Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2019/2020: Kamila v 26. týdnu absolvovala testy na těhotenskou cukrovku

Kamila byla na kontrole u porodní asistentky a absolvovala testy na těhotenskou cukrovku. Příště ji čeká kontrola hladiny železa. Pokračuje také s kurzem hypnoporodu.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2019/2020:

Gaga´s pleny
Bella Happy
Weleda
Femibion
Baby Tula
Suavinex
Matýsek
Biopron
 

Kamila (26. týden těhotenství)

Krásný den všem, 

tento týden zase nějak rychle utekl! 

Kontrola u porodní asistentky

Byla jsem u porodní asistentky, která zkontrolovala tlukot srdíčka. Bilo jak o závod, takže všechno v pořádku. Dokonce už se i více hýbe. Nejvíce, když si lehnu na záda. Tak nevím, jestli to je tím, že se to malé nelíbí. Pravděpodobně ano. V noci se snažím spát na bocích, hlavě na tom levém, ale po určité době mám už oba přeleželé a prostě si musím lehnout na záda, když na břicho nemůžu. Říkám si, že ještě nejsem v tak pokročilém stádiu těhotenství, aby to miminku nějak ublížilo. Později nevím, jak budu spát. 

Ultrazvuk už mě žádný nečeká, otočení miminka prý pozná asistentka pohmatem

Jinak mi porodní asistentka nic moc neřekla. Jen mi dala další schůzky a příště jdu na kontrolu hladiny železa. Ptala jsem se, jestli budu mít alespoň ještě jeden ultrazvuk před porodem a byla jsem dost překvapená, že poslední byl vlastně ten druhý ve 20. týdnu těhotenství a tím to hasne. Tak jsem se ptala, jak tedy vlastně budou vědět, jestli je miminko otočené hlavou dolů, protože teď cítím, že mě kope hodně dole v podbřišku, takže určitě je nožičkama dolů. A prý to poznají pohmatem. No, tak snad jsou v tom dobří!

Asi bych stejně chtěla rodit přirozeně, i kdyby malá byla koncem pánevním. Dřív se tak rodilo standardně a teď se chodí zbytečně na císařský řez. Ale přiznávám, že bych z toho měla trochu strach. 

Inzerce

Jak pokračuje náš kurz hypnoporodu

Momentálně jsme v kurzu hypnoporodu probírali tento cvik, který se má provádět už tak od 24. týdnu těhotenství a jeho smyslem je, aby se miminko dostalo do optimální polohy pro porod a hlavou dolů. Praktikuje se každý den po dobu 30 sekund, jsou to vlastně 3 nádechy a výdechy. Minulé těhotenství jsem ho dělala a Lily byla hodně dlouho hlavou nahoru a nakonec se na poslední chvíli otočila dolů. 

Absolvovala jsem test na těhotenskou cukrovku

Také jsem byla tento týden na krevních testech na těhotenskou cukrovku. Vzali mi nejdřív krev na lačno, pak jsem musela vypít 300 ml toho hnusného glukózového nápoje a potom za další hodinu zase na krev a za další hodinu třetí odběr. Myslela jsem, že mezi tím půjdu domů, protože bydlím celkem blízko nemocnice, ale řekli mi, ať vůbec nechodím a sedím. Každopádně Lily neposedí ani na minutu, takže jsem si také skoro nesedla. Chodila ke všem dveřím a chtěla přihlížet ultrazvukům a dalším vyšetřením ostatních pacientek. Když už konečně přišla do čekárny nějaká maminka s dítětem, tak ho nechala přidělané v kočárku a buď mu pustila pohádky, nebo dala nějaké jídlo a dítě v pohodě sedělo a Lily na něj dorážela a chtěla si hrát. Takže vlastně ani nevím, jestli ty výsledky budou mít správnou vypovídací hodnotu, protože předpokládám, že tím, že jsem běhala celou dobu za Lily, tak jsem ten cukr z těla odbourala. Výsledky ještě nevím, mají mi je zavolat.

Inzerce

Bulka na bradavce nebyla cysta, ale absces

Konečně jsem se také dozvěděla výsledky z té bulky na bradavce, co mi v ČR vyřezávali. Nakonec to nebyla cysta, ale absces. Nějaký chronický zánět prsní žlázy z kouření. No, nikdy v životě jsem nekouřila, takže to se asi páni doktoři trošku popletli. Asi dobře, že to odstranili a jizvu si mažu měsíčkovou mastí, dělám si tlakovou masáž a jizva už skoro není vidět. Ale včera mě to trošku začalo bolet, tak snad nevznikl nějaký zánět. 

