Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017/2018: Klára porodila Samuela

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Klára se s námi podělila o příběh dalšího nejkrásnějšího zážitku v životě - a to porodu synka Samuela! Mamince gratulujeme a přejeme hodně zdraví, lásky a štěstí! Katka nám zaslala fotky z těhotenského focení a s manželem navštívila v neděli Lidice. Katka E. vybavuje pokojíček pro Elišku.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2017/2018:

Gaga´s pleny
Bella Happy
GS Mamavit
Weleda
Medela
Zdravé těhotenství
Carriwell
Babylonia
Zdravé těhotenství
 

Které maminky se projektu účastní?

Katka E. Těhulka Klára  

Katka E. (30. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahojky maminky, 

tento týden je za námi a já nevím, co psát :-). Konečně začalo být teplo a přestaly být mrazíky a my konečné můžeme vyrazit ven. E-shop se nám pěkně rozjíždí, už teď mám hodně objednávek. Takže na to, že mám odpočívat a šetřit se, tak to moc nefunguje. Pořád v jednom kole. 

Už se nám to ale blíží do cílové rovinky

Pomalinku vybavujeme pokojíček pro Elišku a budeme kupovat postel pro Sabču. Je to honička. Skříně pořídit, ještě že mám zbytek po Sabči. 

Eliška se stále neotočila, tak jsem zvědavá, co nám pan doktor 19. 3. řekne.

Těším se na vás příští týden,

Inzerce

Katka

Katka (34. týden těhotenství, čeká první miminko)

Inzerce

Zdravím všechny,

dny utíkají a vše se blíží. Už se nemůžu dočkat, až malého budu držet v náručí. Vím, že si ještě počkám, ale i tak. :-)

Inzerce

Výbavička je připravená

Výbavička je připravená, vše vyžehlené a uklizené. Otázkou je, zda na správných místech po ruce, ale to ukáže až praxe. :-) Postýlku připraví manžel až budu v porodnici. Vše má vyžehlené, povlečené a připravené v igelitech. Ale zatím to opravdu nechci vytahovat. Ještě je čas.

Těhotenské focení

Jak jsem psala minule, byli jsme na těhotenském focení a fotograf byl opravdu rychlý a už máme fotečky. Jsou krásné a je to úžasná vzpomínka, takže všem vřele doporučuji.

Bříško roste

Bříško roste závratnou rychlostí. Mám pocit, že každý den je větší a větší. Občas tam malý dělá neuvěřitelné cviky. Boule jsou obří a každou chvilku na jiné straně. Když jsem na to upozornila Davida, tak zůstal nevěřícně koukat. Pak řekl, že to vypadá, že ze mě brzy vyleze vetřelec. :-) Musím říct, že jeho pohled byl k nezaplacení.

Nedělní výlet do Lidic

V neděli bylo tak krásně, že jsme museli vyrazit ven. Chtěla jsem do Průhonického Parku, ale David už se dlouho chtěl podívat do Lidic. Tak jsem souhlasila. Ale asi jsem neměla. Je to tam krásné, ale muzeum na mě bylo moc. Obzvláště, když tam mluvily děti, resp. četly své dopisy rodinám. To na mě emočně bylo opravdu moc a rozplakala jsem se. Je to obrovské pietní místo, které mě totálně dostalo.

Park je tam nádherný, úžasná procházka, kdyby jen člověk nevěděl, co za tím vším stojí. Vřele doporučuji jít si připomenout historii, ale ne těhotným ženám. Máme emoce hodně rozházené a toto místo určitě nepomůže.

Pak jsme si zajeli do nových Lidic na oběd. Musím říct, že tam výborně vaří a že jsme si pochutnali. :-)

Přeji všem krásný týden a snad už přijde to jaro.

Katka P.

Klára 

Tak milí čtenáři,

můj deníček je naprosto zdárně a radostně u konce! :)

Naposledy se s vámi podělím o můj příběh dalšího nejkrásnějšího zážitku v mém životě - a to porodu mého synka Samuela!

Samuel se mi narodil naprosto nečekaně, ale zároveň očekávaně v úterý

Po klidné noci, kterou jsem celou prospala, až na pár návštěv záchodu, jsem ráno vstala v 6:30 a to do krásně zasněžené krajiny. Říkala jsem si, že bychom mohly s Natálkou na procházku, aby si užila ještě sněhu, avšak to jsem ještě netušila, co mě čeká. Ještě jsem polehávala v posteli a brouzdala po internetu. Najednou mi kolem 7 hodiny začaly kontrakce. Tak jsem si šla napustit vanu jako mnohokrát předtím a čekala, zda to jsou poslíčky, a nebo doopravdické kontrakce. Prodýchávala jsem si je, a protože jsem si předtím říkala, že nebudu plašit a nepojedu do porodnice, abych tam zas celý den čučela a nebyla v klidu (tam to prostě před tím porodem nejde - doma je doma). Ve vaně se mi však nelíbilo a hlavně jsem si tam nemohla lehnout jak předtím, potřebovala jsem u nich chodit. Kontrakce hned od začátku byly tak 4-5 minut po sobě a začaly se stupňovat. Probudila jsem přítele a řekla mu, že už je to tady. Nechápavě se na mě podíval s výrazem: „Co je tady?" a jak mu to pak došlo, tak začal plašit, ať si zavolám sanitku a na nic nečekám.:) Ještě jsem se ale potřebovala dobalit a obléct se. Takže mezi kontrakcemi jsem to v klídečku zvládla, teda až na to, poslouchat vystrašeného přítele. 

