Inzerce
Inzerce
Inzerce

Bezbolestný porod Petry

Krásný a bezbolestný porod? Ano, je to možné! Důkazem je maminka Petra z našeho seriálu, která nám popsala, jak její porod probíhal a jaké má na něj vzpomínky.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2019/2020:

Gaga´s pleny
Bella Happy
Weleda
Femibion
Baby Tula
Suavinex
Matýsek
Biopron
 

Petra

Krásný den, milé maminky a Babyonline, 

hlásím se s posledním deníčkem, ve kterém vám přiblížím můj nádherný porod.

Od neděle se mi ozývali poslíčci, nečekala jsem, že ten den porodím

V pondělí to byl přesně týden, co jsem na svět přivedla naši nádhernou princeznu Timeu. Minulou neděli se mi od rána ozývali poslíčci, teda alespoň jsem si to myslela. Měla jsem mírné křeče v podbřišku, které různě přicházely a odcházely, ani náhodou mě nenapadlo, že toho dne porodím. Bolesti to byly skutečně mírné, když je srovnám s prvním porodem. 

Bála jsem se, abych dostala včas antibiotika na pozitivního streptokoka

Celý den byl fajn, ještě jsem zvládla procházku svižnou chůzí a těšila se na večer, kdy jsme si s manželem pustili film Ženy v běhu. U filmu se poslíčci zpravidelnili, a já je cítila každých deset minut. Po filmu byl už i manžel nervózní, bylo deset hodin večer a tak jsme se pro jistotu vydali do porodnice. Bála jsem se, abych stihla s předstihem dostat antibiotika na pozitivního streptokoka. 

Inzerce

Ve 2 hodiny ráno jsme byli v porodnici znovu

Při příjmu v nemocnici sloužila doktorka, která byla u mého prvního porodu. Natočila mi monitor, na kterém nebyla patrná jediná kontrakce a po vyšetření mi sdělila, že se s největší pravděpodobností jedná jen o podrážděnou dělohu a že pokud chci, můžu se jet domů vyspat a přijet pro jistotu ráno. No, proč ne, a tak jsme se vydali s manželem domů. Dojeli jsme někdy kolem půlnoci, manžel to okamžitě zalomil, já si lehla a hle, bolesti! Tentokrát v pravidelném intervalu co pět minut. Byla jsem klidná zhruba do půl druhé ráno, tedy do doby, než se bolesti ozývaly už co tři minuty. Pořád jsem myslela na to, že se porod neblíží, no, ale nedalo mi to, vzbudila jsem manžela a ve dvě hodiny ráno jsme zase klepali na dveře porodního příjmu. 

Převoz na porodní box a aplikace kapačky s antibiotiky

Po vyšetření a natočeném monitoru bylo naráz vše jinak – otevřená na 4 prsty a na monitoru viditelné kontrakce. Byla jsem ihned odeslána na porodní box a dostala jsem kapačku s antibiotiky. Bylo mi řečeno, že teď budu čekat, než kapačka dokape a bude se dále čekat, než sama praskne plodová voda. S porodní asistentkou jsem se domluvila na tom, že po kapačce přijde klystýr a případně i tlumící injekce na bolesti, pokud by se znásobila. Musím podotknout, že do této chvíle jsem měla bolesti, které bych přirovnala těm menstruačním.

Inzerce

Byla jsem v šoku, jak může porod krásně a bez bolesti probíhat

4 hodiny ráno, kapačka po dvaceti minutách těsně vykapala, přicházela další kontrakce, u které jsem ještě vtipkovala s manželem. Najednou jsem ucítila tlak a hle, praskla mi voda a v tu chvíli mi bylo jasné, že rodím.

Inzerce

Za pomocí porodní asistentky jsem se přesunula na lůžko a už jen s napětím čekala, kdy uslyším pláč naší holčičky. Tělo najednou pochopilo samo, co má dělat, tlak byl plynulý a já doslova na dvě zatlačení porodila to nejnádhernější stvořeníčko. Bez tišících léků, bez klystýru, bez horké sprchy, či relaxaci na porodním míči, bez nástřihu, bez poranění a kolem a kolem bez bolesti, byla jsem v šoku, že i takto může krásně porod probíhat.

