Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017/2018: Katka navštívila s manželem Benátky

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Jako poslední z maminek podstoupila vyšetření na těhotenskou cukrovku Katka E., opět s negativním výsledkem. Katka si s manželem udělali o víkendu výlet do Benátek. Klára dochází už do poradny v nemocnici a s Natálkou byla na dětském karnevalu.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2017/2018:

Gaga´s pleny
Bella Happy
GS Mamavit
Weleda
Medela
Zdravé těhotenství
Carriwell
Babylonia
Zdravé těhotenství
 

Které maminky se projektu účastní?

Katka E. Těhulka Klára  

Katka E. (27. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím maminky,

další týden za námi. 

Miminko je zadečkem dolů

Dneska jsme byli na kontrole, miminko je v pořádku, akorát zatím je zadečkem dolů, tak se budeme modlit, aby se ve správný čas otočilo hlavou dolů. Nerada bych rodila císařem.

Inzerce

Vyšetření na těhotenskou cukrovku dopadlo dobře

Jinak máme za sebou vyšetření na cukrovku a vše dopadlo v pořádku. Cukrovku nemáme. Poslední dobou máme chuť na zákusky a dorty. Jinak je vše v pořádku. 

Smutná událost

O víkendu jsme měli smutnou událost. Byli jsme na pohřbu. Malá to zvládla v pohodě, moc stejně nechápala, co se děje a stejně jsme šli potom ven a tam mi usnula. Tak doufám, že nás už jenom čeká ty příjemné události. 

Inzerce

Strach z porodu nemám

Miminko se ozývá úplně šíleně, kope do mě jak do míče. Sabinka se na miminko moc se těší. 

Už se nám to začíná blížit. Strach z porodu nemám, už vím, do čeho jdu, akorát nevím, jak to ještě bude, abych rodila přirozeně a neměla císaře.

Inzerce

Poslední ultrazvuk nás čeká 19.3., kde už by se mělo zjistit, jak je otočená. Snad to bude dobré. 

Těším se na vás další týden.

Inzerce

Katka

Katka (31. týden těhotenství, čeká první miminko)

Krásný den všem přeji,

tento týden jsem si myslela, že opět nebudu mít o čem psát, protože vše bylo jako každý jiný. Bez problémů. 

Ženské zkrášlování

Tento týden jsem si udělala holčičí zkrášlovací. Byla jsem na nehtech, pořád jsem váhala jakou barvu, chtěla jsem něco duhového a kamarádka, co mi dělá nehty, mi říká, vyber si barvu, máš to naposledy. A já, proč jako, no že prý již příště, pro jistotu uděláme už francii. Kdyby náhodou... :-) No jo no, porod se blíží a nestojí za to dráždit lékaře. :-) Pak jsem si došla na pedikúru, bříško roste a já už mám problém se k nohám ohnout, natož udělat si nehty. :-)

Nedělní výlet

V sobotu v noci po půlnoci se mě manžel zeptal, zda mě může pozvat na snídani do Benátek. Dívala jsem se na něj neuvěřitelně, pak jsem se začala smát... Říkala jsem, že to v žádném případě, že to je daleko atd. Hodinu jsme se „dohadovali“, resp. pořád se mě ptal, jedeme, jdeš se obléct atd. Já se pořád smála a říkala ne. Jenže David slovo ne v těchto případech moc neuznává. :-) Po hodině jsem tedy řekla ano, jedeme. A v jednu ráno jsme sedli do auta a vyrazili směr Itálie.

Ráno v devět jsme dorazili do Benátek. Bylo to neuvěřitelné. Po cestě jsem pospávala. Zhruba každou hodinku jsme stavěli, abychom se protáhli. Měli jsme dostatek vody a jídla, takže cesta byla naprosto v pořádku.

Benátky

Lodí jsme jeli na Ponte di Rialto, kde jsme si dali výbornou snídani. Italské cappuccino, já samozřejmě bezkofeinové a panniny. Sice ne klasický croissant, ale to vůbec nevadí. Jediné, co nám výlet trošku kazilo, bylo počasí. Než jsme odjížděli, koukali jsme na předpověď. Mělo být pod mrakem a 10 stupňů. Realita? Pršelo a pocitově zima, cca 5 stupňů. Naštěstí po dvanácté hodině to přešlo. Nicméně ani počasí nám nezabránilo jít se projít, když jsme tam dojeli. :-)

Benátky jsou krásné a zároveň smutné. Uličky uzounké, moře bylo krásně čisté, ale všechny domy a historické památky jsou zničené. Nikdo se o ně nestará. Je to obrovská škoda. Na druhou stranu to chápu. Benátky se pomalu, ale jistě potápějí a tak do nich už nikdo nechce investovat.

Odpoledne jsme sedli do auta a vydali se zpět na cestu domů. Tentokrát jsem řídila já, aby se manžel trošku prospal. Přece jen celou noc nespal, a aby řídil dalších cca 850 km zpět bez spánku, jsme nechtěli. Po dvou hodinkách jsme se vystřídali. V Čechách už se Davidovi opět zavíraly oči, tak jsem to převzala a dořídila. 