Lily měla začít chodit do mini školky, ale paní to na poslední chvíli zrušila

Lily měla začít chodit do takové mini školky. Jsou to paní, které mají uzpůsobený svůj domov na hlídání maximálně 6 dětí, většinou jich je ale méně. Měla jsem domluvené 3x týdně na půl dne odpoledne. Hrozně jsem se těšila, že bude mezi dětmi. Má děti moc ráda a aspoň by se pořádně vyřádila. Už jsem se tam měla jít podívat a podepsat smlouvu, jenže paní si to na poslední chvíli rozmyslela, že prý by to, že by chodila jen na půl dne, rozrušilo děti. Zvláštní. Takže zase můžu pracovat jen podle toho, kdy moje babysitterka má čas, ale naštěstí má většinu dní volno. Tak ještě možná zkusím štěstí, jen asi bude problém, že já bych chtěla to hlídání jen do porodu a vlastně už tak dlouho nezbývá. Pak budu už doma aspoň na šestinedělí s miminkem, tak to už by zase Lily byla s námi, protože si to z místní mateřské nebudu moci dovolit. 

Inzerce

Mějte se krásně a zase příští týden!

Kamča

Podle deníčku maminky zpracovala Andrea Holásková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
  • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
  • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
  • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
  • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
  • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 750 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel Sensitive 300 ml, Bella intimní vlhčené ubrousky Sensitive á 20 ks, dětskou přítulku pejsek/kočička a látkovou tašky Happy

 

Weleda

Weleda

Weleda, jeden z největších výrobců přírodní kosmetiky a dietetik, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. 

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Produkty můžete koupit na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, drogeriích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

Balíček pro nastávající maminky bude obsahovat: 1x Pěstící těhotenský olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x BIO čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence a 1x Měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny.

 

Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

 

Baby Tula

Ergonomická nosítka BabyTula

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Vybírat můžete ze široké škály dekorů Baby Tula v dostupných velikostech: Free To Grow / Explore / Half Buckle /Standard /Toddler. 

Tula Explore unikátní nosítko od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů. 

Unikátní nosítko od prvních dní života novorozence bez nutnosti použití novorozenecké vložky. 

Suavinex

Suavinex věnujeme všem maminkám antikolikovou lahvičku Zero Zero. 
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek. 
 
Matýsek

Matýsek

Je český výrobce relaxačních a polohovacích polštářů. Krédem firmy je „Relaxace v těhotenství, pohodlí při kojení.“ Tyto multifunkční polštáře jsou mimořádně pohodlné, příjemné a variabilní. Při výrobě je používána kvalitní a atestovaná bavlna. Jako jediný v ČR má Matýsek atesty na kojicí polštáře a pelíšky pro miminka.
 
Firma Matýsek věnuje rodičkám pelíšek pro děti a kojicí polštář Maxi.
 
Relaxační a polohovací pelíšek pro miminko v hodnotě 1 199 Kč si maminky oblíbily. Děťátko se v pelíšku cítí komfortně, jako kdyby bylo v maminčině bříšku. Proto se mu také říká umělá děloha. Unikátní bezpečnostní pásek se postará o to, aby miminko z pelíšku nemohlo vyklouznout. Potah se dá vyprat v pračce. Těhotenský a kojicí polštář Maxi v hodnotě 999 Kč má rovněž snímatelný potah. Díky délce 205 cm na něm může nastávající maminka odpočívat a po porodu ho použít jako pomůcku při kojení, a to i dvojčátek. 
 
Matýsek jsou polštáře vyrobené s láskou a péčí.

Biopron 

Denní dávka života ... pro vás a vaše dítě

Plánujete rodinu nebo už miminko čekáte? Anebo doma máte už své malé děťátko? Pojďte s námi nahlédnout do tajů období Prvních 1 000 dní vašeho miminka... 
 
Doba mezi početím a druhými narozeninami je unikátní období, kdy můžeme ovlivnit vývoj, růst a zdraví dítěte a dát mu dobrý základ na celý budoucí život. Je to období největšího růstu, vývoje a potřeby živin. Podpořte své zdraví a zdraví vašeho dítěte s BIOPRON PREGNA+ BIOPRON BABY+ BIOPRON KIDS+, které získají i naše maminky. 
 
Zjistěte více zde: PRVNÍCH 1000 DNÍ

 

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Kamila v 26. týdnu absolvovala testy na těhotenskou cukrovku - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×