Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2019/2020: Kamila se připravuje na porod s kurzem hypnoporodu

Kamila stále neobržela výsledky z testu těhotenské cukrovky. V Anglie neprobíhají testy na streptokokala, takže si ho Kamila plánuje udělat sama. Pokračujeme nadále v kurzu Hypnoporodu, kde zhlédla i video porodu z domácího prostředí.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2019/2020:

Gaga´s pleny
Bella Happy
Weleda
Femibion
Baby Tula
Suavinex
Matýsek
Biopron
 

Kamila (27. týden těhotenství)

Milé maminky,

celý tento týden jsem čekala na výsledky odběru krve na těhotenskou cukrovku. Slíbili mi, že mi zavolají a vůbec nikdo zatím nevolal. Takže dál pokračuju v pojídání sladkostí. Říkám si, že by asi zavolali, kdyby to se mnou bylo špatné. I když tady člověk nikdy neví. 

Testy na streptokoka jsem si objednávala sama

V Anglii se nedělají testy ani na streptokoka B, takže jsem si minulé těhotenství objednávala test, kdy jsem si musela odebrat sama vzorek doma, odeslat na rozbor a z laboratoře mi poslali výsledky. Snad na to ve všem tom shonu nezapomenu. 

Inzerce

Porod beru jako sportovní výkon

Tenhle týden jsem měla super hektický v práci. Lidé si asi dali novoroční předsevzetí, že začnou cvičit a koukám, že jim to vydrželo i ještě na konci ledna a začátkem února, což bych ani nečekala. Tak aspoň se hodně hýbu a nemám tolik času jíst. Porod beru jako sportovní výkon, takže si myslím, že u porodu budu ještě vděčná svému tělu, že jsem se neválela v posteli! :) Kdybych musela být na nějakém rizikovém těhotenství, tak to určitě nezvládnu, neumím moc relaxovat. 

Uvolnění a relaxování u porodu

Jak jistě víte, momentálně dělám kurz hypnoporodu, kde je spousta meditací. Já vůbec zatím neměla čas si je pustit, ale nikdy se neumím uvolnit a relaxovat. Ačkoliv vím, jak hrozně je to u porodu důležité, hlavně prodýchávat každou vlnu strašně pomáhá. Tento týden jsme probírali, jak je důležité, aby na ženu v průběhu vlny nikdo nemluvil, aby se mohla soustředit a uvolnit. Že se potřebuje aktivovat primitivní část mozku, která produkuje oxytocin (hormon lásky), který spouští porod bez nutnosti si nechat píchat syntetický oxytocin.  

Inzerce

Adrenalin u porodu se šíří vzduchem

A jak nežádoucí je adrenalin a že se šíří vzduchem, takže stačí, že partner třeba bude nervózní a přenese to i na nás. Takže doporučení zní, když začne porod a ten častokrát začíná v noci, tak se snažte spát a hlavně nebuďte partnera, aby do 2 minut byl oblečený a začal by plašit. Teda u Jardy si to moc neumím představit, že by začal plašit. Minulý porod byl úplně v klidu, jak doma, tak v nemocnici. Při porodu ležel v nějakém polohovacím lehátku kousek ode mě a hrál Candy Crush a chytal Pokémony. Zatímco já jsem si tam prý podle jeho slov tancovala a cvičila jógu. Ale abych mu nekřivdila, tak mi také mimo to připomínal, ať dýchám, když už to opravdu bolelo a podával mi pořád jídlo a pití. 

Účinek medjool datlí

Měla jsem připravené různé druhy kuliček z medjool datlí, které významně snižuji poporodní krvácení. Ženy, co jedí alespoň 5 medjool datlí poslední 4 týdny do porodu, tak mají většinou spontánní začátek porodu (výzkumy zjistily, že dokonce 96% žen!). Tak proč si nedat pár datlí, že?

Inzerce

Video porodu v domácím prostředí

V kurzu jsme si také pouštěli video porodu v domácím prostředí, jen ve tmě při svíčkách. Myslela jsem, že se na celý porod nezvládnu koukat, ale bylo to moc pěkné! Žena si při každé vlně zpívala a tím jak měla otevřenou pusu, tak tím se otevírá i dolní děložní úvaz. Tak možná také proto ženy přirozeně u porodu křičí. Já jsem si myslela, že křičet nebudu, říkala jsem si, proč bych to dělala a že se tím budu zbytečně vyčerpávat, ale při 3. době porodní jsem křičela jak šílená a bylo mi to úplně jedno! :) Dokonce jsem někde četla, že doktor v ČR zakázal ženě u porodu křičet. No, to si opravdu neumím představit, že by mi něco takového někdo řekl. Já myslím, že bych ho asi kopla do určité části těla, že by potom křičel on. A řekla bych mu, ať nekřičí, haha.

