Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2019/2020: Petra už v 24. týdnu přemýšlí nad výbavou pro miminko

Kamila (7. týden), Petra K. (16. týden), Katka (21. týden), Petra F. (24. týden)

Petra začala již přemýšlet nad výbavičkou, teď ale nakupování a hnízdění prožívá celkově jinak, neboť má pocit, že má po Šimonkovi vše potřebné. Výhodou tentokrát je i to, že se miminko narodí úplně ve stejném období. Díky těhotenskému polštáři od firmy Matýsek se Petře teď spí pohodlněji na boku. Dokonce nad ránem načapala manžela, jak v nestřeženou chvíli polštář ukradl a sám jej objímal.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2019/2020:

Gaga´s pleny
Bella Happy
Weleda
Femibion
Baby Tula
Suavinex
Matýsek
Biopron


Petra (24. týden těhotenství)

Milé maminky, 

zase po týdnu vás zdravím a zase si říkám, jak to všechno letí. Můj týden obecně vypadá asi takto – pondělí-neděle, pondělí-neděle. Týdny mi utíkají závratnou rychlostí, a to tak rychle, že když jdu na preventivní kontrolu, musím se v kalendáři podívat na to, ve kterém to týdnu těhotenství přesně jsem, protože mám pocit, že jsem se „teprve včera“ dozvěděla, že čekám druhé miminko, a hle, už jsem za polovinou.

Nakupuji nové zavinovačky

Těhotenská kalkulačka mi už ukazuje dvacátý čtvrtý týden a já začala přemýšlet nad výbavičkou. Vzpomínám si, že u Šimonka jsem už postupně v tuto chvíli nakupovala věcičky a na internetu hledala, co všechno miminka potřebují. Teď ale nakupování a hnízdění prožívám celkově jinak. Ještě to nejsou ani dva roky od doby, co se narodil Šimon, a já jsem, řekněme, klidná, neboť mám pocit, že mám po Šimonkovi vše potřebné. Tentokrát nemusíme už řešit kočárek, autosedačku, kosmetiku, počáteční plínky (nějaké mi snad zbyly). Asi nakoupím do začátků pár růžovobílých oblečků a zimní kombinézu. Výhodou mi tentokrát je i to, že se nám miminko narodí úplně ve stejném období, jako se narodil Šimon a tak spousty věcí podědí holčička automaticky. U Šimona jsme do porodu neznali pohlaví, a proto mám základní výbavu v neutrálních barvách, aby se hodila pro obě pohlaví. První věc, které jsem ale neodolala a už ji koupila, je zavinovací peřinka od firmy Little Angel. Měla jsem ji i u Šimonka, ale půjčenou, tentokrát jsem chtěla svoji a už se mi hřeje jedna krasavice ve skříni. Tato peřinka je perfektní v tom, že je na stahovací šňůrky a třeba právě náš Šimon miloval, když byl do ní zavinut. Peřinku jsme využívali dobrého půl roku a já doufám, že i tentokrát se nám osvědčí a naše holčička ji bude milovat.

Inzerce

S kojícím polštářem od Matýska spí i manžel

Musím se vám také svěřit s vychytávkou, které se mi díky Babyonline dostalo. Díky jejich vstřícnosti a sponzorské firmě Matýsek jsme si s maminkami pisatelkami mohly vybrat mezi pelíškem pro děti, či kojícím polštářem. Ani chvíli jsem neváhala a zvolila kojící polštář, hned ze dvou důvodů. Ten první je ten, že mám ještě po Šimonkovi košík na kolečkách, který slouží jako pojízdný pelíšek, takže vlastně nepotřebuji druhý. Kojící polštář jsem neměla v předchozím těhotenství, ale vždy jsem po něm pokukovala a říkala si, jestli nebyla chyba si ho nepořídit. Začíná mě dost trápit spaní, jsem totiž milovník spaní na břiše a to už prostě díky rostoucímu bříšku nejde. Četla jsem na internetu samé pozitivní recenze a sama začala polštář od čtvrtka testovat. Díky polštáři se mi teď spí pohodlněji na boku a dost si simuluji moji oblíbenou spací polohu, takže za mě zatím samé klady. Dokonce jsem nad ránem načapala manžela, jak mi v nestřeženou chvíli polštář ukradl a sám jej objímal. Takže za nás dva super věc. Věřím, že polštář bude velkým pomocníkem v začátcích kojení, kdy bývá vše dost krkolomné. Navíc má tvar hnízda, takže může sloužit i jako bariéra pro miminko před spadnutím z gauče a já už teď vím, že jej na 100 % využiji. Perfektní je to, že jsem si mohla vybrat i barvu potahu na polštář, zvolila jsem mou oblíbenou šedou, která mi přijde praktická. Moc vám tímto milé Babyonline děkuji!

Inzerce

Na túry do Tater si pořídím těhotenský pás

Přesně za dva týdny nás čeká ještě taková mini dovolená s přáteli, máme namířeno do Vysokých Tater. Manžel bude nosit Šimonka v krosně a já jim budu dělat morální podporu, zajisté se těším na procházky, ale nedělám si iluze, že toho moc nachodím skoro na začátku sedmého měsíce. Každopádně nelením a denně chodím s Šimonkem na procházky, abych pak nebyla překvapena a také něco zvládla ujít. Někdy to jde lépe, jindy hůř, hlavně cítím, že už je bříško těžší a začíná mě někdy tlačit. Proto mám v plánu si do Tater sehnat těhotenský pás, který by mi mohl pomoci od táhnutí břicha. Na procházkách je fajn, že jsme s Šimonkem pořád venku, on je stále v pohybu a tak společně nasáváme poslední teplé sluneční paprsky, kterých se nám dostává. Posílám vám tímto pozdrav od naší řeky Morávky z místa, kam chodíme často a rádi.

Nasávejte teplo a hezké počasí i vy. Těším se příští týden, 

Inzerce

Vaše Petra

Inzerce

Podle deníčku maminky zpracovala Andrea Blažková

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny
 

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
  • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
  • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
  • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
  • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
  • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 750 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel Sensitive 300 ml, Bella intimní vlhčené ubrousky Sensitive á 20 ks, dětskou přítulku pejsek/kočička a látkovou tašky Happy
 
Weleda

Weleda

Weleda, jeden z největších výrobců přírodní kosmetiky a dietetik, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. 

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Produkty můžete koupit na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, drogeriích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

Balíček pro nastávající maminky bude obsahovat: 1x Pěstící těhotenský olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x BIO čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence a 1x Měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny.

Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

Zdravé těhotenství

Ergonomická nosítka BabyTula

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Vybírat můžete ze široké škály dekorů Baby Tula v dostupných velikostech: Free To Grow / Explore / Half Buckle /Standard /Toddler. 

Tula Explore unikátní nosítko od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů. 

Unikátní nosítko od prvních dní života novorozence bez nutnosti použití novorozenecké vložky. 

Suavinex

Suavinex

Suavinex věnujeme všem maminkám antikolikovou lahvičku Zero Zero. 
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Láhev obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek. 
 
Matýsek

Matýsek

Je český výrobce relaxačních a polohovacích polštářů. Krédem firmy je „Relaxace v těhotenství, pohodlí při kojení.“ Tyto multifunkční polštáře jsou mimořádně pohodlné, příjemné a variabilní. Při výrobě je používána kvalitní a atestovaná bavlna. Jako jediný v ČR má Matýsek atesty na kojicí polštáře a pelíšky pro miminka.
 
Firma Matýsek věnuje rodičkám pelíšek pro děti a kojicí polštář Maxi.
 
Relaxační a polohovací pelíšek pro miminko v hodnotě 1 199 Kč si maminky oblíbily. Děťátko se v pelíšku cítí komfortně, jako kdyby bylo v maminčině bříšku. Proto se mu také říká umělá děloha. Unikátní bezpečnostní pásek se postará o to, aby miminko z pelíšku nemohlo vyklouznout. Potah se dá vyprat v pračce. Těhotenský a kojicí polštář Maxi v hodnotě 999 Kč má rovněž snímatelný potah. Díky délce 205 cm na něm může nastávající maminka odpočívat a po porodu ho použít jako pomůcku při kojení, a to i dvojčátek. 
 
Matýsek jsou polštáře vyrobené s láskou a péčí.
Biopron

Biopron 

Denní dávka života ... pro vás a vaše dítě.

Plánujete rodinu nebo už miminko čekáte? Anebo doma máte už své malé děťátko? Pojďte s námi nahlédnout do tajů období Prvních 1 000 dní vašeho miminka... 

Na prvních 1000 dnech záleží nejvíce. A jsme si jisti, že jste si toho dobře vědomi.

Doba mezi početím a druhými narozeninami je unikátní období, kdy můžeme ovlivnit vývoj, růst a zdraví dítěte a dát mu dobrý základ na celý budoucí život. Je to období největšího růstu, vývoje a potřeby živin. Podpořte své zdraví a zdraví vašeho dítěte s BIOPRON PREGNA+ BIOPRON BABY+ BIOPRON KIDS+, které získají i naše maminky. 
 
Zjistěte více zde: PRVNÍCH 1000 DNÍ
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Petra už v 24. týdnu přemýšlí nad výbavou pro miminko - diskuze

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×