Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2018/2019: Alča z Rodíme ONLINE 2016 je znovu těhotná

Alena (8. týden), Katka (11. týden), Jitka (20. týden), Lucie (27. týden), Barbora (29. týden) 

Rádi bychom vám představili novou účastnici - maminku Alenu, kterou můžete znát z Rodíme ONLINE 2016. Právě je v 8. týdnu těhotenství. Katka měli vítání občánků a obdržela již těhotenskou průkazku. Jitka kvůli pálení žáhy omezila sladkosti, vyměnila letní šatník za zimní a těší se na první pohyby miminka. Lucku trápí motání hlavy a hemoroidy, připravuje se na oslavu. Bára se cítí dobře, ale zůstává stále v nemocnici.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2018/2019:

Gaga´s pleny
Bella Happy
GS Mamavit
Carriwell
Babylonia
LOVI
Canpol babies
Femibion

 

Které maminky se projektu účastní? 

Katka Jitka Lucie Bára

Alena (8. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahoj věrné čtenářky, těhulky, maminky :)

Některé mě budete znát z projektu Rodíme online 2016, kde jste si mohly přečíst celý můj průběh těhotenství a porod.

Představení

A těm co mě neznají, se připomenu a představím. Jmenuji se Alena, je mi 31 let a v červenci 2016 se nám narodil chlapeček. Nyní mám doma 27měsíců starého raráška, který je hodně živý neposeda a dost velký "žrout" energie. Všichni spolu bydlíme v Havířově v prostorném bytě 3+1.

Inzerce

Psaní mě baví, je to pro mě relax

Nyní jsem podruhé těhotná a ráda bych se s vámi podělila o své pocity, zkušenosti, nálady a dění stejně jako v předloňském projektu. Psaní mě baví a je to taky skoro jediná chvilka relaxu, kdy se můžu soustředit i na něco jiného, ne na domácí povinnosti a všetečné dítko. Takže jupííí do psaní těhotenských deníčků. :-)

Jsem na počátku těhotenství a zatím jej držíme v tajnosti

Těhotná jsem zatím jen krátce cca 8. týden. Těhotenskou průkazku taky ještě nemám a další kontrola s odběrem krve na lačno je domluvena na 9. 11. 2018. Snad vše bude v pořádku.

Inzerce

Zatím to držíme pod pokličkou, tedy v tajnosti a nikdo z rodiny nic netuší a neví. 

Ale já mám takový pocit, že brzy mě prozradí bříško. Protože se cítím hodně nafouklá a břicho mám už celkem vypouklé. :) Normální kalhoty mi začínají být v pase taky dost těsné. Asi na tom něco bude, že druhé těhotenství je znatelné rychleji. Uvidíme, zda někdo něco pozná. Počkám alespoň do další kontroly a vyšetření.

Inzerce

A jakpak se holky BOLky cítím?

Hrozně. Vůbec nejsem ve své kůži. Jsem extrémně unavená a pomalu po večerníčku bych "do minutky vytuhla". :) Pokud mi to vyjde, snažím se aspoň někdy po obědě zdřímnout s malým. :) Zatím jsem ani jednou nezvracela, ale jak jsem zmínila, cítím se hodně plně, nafoukle a často pozdě odpoledne až navečer je mi tak nějak "na zvracení", takže žádná sláva. Jím normálně a bizarní chuťové šílenství se mi zatím vyhýbá. Jen mi přestala chutnat moje milovaná káva... Se sebezapřením si ji teda na návštěvě dám, ale jak jsem si dřív hodně kávičkovala, tak teď je do času vyhlášen stop stav. I když výjimečně si ji dám.

A jak jsem na to přišla, že jsem těhotná?

Tak nějak intuitivně. Ještě se ani menstruační zpoždění nehlásilo a já už to tušila. Byla jsem docela protivná, podrážděná, přecitlivělá, náladová, nafouklá a móóóóc unavená. Ani jsme se nemuseli snažit, vyšlo to hned maximálně na 3. pokus, stejně jako u prvního syna. Proto je mi líto maminek, které se tak dlouhodobě snaží a pořád nic. Neumím si to představit. :( Ale stejně zastávám názor, že pokud nejsou na vině zdravotní problémy, hraje důležitou úlohu hlavně harmonie a psychická pohoda.

