Verča v 35. týdnu absolvovala předporodní kurz hypnoporodu

Milí čtenáři!

Komplexní předporodní kurz s hypnoporodem 

Jelikož jsme chtěli absolvovat předporodní kurz a z více stran jsme slyšeli o hypnoporodu, rozhodli jsme se absolvovat komplexní kurz i s hypnoporodem. Jelikož to bylo v době uvolňování restrikcí, zvolili jsme on-line formu. Obnášela celkem šest dnů kurzu po hodině a půl. Vybrali jsme si kurz ''Jemné zrození'' a lektorku Michaelou Kalusovou. Kurz je vhodný pro páry nebo jen maminky samotné. Manžel to vydržel asi dva dny po dvaceti minutách, pak to vzdal. Dozvěděla jsem se spoustu informací, které jsem předtím nevěděla. Kurz byl určitě přínosem a jsem ráda, že jsme ho absolvovali. 

Inzerce

 

Nejsem zastánce biomateřství, biotěhotenství a bioporodu, volím zlatou střední cestu

Jediná věc, se kterou se neztotožňuji, je takové to biomateřství, biotěhotenství a bioporod. Samozřejmě je to každého rozhodnutí a volba. Nemyslím si ale, že neabsolvovat ultrazvuky a spoléhat se jen na porodní asistentku by byla moje a ta správná volba. Proto si vybírám zlatu střední cestu. Na kurzu byla spousta hysterických těhulek, které vyšilují devět měsíců z toho, že porod bude bolet… což může na ženy, které jsou úplně v klidu působit poněkud nepříjemně. Každopádně techniky hypnoporodu se budu snažit aplikovat i na ten svůj. Každý den dělám vizualizace, které by měly být přínosem u porodu. Pomáhají uvolnit tělo, ulevit bolestem a zklidnit mysl. Musím říct, že jsem vizualizace testovala, když jsem se necítila dobře a opravdu to pomohlo. Vizualizace slouží i ke komunikaci s miminkem v děloze, což je velmi krásné. Suma sumárum, kurz byl příjemný a lektorka Michaela byla moc fajn a snažila se zodpovědět všechny otázky, na které jsme se ptaly. 

Inzerce

Nákup a výběr plenek, ubrousků, pracího prášku a kosmetiky pro miminko

Mám spoustu kamarádek, které mají děti nebo jsou taky těhotné, takže se člověk snaží radit, s kým může - o výběru plenek, ubrousků, kosmetiky či pracího prášku. Samozřejmě pak funguje internet a spousta recenzí a testů, které zkoumají složení, udržitelnost, množství chemie a samozřejmě funkčnost. Při výběru plen byl oříškem počet balení/kusů velikostí jedna a dvě. Prací prášky jsem zvolila Batole a Frosch. Kosmetiku mám koupenou Weleda a Klorane. Uvidíme, jestli bude Maty s mým výběrem spokojen…

Výběr kočárku byl jasný

Jak už jsem psala - máme spoustu věcí od mojí sestry. Nemusela jsem tak zkoumat všechny kočárky na trhu a vybírat ten pravý pro nás. Od sestry máme konstrukci, sportovní část, příslušenství a přebalovací tašku Stokke Cruisi v barvě Black Melange, což je tmavě šedá barva. Dokoupili jsme si akorát autosedačku stejné značky s Isofixem a hlubokou korbu na kočárek. Všechno samozřejmě v barvě Black Melange. Kočárek znám, protože jsem v něm vozila děti od sestry, takže jsem se na něj těšila. Je velice funkční, lehce se skládá, krásně funguje i v terénu a na ledu a samozřejmě pro nás pro ženy, se mi opravdu moc líbí. 