Komunikace s miminkem už v bříšku

Také je důležitá komunikace s miminkem už v bříšku, což tohle těhotenství vůbec nedělám. Chtěla jsem malé pouštět hudbu a zpívat jí, tak snad to ještě stihnu napravit. Prý když s dítětem komunikujete už přes bříško, tak jsou potom mnohem hodnější a brečí, jen když opravdu mají důvod. Tak to za pokus také stojí!

Inzerce

To je ode mě asi vše tento týden a už se těším na další.

Kamča

Podle deníčku maminky zpracovala Andrea Holásková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
  • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
  • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
  • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
  • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
  • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 750 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel Sensitive 300 ml, Bella intimní vlhčené ubrousky Sensitive á 20 ks, dětskou přítulku pejsek/kočička a látkovou tašky Happy

 

Weleda

Weleda

Weleda, jeden z největších výrobců přírodní kosmetiky a dietetik, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. 

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Produkty můžete koupit na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, drogeriích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

Balíček pro nastávající maminky bude obsahovat: 1x Pěstící těhotenský olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x BIO čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence a 1x Měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny.

 

Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

 

Baby Tula

Ergonomická nosítka BabyTula

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Vybírat můžete ze široké škály dekorů Baby Tula v dostupných velikostech: Free To Grow / Explore / Half Buckle /Standard /Toddler. 

Tula Explore unikátní nosítko od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů. 

Unikátní nosítko od prvních dní života novorozence bez nutnosti použití novorozenecké vložky. 

Suavinex

Suavinex věnujeme všem maminkám antikolikovou lahvičku Zero Zero. 
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek. 
 
Matýsek

Matýsek

Je český výrobce relaxačních a polohovacích polštářů. Krédem firmy je „Relaxace v těhotenství, pohodlí při kojení.“ Tyto multifunkční polštáře jsou mimořádně pohodlné, příjemné a variabilní. Při výrobě je používána kvalitní a atestovaná bavlna. Jako jediný v ČR má Matýsek atesty na kojicí polštáře a pelíšky pro miminka.
 
Firma Matýsek věnuje rodičkám pelíšek pro děti a kojicí polštář Maxi.
 
Relaxační a polohovací pelíšek pro miminko v hodnotě 1 199 Kč si maminky oblíbily. Děťátko se v pelíšku cítí komfortně, jako kdyby bylo v maminčině bříšku. Proto se mu také říká umělá děloha. Unikátní bezpečnostní pásek se postará o to, aby miminko z pelíšku nemohlo vyklouznout. Potah se dá vyprat v pračce. Těhotenský a kojicí polštář Maxi v hodnotě 999 Kč má rovněž snímatelný potah. Díky délce 205 cm na něm může nastávající maminka odpočívat a po porodu ho použít jako pomůcku při kojení, a to i dvojčátek. 
 
Matýsek jsou polštáře vyrobené s láskou a péčí.

Biopron 

Denní dávka života ... pro vás a vaše dítě

Plánujete rodinu nebo už miminko čekáte? Anebo doma máte už své malé děťátko? Pojďte s námi nahlédnout do tajů období Prvních 1 000 dní vašeho miminka... 
 
Doba mezi početím a druhými narozeninami je unikátní období, kdy můžeme ovlivnit vývoj, růst a zdraví dítěte a dát mu dobrý základ na celý budoucí život. Je to období největšího růstu, vývoje a potřeby živin. Podpořte své zdraví a zdraví vašeho dítěte s BIOPRON PREGNA+ BIOPRON BABY+ BIOPRON KIDS+, které získají i naše maminky. 
 
Zjistěte více zde: PRVNÍCH 1000 DNÍ

 

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Kamila se připravuje na porod s kurzem hypnoporodu - diskuze

Poradna

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jak funguje změna rodičovského příspěvku. Doma jsem si vypočítala kolik už jsem vybrala a kolik mi zbývá, ale chtěla bych vědět, jestli mi to na úřadě ještě přepočítají a zkontrolují, nebo tam musím přijít už s hotovým návrhem?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

na úřadě by Vám měli poskytnout informaci, jaká částka rodičovského příspěvku Vám ještě zbývá, a do jakého data Vám tedy vychází příspěvek po úpravě.

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 21.09.2023, 09:05
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
Inzerce
×