Převoz sanitkou do porodnice

Mezitím se probudila i maličká a ta se se mnou akorát stačila rozloučit, protože pro mě už dojela sanitka. Natálka byla už na ten den D připravena, takže se to obešlo bez slziček.

V sanitce byl pan řidič, doktorka a ještě jeden pán "saniťák", který byl se mnou při převozu vzadu v sanitce. Hned jak pro mě přijeli, tak se mě paní doktorka zeptala, po kolika minutách mám kontrakce a zda mi už odtekla voda. Na to jsem odpověděla, že mám kontrakce co 4 minuty a voda ještě neodtekla. Na to ona odpověděla v žertu, že to snad do porodnice stihneme. Porodnice je od nás naštěstí kousek a Šumperk není až tak velké město. :) Kontrakce mi začaly zesilovat a doba se mezi nimi zkracovala. Docela mi cesta do porodnice přišla dlouhá, protože jsem se nemohla procházet, tak jsem se jen křečovitě držela madla postele, na kterém jsem ležela a kroutila jsem se při každé kontrakci, protože ta sanitka se mnou děsně házela. :)

Příjem na porodní sál

Na porodním sále mě přijali v 7:45 a hned si mě doktorka vyšetřila, otevřená jsem byla na 4 cm. Porodní asistentka mě napojila na monitor, což bylo pro mě obtížné, abych jim tam vydržela sedět. Pak jsem chvilinku chodila, avšak kontrakce byly už tak silné, že mě úplně vyčerpávaly. Proto jsem se posadila a kontrakce prodýchávala, ale většinou podle sebe a ne podle toho, jak mi radila porodní asistentka. Škoda, protože jak mi radila porodní asistentka, tak to pomáhalo víc. Potřebovala jsem už roztahovat nohy a tak jsem je při kontrakcích dávala nahoru na židli a pak jsem ucítila dole nějaké vlhko. Šla jsem si s obrovskou pomocí porodní asistentka lehnout na postel, aby se mohla podívat jak to vypadá. Potom mi ještě s pomocí druhé porodní asistentky praskla plodovou vodu, protože bylo pro mě těžké zvednout zadek, aby mi pod něj mohly dát vaničku, kam pak odtekla plodová voda.

Byla to taková rychlovka, že na porodním sále snad celou dobu byla i doktorka

Po prasknutí plodové vody jsem mohla trošičku zatlačit, už mě to i nutilo děsně k tlačení. Porodní asistentka zavolala doktorku, ať se jde připravit. Cítila jsem ohromný tlak a mezitím jsem slyšela porodní asistentku říkat doktorce, aby navlečení rukavic zrychlila, protože už vidí hlavičku. Protože jsem špatně spolupracovala a nějak jsem potřebovala stahovat zadek, tak těch kontrakcí, na kterých jsem malého vytlačila, bylo víc než bych chtěla. Celou dobu to vypadalo, že mě doktorka nenastřihne, ale pak musela. Porod hlavičky byl pro mě nekonečný, ale v celkovém součtu byl porod malého Samuelka mega moc rychlý. Od začátku kontrakcí v 7:00 až po narození Samuelka 8:30 to trvalo fakt jen hodinku a půl. V tu chvíli mi to ale nepřišlo jen jako hodinka a půl. :)

Nejdokonalejší pocit, co jsem mohla zažít

Hned jak malý Samuel vykoukl na svět, mi ho porodní asistentka položila na břicho, byl moc krásně teploučký, heboučký a prostě úplně to nejdokonalejší, co jsem kdy mohla zažít. V tu chvíli mnou procházely opravdu ty nejkrásnější emoce, co kdy může člověk prožívat. Pak doktorka přestřihla pupeční šňůru a sestřička z oddělení miminek šla Samuelka omýt a zvážit.

Normálně byl ten porod tak rychlý, že jsem věci, co jsem měla připravené k porodu, nestihla ani použít. Využila jsem je až krátce po porodu, když jsem ještě s maličkým ležela ty dvě hodinky na porodním sále.

Porod placenty byl snad delší než samotný porod

Pak následoval porod placenty, dlouho jsme čekaly na to, než se odloučí. Pak mě chtěla doktorka zašívat hráz, ale já jsem na sebe nechtěla nechat sáhnout. Když mi chtěla píchnout umrtvující injekci, tak jsem jí pořád uhýbala, dávala nohy k sobě. Musela si na pomoc zavolat porodní asistentku, aby mě nějak uklidnila. Přišla a dala mi ruku a držela mě na posteli, abych už neuhýbala. Zašívání mě přišlo snad delší než porod.

Samuel se hned přisál a je moc šikovný

Když jsem byla zašitá, tak jsem dostala k prsu Samuelka a moc krásně se přisál. Je šikovný! Zavolala jsem Mírovi a mamče a ti vůbec nemohli pochopit, že už je Samuel na světě. Samuel je opravdu moc krásný a roztomilý. Má černé vlásky a modré očka a má pejzy a je trošilinku chlupatoučký na zádečkách. Jeho porodní váha byla 3 530 g a při odchodu z porodnice měřil 51 cm. Je to opravdu miláček. Nemocnice byla pro návštěvy uzavřená, proto pak Natálka viděla brášku, až jsme dojeli v pátek domů, byla z něho unesená a pořád ho chodí hladit a dokonce ho chvilku držela. Pořád mi s ním chce pomáhat, ale to už je jiný příběh. :)

Na závěr bych chtěla ještě popřát ostatním nastávajícím maminkám zdravá a spokojená miminka, krásný porod a hodně zdravíčka pro všechny!

Mějte se krásně,

Klára

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.

Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček v hodnotě 1 000 Kč s produkty pro pohodlné přebalování:

 • 1x deka 2v1: Nepromokavá vrstva a hřejivý fleece ochrání Vaše miminko při nepřízni počasí i poslouží jako podložka pro nácvik pasení koníků
 • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
 • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
 • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
Více na www.gagapleny.cz.
Zdravé těhotenství

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Plenky Happy získali letos ocenění Volba spotřebitelů – nejlepší novinka 2017!
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení a Happy Mini velké balení, vlhčené ubrousky Happy s vitamínem E a allantoinem á 64 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, prsní a poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, Evita Simply krém na ruce s heřmánkem 100 ml, dětskou přítulku pejsek/kočička, svačinový box Happy, vložky Bella Mamma Comfort á 30 ks.
Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
 • Období plánování těhotenství
 • Období těhotenství
 • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

Nyní máte možnost získat GS Mamavit se slevou či zcela zdarma díky preventivním programům zdravotních pojišťoven – více informací na www.mamavit.cz

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů , 1x Olej na masáž hráze, 1x BIO Čaj pro kojící ženy.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

 • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
 • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
 • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
 • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
 • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
 • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Motherhood

Carriwell

Tým odborníků firmy Carriwell v Dánsku ve spolupráci s porodníky a porodními asistentkami navrhuje kvalitní a velmi pohodlné těhotenské a mateřské spodní prádlo tak, aby nastávající maminky vypadaly a cítily se krásně po celou dobu těhotenství a následně i v období kojení.

Více informací najdete na www.carriwell.cz

Jako dárek jsme vybrali naši nejnovější kojící podprsenku push up s gelovou kosticí GelWire® . Podprsenka je navržena speciálně pro maminky s plnějšími prsy. Tato patentovaná bezešvá podprsenka kombinuje gelové kostice GelWire® s lehce odnímatelnými měkkými výztužemi, které vytvářejí větší podporu a krásný tvar, aniž by byly omezeny základní vlastnosti.

Babylonia

Belgická společnost Babylonia vyrábí nosítka a šátky na nošení dětí ze 100% přírodní bavlny v nejvyšší kvalitě a to v rámci programu Fair Trade. Děti mohou být nošeny v šátcích Babylonia již od narození. Šátky Babylonia nabízí přirozený komfort a bezpečí pro Vás i Vaše dítě.
 
Další informace o produktech značky Babylonia najdete na www.carriwell.cz.
 
Jako dárek obdrží maminka originální mexický hudební přívěšek Bola, který společnost Babylonia také nabízí. Jedná se o šperk pro těhotné ženy. Magické a příjemné zvuky boly uklidňují miminko během celého těhotenství. Neobyčejné zvonění boly vzniká pohybem nebo chůzí ženy.
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.
Zdravé těhotenství

Jak děti přicházejí na svět

... a knížku sexuální výchovy pro nejmenší děti a možná i některé tatínky, aby věděli, jak k tomu dojde, že příjde na svět sourozenec.

Knížka Jak děti přicházejí na svět poskytuje odpovědi na první otázky dítěte nejen o sexu:
 
 • jednoduše
 • pravdivě
 • moderně
 • podle skutečného rozhovoru s dětmi ve věku 2-5 let
 • s láskou!
 
Kniha je vhodná pro děti od 2 do 10 let (nejlépe 2-5 let).

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Klára porodila Samuela - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×