Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2019/2020: Kamila musela v 24. týdnu podstoupit nečekaný zákrok

Kamila (24. týden)Petra K. (33. týden), Katka (38. týden)

Kamila vstoupila do nového roku dost zajímavě. Udělala se jí totiž boulička na dvorci u bradavky a musela proto navštítit gynekologii. Byla odeslána na chirurgii, kde ji cystu kvůli možnosti zánětu vyřízli. Jak zákrok probíhal?

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2019/2020:

Gaga´s pleny
Bella Happy
Weleda
Femibion
Baby Tula
Suavinex
Matýsek
Biopron
 

Kamila (24. týden těhotenství)

Přeji všem krásný nový rok!

Boulička a návštěva gynekologie

Mně začal opět dost zajímavě. Udělala se mi taková boulička na dvorci hned vedle bradavky. Nejdřív to bylo jak pupínek, ale do druhého dne se  to dost zvětšilo. Několik dní jsem to neřešila a čekala, co se bude dít, ale nedělo se nic, tak jsem šla na gynekologii. Tam mi doktor řekl, že to je asi ucpaná prsní žláza a že mám zajít na chirurgii, aby mi to propíchli. Anebo na mamologii, ale že na mamologii jsou jen v pondělí a byl pátek a já v úterý odlétala zpět do Londýna. Tak říkám, že v pondělí jsem ještě v ČR a že zajdu na tu mamologii, načež mě doktor vyděsil, že by se to mohlo přes víkend zvětšit, ať raději zajdu na tu chirurgii. 

Těhotenská masáž 

Jenže já byla ještě objednána na masáž. Takže jsem rychle jela na masáž, na kterou už jsem tak byla pozdě s tím, že jsem masérce výrůstek ukázala a že zase dost pospíchám k doktorovi. No, snažila jsem se zrelaxovat, protože jsem se na masáž dost těšila. Dost dlouho jsem sháněla na našem malém městě, anebo v okolí masérku, která by masírovala těhotné. Ale této masérce věřím a vždy mě namasírovala dobře a má hodně zkušeností, tak jsem se nebála. Nejdřív mě masírovala vsedě, ale po nějaké době mi bylo na omdlení, snažila jsem se to překonat, ale pak jsem ji už přestávala trochu slyšet a ona už to na mě viděla, že mi není dobře. Tak mi řekla, ať si lehnu na záda a lehátko mělo spodek vyvýšený, abych měla nohy nahoru, a hned jsem byla v pohodě. Ale miminko se celou masáž hodně hýbalo. 

Inzerce

Dostala jsem od masérky rady na masírování u porodu

Pak mi ještě poradila, ať mě manžel u porodu masíruje jakoby osmičky na bederní páteři a pak dopředu k bříšku. Prý mi natočí video, abych mu ho mohla ukázat, že taková masáž otvírá porodní cesty a porod je snadnější a to mě samozřejmě zajímá! :) 

Chirurgie a nečekaný zákrok

Potom jsem utíkala k tomu chirurgovi, bylo tam hrozně moc lidí, takže jsem dost dlouho čekala. Po mně už moc nikdo nepřišel. Doktor mi řekl, že to je pravděpodobně cysta a že mi ji nechce propíchnout, že by to mohlo způsobit zánět a že ji chce vyříznout. Já jsem hrozná citlivka na takové zákroky, nebyla jsem na ničem takovém ani netěhotná a teď mě chtěli v těhotenství řezat. No, byla jsem z toho úplně v šoku a říkám, že chci počkat do pondělí, co to udělá, a chtěla jsem si v pondělí zajít na mamografii. Přece jenom to jsou experti přes prsa. Anebo případně jít v pondělí zpátky na tu chirurgii, pokud by to zázrakem nezmizelo. Na což mi řekli, že teď nejsou v čekárně lidi a že v pondělí bude plno a že by mě museli objednat za týden. Jenže já už měla na úterý letenku do Londýna a nechtěla jsem nic takového podstupovat v Anglii. Takže nakonec mi sestřičky řekly, že by si to nechaly vyříznout. Pravděpodobně bych s tím měla i problém při kojení, pokud by to nezmizelo. Dokonce jsem četla, že z toho nějakým ženám stříkalo mléko, nebo že si to miminko pletlo s bradavkou. 

Inzerce

Jak zákrok probíhal

Tak jsem tedy odsouhlasila zákrok, něco jim podepsala a už jsem se klepala a pořád ještě chtěla odejít. Pak přišel doktor, lehla jsem si, píchli mi nějaké lokální anestetikum do bradavky a já naštěstí pak už nic necítila. Ale potom jsem trochu cítila šití a už jsem se nemohla dočkat, až to skončí. Doktor se ptal sestry, jestli ještě žiju, měla jsem zavřené oči, hlavu otočenou na druhou stranu od doktora a ani jsem nedutala, jen se to snažila přežít. Pak mi doktor říká, že už cystu vyndal a ať se na to podívám a sestra, že ať mi to neukazuje, že mi je špatně i z krve. Ale on trval na tom, ať se na to podívám. Pošlou ji na rozbor a za týden budu mít výsledky. Tak snad to nebude nic vážného. Dozvěděla jsem se, že to je poměrně časté, ale moc se o tom nemluví.

Odstranění stehů jsem absolvovala už v Anglii

Po týdnu jsem měla jít na odstranění stehů, ale to už jsem musela v Anglii. Neměla jsem hlídání pro Lily, tak tam byla se mnou a překvapivě byla úplné zlatíčko.

Inzerce

Řekla párkrát: „au au“, jak mě viděla, ale jinak byla naštěstí vysmátá.

Ona jinak hrozně vyvádí. Třeba u zubaře jen otevřu pusu a ona už se o mě hrozně bojí a hrozně brečí, až mi jednou zubařka řekla, že se musím přeobjednat. 

Inzerce

P.S.: Posílám fotku houpacího koně, kterého jsem objevila doma u rodičů. Toho vyřezával táta, když jsem byla malá a máme ho dodnes!

Jak probíhal náš let zpět do Londýna?

Let z Prahy do Londýna nebyl takový, v jaký jsme doufali. Lily normálně chodí kolem 20. hodiny spát, ale tentokrát nemohla v letadle vůbec zabrat, snažila jsem se taky ležet na sedačkách, aby mohla spát na mně, pak jsem zkoušela jí nechat 2 sedačky a podložit hlavu. Takže usnula někdy ve 23:15 na zemi a pak jsme ji museli probudit a připoutat na přistání. Po přistání usnula ve stoje opřená na sedačku. Domů jsme se dostali ve 2 ráno a v 6:30 ráno už Lily vstávala!

Tak za týden,

Kamča

Podle deníčku maminky zpracovala Andrea Holásková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
  • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
  • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
  • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
  • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
  • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 750 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel Sensitive 300 ml, Bella intimní vlhčené ubrousky Sensitive á 20 ks, dětskou přítulku pejsek/kočička a látkovou tašky Happy

 

Weleda

Weleda

Weleda, jeden z největších výrobců přírodní kosmetiky a dietetik, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. 

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Produkty můžete koupit na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, drogeriích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

Balíček pro nastávající maminky bude obsahovat: 1x Pěstící těhotenský olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x BIO čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence a 1x Měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny.

 

Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

 

Baby Tula

Ergonomická nosítka BabyTula

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Vybírat můžete ze široké škály dekorů Baby Tula v dostupných velikostech: Free To Grow / Explore / Half Buckle /Standard /Toddler. 

Tula Explore unikátní nosítko od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů. 

Unikátní nosítko od prvních dní života novorozence bez nutnosti použití novorozenecké vložky. 

Suavinex

Suavinex věnujeme všem maminkám antikolikovou lahvičku Zero Zero. 
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek. 
 
Matýsek

Matýsek

Je český výrobce relaxačních a polohovacích polštářů. Krédem firmy je „Relaxace v těhotenství, pohodlí při kojení.“ Tyto multifunkční polštáře jsou mimořádně pohodlné, příjemné a variabilní. Při výrobě je používána kvalitní a atestovaná bavlna. Jako jediný v ČR má Matýsek atesty na kojicí polštáře a pelíšky pro miminka.
 
Firma Matýsek věnuje rodičkám pelíšek pro děti a kojicí polštář Maxi.
 
Relaxační a polohovací pelíšek pro miminko v hodnotě 1 199 Kč si maminky oblíbily. Děťátko se v pelíšku cítí komfortně, jako kdyby bylo v maminčině bříšku. Proto se mu také říká umělá děloha. Unikátní bezpečnostní pásek se postará o to, aby miminko z pelíšku nemohlo vyklouznout. Potah se dá vyprat v pračce. Těhotenský a kojicí polštář Maxi v hodnotě 999 Kč má rovněž snímatelný potah. Díky délce 205 cm na něm může nastávající maminka odpočívat a po porodu ho použít jako pomůcku při kojení, a to i dvojčátek. 
 
Matýsek jsou polštáře vyrobené s láskou a péčí.

Biopron 

Denní dávka života ... pro vás a vaše dítě

Plánujete rodinu nebo už miminko čekáte? Anebo doma máte už své malé děťátko? Pojďte s námi nahlédnout do tajů období Prvních 1 000 dní vašeho miminka... 
 
Doba mezi početím a druhými narozeninami je unikátní období, kdy můžeme ovlivnit vývoj, růst a zdraví dítěte a dát mu dobrý základ na celý budoucí život. Je to období největšího růstu, vývoje a potřeby živin. Podpořte své zdraví a zdraví vašeho dítěte s BIOPRON PREGNA+ BIOPRON BABY+ BIOPRON KIDS+, které získají i naše maminky. 
 
Zjistěte více zde: PRVNÍCH 1000 DNÍ

 

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Kamila musela v 24. týdnu podstoupit nečekaný zákrok - diskuze

Poradna

Dobrý den . Moje poslední menstruace byla 16.4 v květnu v době kdy měla prijt ms jsem měla zrovna v den 17.5 a 18.5 pozitivní ovulační testy . Nechráněný styk byl 20.5 . Dne 28.5 jsem měla večer bolestivé píchnutí na levé straně podbřiškem které trvalo 30sekund . Do dnes neprisla další ms cyklus mám nepravidelný takže nevím kdy má prijt další ms . Dne 11.6 jsem si udělala těhotenský test ale nevím zda je tam něco nebo to je ryska . Jsem diabetička na inzulínu . Může se jednat o těhotenství poslední týden mě začali pobolivat prsa. Děkuji moc hezký den

Dobrý den,

přiložené těhotenské testy na fotografii jsou negativní. Pokud máte pochybnosti, doporučuji kontrolní test s odstupem dalších min. 2 dnů.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 14.06.2024, 09:32
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×