Inzerce

Jak proběhl náš týden

Náš týden se nesl v pohodovém rodinném duchu. Návštěva babiček, nějaký ten větší nákup, domácí povinnosti, vaření a skoro za každého počasí min.2x denně ven "vyvenčit sebe a našeho akčňáka".

Neumím si představit 1 den nevyjít ven. Prostě jdeme, ať fouká, je pod mrakem, nic nás neodradí, pouze liják. :-) Takže někdy se stane, pokud není počasíčková idylka, na hřišti si kralujeme sami.

Balíček od Gaga´s plen

A taky chci poděkovat sponzorům za první balíček, který mi byl v týdnu doručen. Jde o Gaga´s pleny. Nafotila jsem vám úžasné věcičky, které byly součástí: 1x plena all in one, nepromokavý pytlíček, slintáček, přebalovací podložka a taky 2x bambusová žínka.

Holky mějte se příjemně podzimně a zase u dalšího deníčku.

Držte nám palce, ať se tam ta malá fazolka pořádně uhnízdí a hezky roste,

Alča

Katka (11. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Krásný den všem,

další týden za námi, neuvěřitelné, jak toto letí.

Kolaudace a oslava svátku

V neděli jsme měli kolaudaci bytu mé neteře. Odstěhovala se od rodičů do svého, má to moc pěkné. Maličké, ale na začátek úplně ideální. Zároveň jsme oslavili svátek nejmladší neteře. Bylo to super. Po dlouhé době jsme se sešli jako rodina.

Kromě mých rodičů a bráchy (kvůli práci) nikdo o mém těhotenství ještě neví. Musela jsem si vzít hodně volné tričko, protože bříško se pěkně rýsuje. Vše je pěkně uvolněné, tak je to pěkně vidět.

Plavání s tátou

Tak tentokrát to vyšlo, nezapomněla jsem věci a Kryštůfek šel plavat s tatínkem. Mám klidový režim, tak ať ho netahám, a navíc jsem byla po nachlazení, tak jsem nechtěla do vody. Kluci si to moc užili, posuďte sami. :-)

Vítání občánků a kontrola kyčlí

V úterý ráno jsme šli na kontrolu kyčlí. Vše je v pořádku a jadýrka jsou vyvinutá, další kontrola není nutná. JUPÍ! Hned na to nám navazovalo vítání občánků. Vím, že pro některé je to přežitek, ale já se na to opravdu moc těšila. Přijde mi to milé a hezké.

Musím říct, že to bylo velmi dojemné a jak mám splašené hormony, tak jsem to oplakala. Budou z toho i oficiální fotečky, ale to bohužel až nejdříve za 14 dní, tak přikládám aspoň jednu z domova. :-)

Odběry a těhotenská průkazka

Ve středu jsem jela na gynekologii na odběry krve a rychlou kontrolu. Trošku jsem se děsila cesty, neboť mi ráno bývá špatně, pokud se nenajím a odběry jsou samozřejmě na lačno. Naštěstí jsem to zvládla a ani zle mi moc nebylo. Po odběru jsem se najedla a čekala na kontrolu. Vše je v pořádku, prďolka má už 4 cm a má se čile k světu.

Krev také dopadla dobře, takže značka ideál. K mému překvapení mi byla vystavena již těhotenská průkazka. Nějak jsem si myslela, že ji dostanu až při prvotrimestrálním screeningu. Ale to vůbec nevadí, naopak, jsem z toho nadšená.

Kryštůfek to skoro celé prospal v autě, kde ho hlídala babička. Původně měli jít na procházku, ale pršelo a on tak krásně spinkal… Musel se mnou, protože poté jsme jeli na rehabilitaci. Opět jsme byli pochváleni. Vše je v pořádku, jen máme trošku posilovat bříško, má ho rozestouplé. Ale to já mám od narození také, jenže tenkrát se to vůbec neřešilo. Tak doufám, že to cvičením napravíme. ;-)

Nachlazení

Přesně jak jsem se obávala, Kryštůfek chytil nachlazení asi ode mě, nebo někde jinde. Ve středu měl absolutně šílenou rýmu. Nestíhali jsme mu nosánek odsávat, jak mu to teklo. Hrozně jsem se bála noci, ale naštěstí to nebylo tak hrozné. Cca v deset se probudil a plakal. Museli jsme ho ukonejšit v náručí. Pak jsme znovu odsáli nosánek a znovu usnul. Vzbudil se až na pravidelné mlíčko a pak spinkal do rána.

