Dle ultrazvuku je miminko v poloze koncem pánevním, je možné, že bude Andrea rodit císařským řezem. Alex je nemocný a musí užívat antibiotika.

Při pondělní návštěvě lékaře mi nebylo moc do smíchu

Od posledního ultrazvuku se miminko přetočilo a nyní je v poloze koncem pánevním. Ze začátku bylo o dost napřed, tak o dva týdny větší a nyní se růst zpomalil a odpovídá danému 33tt. Má okolo dvou kil.

Krevní obraz mám v rámci možností dobrý, spíš spodní fyziologické hodnoty. Další ultrazvuk jsem měla mít až přespříště, ale pan doktor říkal, že je potřeba mne ohlídat a ultrazvuk a měření bude zase příště.

Pokud by miminko mělo víc jak 3500 g a neotočilo se, byl by pro císařský řez. Mám z toho trochu obavy, jelikož Alex měl 3800 g a 52 cm. A na to, že byl jako první miminko, měl hodně velkou hlavičku, která nadělala hodně komplikací.

Dále jsem dostala magnosolv na tvrdnutí bříška. Na výsledky je ještě moc brzy, tak budu referovat v průběhu týdne.

Nyní si budu moc přát, aby se miminko přetočilo zpátky hlavičkou dolů a vše dopadlo dobře.

V úterý jsme byli v mamaklubu

Alex si opět krásně vyhrál s dětmi, moc se mu to líbilo a už se těšíme na příště, kdy budeme dělat ozdobičky na stromeček.Odpoledne jsme byly domluvené se sestrou, že pohlídá Alexe. Jeli jsme na nákup a měli toho hodně, takže jsem to hlídání opravdu uvítala.

O zábavu neměli nouzi. Byli se projít v parku, na hřišti a na vláčkách. Doma si také pěkně hráli, a když jim vyhládlo, dali si s chutí oblíbené palačinky.

Cestou domů usnul v autě,  byl naprosto k neprobuzení. Tak ho celý den zmohl. Po obědě nespinkal a nyní ho neprobudilo ani převlíkaní a ukládání do postýlky.
Spinkal celou noc. Za to já téměř celou noc nespala, miminko mě šíleně kopalo, rotovalo v břiše a opravdu dělalo psí kusy téměř celou noc.

Středa byla ve znamení odpočinku

Středu jsme si udělali takovou odpočinkovou, bolely mne kyčle a klouby snad v celém těle. Venku nebylo moc pěkně, tak nám to aspoň nebylo líto. Až večer jsme se šli pomaličku projít, byla to příjemná procházka. Večer si Alex vyškemral, že bude spinkat s námi. Tak jsme si povídali všichni v posteli, oba mi hladili bříško a Alex sliboval, jak bude hodný, až se miminko narodí a že si spolu krásně vyhrají.

Alex je nemocný, u lékaře dostal antibiotika

V noci mě vzbudilo, jak Alex posmrkával a pokašlával. Ve čtyři ráno úplně hořel. Dostal sirup, kapky do nosu, vypil láhev sunaru a po hodině přelézání sem a tam usnul.

Ráno ani náznak, že by mu cokoliv bylo. Nechala jsem ho stejně odpočívat, sledoval pohádky, pomáhal mi povlíkat postele. Před polednem začal zase pobrekávat, polehávat a pořád chtěl chovat a mazlit se. Naměřila jsem mu 39 st. Dostal čípek, kapky do nosu, na hrudníček jsem mu dala zábal ze sádla z jezevce, aby mu to odlehlo, jelikož neustále ukazoval, že ho bolí tam.

Dala jsem ho do postýlky, navěsila mokré ručníky, vyvýšila pod hlavou a po vypití sunaru usnul.

Jenže během hodiny byl vzhůru a zase stouply teploty. Ležel v obýváku, hrál si s hračkami a odpočíval. Těšila jsem se, až přijde Milan z práce a nějak ho zabaví. Do večera si pěkně hráli. Šel brzy spinkat, ani neprotestoval. Před půlnocí se probudil kvůli horečce. Usnul až u nás v posteli, pokašlával, posmrkával a moc jsme toho nikdo nenaspal.

