Inzerce
Inzerce
Inzerce

Pavlína se dozvěděla v 21. týdnu těhotenství pohlaví miminka

Milé maminky,

hned v pondělí jsem absolvovala s manželem 2. screening a poprvé jsem mohla mít doprovod. Hlavně byl rád můj muž, že u této chvíle mohl být se mnou, byla jsem trošku nervózní, lékařka byla starší paní, moc příjemná a vše nám vysvětlila. 

Čekáme holčičku

Těšila jsem se, až nahlédnu do svého rostoucího bříška, jaký pokrok miminko udělalo. Pomocí ultrazvukové sondy jsme si nechali potvrdit pohlaví miminka, čekáme holčičku! :-)

Inzerce

Lékařka postupně zkontrolovala všechny orgány, ruce, nohy, prsty, velikost hlavy, bříška a stehenní kosti. Obličej, nos a oblast horního a dolního rtu, páteř, mozek a jeho struktury, vývoj a činnost srdce, žaludek, střeva, ledviny a močový měchýř, uložení placenty a proudění krve pupečníkem, množství plodové vody. Bylo to zajímavé a poučné, další kontrola již není třeba.

Neschopenka zatím není potřeba

Stále chodím do zaměstnání, zatím je vše v pořádku, neschopenka není třeba. Vyrazila jsem si s Adámkem na krátkou projížďku na kole, je moc šikovný, jak to zvládá. Po cyklostezce dojedeme až ke stánku s točenou zmrzlinou, mají zde nejlepší sorbet. 

Prázdniny u babičky a dědy

Je potřeba vymýšlet pořád nějaký program, prázdniny jsou dlouhé a děti doma neposedí. Navštěvujeme často místní babičku s dědou, kde je syn spokojený, nejradši tráví čas v bazénu. Nemá problém u babičky ani přespat, zvládne i dvě noci, je šikulka. 

Inzerce

Oslava narozenin manžela a hasičská zábava

V sobotu slavil manžel 25. narozeniny, jak jsem se již zmínila, je hasič, svou práci miluje, i když já se o něj někdy bojím, což je přirozené. Oslava proběhla jen v kruhu rodinném s dortem, dárek ještě neprozradím, protože ten hlavní dostane až příští týden. Pořádá pro kamarády i rodinu oslavu na hasičské zbrojnici, tento týden byly prostory zadány pro jinou oslavu.

Ten den se konala i hasičská zábava, na kterou jsme odpoledne všichni vyrazili. Byl tam program pro děti, plnění různých úkolů, stánek s jídlem i nápoji, malování na obličej, což se synkovi moc nelíbí, málokdy si nechá namalovat obrázek na pusu. Měli zde i tombolu, ale bylo hrozné horko, chvíli jsme poseděli, aby si dítě užilo aktivit a pak vyrazili domů. 

Inzerce

V neděli mě ještě čekala směna, moc se mi nechtělo, ale šla jsem na ráno a odpoledne už doma následoval odpočinek s manželem a synkem.

Pavlína

Sponzoři seriálu Moje těhotenské léto:

Dítě
Dítě

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic je dodavatelem hygienických potřeb pro děti, maminky i seniory. Na českém trhu se setkáte jak s kvalitními jednorázovými dětskými plenkami, přebalovacími podložkami, vlhčenými ubrousky a kapesníčky značky Happy, tak dámskými hygienickými potřebami a výrobky pro maminky v období kolem porodu značky Bella a Mamma. Plenky značky Happy a řada intimní hygieny Bella získaly vítězství ve Volbě spotřebitele – Novinka roku 2019
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám balíček do porodnice Happy v hodnotě 899 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn á 42ks, Happy vhlčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, Happy Natural care mycí gel na tělo a vlasy á 300 ml a krém 50 ml, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, porodnické vložky Bella Mamma á 10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel sensitive 300 ml a intimní vlhčené ubrousky Intima á 20 ks, dětskou přítulku a látkovou tašku Happy. 
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Pavlína se dozvěděla v 21. týdnu pohlaví miminka - diskuze

Poradna

Nespavost

| Vendyska | 25.10.2020, 12:21

Dobrý den, mám doma 5tydenniho chlapečka. Od 4 týdne nechce přes den skoro vůbec spát. Když už usne vydrží spát max. 20 minut jinak skoro pořád brečí. A to hledám co mu může vadit. Večer už má kruhy pod očima a v noci spí pak třeba 6 hodin v kuse. Teď se nám i stává že se ze spaní pozvrací, protože nám dělá problém si pořádně odříhnout. Musím dávat UM. O MM jsem přišla v 3 týdnu. Prosím o radu co dělat, aby i přes den usnul a nezvracel.

Dobrý den, u takto malého miminka řešte situaci s ošetřujícím pediatrem. U vašeho chlapečka se může jednat o potíže s tolerancí podávaného mléka a je možné, že v této oblasti budou potřeba úpravy. Zvracení po jídle ve spaní by těmto potížím nasvědčovalo a je potřeba jej řešit. Ne vždy si miminko po kojení odříhne, není to však primární důvod ke zvracení. Situaci řešte co nejdříve, zvracení ve spánku je rizikové z hlediska zdraví dítěte (může hrozit vdechnutí zvratků). Zdravím Mgr. Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 26.10.2020, 12:41
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce