Inzerce
Inzerce
Inzerce

Verča v 35. týdnu absolvovala předporodní kurz hypnoporodu

Milí čtenáři!

Komplexní předporodní kurz s hypnoporodem 

Jelikož jsme chtěli absolvovat předporodní kurz a z více stran jsme slyšeli o hypnoporodu, rozhodli jsme se absolvovat komplexní kurz i s hypnoporodem. Jelikož to bylo v době uvolňování restrikcí, zvolili jsme on-line formu. Obnášela celkem šest dnů kurzu po hodině a půl. Vybrali jsme si kurz ''Jemné zrození'' a lektorku Michaelou Kalusovou. Kurz je vhodný pro páry nebo jen maminky samotné. Manžel to vydržel asi dva dny po dvaceti minutách, pak to vzdal. Dozvěděla jsem se spoustu informací, které jsem předtím nevěděla. Kurz byl určitě přínosem a jsem ráda, že jsme ho absolvovali. 

Inzerce

 

Nejsem zastánce biomateřství, biotěhotenství a bioporodu, volím zlatou střední cestu

Jediná věc, se kterou se neztotožňuji, je takové to biomateřství, biotěhotenství a bioporod. Samozřejmě je to každého rozhodnutí a volba. Nemyslím si ale, že neabsolvovat ultrazvuky a spoléhat se jen na porodní asistentku by byla moje a ta správná volba. Proto si vybírám zlatu střední cestu. Na kurzu byla spousta hysterických těhulek, které vyšilují devět měsíců z toho, že porod bude bolet… což může na ženy, které jsou úplně v klidu působit poněkud nepříjemně. Každopádně techniky hypnoporodu se budu snažit aplikovat i na ten svůj. Každý den dělám vizualizace, které by měly být přínosem u porodu. Pomáhají uvolnit tělo, ulevit bolestem a zklidnit mysl. Musím říct, že jsem vizualizace testovala, když jsem se necítila dobře a opravdu to pomohlo. Vizualizace slouží i ke komunikaci s miminkem v děloze, což je velmi krásné. Suma sumárum, kurz byl příjemný a lektorka Michaela byla moc fajn a snažila se zodpovědět všechny otázky, na které jsme se ptaly. 

Inzerce

Nákup a výběr plenek, ubrousků, pracího prášku a kosmetiky pro miminko

Mám spoustu kamarádek, které mají děti nebo jsou taky těhotné, takže se člověk snaží radit, s kým může - o výběru plenek, ubrousků, kosmetiky či pracího prášku. Samozřejmě pak funguje internet a spousta recenzí a testů, které zkoumají složení, udržitelnost, množství chemie a samozřejmě funkčnost. Při výběru plen byl oříškem počet balení/kusů velikostí jedna a dvě. Prací prášky jsem zvolila Batole a Frosch. Kosmetiku mám koupenou Weleda a Klorane. Uvidíme, jestli bude Maty s mým výběrem spokojen…

Výběr kočárku byl jasný

Jak už jsem psala - máme spoustu věcí od mojí sestry. Nemusela jsem tak zkoumat všechny kočárky na trhu a vybírat ten pravý pro nás. Od sestry máme konstrukci, sportovní část, příslušenství a přebalovací tašku Stokke Cruisi v barvě Black Melange, což je tmavě šedá barva. Dokoupili jsme si akorát autosedačku stejné značky s Isofixem a hlubokou korbu na kočárek. Všechno samozřejmě v barvě Black Melange. Kočárek znám, protože jsem v něm vozila děti od sestry, takže jsem se na něj těšila. Je velice funkční, lehce se skládá, krásně funguje i v terénu a na ledu a samozřejmě pro nás pro ženy, se mi opravdu moc líbí. 

Inzerce

Výlet do Brna na představení Lakomec 

Jelikož se u nás v Národním divadle moravskoslezském bude dělat autorský muzikál Harpagon, manžel vyrazil na služební cestu do Brna. Na Biskupském dvoře se hraje představení Lakomec s Bolkem Polívkou v hlavní roli. Jel s námi i kolega, který bude u nás Harpagona hrát. Do Brna jsme dorazili asi v pět odpoledne, zaparkovali jsme auto a vyrazili do kavárny. Jelikož představení začínalo až o půl deváté, měli jsme čas na kafe a večeři. Hned jak jsme dorazili do Brna, začalo pršet a pršet nepřestávalo. Na představení jsme tak dostali pláštěnky. Výhodou bylo, že bylo docela teplo, takže i když pršelo, nebylo to tak nepříjemné. Pršet přestalo až někdy před koncem první půlky. Představení bylo celkem příjemné, ale usedět přes tři hodiny na tvrdé židli, plus cesta z Ostravy do Brna a zpět v autě mi dali zabrat. Domů jsme přijeli po druhé ráno. Výlet to byl moc hezký, ale druhý den jsem uznala, že mně to celkem zničilo. 

Inzerce

Verča

Sponzoři seriálu Moje těhotenské léto:

Dítě
Dítě

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic je dodavatelem hygienických potřeb pro děti, maminky i seniory. Na českém trhu se setkáte jak s kvalitními jednorázovými dětskými plenkami, přebalovacími podložkami, vlhčenými ubrousky a kapesníčky značky Happy, tak dámskými hygienickými potřebami a výrobky pro maminky v období kolem porodu značky Bella a Mamma. Plenky značky Happy a řada intimní hygieny Bella získaly vítězství ve Volbě spotřebitele – Novinka roku 2019
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám balíček do porodnice Happy v hodnotě 899 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn á 42ks, Happy vhlčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, Happy Natural care mycí gel na tělo a vlasy á 300 ml a krém 50 ml, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, porodnické vložky Bella Mamma á 10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel sensitive 300 ml a intimní vlhčené ubrousky Intima á 20 ks, dětskou přítulku a látkovou tašku Happy. 
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Verča v 35. týdnu absolvovala předporodní kurz hypnoporodu - diskuze

Poradna

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jak funguje změna rodičovského příspěvku. Doma jsem si vypočítala kolik už jsem vybrala a kolik mi zbývá, ale chtěla bych vědět, jestli mi to na úřadě ještě přepočítají a zkontrolují, nebo tam musím přijít už s hotovým návrhem?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

na úřadě by Vám měli poskytnout informaci, jaká částka rodičovského příspěvku Vám ještě zbývá, a do jakého data Vám tedy vychází příspěvek po úpravě.

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 21.09.2023, 09:05
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
Inzerce
×