Inzerce
Inzerce
Inzerce

Výbava pro maminku během těhotenství

Během těhotenství je vhodné si pořídit pár bezpečnostně-praktických vychytávek, které vám i miminku mohou zachránit život, zachránit nebo zpříjemnit budoucí kojení.

Co by si měla pořídit maminka pro sebe během těhotenství?

  • Pás do auta pro těhotné - Těhotenský pás udržuje bezpečnostní pás mimo bříško těhotné ženy pomocí tříbodového pásu a chrání v případě nehody nenarozené miminko. Přispívá také k pohodlí při cestování. Doporučováno již od začátku těhotenství. Více v kapitole Užití bezpečnostních pásů u těhotných žen.
  • Formovače bradavek - Pomáhají již v těhotenství připravit ploché nebo vpáčené bradavky na budoucí kojení. Více v kapitole Bradavky.
  • Krém proti striím - Účinná prevence proti vzniku tzv. pajizévek (strií), ke kterému dochází při velkém nárůstu kůže nad zvětšujícím se bříškem. Více v kapitole Péče o kůži v těhotenství.
  • Těhotenské oblečení - Těhotenská trička, šaty, kalhoty, legíny, kabáty nebo bundy vám zajistí během těhotenství pohodlí. Více v kapitole Těhotenský šatník - těhotenské oblečení.
  • Těhotenská nebo kojící podprsenka - Prsa během těhotenství prochází velkými změnami a jsou schopna změnit velikost i o několik čísel, proto je vhodné si zakoupit těhotenskou podprsenku, která vám zajistí pohodlí. Případně je možné zvolit již kojící podprsenku s odepínací horní části košíčků.
  • Těhotenský polštář - Těhotenský polštář na spaní slouží k uvolnění bolestem páteře a relaxaci. Poskytuje současně oporu hlavy, bříška i páteře. Po narození miminka lze využít také při kojení.
Autor: Bc. Andrea Holásková, DiS.
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: Bc. Andrea Holásková, DiS.
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Výbava pro maminku během těhotenství - diskuze

Poradna

Dobrý den,
po prvním porodu mám trochu povolené pánevní dno (i když jsem po porodu cvičila a zlepšilo se to, není to stále v normálu) Projevuje se to mírnou inkontinencí např. při kýchnutí, skákání na trampolíně,atd. A teď k dotazu, jsem podruhé těhotná ( začátek 7 měsíce) a nevím co je pro následný porod lepší. Zda posilovat nebo naopak neposilovat pánevní dno před porodem. Můj gynekolog mi řekl,že je lepší neposilovat (že to mám nechat až po porodu), jiný gynekolog mi řekl,že trochu bych posilovat měla. Tak jsem z toho zmatená,co zvolit. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, posilování pánevního dna určitě neublíží, naopak může pomoci připravit Vaše tělo na větší zátěž, působí preventivně. Poznáte sama, zda Vám cvičení vyhovuje, nebo je Vám to nepříjemné a podle toho budete pokračovat.
Obecně však platí, že posilování pánevního dna je vždy ku prospěchu, především pokud se vyskytují i nějaké potíže.
Hezký den

MUDr. Andrea Liszková | Babyonline | 02.01.2021, 14:24
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×