Ráno jsem mu vzala sterilní moč a pádili jsme k dětské doktorce. Odebrali mu krev a vše poslali do laboratoře. Dostal antibiotika, nějaké sirupy a kapky do nosu. V poledne jsme volali na výsledky, hodnoty CRP byly zvýšené, takže nutnost braní antibiotik se potvrdila.

V pondělí máme volat paní doktorce, jak na tom Alex je.

Naposledy, když byl takhle nemocný, chytla jsem to patrně od něj. Tak mám trošku strach, ale snad to bude dobré.

O víkendu teploty ustoupily

Naštěstí mu už o víkendu ustoupily teploty, pouze kašlal a posmrkával. Povolala jsem na hlídání mamku, protože Milan měl jediný den volno a jeli jsme nakupovat.

Sehnali jsme Alexovi krásnou matraci do nové postele, koupila jsem si zimní botky a jeli domů.

Alex nás teda vůbec nepostrádal. Vystačili si s babičkou a dědou.

A jak se cítím já?

Po týdnu užívání magnosolvu se mi zdá, že mi tvrdne břicho určitě míň. Jenom miminko v břiše pořád jen kope a kope, jenže neodhadnu, jestli se umoudřilo a změnilo polohu. V noci se tím budím a začala jsem mít neustále pocit žízně.

Příští týden mě čeká vyřizování mateřské dovolené v práci.

Na základě vyprávění Andrey81 připravila Naďa Barochová.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

34. týden: miminko je na UZ v poloze koncem pánevním, možnost porodu císařským řezem - diskuze

 • No konec pánevní to teda není nic moc.
  saruska20   | 22.03.2014 12:37:43
  Reagovat | URL příspěvku
 • Andrej přeju at to od Alexe nechytneš a malému at je brzo fit...snad se mimísek ještě umoudří a udělá kotrmelec.
  kamila   | 10.11.2011 15:42:06
  Reagovat | URL příspěvku
 • Tenhle tyden nebyl tak pohodovy
  Urcite to znas, ruzne kocici hrbety a tak, na otoceni miminka. Nakolik to funguje, nevim, ale za zkousku nic nedas.

  Alex je chude, obcas se clovek nejakemu tomu bacilovi nevyhne.
  zajic   | 10.11.2011 11:30:04 | Reakcí: 1, poslední: 10.11.2011 13:04:58
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Tenhle tyden nebyl tak pohodovy
   neco jsem zkousela,ale radeji to necham uz byt,at to ma volny prubeh.a jinak doufam,ze uz mame vsechny nemoce na dlouho vybrany..
   Andrea81   | 10.11.2011 13:04:58
   Reagovat | URL příspěvku
 • Andrejko,přeju Ti,aby se mimi otočilo a rodila jsi přirozeně.Jinak je prima,že se může Alex občas vyřádit s dětmi. 
  tygřímáma   | 10.11.2011 09:06:39 | Reakcí: 1, poslední: 10.11.2011 12:59:50
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   no kez by se otocilo,os te doby,co je tak "naopak" me siiilene boli bricho 
   Andrea81   | 10.11.2011 12:59:50
   Reagovat | URL příspěvku
 • Andrejko, malý se mi taky na konci těhu otočil a byl KP, bohužel váhový odhad byl 3600g takže se musela na císař i když sem byla otevřená už na 7 cm. nevěš hlavu, třeba se ještě otočí. a když ne, tak ne,ale to není podstatné.  
  ivulisek   | 10.11.2011 08:32:58 | Reakcí: 4, poslední: 10.11.2011 21:23:25
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Andrej,ještě nevěš hlavu,ještě se muže otočit,aspon Maty se mi otočil taky kolem 33 týdne zadkem dolu a pak se otočil nazpátky,tak snad i tobě se to podaří 
  Gigi   | 10.11.2011 07:53:49 | Reakcí: 1, poslední: 10.11.2011 12:58:48
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Příkrmy

