Inzerce
Inzerce
Inzerce

Pavlína strávila 22. týden těhotenství na koupališti, v lanovém centru a hradě Buchlov

Milí čtenáři,

v tomto týdnu jsem si dělala radost nákupy pro miminko, koupila jsem si roztomilé růžové bodyčka, látkové pleny, hračku s melodiemi do postýlky. 

Výbavička pro miminko

Poprvé vyzkouším prací gel pro miminko značky Lovela doporučené kamarádkou, snad budu spokojená, u syna jsem používala Persil Sensitive. Dokonce jsem si už objednala velký balík plen Pampers Premium Care z Alzy.

Inzerce

Drobnosti jako vaničku na koupání, houpací křesílko na krmení už máme doma. Líbil by se mi přebalovací pult, ale není kam dát, budu řešit pevnou podložkou na pračku. 

Inzerce

Co užívám v těhotenství a z čeho mám strach

Nejlíp se teď cítím v šatech, nevejdu se do oblíbených kousků oblečení. Z čeho mám radost, jsou prsa, jak poskočila, v těhotenství beru vitamíny pro těhotné Femibion a piju směs bylinných čajů pro těhotné ženy. Po fyzické stránce se cítím dobře, nohy neotékají, snažím se nosit kompresní punčochy, mám strach z křečových žil. Je to bohužel z velké části dědičný problém. Poslední dobou mi moc chutnají  Probio kaše od Topnatur, nejvíc asi s kokosem, malinami doplním si je čerstvým ovocem, oříšky výborná snídaně. 

Koupaliště a lanové centrum v Otrokovicích

Vzali jsme synka na koupaliště v Otrokovicích, mají tam super brouzdaliště s různým využitím pro malé děti a klasický bazén. Hned vedle se nachází dětské lanové centrum Lanáček, kde děti čeká spoustu překážek, které v lanové dráze překonávají, děti jsou jištěny záchrannými sítěmi, vhodné pro děti od 3-11 let. Máme v plánu centrum navštívit příští týden i se synovcem.

Inzerce

Výlet na hrad Buchlov

S manželem jsme navštívili hrad Buchlov, rádi jezdíme na výlety po českých hradech a zámcích, koupili jsme si okruh Buchlov v proměnách času. Byl to okruh celým hradem jen s průvodcem.

Viděli jsme taneční sál, černou kuchyň, zbrojnici, knihovnu, gotické a renesanční prostory, přírodovědecké sbírky a rodinné muzeum Berchtoldů, egyptologické sbírky a vyhlídkovou věž.

Inzerce

Okruh trval 90 minut ke konci už mi bylo trošku nevolno, sice tam byl chládek, ale špatný vzduch. Bylo nás na prohlídce cca 25 osob a bolely mě hlavně nohy, ale vydržela jsem do konce. Příště bych volila kratší okruh, ještěže jsem měla u sebe pití. Vždy si na památku kupujeme magnetku na lednici a manžel turistickou známku. 

Narozeniny na hasičské zbrojnici

O víkendu jsme slavili s kamarády a rodinou manželovy narozeniny na hasičské zbrojnici, měli jsme party stany, hudbu, raut, naraženou pípu, kamarád přivezl svůj stroj na cukrovou vatu, super posezení. Akce se vydařila, bylo teplo, děti měly plac na hraní fotbalu a blbnutí.

Já odjela s malým domů, manžel přespal, aby ráno mohl vše uklidit a dát do původního stavu. V neděli jsme odpočívali a dospávali.

Pavlína

Sponzoři seriálu Moje těhotenské léto:

Dítě
Dítě

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic je dodavatelem hygienických potřeb pro děti, maminky i seniory. Na českém trhu se setkáte jak s kvalitními jednorázovými dětskými plenkami, přebalovacími podložkami, vlhčenými ubrousky a kapesníčky značky Happy, tak dámskými hygienickými potřebami a výrobky pro maminky v období kolem porodu značky Bella a Mamma. Plenky značky Happy a řada intimní hygieny Bella získaly vítězství ve Volbě spotřebitele – Novinka roku 2019
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám balíček do porodnice Happy v hodnotě 899 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn á 42ks, Happy vhlčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, Happy Natural care mycí gel na tělo a vlasy á 300 ml a krém 50 ml, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, porodnické vložky Bella Mamma á 10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel sensitive 300 ml a intimní vlhčené ubrousky Intima á 20 ks, dětskou přítulku a látkovou tašku Happy. 
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Pavlína strávila 22. týden těhotenství na koupališti, v lanovém centru a hradě Buchlov - diskuze

Poradna

Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně syna. Jsou mu 2 roky a 8 měsíců. Byl kojen 7 měsíců. Už od malinka je na mě závislý. U babiček byl dohromady čtyřikrát přes noc, nejdříve plakal, pak už to zvládl bez breku, ale nešťastný. S jídlem se trápime cca od roka. Nechce jíst s nikým jiným než se mnou. Do teď mi odmítá jíst kousky. Takže doteď mu jídlo mačkám vidličkou, když cítí maso, hned ho vyplivuje. Myslela jsem, že to bude problém s kousky jako takovými, ale sušenky a to co mu chutná normálně sní, rozkouse. Celkově ho do jídla musíme nutit. Ovoce nechce vůbec, jí pouze kapsičky. Jogurty má rad, kakao a k večeři pouze chleba se žervé. Šunku, sýr taky odmítá. Jídlo se snažíme řešit různými doplňky stravy k navození chuti k jídlu. Věřím, že z toho vyroste. Teď v září nastupuje do školky a já doufám, že až uvidí ostatní děti, tak začne papat normálně. Více mě ale trápí ta závislost na mě. Je nešťastný i s manželem. Potřebovala bych poradit, jak ho to odnaučit. Před 8 měsíci jsem začala chodit na poloviční úvazek do práce, mysleli jsme, že se to zlepsi, když nebude furt se mnou. Ale je to stále stejně. Vždycky tu dobu přetrpi, pláče když odcházím. Neustále ho ubezpečuji, že se vrátím, že jdu jen do práce. Je vidět, že tomu rozumí, ale přesto se to nelepší, spíše naopak. Moc děkuji za jakoukoliv radu. Šafránková

Dobrý den, ohledně synovy stravy se poraďte s ošetřujícím lékařem. Pokud dítě prospívá, i když konzumuje jen určitá jídla, pak není důvod k obavám. S lékařem byste ale také měli konzultovat případné doplňky stravy, které dítěti dáváte. Ne všechny musí být pro takto malé dítě vhodné. Také by možná bylo dobré, aby lékař chlapci udělal krevní obraz, jestli mu opravdu nějaké živiny chybí, abyste mu nepodávali nadbytečné množství některých živin či vitamínů. Některé děti vykazují při jídle zvláštnosti, jedí jen určitá jídla a vybírají si. Není dobré dítě do jídla nutit a nutit jej k experimentování. Nová jídla však je dobré nabízet, v případě zájmu nechat ochutnat. Chutě dětí se mění a časem třeba syn může být ke zkoušení jiných jídel přístupnější. Zvláštnosti v jídle však ale také mohou vykazovat děti např. s poruchami autistického spektra, či děti hodně v jídle konzervativní. Mám příliš málo informací a váš syn je příliš malý. Ohledně pobytu bez vás nepíšete, kdo syna hlídá, když jste v práci. To že pláče, když odcházíte bývá u dětí normální. Je potřeba mu to citlivě vysvětlit na úrovni jeho chápání a vývoje. Dobu odchodu však neprodlužovat, dítě ani nadměrně nelitovat, nemazlit apod. Potom by si myslelo, že váš odchod je něco mimořádného a je důvod se bát. Takto malé dítě také nemá ještě vyvinutý pojem času, žije přítomností a myslí si proto, že odcházíte navždycky. Trošku mi z vašeho popisu připadá, že maličko chcete, aby na váš syn byl závislý, že vám to dává dojem výlučnosti a důležitosti. To vše dítě vycítí. Proč myslíte, že dobu bez vás protrpí. Žádné malé dítě se pokud je o něj dobře postaráno, má dobře rozvinuté citové vazby a navíc třeba už zná osobu, která jej hlídá, se celé čtyři hodiny určitě netrápí a také není důvod , aby bylo nešťastné. Nemohou to být spíše vaše domněnky? Zkuste chování a vývoj syna zkonzultovat s dětským klinickým psychologem. S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 24.05.2022, 06:20
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×