Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2019/2020: Peťa v 26. týdnu podstoupila testy na těhotenskou cukrovku

Kamila (17. týden)Peťa (26. týden), Katka (31. týden), Petra F. (34. týden)

Peťa absolvovala testy na těhotenskou cukrovku a podle pana doktora má naprosto perfektní výsledky! I když je Peťa unavená, snaží se stále hýbat a chodit na procházky. Jak se projevuje její vánoční horečka?

 

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2019/2020:

Gaga´s pleny
Bella Happy
Weleda
Femibion
Baby Tula
Suavinex
Matýsek
Biopron
 

Peťa (26. týden těhotenství)

Ahoj maminky, 

26. týden těhotenství se zatím projevuje spíše jako bolestivý. Záda se ozývají čím dál více a malá se v kopech neuvěřitelně zdokonaluje. Jednou se tak rozpřáhla, že jsem i nadskočila. Ale já ji fandím, jen ať pěkně sílí. 

Jak dopadl test na těhotenskou cukrovku

Minule jsem psala o tom, že mě čeká test na cukrovku v těhotenství i díky tomu, že píšu tento deníček, jsem si vzpomněla, že bych si třeba mohla zavolat na výsledky :). Tak podle pana doktora mám naprosto perfektní výsledky, takže si mohu dát do té ranní kávičky cukřík. No, kávičky, u mě je to spíše teplé mléko s trochou kávy, a to ještě výjimečně :).  Jak to ale celé probíhalo? Došla jsem na lačno do laboratoře v 7:30, vzali mi první vzorek krve a odevzdala jsem půl litru hořkého čaje, který jsem si s sebou donesla. Po půlhodině od prvního odběru vám laborantka dá vypít ten váš donesený čajík a v něm přidanou glukózu. Tím, že je to v tom čaji, tak se to dá vypít. Je to zkrátka najednou hooooodně sladký čajík. Chvilku se mi motala hlava, ale jinak nic. To ale přisuzuji i hladu :D. Cca za hodinku po tom, co vypijete čaj, vám vezmou druhý vzorek krve, pak ještě čekáte opět necelou hodinku, jdete na vzorek třetí a máte hotovo. Výsledky se pak odesílají vašemu gynekologovi, kterému si zavoláte a zeptáte se, jak jste dopadly.  Než jsem dopsala tento odstavec, odběhla jsem si i na kokinko. To je dnes rozpoložení. Takové sladké oslavičky :D a malá teď slaví se mnou podle toho, jak se mi tam rozhoupala. 

Inzerce

Stále se snažím hýbat a chodit na procházky

Snažím se hýbat a v tom mi hodně pomáhá pejsek. Tím, že se s ním musí ven, vytáhne i mě, a to i ve chvíli, kdy se mi nic nechce. Jdeme na pole a hned je líp, on běhá, já na čerstvém vzduchu a všichni jsme spokojení.

Inzerce

Mám vánoční horečku

Taky už mám vánoční horečku, a tak není skoro den, abych domů nedotáhla nějakou vánoční dekoraci nebo jen voňavou svíčku. Prostě to musí být v novém bytě krásné. 

Inzerce

Přítel slaví narozeniny

V neděli slaví má drahá polovička narozeniny, tak se těším, až mu něco dobrého upeču a pohostím jeho rodinu. Jen vymyslet, co to bude. 

Práci musím přizpůsobovat rostoucímu bříšku

Soboty jsou teď ve znamení práce. Minulou sobotu jsme byli ve Zlíně s naším fotostánkem, ale protože dlouhé sezení mi už nevyhovuje, tak to byla moje poslední taková akce. Bohužel nedá se a musím se už přizpůsobovat rostoucímu bříšku. 

Inzerce

Poslední dny se cítím vyhořelá a unavená

Také jsem uvažovala, jestli už to v práci nevzdat a zůstat doma. Cítila jsme se poslední dny velmi vyhořelá a unavená. V noci toho moc nenaspím, protože chodím neustále na WC. S panem doktorem jsem to řešila, ale bohužel zkrátka některé ženy jsme citlivější, a tak to nutkání máme častější než ostatní maminky. 

Opravdu jsem v práci seděla jak hromádka neštěstí, je konec roku a požadavků ze strany zákazníků je moc a já nevím kolikrát, kde mi hlava stojí, a bohužel nervozita z konce roku na některých lidech zanechává stopy nepříjemného chování k nám ostatním. To psychicky moc člověku nepřidá. 

Ale dnes je nový den a já se cítím mnohem lépe. I možná proto, že jsem dnes byla v noci na WC jen 2x a konečně spala o něco více :). Takže v práci zatím zůstávám i nadále.

Sepisuji manuál pro svoji nástupkyni a budu doufat, že můj odchod ze zaměstnání proběhne hladce, a nebudu pak neustále na telefonu. :)

Tak se mějte krásně a za týden zase ahoj :)

Peťa 

Podle deníčku maminky zpracovala Andrea Holásková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
  • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
  • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
  • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
  • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
  • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 750 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel Sensitive 300 ml, Bella intimní vlhčené ubrousky Sensitive á 20 ks, dětskou přítulku pejsek/kočička a látkovou tašky Happy

 

Weleda

Weleda

Weleda, jeden z největších výrobců přírodní kosmetiky a dietetik, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. 

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Produkty můžete koupit na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, drogeriích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

Balíček pro nastávající maminky bude obsahovat: 1x Pěstící těhotenský olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x BIO čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence a 1x Měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny.

 

Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

 

Baby Tula

Ergonomická nosítka BabyTula

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Vybírat můžete ze široké škály dekorů Baby Tula v dostupných velikostech: Free To Grow / Explore / Half Buckle /Standard /Toddler. 

Tula Explore unikátní nosítko od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů. 

Unikátní nosítko od prvních dní života novorozence bez nutnosti použití novorozenecké vložky. 

Suavinex

Suavinex věnujeme všem maminkám antikolikovou lahvičku Zero Zero. 
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek. 
 
Matýsek

Matýsek

Je český výrobce relaxačních a polohovacích polštářů. Krédem firmy je „Relaxace v těhotenství, pohodlí při kojení.“ Tyto multifunkční polštáře jsou mimořádně pohodlné, příjemné a variabilní. Při výrobě je používána kvalitní a atestovaná bavlna. Jako jediný v ČR má Matýsek atesty na kojicí polštáře a pelíšky pro miminka.
 
Firma Matýsek věnuje rodičkám pelíšek pro děti a kojicí polštář Maxi.
 
Relaxační a polohovací pelíšek pro miminko v hodnotě 1 199 Kč si maminky oblíbily. Děťátko se v pelíšku cítí komfortně, jako kdyby bylo v maminčině bříšku. Proto se mu také říká umělá děloha. Unikátní bezpečnostní pásek se postará o to, aby miminko z pelíšku nemohlo vyklouznout. Potah se dá vyprat v pračce. Těhotenský a kojicí polštář Maxi v hodnotě 999 Kč má rovněž snímatelný potah. Díky délce 205 cm na něm může nastávající maminka odpočívat a po porodu ho použít jako pomůcku při kojení, a to i dvojčátek. 
 
Matýsek jsou polštáře vyrobené s láskou a péčí.

Biopron 

Denní dávka života ... pro vás a vaše dítě.

Plánujete rodinu nebo už miminko čekáte? Anebo doma máte už své malé děťátko? Pojďte s námi nahlédnout do tajů období Prvních 1 000 dní vašeho miminka... 

Na prvních 1000 dnech záleží nejvíce. A jsme si jisti, že jste si toho dobře vědomi.

Doba mezi početím a druhými narozeninami je unikátní období, kdy můžeme ovlivnit vývoj, růst a zdraví dítěte a dát mu dobrý základ na celý budoucí život. Je to období největšího růstu, vývoje a potřeby živin. Podpořte své zdraví a zdraví vašeho dítěte s BIOPRON PREGNA+ BIOPRON BABY+ BIOPRON KIDS+, které získají i naše maminky. 
 
Zjistěte více zde: PRVNÍCH 1000 DNÍ
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Peťa v 26. týdnu podstoupila testy na těhotenskou cukrovku - diskuze

Poradna

Dobrý den, kvůli prodělané hluboké žilní tromboze v šestinedělí a trvalým následkům užívám již druhým rokem léky na ředění krve (tyto mám celoživotně). Po eliquisu jsem měla prvni dny celkem silnou menstruaci, což mi přišlo kvůli ředění v pořádku. Nyní plánujeme druhé těhotenství, tak jsem přešla z léků rovnou na injekce - Fraxiparine 0,6. Po injekcích mám mnohem slabší menstruaci, přijde mi napůl jasně červená spojená spíš s jakoby hnědší krví. Ale oproti eliquisu opravdu slabá. Opravdu je to od přechodu na Fraxiparine. Je možné, že je po něm slabá menstruace? Nemůže to mít vliv na početí? Zatím se nám nedaří, tak bych nerada něco zanedbala. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ano, možné to samozřejmě je, bylo by vhodné změřit Vaše hladiny antiXa, kterými se léčba nízkomolekulárními hepariny monitoruje, zda je u Vás v požadovaném rozmezí. Odběr se obvykle dělá cestou praktického lékaře.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | dnes, 15:26
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×