Eva (28 let, 23. týden těhotenství, druhorodička, termín porodu březen 2015)
Ahoj maminky,
V posledních 14-ti dnech bylo asi nejvýznamnější to, že jsme úspěšně podstoupili orgánové vyšetření.
Člověk se na něj těší, ale zároveň se i trochu bojí, zda je vše v pořádku.
Na štěstí s mimískem je vše v naprostém pořádku, i když jsme byli poučení, že nic není na 100 % a genetické (netělesné) vady nám ultrazvukem neodhalí. I tak bylo uklidňující a krásné zase drobečka vidět. Opět jsme zopakovali, že nechceme vědět, co čekáme a nadále čekáme „Prcka“. U vyšetření byli i tatínek a starší sestřička. Malou vyšetření hrozně zajímalo, překvapivě se jí líbilo a celou půlhodinu vydržela být způsobná a koukala, co se děje. Občas hodila úsměv po lékařkách, které z ní byly celé paf (jedna z nich nám před porodem dcerku otáčela) a za „statečnost“ dostala stříkačku – uvidíme, zda se nepomamila a nebude z ní taky zdravotník, když ji to tak zajímá.
Když se tak nad tím zamýšlím, prý přibývá párů, které nechtějí znát pohlaví. I přes to nás mnozí nechápou, někdo obdivuje, že to vydržíme, někteří nám nevěří, že to nevíme a myslí si, že to prostě jen tak říkáme. Už jsem se naučila odpovídat na dotazy „Co čekáte?“ rčením své kamarádky a bývalé kolegyně z práce. Čekáme „hoffentlich Baby“ (doufejme, že miminko).
Pohlaví vědět nechceme
U dcerky jsme chtěli vědět, co TO bude. Ale ona se rozhodla, že se nám neukáže. Vždy byla v takové poloze, že nebylo nic vidět, nebo – jako správná ženská – držela kolena způsobně u sebe (kdybyste jí občas viděly teď :-D, dámu stydlivou). S přítelem jsme pohlaví chtěli znát do 28. týdne. Pak přítel prohlásil, že už to vědět nechce. Já jsem se ještě zeptala ve 32. týdnu a z ordinace jsem vycházela s úsměvem na rtech a otázkou „Tak co myslíš?“, abych hned doplnila „Zase se neukázal!“ Pak už jsme to nechtěli vědět ani jeden a to překvápko, když jsem byla celé těhotenství vnitřně přesvědčená, že čekáme kloučka, bylo prostě tak úžasné, příjemně šokující, nádherné a jedinečné, že to chceme zažít ještě jednou!
Minule přítel nevěděl, co by TO mohlo být, a já byla přesvědčená, že kluk. Narodilo se děvčátko. Nyní já netuším a přítel je přesvědčený, že TO bude určitě zase holka. Tak uvidíme, zda jsou jeho pocity přesnější, než mé.
Problém s prostupováním živin
Jediné, co se na orgánovém vyšetření našlo je určitý problém mezi stěnou dělohy, placentou a prý odklonem pupečníku (o pupečníku mi lékařka říkala, ale ve zprávě to nebylo, tak nevím, zda to jen nepřirovnávala pro „snadnější“ pochopení problému). Prostě prý hůře prostupují živiny z mého těla do placentárního oběhu miminka a ve 3. trimestru může dojít k nedostatečnému růstu – zvláště pokud budu mít nízký tlak, což mám. Také je u této patologie vyšší riziko vzniku preeklampsie. Takže teď o problému víme, mám domluvené častější kontroly růstu mimča (což jsem jen uvítala, protože ty rozestupy mezi vyšetřeními jsou vážně nekonečně dlouhé) a budu doufat, že spadneme do většinové skupiny maminek, které při dané diagnóze nemají v konečném důsledku žádné potíže se sebou ani s miminkem.
Mějte se krásně a zdravím z Rakous!
Evča
Předchozí článek:
Rodíme ONLINE - těhotenská prohlídka a Halloween
Následující článek:
Rodíme ONLINE - test na těhotenskou cukrovku, mateřská v Rakousku
Související články
Aktuální soutěže
Aktuální testování
Těhotenská kalkulačka
Vypočtěte si v naší těhotenské kalkulačce, kdy Vás čekají ultrazvuky, kdy obdržíte těhotenskou průkazku, kdy se podrobíte triple testu, kdy se vyšetřuje streptokok, kdy se provádí amniocentéza, kdy byste si měla nachystat věci do porodnice, kdy nastupujete mateřskou dovolenou.
TĚHOTENSKÉ E‑MAILY
Zaregistrujte se na Babyonline.cz, uveďte termín porodu a každý týden vám automaticky přijde e-mail s informacemi o vašem těhotenství týden po týdnu a vývoji miminka!