Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2019/2020: Kamila v 25. týdnu začala s kurzem hypnoporodu

Kamila (25. týden)Petra K. (34. týden), Katka (39. týden)

Kamila na internetu zahájila kurz hypnoporodu Jemné zrození. Rodit chce v Londýně, protože se jí nelíbí přístup lékařů v Česku. Cysta na prsu se zahojila a Kamča si koupila své první těhotenské kalhoty.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2019/2020:

Gaga´s pleny
Bella Happy
Weleda
Femibion
Baby Tula
Suavinex
Matýsek
Biopron
 

Kamila (25. týden těhotenství)

Krásný den všem, 

v Londýně už to vypadá jako na jaře. Na sluníčku je krásně, takže už se těším na výlety do přírody a i někam ven z Londýna. 

Sháníme novou autosedačku pro Lily

Teď sháníme autosedačku pro Lily, protože máme jen pro miminko a potom od 15 kg. Lily má 13 kg, ale zdá se nám, že jak je udělaná na připásání normálním pásem v autě a ne pásem, který je součástí sedačky, tak že to je snad ještě nebezpečnější, než když by nebyla připásaná. Jak je ještě malá, tak jí ten pás prostě nejde přes hrudník a břicho, ale spíš přes krk. To člověka při kupování sedačky ani nenapadne. 

Inzerce

Lily je občas rapl

Lily na mě dnes skočila z postele a přímo na břicho, to byla asi zatím největší rána, co jsem dostala. Tak snad bude všechno v pohodě. Jinak mě do břicha kope, když jí chci dát plínku nebo si jí chci dovolit obléknout. Vždycky jí vysvětluju, že tam je miminko a ona to i ví, ale když ji chytne rapl, tak jí to je jedno! :) 

Od našeho návratu z ČR jsem se ještě nevyspala

Pořád nechápu, že když jsme byli v ČR, tak byla strašně hodná, pořád spokojená, vůbec se nevztekala a spala i přes den a klidně i celou noc. Od té doby co jsme zpět v Londýně, tak jsem se nevyspala. Přes den mi spát nechce už vůbec, v noci se také budí a ve dne se dost vzteká. 

Inzerce

Proč chci rodit v UK?

No, všichni mi říkají, že to je znamení, že se máme vrátit do ČR. No, tak teď rozhodně ne. Rodit chci v UK. V ČR bych se bála různých zásahů od doktorů, které by mi třeba udělali, aniž by se se mnou o tom poradili. Byla bych z toho dost ve stresu. Často slýchávám takové případy. Nebo také, že v některých porodnicích se musí dokonce rodit vleže na zádech, protože to je pro doktory pohodlnější! Tak nevím, jestli některé porodnice jsou ještě jak ze středověku.

Inzerce

Stěhování do většího bytu se zatím nekoná

Měli jsme přislíbeno, že se budeme moct nastěhovat do většího bytu v rámci stejné budovy ve stejném patře. Už jsme tam měli i nějaké věci. A najednou se tam nastěhovala arabská rodina s dítětem. Vůbec to nechápu. Ale už jsme se stihli pohádat, protože jsem si chtěla vzít nějaké ty svoje věci zpátky a ona mi řekla, že už má klíče ona a že ty moje věci jsou vlastně její! No, krásný začátek sousedských vztahů. Takže se ještě více koukáme po bytech mimo tuto budovu. Byla jsem na jedné prohlídce bytu, který byl za dobrou cenu, ale problém je v tom, že opláštění je takové, jaká měla budova, kde uhořelo předloni 72 lidí, takže banka nechce na ten byt dát hypotéku. Musím si prý najít nějakého hodně dobrého finančního poradce, který najde banku, která by byla ochotna půjčit, protože to opláštění se stejně bude dávat do pořádku. Lily se během té prohlídky bytu svlékla, i si zula boty a odmítala odtamtud odejít. To byl zase boj. 

Kurz hypnoporodu Jemné zrození

Začala jsem kurz hypnoporodu Jemné zrození, který dělám po internetu. Zatím to byla taková úvodní hodina, kdy jsme probírali naše přání a obavy u porodu. Také jsme se bavili, jak je důležité mít sex od 38. týdne těhotenství každý den, protože sperma má v sobě prostaglandidy a ty působí na zrání děložního čípku a připravují ho na porod.

Inzerce

Cysta na prsu se již zahojila

Co se týká mé cysty na prsu, tak jsem byla na odstranění stehů a krásně se to zahojilo. Jen už 14 dní čekám na výsledky rozboru a pořád žádné nepřišly. 

Jak je to s umístěním dítěte do školky v Londýně?

Byla jsem s Lily na 2leté kontrole, což je poslední kontrola předtím, než půjde do školy. Jen jí zvážili a změřili a ptali se mě, jestli umí navléknout tkaničku nebo korále, udělat rovnou čáru a podobné otázky. Řekli mi, že Lily je hrozně samostatná a že má vlastní hlavu. A že by pro ni byla dobrá školka. Což si uvědomuju, protože miluje děti. Jen kdyby to tady nebylo tak drahé, tak už tam dávno je! Ve třech letech je naštěstí nárok na 30 hodin zdarma, tak aspoň, že tak. Ve 2 letech mají nárok jenom rodiny, které nepracují. To je zase logika. Takže ti, co se můžou o děti starat a jsou doma, tak můžou dítě dávat do školky a my co pracujeme a těžko sháníme hlídání, tak nemůžeme, jen za nehorázné peníze. Naštěstí přesto, že jsem ztratila 3 chůvy ve stejný čas, tak se nabídla sestra jedné mé kamarádky, že mi bude hlídat. Takže nakonec ještě můžu pracovat většinu dní. 

P.S.: Koupila jsem si těhotenské kalhoty

Vůbec jsem do něčeho takového nechtěla investovat, když už za 3 měsíce a kousek rodím. Minulé těhotenství jsem žádné těhotenské oblečení nepotřebovala. Úplně mi stačily legíny a triko nebo šaty. No, tak tentokrát mám přímo ty kalhoty s pásem, ale zatím mi padají. Nemyslím si, že bude ale problém do nich přibrat tím stylem, jakým se já zvětšuji! :) 

Kamča

Podle deníčku maminky zpracovala Andrea Holásková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
  • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
  • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
  • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
  • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
  • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 750 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel Sensitive 300 ml, Bella intimní vlhčené ubrousky Sensitive á 20 ks, dětskou přítulku pejsek/kočička a látkovou tašky Happy

 

Weleda

Weleda

Weleda, jeden z největších výrobců přírodní kosmetiky a dietetik, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. 

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Produkty můžete koupit na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, drogeriích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

Balíček pro nastávající maminky bude obsahovat: 1x Pěstící těhotenský olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x BIO čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence a 1x Měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny.

 

Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

 

Baby Tula

Ergonomická nosítka BabyTula

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Vybírat můžete ze široké škály dekorů Baby Tula v dostupných velikostech: Free To Grow / Explore / Half Buckle /Standard /Toddler. 

Tula Explore unikátní nosítko od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů. 

Unikátní nosítko od prvních dní života novorozence bez nutnosti použití novorozenecké vložky. 

Suavinex

Suavinex věnujeme všem maminkám antikolikovou lahvičku Zero Zero. 
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek. 
 
Matýsek

Matýsek

Je český výrobce relaxačních a polohovacích polštářů. Krédem firmy je „Relaxace v těhotenství, pohodlí při kojení.“ Tyto multifunkční polštáře jsou mimořádně pohodlné, příjemné a variabilní. Při výrobě je používána kvalitní a atestovaná bavlna. Jako jediný v ČR má Matýsek atesty na kojicí polštáře a pelíšky pro miminka.
 
Firma Matýsek věnuje rodičkám pelíšek pro děti a kojicí polštář Maxi.
 
Relaxační a polohovací pelíšek pro miminko v hodnotě 1 199 Kč si maminky oblíbily. Děťátko se v pelíšku cítí komfortně, jako kdyby bylo v maminčině bříšku. Proto se mu také říká umělá děloha. Unikátní bezpečnostní pásek se postará o to, aby miminko z pelíšku nemohlo vyklouznout. Potah se dá vyprat v pračce. Těhotenský a kojicí polštář Maxi v hodnotě 999 Kč má rovněž snímatelný potah. Díky délce 205 cm na něm může nastávající maminka odpočívat a po porodu ho použít jako pomůcku při kojení, a to i dvojčátek. 
 
Matýsek jsou polštáře vyrobené s láskou a péčí.

Biopron 

Denní dávka života ... pro vás a vaše dítě

Plánujete rodinu nebo už miminko čekáte? Anebo doma máte už své malé děťátko? Pojďte s námi nahlédnout do tajů období Prvních 1 000 dní vašeho miminka... 
 
Doba mezi početím a druhými narozeninami je unikátní období, kdy můžeme ovlivnit vývoj, růst a zdraví dítěte a dát mu dobrý základ na celý budoucí život. Je to období největšího růstu, vývoje a potřeby živin. Podpořte své zdraví a zdraví vašeho dítěte s BIOPRON PREGNA+ BIOPRON BABY+ BIOPRON KIDS+, které získají i naše maminky. 
 
Zjistěte více zde: PRVNÍCH 1000 DNÍ

 

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Kamila v 25. týdnu začala s kurzem hypnoporodu - diskuze

Poradna

Sex s kondomom

| anonymkakak | 25.05.2024, 22:15

Dobry den, chcela by som sa opytat ci mozem byt tehotna. sex sme mali 12DC s kondomom 2x. mam cca 30-33 DC. kondom nebol poskodeny ale na druhy krat co sme skoncili sa mi zdalo ze na kondome nieco je.... uistil ma ze kondomy su v poriadku... hodinu na to som si zobrala ellaone. na 10 den po styku som si robila test a je negativny.

Dobrý den,

zde je pravděpodobnost otěhotnění opravdu mizivá.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | dnes, 16:18
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×