Bylo to neuvěřitelné. Já totální organizovaný a plánovací člověk, udělá něco takového a sebere se v noci a spontánně odjede tak daleko. Překonala jsem sama sebe. :-)

Chystáme se za poznáním Paříže

Za 14 dní se chystáme autem do Paříže, ale to máme plánované, na 4 dny. To je něco jiného. Na druhou stranu Benátky byla taková zkouška, zda to zvládneme a odřídíme. Očividně ano a bez problémů. Sice je Paříž ještě o cca 300 km dál, ale to už dáme.

Za týden se na vás budu opět těšit.

Katka P.

Klára (39. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahoj všichni,

nejprve bych chtěla poradit Katce, která se zmiňovala o problému s častým a nevysvětlitelným pálení žáhy. Psala, že už si s tím neví rady, že ji žáha pálí, i když má po jídle třeba 4 hodiny. Mě také pálí žáha, když se dlouho nenajím, proto bych doporučila pravidelnou stravu po 3 hodinách. :)

Příprava masky na karneval

V pondělí jsem byla s Natálkou na návštěvě u mého brášky, který nám pomohl s výrobou masky na dětský karneval, co nás čekal v pátek. Vůbec nejsem kreativní typ a už vůbec neumím kreslit, proto nám pomohl na karton nakreslit obří rybu podle obrázku, co jsem našla na internetu. Doma si pak Natálka rybu vybarvila a udělala jí šupinky.

Lekce gymnastiky

V úterý jsme se pak s Natálkou byly kouknout na lekci gymnastiky, kam chodí dcerka od kamarádky. Natálce se to moc líbilo a ráda by tam také chodila. Takže až si na vše zvyknu a budu schopná více fungovat, tak jí na gymnastiku zapíši. Uvidím, jak dlouho jí to vydrží, protože když ve svých 3 letech chodila do tancování, tak vůbec nechtěla spolupracovat a raději tam všude lítala a nedělala to, co by měla, a to jsem tam s ní tancovala také.

Zimní krajina

Trošku nám tu napadal v úterý sníh a krajina vypadala zase po dlouhé době romanticky a malá si sněhu užívala.

Srdíčkový den ve školce

Ve středu měla malá ve školce srdíčkový den a všechny děti měly dojít v červeném oblečení. Natálka vyrobila pro mě moc krásné přáníčko a hráli hry. Srdíčkový den byl na oslavu Valentýna, avšak já s přítelem tento "přicestovalý" svátek vůbec neslavíme.

Docházím už do porodnické poradny

K doktorovi jsem do poradny šla už naposledy, od tohoto týdne už budu docházet do porodnické poradny ve zdejší nemocnici. Jsem zvědavá na to, co tam s námi všechno budou dělat, už si to totiž vůbec od Natálky nepamatuji. U doktora v poradně mě ta jejich váha váží pořád jinak, a nebo jsem od minule zase zhubla. U Natálky jsem byla vždy o něco těžší.

Lesní pedagogika byla velmi obohacující

Ve čtvrtek jsem pak s malou šla na takovou besídku, nebo jak to nazvat, co měli ve školce. Přišla paní s pánem, kteří pracují u Lesů ČR a představili nám lesní pedagogiku. Také jsme si zahráli hry spojené s lesem, "osahali" jsme si dvě zvířecí kůže, rohy a parohy zvířátek, a pak jsme se koukali do knížek a hledali ty zvířátka, kterým to patřilo. Nečekala jsem, že se dozvím tolik nových věcí. Řekla bych, že to bylo více naučné pro rodiče než pro ty děti. Každopádně se malé nejvíce líbilo, že si mohla sáhnout na ty trofeje a kůže.

Dětský karneval

V pátek jsme byly jen s Naty na karnevalu. Natálka byla za rybku, byla celá v modrém a na ručku si navlékla tu kartonovou rybu, co jsme vyrobili v pondělí. Já jsem byla za želvu, byla jsem celá v zeleném, na břicho mi kamarádka nakreslila krunýř a na něj jsem si ještě dala plyšovou želvičku (to byl jako Samuel). Holky ze sboru měly připraveno spoustu zábavných her pro děti. Malé se tam tak líbilo, že ani nechtěla domů a chtěla tam spát. Tak třeba příště tam přespí i s pejsky, co tam má kostelník s kostelnicí.. :)

Oslava babiččiných narozenin

V sobotu jsme pak s Natálkou jely na oslavu narozenin babičky. Malá pro babičku vyrobila překrásné přáníčko, kde napsala "Milá babičko", fakt jsem hleděla, jak jí to krásně šlo, a hlavně jak to sama vymyslela. Pak jsme využily toho, že je trochu sněhu a o víkendu jsme chodily s malou sáňkovat.

Připravily jsme s mamčou i skříň pro malého, abychom to všechno měly nachystané, jak k rodičům dojedu po porodu.

A jak se cítím?

Řekla bych, že pořád hůř a hůř, všechno mě píchá, bolí a chození se pro mě jeví jako zlý sen, kvůli bolestem v kříži. Když si vzpomenu na to, jak jsem ještě ten týden, co jsem rodila malou, umyla všechna okna u rodičů, a když teď porovnám moje nynější "stavy", kdy nejsem někdy schopna ani vstát z postele, tak se tomu opravdu musím smát... Je to až neskutečné, jak je všechno od všeho odlišné. 

Strach z porodu

Sem tam mě popadá strach z porodu a začínají se mi zdát i sny o porodu a o tom, jak chovám svoje miminko. Na to jak se doktoři báli a strašili mě, že porodím dřív, tak to zatím až tak nevypadá. :D  Někdy to tak vypadá, ale to jen kvůli tomu, že se až moc sleduji z nedostatku jiné činnosti (to je hlavně v noci, když nemohu spát). Také mě hodně překvapují reakce lidí z mého okolí, kteří se ptají na to, kdy mám termín porodu a pak se kouknou na bříško a snad mi to ani nevěří, že už to máme za pár... 

Mějte se krásně,

Klára

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.

Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček v hodnotě 1 000 Kč s produkty pro pohodlné přebalování:

 • 1x deka 2v1: Nepromokavá vrstva a hřejivý fleece ochrání Vaše miminko při nepřízni počasí i poslouží jako podložka pro nácvik pasení koníků
 • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
 • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
 • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
Více na www.gagapleny.cz.
Zdravé těhotenství

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Plenky Happy získali letos ocenění Volba spotřebitelů – nejlepší novinka 2017!
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení a Happy Mini velké balení, vlhčené ubrousky Happy s vitamínem E a allantoinem á 64 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, prsní a poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, Evita Simply krém na ruce s heřmánkem 100 ml, dětskou přítulku pejsek/kočička, svačinový box Happy, vložky Bella Mamma Comfort á 30 ks.
Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
 • Období plánování těhotenství
 • Období těhotenství
 • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

Nyní máte možnost získat GS Mamavit se slevou či zcela zdarma díky preventivním programům zdravotních pojišťoven – více informací na www.mamavit.cz

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů , 1x Olej na masáž hráze, 1x BIO Čaj pro kojící ženy.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

 • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
 • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
 • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
 • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
 • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
 • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Motherhood

Carriwell

Tým odborníků firmy Carriwell v Dánsku ve spolupráci s porodníky a porodními asistentkami navrhuje kvalitní a velmi pohodlné těhotenské a mateřské spodní prádlo tak, aby nastávající maminky vypadaly a cítily se krásně po celou dobu těhotenství a následně i v období kojení.

Více informací najdete na www.carriwell.cz

Jako dárek jsme vybrali naši nejnovější kojící podprsenku push up s gelovou kosticí GelWire® . Podprsenka je navržena speciálně pro maminky s plnějšími prsy. Tato patentovaná bezešvá podprsenka kombinuje gelové kostice GelWire® s lehce odnímatelnými měkkými výztužemi, které vytvářejí větší podporu a krásný tvar, aniž by byly omezeny základní vlastnosti.

Babylonia

Belgická společnost Babylonia vyrábí nosítka a šátky na nošení dětí ze 100% přírodní bavlny v nejvyšší kvalitě a to v rámci programu Fair Trade. Děti mohou být nošeny v šátcích Babylonia již od narození. Šátky Babylonia nabízí přirozený komfort a bezpečí pro Vás i Vaše dítě.
 
Další informace o produktech značky Babylonia najdete na www.carriwell.cz.
 
Jako dárek obdrží maminka originální mexický hudební přívěšek Bola, který společnost Babylonia také nabízí. Jedná se o šperk pro těhotné ženy. Magické a příjemné zvuky boly uklidňují miminko během celého těhotenství. Neobyčejné zvonění boly vzniká pohybem nebo chůzí ženy.
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.
Zdravé těhotenství

Jak děti přicházejí na svět

... a knížku sexuální výchovy pro nejmenší děti a možná i některé tatínky, aby věděli, jak k tomu dojde, že příjde na svět sourozenec.

Knížka Jak děti přicházejí na svět poskytuje odpovědi na první otázky dítěte nejen o sexu:
 
 • jednoduše
 • pravdivě
 • moderně
 • podle skutečného rozhovoru s dětmi ve věku 2-5 let
 • s láskou!
 
Kniha je vhodná pro děti od 2 do 10 let (nejlépe 2-5 let).

 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Katka navštívila s manželem Benátky - diskuze

Poradna

Špinění po sexu

| Glassstar | 20.02.2024, 21:04

Dobrý den,
asi před týdnem jsem měla s přítelem sex. Poté jsem začala lehce špinit a zatím to nepřestává, ale ani se to nijak nestupňuje (že by to přecházelo v menstruaci). Beru HA a menstruaci bych neměla dostat ještě týden. Mám zkusit počkat do menstruace nebo se rovnou objednat na gynekologii? Děkuji mnohokrát za odpověď

Dobrý den,

takto příčinu špinění určit nelze, může se jednat o nějaké podráždění pochvy, nebo hormonální nerovnováhu při užívání antikoncepce, atd. Pokud Vaše potíže přetrvávají, kontaktujte svého gynekologa a domluvte se s ním.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 21.02.2024, 16:25
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×