Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017/2018: Klára má první poslíčky

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Katce E. se nově spuštěný e-shop rozběhl. Miminko je stále koncem pánevním, tak  má Katka strach z císařského řezu. Výletnice Katka zamířila s manželem na Zámek v Mníšku pod Brdy. Příští týden ji čeká těhotenské focení a nástup na mateřskou dovolenou. Klára už dochází na kontroly do porodnice a vypadá to, že rodit bude každým dnem. V sobotu už měla první poslíčky. Tak držíme palce!

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2017/2018:

Gaga´s pleny
Bella Happy
GS Mamavit
Weleda
Medela
Zdravé těhotenství
Carriwell
Babylonia
Zdravé těhotenství
 

Které maminky se projektu účastní?

Katka E. Těhulka Klára  

Katka E. (28. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahojky maminky,

hlásím se jako každý týden a jako každý týden přemýšlím, co vám budu psát. Už se asi opakují, ale u nás se toho moc neděje. Ale i tak zkusím napsat, co je u nás nového. 

E-shop se rozběhl

Řekla bych, že jsem naplno rozběhla e-shop. Běží mi reklama už skoro všude, hlavně na Facebooku a Googlu. Takže to mě teď hodně zaměstnává a taky mě hodně zaměstnává samozřejmě Sabča. Myslím si, že se na miminko těší. A už ví, že se jmenuje Eliška, takže říká Eli je v bříšku. 

Inzerce

Miminko je stále koncem pánevním

Jinak jsme pořád koncem pánevním, takže se modlím a pořad Elišku ukecáš, ať se otočí, protože mám z císaře opravdu obavy. Možná to bude znít teď trapně, ale já hlavně nechci mít jizvu. 

Uvidíme, máme jít na kontrolu 19. března, tak doufám, že se do té doby otočí tak, jak má. 

Inzerce

Tak aspoň bych nepoznala, jak bolí začínající stahy :-), když u Sabči mi to vyvolávali a teď bych měla císaře

Necháme se překvapit!

Inzerce

Těším se na vás zase příště, 

Katka E.

Inzerce

Katka (32. týden těhotenství, čeká první miminko)

Zdravím všechny,

Poděkování Kláře

V první řadě, bych chtěla poděkovat Kláře za radu. Normálně nemám mezi jídly 4 hodiny, byl to jen příklad, že mě žáha pálí pořád, ale zkusím být pravidelnější v jídle. :-) Je pravda, že s tím mám jisté potíže. :-) Mimo jiné jsem moc ráda, že se miminko umoudřilo a vydrželo do svého plného vývoje a že nepřišlo na svět dříve, jak hrozilo. Je to skvělé! ;-)

Kadeřnice

Tento týden jsem šla ke kadeřnici. Odrosty jsem měla už šílené. Měla jsem to sice naplánované až za měsíc, ale protože příští středu jdeme na těhotenské focení, tak jsem musela. Jinak by ty fotky vypadaly šíleně. :-)

Návštěva u kamarádky

Byla jsem na návštěvě u kamarádky, co jinak žije v Polsku se svým snoubencem. Je také těhotná a čeká holčičku o měsíc dříve než já a bude rodit v Praze. Bylo to moc super. Několik let jsme se neviděly a teď jsme opět v kontaktu. Šly jsme na krátkou procházku, protože bylo krásné sluníčko. Celý tento týden bylo krásné sluníčko.

Nedělní výlet na zámek

V neděli jsme se opět probudili do krásného slunečného, ale šíleně mrazivého dne. A přemýšleli jsme co podniknout. Rozhodli jsme se jet na krátký výlet jen kousíček. Na Zámek v Mníšku pod Brdy. Je moc krásný a moc se nám tam líbilo. Prošli jsme oba okruhy a pak si zašli na výborný oběd. :-)

Součástí prohlídky byl i dětský pokojíček, kde byla zavinovačka z 19. století. Hrozně jsem se tím pobavila. Také tam byly oblečky na novorozence z počátku 20. století a to je prý zázrak, že se dochovaly, neboť v té době ještě nebyly archívy a nikdo neřešil zachovávání oblečení.

