Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porod Berušky

10. 5. 2014 v 1:30 se Berusce narodil syn Tobiáš. Měří 49 cm, váží 3100 gramů.

Rodičům moc gratulujeme, mamince přejeme rychlé zotavení po porodu a Tobiáškovi do života moře štěstí a zdraví.

Vyprávění Berušky po návratu z porodnice

Ahoj holky Bolky!

Čím víc dětí tím víc je milujete.

Inzerce

Rodíme ONLINE

Jak už víte, minulý týden se nám narodilo to naše štěstíčko Tobiášek. Jsem plná krásných pocitů a štěstí.

Inzerce

Rodíme ONLINE

Pokusím se vzpomenout a podělit se s vámi, jak vlastně probíhal můj poslední týden těhotenství a co všechno jsem ještě stihla a jak se to všechno semlelo.

Inzerce

V pondělí nám začali řemeslníci opravovat terasu. Vybourávat a vysekávat špatně položenou dlažbu a opravovat izolaci. Takže si umíte představit ten hrůzostrašný bordel. Trošku nám dodělávání oprav terasy znepříjemnilo deštivé počasí. Ale přece těhotnou ženu nemůže nic rozhodit. Z bytu se stalo prachem pokryté neútulné místo.

Rekonstrukce trvala až do čtvrtka, mezi tím vším kutáním a vrtáním jsem si odskočila na pravidelnou kontrolu do nemocnice. Byla jsem 38 týden těhotenství, pan doktor nás přeměřil, zkontroloval a poslal domů, že jsme v pořádku. Miminku odhadl váhu 3500g. Wow takového macka. Bráchové byli oba dva menší .

Inzerce

Cestu z nemocnice jsem si zpříjemnila obědem s kamarádkou. Dlouho jsme se neviděly. Čeká taky miminko. Je tak nějak v půlce těhotenství a moc jí to sluší. Ovšem já, která se kutálím do samého konce, vypadám spíš jak oteklá kulička. Ale šťastná přešťastná. Oběd jsme si moc užily. Škoda že nebylo víc času. Musela jsem utíkat se Štěpánkem na trénink.

Čtvrteční den jsme strávili od brzkého rána se Štěpulou na fotbalovém zápase. Od rána se mi hůř chodilo. Byla jsem ráda, že vůbec vstanu z postele. No ale co bychom pro dítě neudělali. Dojeli jsme na zastrčené fotbalové hřiště, ke kterému vedla cesta dírami posetá. A protože bylo po dešti, cesta kolem řeky byla opravdu spíš na traktor než na osobní auto. Trenér nemeškal a hned mi s úsměvem oznámil, že když tak odrodíme tady v přírodě. Hned jsem byla klidnější. (Větší radostí bylo vítězství a 6 gólů Štěpánka).

Po odpoledním návratu domů jsem ještě sebrala sílu a uvařila a začala poklízet opravenou terasu. Ten den bylo opravdu pěkné slunečné počasí, takže sluníčko dodávalo potřebný elán. K večeru jsem už opravdu byla ráda, že ležím a nemusím hnout prstem. Kluci nešli do školy, tak mohli ponocovat a čekat, až přijde v noci tatínek z práce domů. To už já dávno počítala do duchen ovečky.

Kolem 4 hodiny ráno jsem se probudila s pocitem prasknutí bubliny. Opatrně jsem vstala a došla na záchod. No bylo to jasné, praskla mi plodová voda. Vzbudila jsem manžela se slovy „tatínku rodíme“. Kupodivu hned vstal a volal babičce, aby přijela hlídat kluky. Já si dala sprchu a vydali jsme se na cestu do porodnice. Na příjmu byla před námi jen jedna maminka. Byla na tom stejně jako já. A ještě jsme zjistily, že se známe.

Byla jsem vyšetřena a porodní asistentka nás doprovodila na porodní sál. Od prasknutí vody už uběhly tři hodiny a kontrakce se nedostavovaly, ale dostavila se vizita a pan primář nás z porodního poslal na normální pokoj a manžela zatím domů. Trochu jsem se rozesmutněla s představou plného pokoje maminek a dlooouhého čekání. Na pokoji nás bylo pět. Maminky se střídaly. Některé šly k porodu, některé přemístily na jiný pokoj, jen já pořád ležela na tom samém místě a čekala a čekala. Paní doktorka mi řekla, že pokud se porod nerozjede sám, ráno půjdu na vyvolání.

Večer v deset hodin mi sestřička došla dát infuzi ATB kvůli infekci a já se snažila usnout. Kolem 11 hodiny večer mi sestřička přišla odpojit infuzi se slovy „Tak co? Pořád nic?“ Pořád jsem se převalovala a nemohla pořádně zabrat. Do hodinky mě vzbudil zvláštní pocit. Sedla jsem na postel a čekala. Naskočily mi kontrakce tak rychle, až jsem se zalekla. Zazvonila jsme na sestru a šla do sprchy. Přivolaná doktorka mi provedla vyšetření. Bylo to tak hrozně bolestivé, že jsem myslela, že už nezvládnu dojít do porodního boxu. Přišly mi naproti porodní asistentky a se vším mi pomohly. Bylo 00:15 a já honem volala manželovi, že rodíme. Ani nechci vědět, jak rychle se hrnul městem! O půl byl už na porodním sále a ve všem mi pomáhal. Zvládli jsme ještě sprchu a společně s porodní asistentkou jsme prodýchávali šílené kontrakce. Zmáhala mě velká únava. Celý den jsem nezamhouřila oko.
V 1:30 minut se narodil Tobiášek. Vážil 3100 g a měřil 49 cm.

Rodíme ONLINE

Byl to opravdu fičák. Rodila jsem na porodním pytli, stejně jako Tomáška a Štěpánka. U finálních kontrakcí jsem proklínala celý svět. Další kontrakci byl Tobíšek na světě. Museli jsme si pohnout zjistili dvakrát omotanou pupeční šňůru kolem krku, tak na povel pořádný nádech a tlačíme ….uf úplně cítím tu hroznou bolest a únavu. Jsem hrozně ráda, že u všech porodů byl muž se mnou. Byl mi velkou oporou!

Rodíme ONLINE

Bylo to náročných devět měsíců, ale se spoustou krásných okamžiků. Vrtění miminka v bříšku je snad nejkrásnější a určitě mi bude hrozně chybět.

Mé třetí těhotenství …..mé krásné těhotenství.

Všem těhulkám přeji krásné těhotenství.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Porod Tobiáška od Berusky - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den,
od ledna 2020 jsem nepřetržitě zaměstnaná u jedné firmy na HPP a od září 2021 jsem na nemocenské z důvodu rizikového těhotenství. Termín porodu mám 22.1.2022. Pokud se nepletu, tak bych měla nastoupit na mateřskou nejpozději ve 34. tt, tedy asi 18.12.2021 (nevím zda se počítá od začátku nebo konce 34. tt,). Vím, že formulář se žádostí o PPM by mi měl vydat gynekolog, ale nikde jsem se už nedočetla kam ho odevzdávají ženy, které přecházejí na mateřskou z nemocenské. Sice jsem stále zaměstnanec, ale nemocenskou mi v tuto chvíli vyplácí OSSZ. Můžete mi, prosím, poradit kdy je pro mě nejzazší termín pro odevzdání formuláře (další poradnu mám až 23.12., tak mám strach, abych něco neprošvihla) a hlavně kam ho odevzdat - zda zaměstnavateli nebo na OSSZ? Případně by mě zajímalo, zda ho stačí zaslat nebo ho musím donést osobně. Předem moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,
na mateřskou dovolenou a peněžitou pomoc v mateřství můžete nastoupit v rozmezí od počátku osmého do počátku šestého týdne před termínem porodu, který uvede lékař v žádosti o PPM. Při termínu porodu 22. 1. vychází tedy nástup v rozmezí 27. 11. až 11. 12. Domluvte se s lékařem ještě před plánovanou kontrolou, aby podle zvoleného nástupu na PPM ukončil pracovní neschopnost.
Žádost o PPM předáváte zaměstnavateli, ten ji odešle na OSSZ s přílohou. Pozdější odevzdání žádosti o PPM nevadí, ale nástup na mateřskou dovolenou byste zaměstnavateli měla oznámit předem.

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 30.11.2021, 15:18
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×