude 14 mesicu..Mam par obav zda je u nej vse v poradku co se tyka vyvoje.
Mam jeste starsiho syna,u toho resime otazku autismu ci VD,jeste nema stanovenou diagnozu a je mu 4,5 roku..
Co se tyka mladsiho,tak ten se narodil od 14 dni drive,co se tyka motorickeho vyvoje,je zrejmne vse tak jak ma byt,leze po čtyřech,sedi,obchází nabytek,za ruku jde ale nema odvahu se pustit a jit sam.Vsude tedy vyleze na gauc,postel,schody uplne bez problemu uz od 11 ti mesicu..
Spis co me trapi je to zda je to ostatni v poradku..Kdyz mu treba ukazu 5 zvířátek v radě a zeptam se kde je krava,prase,kocka,pes atd tak bez váhání bud schodi nebo vezme do ruky.Kdyz se ho zeptam aniz by je videl tak je videt ze hleda,ale jakmile vidi neco jineho tak si jde proste po svem :-) Kdyz mu reknu dej,bud se zacne rozcilovat ze mi to neda,nebo to po me hodi a parkrat tedy mi to dal do ruky.Ale nejake prines,ukaz to zatim jinak ne..kostky kdyz postavim komín schazuje ale nepostavi.Za to kazde smitko na zemi sebere..Zacina tedy pouzivat na vse ukazovacek autickem jezdi i tim ukazovackem,ale ucelne k ukazovani ho jeste nepouziva,to taky nevim zda je v normlne nebo ne.Co se tyka ocniho kontaktu tak ten je v poradku,je mazlivej,kdyz delam blbinky smeje se,kdyz se mu nevo nelibi da tez najevo,kdyz znizim z dohledu ted jde ke dverim a place.Co se tyka reci,tak po ockovani 1 hexy mi prestal zvatlat,pak zacal po 2 mesicich opet zvatlat,takze jedeme bababa,dadada,dedede,tatata,bada,vaba atd a obcas kdyz teda me vidi tak rika mamama..paci paci umi,papa taky,varila myšička kasicku tez ale udela jen kdyz se mu chce.Co se tyka treba návštěv taky nema problem,je vcelku kontaktni,takze se smeje kdyz se na nej nekdo usmeje,necha se pochovat atd..Ale porad si me hlida.Na fotce ukaze kde je mama a kde je tata a kde je bracha taky uz se nam povedlo..Na jmeno reaguje tez z 90 ti procent,pokud neni nejak zaneprázdněn ..Na starsiho je spise jako lepidlo :-) porad by s nim chtel byt nejak v kontaktu ale kdyz ma starsi špatnou naladu tak se mu to nelibi,samozrejme tahanice o hracky jsou u nas bezna vec.Co ma starsi musi mit i mladsi.Kdyz neni po jeho je tez problem a vyjádří svuj nesouhlas.Co s tyka zvirat,mame dva psi takze s tim problem taky neni..Porad jim zkoumá usi,zuby,oci :-)
Prijde mi jako zvídavé ditko.Posila auticka po zemi,vse musi zmacknou a vyzkouset co to dela a umi.Kdyz mu neco nejde tak se vzteka.A dalsi vec co mne trapi,je to,ze sve jidlo musi mit rozmixovane,kousky nesnese,ale pecivo a mnamky co se mu da do ruky sni bez problemu.
Nevim zda jsem vse popsala srozumitelné ale zajimal by mne Vas nazor zda mam popripade vyhledat i nejakeho odborníka a nebo zda pockat.Vim ze se dela screening ale jen by mne zajimal Vas nazor na dane veci.
Dekuji moc za odpoved.S pozdravem Monika

Dobrý den, pouze podle popisu chování vašeho synka a bez možnosti chlapce vidět, vám nemohu zodpovědně odpovědět na dotaz ohledně jeho vývoje. Vývoj syna by podle některých popisovaných projevů mohl být nerovnoměrný. Píšete ale, že se starším synem chodíte na nějaká odborná vyšetření, je v řešení možnost poruchy autistického spektra. Pokud vám jde o vyloučení obdobných potíží u mladšího chlapce, pak bych vám doporučila dohodnut si konzultace u odborníků, kam chodíte se starším synem, což bych považovala za nejrychlejší řešení. Potom samozřejmě probíhá screening, který pravdivě vyplňte. Zdravím Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | dnes, 07:52
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce