Inzerce
Inzerce
Inzerce

Dítě 1. rok: 3. měsíc

  1. Jak roste dítě?
  2. Co už všechno dítě umí?
  3. Péče o dítě, prohlídky, očkování
  4. Aktivity s dítětem, spánek
  5. Kojení, výživa

1. Jak roste dítě?

Ve 3. měsíci věku nastává růstový spurt. Projeví se to na váze, ale i na délce dítěte.

Více o růstu dítěte.

2. Co už všechno dítě umí?

Vesele se směje, brouká si, aktivně otáčí hlavičku za zvukem, reaguje úsměvem na hlas rodičů a blízkých. Sleduje zavěšené hračky, pokouší se jich dotýkat – ale zatím ještě neobratně. Pokud něco uchopí, pevně to drží.

Při poloze na bříšku čile zvedá hlavičku a opírá se o předloktí. Při přitahování do sedu udrží hlavičku v úrovni trupu, ale opět platí – nepřitahovat dítě do sedu!

Přečtěte si více o vývoji dětské psychomotoriky ve 3. měsíci.

3. Péče o dítě, prohlídky, očkování

V tomto měsíci Vás opět pozve dětský lékař. Kontroluje váhu, míru, obvod hlavy a psychomotorický vývoj.

Dle stavu vývoje kyčlí jste pozváni na kontrolu ultrazvukem.

Pokud je vše v pořádku, očkuje se druhá dávka proti rotavirům a druhá dávka Hexavakcíny. Lze začít i s očkováním proti Streptokoku pneumoniae. To je očkování proti zánětu středního ucha, zánětu mozkových blan, zánětu průdušek. Očkování zamezuje následnému vzniku hluchoty. Očkování proti Streptokoku pneumoniae je nepovinné a je hrazeno pojišťovnami buď plně, nebo s doplatkem, a to podle volby očkovací látky. Očkuje se soutěžně s hexavakcínou nebo lze očkování rozložit ve 14denních intervalech.  

Více o očkování.

4. Aktivity s dítětem, spánek

Potřeba spánku se snižuje. Čas bdělosti bývá delší. Stimulujeme psychomotorický vývoj, mluvíme na dítě, zpíváme mu, ukazujeme hračky, předměty. Seznamujeme jej s okolím. Pokud jsou děti očkovány, lze zkusit plavání kojenců. Pobyt venku je neomezený.

Cvičení novorozenců a kojenců naleznete zde

Inzerce

Souznění kvality a příjemných prožitků

miminka s rodičem u kosmetiky Suavinex

Vysoká kvalita aktivních bylinných přísad s recepturou

speciálně vytvořenou pro ph jemné dětské pokožky.

Jemná vůně a rychlé vstřebávání vytvářejí z každodenní

péče o citlivou pokožku rituál doteků a něhy.

Otestováno našimi maminkami!

5. Kojení, výživa

Strava je nadále plně mléčná. Kojení nebo adaptované mléko. Kojeným hladovcům lze přidat jako dokrm adaptované mléko, hlavně pokud se budí v noci. Pokračuje se s vitaminem D.

Jak správně uchovávat odstříkané mléko.

Inzerce

Anti-koliková láhev Zero Zero – zdravé trávení již od narození 

Autor: MUDr. Ludmila Vomelová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Předchozí článek 2. měsíc Další článek 4. měsíc

Související články

Poradna

Pupínky na jazyku

| Ruze97 | 13.05.2020, 10:48

Dobrý den chtěla jsem se zeptat na jazyku po obou dvou stranách na bocich jazyka se mě udělaly takové pupínky nebolí to mám to asi dlouho ale všimla jsem si toho až teď nevíte co to může být?Na zubní jdu až v červenci

Dobrý den,

bohužel bez bližšího popisu "pupínků" samotných, bližším údaji o jejich vzniku, době trvání, případných změnách apod., stejně tak bez znalosti údajů o Vašem celkovém zdravotním stavu (alergie, léky, projevy jinde na těle...) a klinického vyšetření (nebo aspoň fotografie), je škála možností, co by to mohlo být, natolik široká, že si vůbec netroufám soudit. A i odborník specializovaný na obtíže sliznic nemůže v mnoha případech vyslovit konečnou diagnózu bez histologického vyšetření dané léze. Pokud Vás pupínky jakkoli znepokojují, doporučuji kontaktovat aspoň elektronicky (se zasláním fotografie) Vašeho ošetřujícího stomatologa či praktického lékaře, kteří mají veškeré údaje o Vašem orálním i celkovém zdraví a užívaných lécích. Váš lékař by Vás v případě podezření na závažnější onemocnění odeslal např. na vyšetření krve, nebo specializované pracoviště. 

Srdečně zdravím,

MUDr. Irena Červená

MUDr. Irena Červená | Babyonline | 13.05.2020, 14:40
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce