Inzerce
Inzerce
Inzerce

Pavlína se dozvěděla v 21. týdnu těhotenství pohlaví miminka

Milé maminky,

hned v pondělí jsem absolvovala s manželem 2. screening a poprvé jsem mohla mít doprovod. Hlavně byl rád můj muž, že u této chvíle mohl být se mnou, byla jsem trošku nervózní, lékařka byla starší paní, moc příjemná a vše nám vysvětlila. 

Čekáme holčičku

Těšila jsem se, až nahlédnu do svého rostoucího bříška, jaký pokrok miminko udělalo. Pomocí ultrazvukové sondy jsme si nechali potvrdit pohlaví miminka, čekáme holčičku! :-)

Inzerce

Lékařka postupně zkontrolovala všechny orgány, ruce, nohy, prsty, velikost hlavy, bříška a stehenní kosti. Obličej, nos a oblast horního a dolního rtu, páteř, mozek a jeho struktury, vývoj a činnost srdce, žaludek, střeva, ledviny a močový měchýř, uložení placenty a proudění krve pupečníkem, množství plodové vody. Bylo to zajímavé a poučné, další kontrola již není třeba.

Neschopenka zatím není potřeba

Stále chodím do zaměstnání, zatím je vše v pořádku, neschopenka není třeba. Vyrazila jsem si s Adámkem na krátkou projížďku na kole, je moc šikovný, jak to zvládá. Po cyklostezce dojedeme až ke stánku s točenou zmrzlinou, mají zde nejlepší sorbet. 

Prázdniny u babičky a dědy

Je potřeba vymýšlet pořád nějaký program, prázdniny jsou dlouhé a děti doma neposedí. Navštěvujeme často místní babičku s dědou, kde je syn spokojený, nejradši tráví čas v bazénu. Nemá problém u babičky ani přespat, zvládne i dvě noci, je šikulka. 

Inzerce

Oslava narozenin manžela a hasičská zábava

V sobotu slavil manžel 25. narozeniny, jak jsem se již zmínila, je hasič, svou práci miluje, i když já se o něj někdy bojím, což je přirozené. Oslava proběhla jen v kruhu rodinném s dortem, dárek ještě neprozradím, protože ten hlavní dostane až příští týden. Pořádá pro kamarády i rodinu oslavu na hasičské zbrojnici, tento týden byly prostory zadány pro jinou oslavu.

Ten den se konala i hasičská zábava, na kterou jsme odpoledne všichni vyrazili. Byl tam program pro děti, plnění různých úkolů, stánek s jídlem i nápoji, malování na obličej, což se synkovi moc nelíbí, málokdy si nechá namalovat obrázek na pusu. Měli zde i tombolu, ale bylo hrozné horko, chvíli jsme poseděli, aby si dítě užilo aktivit a pak vyrazili domů. 

Inzerce

V neděli mě ještě čekala směna, moc se mi nechtělo, ale šla jsem na ráno a odpoledne už doma následoval odpočinek s manželem a synkem.

Pavlína

Sponzoři seriálu Moje těhotenské léto:

Dítě
Dítě

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic je dodavatelem hygienických potřeb pro děti, maminky i seniory. Na českém trhu se setkáte jak s kvalitními jednorázovými dětskými plenkami, přebalovacími podložkami, vlhčenými ubrousky a kapesníčky značky Happy, tak dámskými hygienickými potřebami a výrobky pro maminky v období kolem porodu značky Bella a Mamma. Plenky značky Happy a řada intimní hygieny Bella získaly vítězství ve Volbě spotřebitele – Novinka roku 2019
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám balíček do porodnice Happy v hodnotě 899 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn á 42ks, Happy vhlčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, Happy Natural care mycí gel na tělo a vlasy á 300 ml a krém 50 ml, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, porodnické vložky Bella Mamma á 10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel sensitive 300 ml a intimní vlhčené ubrousky Intima á 20 ks, dětskou přítulku a látkovou tašku Happy. 
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Pavlína se dozvěděla v 21. týdnu pohlaví miminka - diskuze

Poradna

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Zjistila jsem že jsem těhotná(teď 6tt) a 30.srpna mi končí smlouva. Měla bych dostat už smlouvu na neurčito ale je mi jasné že když řeknu ředitelce že jsem těhotná tak mi ji nedá. Proto bych se chtěla zeptat jak je možné toto řešit, nechci být od září bez peněz. A mám v tomto případě nárok na mateřskou? Děkuji

Dobrý den,

pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství je potřeba splnit alespoň 270 dní účasti na nemocenském pojištění v posledních dvou letech před nástupem na PPM. Druhou podmínkou je, že na PPM nastoupíte v době trvání zaměstnání (pojištění) nebo v ochranné lhůtě. Ochranná lhůta ze zaměstnání, které skončilo v době těhotenství, je tak dlouhá jako toto zaměstnání (pojištění), maximálně 180 dní od konce pracovního poměru. Na PPM je možné nastoupit v rozmezí od počátku osmého do počátku šestého týdne před termínem porodu, den nástupu musí spadat do ochranné lhůty. Předpokládám, že jste v tomto zaměstnání déle než 270 dní a obě podmínky splňujete, tedy budete mít nárok na PPM, i když pracovní poměr na konci srpna skončí. Je zcela na Vašem uvážení, kdy těhotenství v zaměstnání oznámíte.

Pokud zaměstnání skončí, můžete se registrovat na úřad práce jako uchazeč o zaměstnání a čerpat podporu v nezaměstnanosti (při splnění podmínek). Pokud byste měla rizikové těhotenství, je možné čerpat nemocenské i po skončení pracovního poměru až do nástupu na PPM za předpokladu, že pracovní neschopnost vznikla v době trvání zaměstnání nebo do 7 dnů od jeho skončení.

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 30.06.2022, 07:42
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×