Inzerce

Výlet do Brna na představení Lakomec 

Jelikož se u nás v Národním divadle moravskoslezském bude dělat autorský muzikál Harpagon, manžel vyrazil na služební cestu do Brna. Na Biskupském dvoře se hraje představení Lakomec s Bolkem Polívkou v hlavní roli. Jel s námi i kolega, který bude u nás Harpagona hrát. Do Brna jsme dorazili asi v pět odpoledne, zaparkovali jsme auto a vyrazili do kavárny. Jelikož představení začínalo až o půl deváté, měli jsme čas na kafe a večeři. Hned jak jsme dorazili do Brna, začalo pršet a pršet nepřestávalo. Na představení jsme tak dostali pláštěnky. Výhodou bylo, že bylo docela teplo, takže i když pršelo, nebylo to tak nepříjemné. Pršet přestalo až někdy před koncem první půlky. Představení bylo celkem příjemné, ale usedět přes tři hodiny na tvrdé židli, plus cesta z Ostravy do Brna a zpět v autě mi dali zabrat. Domů jsme přijeli po druhé ráno. Výlet to byl moc hezký, ale druhý den jsem uznala, že mně to celkem zničilo. 

Inzerce

Verča

Sponzoři seriálu Moje těhotenské léto:

Dítě
Dítě

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic je dodavatelem hygienických potřeb pro děti, maminky i seniory. Na českém trhu se setkáte jak s kvalitními jednorázovými dětskými plenkami, přebalovacími podložkami, vlhčenými ubrousky a kapesníčky značky Happy, tak dámskými hygienickými potřebami a výrobky pro maminky v období kolem porodu značky Bella a Mamma. Plenky značky Happy a řada intimní hygieny Bella získaly vítězství ve Volbě spotřebitele – Novinka roku 2019
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám balíček do porodnice Happy v hodnotě 899 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn á 42ks, Happy vhlčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, Happy Natural care mycí gel na tělo a vlasy á 300 ml a krém 50 ml, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, porodnické vložky Bella Mamma á 10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel sensitive 300 ml a intimní vlhčené ubrousky Intima á 20 ks, dětskou přítulku a látkovou tašku Happy. 
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Verča v 35. týdnu absolvovala předporodní kurz hypnoporodu - diskuze

Poradna

Výsledky cytologie

| aksilE | 14.09.2021, 08:15

Dobrý den,
na cytologii mám podle výsledků nález, který již nestačí sledovat, ale musí se již dle doktorky řešit. Mám dvě možnosti, buďto biopsii nebo konizaci čípku, pro kterou je moje doktorka spíše nakloněna. Četla jsem však, že výsledky z 1 cytologie nemusí být přesné a výsledek může být nad/podhodnocený či falešně pozitivní. Napadlo mě, zda není lepší pro kontrolu udělat ještě jeden stěr a to již placený LAB test. Nechce se mi věřit, že bych najednou měla takový problém, na prohlídky chodím pravidelně, jsem očkována a mám několik let stálého partnera. Mám 3měsíční mimi a doporučení po zákroku je nezvedat těžké věci, což si nedovedu v mém případě představit. Plánujeme později ještě jedno a tak se obávám, zda chir. zásahem bych pak neměla problémy např. s donošením.
Je mi 26 let.

Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den, bohužel bez popsání nálezu a jeho závažnosti vám adekvátně nemohu sdělit svůj názor na váš případ. Samozřejmě jako všechny metody, testování nemusí být zcela přesné, ale pokud je nález natolik závažný, že se paní doktorka spíše i ve vašem věku kloní ke konizaci, převažují zřejmě benefity zákroku nad riziky. V případě konizace a následného těhotenství záleží na tom, kolik tkáně čípku je odstraněno (tzn. jak velký konus byl vytnut), jelikož se musí vyříznout taková část čípku, která obsahuje změněné buňky, aby zůstal takzvaný "zdravý okraj". Pokud je tento konus standartní velikosti (nedochází prakticky k amputaci čípku) a dobře se zhojí po zákroku, není důvod k obavám. Samozřejmě během těhotenství tím pádem bude čípek více sledován z důvodu předchozího zákroku, aby se rychleji nezkracoval, ale naprostá většina žen později nemá s tímto potíže. Pokud nakonec na zákrok přistoupíte, je důležité také myslet na dostatek času ke zhojení, nežli se rozhodnete znovu otěhotnět. Držím vám palce, věřím, že vše dobře dopadne ke vší spokojenosti, hezký den.

MUDr. Elena Peschoutová | Babyonline | 17.09.2021, 20:48
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×