Na porod mi zůstane nádherná vzpomínka

Tento porod byl doslova zázrakem a já mám díky mé dceři tu nejnádhernější vzpomínku na porod, kterého jsem se tak obávala.

Podobný průběh porodu bych přála každé ženě na světě. Hned po porodu jsem byla fit, ani sezení nebyl problém. 

Timea krásně prospívá a já mám mléka na rozdávání

Dnes je to čtvrtý den, co jsem doma, maličká nám dělá velikou radost, prospívá a pro mě tentokrát není muka ani kojení. Mléka mám zatím na rozdávání a moc doufám, že tomu tak zůstane minimálně do Timinčina roku.

Děkuji za šanci a nádherné dary

Všem vám veliké díky, kdo jste četli mé deníčky a mysleli na nás. Babyonline, vám patří velký dík za šanci, kterou jste mi dali, a za nádherné dary, které jsem od vás pro sebe a mou holčičku dostala.

Bylo mi ctí, a pokud bude další příležitost, budu se opět těšit.

S pozdravem

Petra, ta, pro kterou svět od minulého týdne doslova zrůžověl! :-)

Podle deníčku maminky zpracovala Andrea Holásková

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
  • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
  • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
  • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
  • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
  • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 750 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel Sensitive 300 ml, Bella intimní vlhčené ubrousky Sensitive á 20 ks, dětskou přítulku pejsek/kočička a látkovou tašky Happy

 

Weleda

Weleda

Weleda, jeden z největších výrobců přírodní kosmetiky a dietetik, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. 

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Produkty můžete koupit na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, drogeriích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

Balíček pro nastávající maminky bude obsahovat: 1x Pěstící těhotenský olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x BIO čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence a 1x Měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny.

 

Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

 

Baby Tula

Ergonomická nosítka BabyTula

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Vybírat můžete ze široké škály dekorů Baby Tula v dostupných velikostech: Free To Grow / Explore / Half Buckle /Standard /Toddler. 

Tula Explore unikátní nosítko od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů. 

Unikátní nosítko od prvních dní života novorozence bez nutnosti použití novorozenecké vložky. 

Suavinex

Suavinex věnujeme všem maminkám antikolikovou lahvičku Zero Zero. 
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek. 
 
Matýsek

Matýsek

Je český výrobce relaxačních a polohovacích polštářů. Krédem firmy je „Relaxace v těhotenství, pohodlí při kojení.“ Tyto multifunkční polštáře jsou mimořádně pohodlné, příjemné a variabilní. Při výrobě je používána kvalitní a atestovaná bavlna. Jako jediný v ČR má Matýsek atesty na kojicí polštáře a pelíšky pro miminka.
 
Firma Matýsek věnuje rodičkám pelíšek pro děti a kojicí polštář Maxi.
 
Relaxační a polohovací pelíšek pro miminko v hodnotě 1 199 Kč si maminky oblíbily. Děťátko se v pelíšku cítí komfortně, jako kdyby bylo v maminčině bříšku. Proto se mu také říká umělá děloha. Unikátní bezpečnostní pásek se postará o to, aby miminko z pelíšku nemohlo vyklouznout. Potah se dá vyprat v pračce. Těhotenský a kojicí polštář Maxi v hodnotě 999 Kč má rovněž snímatelný potah. Díky délce 205 cm na něm může nastávající maminka odpočívat a po porodu ho použít jako pomůcku při kojení, a to i dvojčátek. 
 
Matýsek jsou polštáře vyrobené s láskou a péčí.

Biopron 

Denní dávka života ... pro vás a vaše dítě

Plánujete rodinu nebo už miminko čekáte? Anebo doma máte už své malé děťátko? Pojďte s námi nahlédnout do tajů období Prvních 1 000 dní vašeho miminka... 
 
Doba mezi početím a druhými narozeninami je unikátní období, kdy můžeme ovlivnit vývoj, růst a zdraví dítěte a dát mu dobrý základ na celý budoucí život. Je to období největšího růstu, vývoje a potřeby živin. Podpořte své zdraví a zdraví vašeho dítěte s BIOPRON PREGNA+ BIOPRON BABY+ BIOPRON KIDS+, které získají i naše maminky. 
 
Zjistěte více zde: PRVNÍCH 1000 DNÍ

 

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Bezbolestný porod Petry - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×