| veronika001 | 21.01.2019, 16:02

Dobrý den paní doktorko, mám 5 měsíční miminko (převážně na umělém mléku) a od minulého týdne jsem začala s příkrmy. Mám na vás dotaz ohledně postupu a sestavení jídelníčku.Protože všude jsem se dočetla různé postupy a názory na to, jak začínat s příkrmy, tak se pokouším si jídelníček sestavit podle sebe,ale nevím,zda je můj postup správný. Moje lékařka mi doporučila,že mám na začátek zkusit 4-5 druhu zeleniny samostatně a až pak začít zeleninové směsi a pak přidat maso.Tady jsem se dočetla,že brokolice a květák není na začátek vhodné podávat také kvůli nadýmání,ale bohužel jinou zeleninu samostatně v příkrmech neprodávají (kromě dýně ) v první lžičce,nevím tedy zda mohu tento druh podat a nebo už mohu začít zeleninovou směsí,např.mrkev s bramborem,když už je mám vyzkoušené.Takže první den jsem začala dávat kupovanou mrkev ve skleničce,to snědl cca.2-3 lžičky,poté jsem dokrmila UM. Mrkev jsem mu dala ještě další 2 dny, to snědl o něco více,ale pořád ne celou skleničku,ani polovinu,tak jsem ho pak dokrmila mlékem.Na mrkev žádná reakce nebyla,tak jsem čtvrtý den zkusila uvařit bramboru s trochou UM a zase podávala asi dva dny. Nyní zkouším třetí druh zeleniny a to hrášek v první lžičce, i když vím,že je nadýmavý. Ráda bych vyzkoušela i tu brokolici,aby si na ni zvykl,když mu pak budu podávat zeleninové směsi. Množství zeleniny se mi moc nedaří navýšit, takže aby mi syn něco snědl tak mu vždy nabídnu příkrm a hned nechám zapít trochou mléka,tak nevím jestli to mohu takhle dělat,ale jedině tak mi něco sní. Po příkrmu mu dám napít ještě trochou kojenecké vody asi 50ml (jiné tekutiny ještě nedávám) a pak dokrmím mlékem,tak by mě zajímalo jestli mohu tento postup dodržovat,jestli to pro něj není zbytečně moc kombinací najednou. Nechávám mu pár minut odstup mezi příkrmem,vodou a mlékem, ale celé krmení tak trvá přes hodinu.Prosím o radu,zda je tento postup správný nebo si to mám rozvrhnout jinak a tu vodu nemusím nutně podávat po obědě,ale třeba dopoledne.Kaše zatím nedávám.Předem děkuji za Vaši odpověď

Dobrý den. Postup, jak píšete, může být. Každé dítě je individuální a jinak si zvyká na příkrmy. Všechna doporučení se uzpůsobují dítěti. Brokolici můžete zařadit. Pokud by mělo dítě problémy s určitou zeleninou, potom se doporučuje na 1 měsíc vysadit, poté opět zkusit.

Jsou děti, které příkrmy jí pěkně a bez problémů, jiné si zvykají pomalu, moc toho nesní, ale je třeba pomalu zvykat v malých množstvích, takže postupujte tak, jak jste zjistila, že je to pro vaše dítě nejlepší. Jen postupně nedávejte každé sousto zapíjet mlékem, po příkrmu můžete podat vodu, nebo mléko. Zeleninový příkrm podávejte místo polední dávky mléka, aby si dítě zvyklo na polední obědovou dávku a chuť.

Zeleninové příkrmy si postupně můžete vařit i sama, mají jinou chuť než skleničky a jsou pestřejší, možná to bude lépe chutnat.

Kupujte zeleninu v kamenném obchodě, nebo bio, dusičnanů se bát nemusíte.

Do 1 roku se nedoporučují papriky, kukuříce, houby, rajčata jen loupaná, cibule, česnek a porek postupně. 

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | dnes, 08:57
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce