Centra léčby neplodnosti

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Zajímavé články oddílu Centra léčby neplodnosti

Centrum asistované reprodukce, Gynekologicko – porodnická klinika LF MU a FN Brno

Centrum asistované reprodukce, Gynekologicko – porodnická klinika LF MU a FN Brno

Přednosta: prof. MUDr. Pavel Ventruba, DrSc., MBA. Motto: „Návaznost péče o ženu od početí až k porodu, kterou můžeme našim pa

Celý článek »

1. Centrum podpory plodnosti

1. Centrum podpory plodnosti

Toužíte po miminku, ale….? Patříte mezi páry, které nemohou počít dítě? Plánování miminka je v dnešní době velmi diskutovaná záležitost hlavně mezi páry, které překročili vě

Celý článek »

Komerční sdělení
ReproGenesis

ReproGenesis

ReproGenesis IVF centrum Držet dítě v náručí a prožít MATEŘSTVÍ, to je sen každé ženy. My jsme připraveni pomoci vám tento sen splnit. Otázka problematiky asistovan

Celý článek »

EUROPE IVF International

EUROPE IVF International

EUROPE IVF International s.r.o., centrum asistované reprodukce, bylo založeno v roce 2010 se záměrem vybudovat soukromou kliniku poskytující komplexní léčbu poruch neplodnosti.

Celý článek »

REPROMEDA

REPROMEDA

REPROMEDA je klinika pro léčbu neplodnosti a preimplantační genetickou diagnostiku. Naším mottem je “Pomáháme založit rodinu” a naším hlavním cílem je, aby asistovaná reprodukce úspěšně pomáhala stále více párům. 

Celý článek »

REPROFIT INTERNATIONAL

REPROFIT INTERNATIONAL

Jsme klinika reprodukční medicíny a gynekologie, která se svojí úspěšností řadí mezi vysoce úspěšná evropská zařízení. Za deset let naší existence si naši pomoc vybralo již více než 13 000 párů z více než 90 zemí světa.

Očekávejte profesionální lékařský tým, příjemné moderní prostředí a citlivý osobní přístup. Uděláme maximum, abychom vám pomohli.

Celý článek »

NL-Clinic GEST Praha

NL-Clinic GEST Praha

Příjemné prostředí, profesionální přístup a diskrétní jednání při péči o jakéhokoliv klienta, to je pražská klinika reprodukční medicíny a gynekologie NL-Clinic GEST Praha. Jsme zde pro Vás již více jak 20 let.

Celý článek »

Související články

Komerční sdělení

Centra léčby neplodnosti - diskuze

Poradna

Dobrý deň,
v 07/2016 som po pätnástich rokoch vysadila HAK. Menštruáciu som mala pravidelnú (27 dní vždy), ovulácia prebiehala v strede cyklu, hormóny so mnou doslova mlátili. V 05/2017 ultrazvuk ukázal rastúce folikuly a aj manželov spermiogram bol OK. Gynekologička mi nakázala brať vitamíny LadeeVita. Žiadne ovulačné testy a ani meranie teploty, že je to zbytočné a stresujúce. Často počas ovulácie bol manžel služobne mimo. V 08/2017 som podľa príznakom mala pocit, že už nám to konečne vyšlo, ale zázrak sa nestal. V 09/2017 ovulácia neprišla, hormóny "zhasli". O mesiac gynekologička nasadila Duphaston s tým, že po tomto 100% otehotniem. Keďže ani po 2 mesiacoch nič, ovuláciu som necítila. V 11/2017 som na 2 mesiace dostala Clostilbegyt, ale ani raz nezaúčinkoval. V práci kopec stresov, doma z každej strany každý doslova hučal, že sa mám "zapozerať" po deťoch, čo psychike tiež neprospelo. Povedala som si, že to 3 skúsime to bez hormónov a netlačiť na pílu. Zas nič. Minulý mesiac som došla ku gynekologičke, ktorá naraz začala hysterčiť, že mám práve po 35. narodeninách a naoordinovala mi Inofolic. Ak to do 3 mesiacov nezaberie, pošle ma do CAR-u. Je však normálne, že mi ani nevyšetrila hormonálny profil a nikdy neriešila folikulometriu. Všade čítam, že sa to bežne robí, ale mne povedala, že v CAR-e robia všetky testy, ktoré bežným gynekológom zdravotné posťovne nepreplatia. Je toto správny postup gynekologičky?
Pre info: nadváhu nemám, váha 60 kg, výška 170 cm. Od malička mám problém so spánkom, už ako dieťa som celé noci nespávala a cez deň bola unavená. Posledných 10 rokov užívam melatonin každý večer, inak by som nezaspala alebo ak aj, po hodine by som sa zobudila a do rána nespala. Pred užívaním antikoncepcie som mala akné. Po vysadení HAK sa akné vrátilo relatívne mohutne na moj vek. Práca dosť stresujúca a vyčerpávajúca. Po začatí užívania Shatawari a Fenugreek (už týždeň) pociťujem menej stresu. Menštruácia po vysadení Duphastonu pravidelná každých 26 dní, teraz 27 dní (prišla dnes). Inak som dotaraz žiadne mimoriadne ochorenia neprekonala, ani bežnú chrípku som nemala skoro 20 rokov. Minulý týždeň som si objednala tabletky Maca a kvapky Gynex, že vraj pomáhajú...
Mám čakať ešte 2 mesiace na zázrak z Inofolicu (ovulácia podľa ovulačných testov neprebehla) alebo rovno sa tlačiť na vyšetrenia gynekologičku, či si to rovno nasmerovať do CAR-u?
Ďakujem za odpoveď.
Príjemný deň prajem

Dobrý den, ve vašem případě by opravdu mělo být potrvzeno či vyvráceno, zda ovulace probíhá - nejlépe podle folikulometrie kolem termínu očekávané ovulace. Pokud se opravdu prokáže, že ovulace neprobíhá, pak je třeba zjistit příčinu. To, zda je vaše gynekoložka schopná tyto věci sama vyšetřit či zda vás pošle na CAR, je na vaší společné domluvě. Je pravdou, že v CAR proběhne komplexní vyšetření a po 2 letech neúspěšného snažení je konzultace na místě.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | dnes, 10:29
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Zavřít reklamu
Inzerce