Co nás čeká příští týden

Jak jsem psala výše, ve středu nás čeká těhotenské focení. Šíleně se těším, jen ty fotky jim pak trvají hrozně dlouho. A já jsem hrozně nedočkavá. :-) Ve čtvrtek jdeme na kontrolu k paní doktorce a již budu od neděle nastupovat na mateřskou dovolenou. Jak to uteklo, to je neuvěřitelné. :-) Prý pak ještě jedna prohlídka, cca za 10-14 dní a pak mě bude předávat do porodnice.

Už se nemůžeme Kryštůfka dočkat. Občas dělá pěkné brikule v tom bříšku, kope, převaluje se a ta jeho škytavka, ta mě vždy rozesměje. Jinak se cítím celkem dobře. Jsem hodně unavená, to je pravda a už se začínám pěkně zadýchávat a pohyb začíná být také náročnější a to jsem přibrala zatím jen 5 kg. Nedovedu si představit, jak bych fungovala přibrat 20 jako nějaké ženy. Absolutně je za to obdivuji!

Za týdne se na vás budu opět těšit.

Katka P.

Klára (40. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahoj,

v pondělí a úterý jsme s Natálkou byly ještě u mých rodičů a já jsem tak nějak nic nedělala a odpočívala.

První kontrola v porodnici

Ve středu jsem byla poprvé v porodnici na kontrole. Ozvy miminka byly v pořádku, podle vyšetření mám branku na 3-4 cm. Proto mi doktor říkal, že asi nevydržím do další kontroly, no uvidíme, mám tam jít zase ve středu. Prý jak to začne, tak ať si volám sanitku, abych byla v porodnici rychleji a abych to tam vůbec stihla. Samuel vážil podle odhadů 3 100 g. Nejvíc se mi ve zprávě líbil termín: hlavička balotuje nad vchodem, přijde mi to legrační. Ještě jsem ve zprávě měla napsáno pokročilý porodní nález, to už vážně zní, že to přijde brzo. 

Na porod se už připravuji

Každopádně relaxuji a uvolňuji se k porodu, hlavně psychicky, fyzicky to někdy přeháním, protože chci mít všechno hotové hned. :-D

Den otevřených dveří mateřské školky

Celý čtvrtek jsme byly s Naty u mojí kamarádky. Ona má tři děti, šestiletou dceru, dvouletého syna a čtyřměsíční dceru a tak si Natálka s dětmi vyhrála. Byly jsme i na dnu otevřených dveří jedné školy, Natálce se tam tak líbilo, a ráda by tam chodila. :-)

Od pátku měla malá zvýšenou teplotu. A byla tak moc unavená, že mi usínala i přes den, chudák.

U prvních poslíčků jsem si myslela, že porodím

V sobotu jsem měla celý den žravou a pak od 8 večer jsem zažila svoje první poslíčky, u kterých jsem opravdu myslela, že ten den porodím. Byly nepravidelné, a proto jsem v 9 šla do vany. Nějak jsem je rozehnala a šla jsem spát. Pak mě probudily zase kolem 23 hodiny, byla to docela velká bolest v podbřišku a tlak na konečník. Ale protože jsem byla hodně unavená, tak jsem usnula. Malá se v noci často budila, tak jsem celkově potřebovala odpočívat.

V neděli ráno jsem se probudila s bolestí v krku, kašlem a rýmou. Takže jsem byla totálně vyčerpaná a celý den jsem tak nějak odpočívala. Věřím, že se z toho dostanu do porodu. 

Mějte se krásně,

Klára

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.

Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček v hodnotě 1 000 Kč s produkty pro pohodlné přebalování:

 • 1x deka 2v1: Nepromokavá vrstva a hřejivý fleece ochrání Vaše miminko při nepřízni počasí i poslouží jako podložka pro nácvik pasení koníků
 • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
 • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
 • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
Více na www.gagapleny.cz.
Zdravé těhotenství

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Plenky Happy získali letos ocenění Volba spotřebitelů – nejlepší novinka 2017!
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení a Happy Mini velké balení, vlhčené ubrousky Happy s vitamínem E a allantoinem á 64 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, prsní a poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, Evita Simply krém na ruce s heřmánkem 100 ml, dětskou přítulku pejsek/kočička, svačinový box Happy, vložky Bella Mamma Comfort á 30 ks.
Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
 • Období plánování těhotenství
 • Období těhotenství
 • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

Nyní máte možnost získat GS Mamavit se slevou či zcela zdarma díky preventivním programům zdravotních pojišťoven – více informací na www.mamavit.cz

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů , 1x Olej na masáž hráze, 1x BIO Čaj pro kojící ženy.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

 • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
 • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
 • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
 • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
 • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
 • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Motherhood

Carriwell

Tým odborníků firmy Carriwell v Dánsku ve spolupráci s porodníky a porodními asistentkami navrhuje kvalitní a velmi pohodlné těhotenské a mateřské spodní prádlo tak, aby nastávající maminky vypadaly a cítily se krásně po celou dobu těhotenství a následně i v období kojení.

Více informací najdete na www.carriwell.cz

Jako dárek jsme vybrali naši nejnovější kojící podprsenku push up s gelovou kosticí GelWire® . Podprsenka je navržena speciálně pro maminky s plnějšími prsy. Tato patentovaná bezešvá podprsenka kombinuje gelové kostice GelWire® s lehce odnímatelnými měkkými výztužemi, které vytvářejí větší podporu a krásný tvar, aniž by byly omezeny základní vlastnosti.

Babylonia

Belgická společnost Babylonia vyrábí nosítka a šátky na nošení dětí ze 100% přírodní bavlny v nejvyšší kvalitě a to v rámci programu Fair Trade. Děti mohou být nošeny v šátcích Babylonia již od narození. Šátky Babylonia nabízí přirozený komfort a bezpečí pro Vás i Vaše dítě.
 
Další informace o produktech značky Babylonia najdete na www.carriwell.cz.
 
Jako dárek obdrží maminka originální mexický hudební přívěšek Bola, který společnost Babylonia také nabízí. Jedná se o šperk pro těhotné ženy. Magické a příjemné zvuky boly uklidňují miminko během celého těhotenství. Neobyčejné zvonění boly vzniká pohybem nebo chůzí ženy.
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.
Zdravé těhotenství

Jak děti přicházejí na svět

... a knížku sexuální výchovy pro nejmenší děti a možná i některé tatínky, aby věděli, jak k tomu dojde, že příjde na svět sourozenec.

Knížka Jak děti přicházejí na svět poskytuje odpovědi na první otázky dítěte nejen o sexu:
 
 • jednoduše
 • pravdivě
 • moderně
 • podle skutečného rozhovoru s dětmi ve věku 2-5 let
 • s láskou!
 
Kniha je vhodná pro děti od 2 do 10 let (nejlépe 2-5 let).

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Klára má první poslíčky - diskuze

Poradna

Dobrý večer mela bych dotaz. Ve čtvrtek jsem byla u gynekologa a zjistil mi myom o velikosti 5 cm a trochu zvětšenou delohu . Nemám děti a chtěla bych založit rodinu co se dá proti tomu dělat? Je naka možnost abych mohla otehotnet děkuji za odpověď Jana

Dobrý den,

myomy mohou i nemusí tvořit překážku v těhotenství. Záleží nejen na velikosti, ale i jejich lokalizaci atd. Více musíte daný problém řešit s Vaším gynekologem, takto se to zhodnotit nedá.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 26.02.2024, 09:25
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×