Ve čtvrtek jsem měla jít do práce, ale kvůli té rýmě jsem to už večer odvolala. Nenechám ho samotného babičce, když mu je takto. To bych byla opravdu šílená matka. Naštěstí se ale rýma celkem dobře zvládá. Není to už tak šílené a i odsávání zvládá prcek dobře. Jen bych to nejradši měla já a ne on. Protože je vidět, že mu není dobře. Má skleněná očička, je unavený a hodně spinká. Naštěstí ale dobře papá, což v nemoci nebývá zvykem. Snad ho to brzy přijde.

Cvičení v tělocvičně

V časopise těhule jsem našla odkaz na cvičení v tělocvičně pro děti již od 6 měsíců. Tak jsem to zkoukla a celkem se mi to zamlouvalo. Objednala jsem nám zkušební hodinu zdarma. Musím říct, že logistika, dostat se do tělocvičny s takhle malým prckem, byla hodně náročná. Když opominu to, že kočárkárna je na druhé straně budovy (zvenku) a pak musíte nést dítě i všechny věci v ruce, přes to, že se musíte zout a vzít k tomu všemu ještě boty a máte to dát i s bundou do skřínky a nemáte kam položit miminko, jedině na zem (ano, je tam koberec a nechodí se tam v botech, ale i tak). Tak pak musíte znovu vše vzít do rukou a jít přes bar s hernou (mj. moc hezkou a velikou) do patra, kde je další herna a recepce na cvičení. 

Cvičení bylo super. Byli jsme tam sami, což byla výhoda, aspoň se Kryštůfek nerozptyloval a soustředil se jen na trenérku a „Honzíka“, hadrovou panenku, která také cvičila. Krásně se protáhl, unavil, a i bříško posiloval. Takže za mě výborné a budeme chodit dál. :-)

Přejeme všem krásný nadcházející týden,

Katka, David a Kryštůfek

Jitka (20. týden těhotenství, čeká první miminko)

Ahoj všem!

20. týden je tu a já už mám bříško připravené na páteční velký den, kdy si pořádně užijeme pohled na naše maličké. 

Těším se na první pohyby miminka

Netrpělivě také čekám na první pohyby, ale zatím nemohu ty žaludeční a trávicí zvuky rozhodně identifikovat jako kontakt s miminkem, a tak každý večer pečlivě sleduji, jestli neucítím alespoň drobný náznak neobvyklého chvění nebo lechtání. Všichni mě ujišťují, že až ta chvíle přijde, užiji si ji až dost. :-) Jenže já jsem prostě od přírody těšílek a když už se pro něco nadchnu, nemůžu to ani na chvíli pustit z hlavy. Bříško už se mi pod oblečením začíná pěkně rýsovat a tak ho můžu alespoň hladit a důvěrně přes něj k drobečkovi promlouvat. Vím, že mě slyší a Bola se mu určitě taky líbí.

Vyměnila jsem letní šatník za zimní

Včera přišla ta chvíle, kdy bylo nutné vyměnit letní šatník za zimní garderóbu a po prozkoumání loňských pozůstatků musím říct, že jsem opravdu vděčná za ty volné vlněné svetry a zateplené šaty, které jsem si minulý rok tak oblíbila. Nevím jak vy, ale já si v letošní podzimní kolekci nějak nemůžu vybrat, možná je to proto, že mě všude všechno škrtí, tahá nebo se krabatí. A punčocháče? Mám pocit, že ty se mi zarývají i tehdy, když je vytáhnu až k podprsence. :-D

Omezila jsem večerní nájezdy na sladkosti

Je očividné, že si u mě maličké tvoří prostor a já mu ho chci bez omezení dopřát. Ať si tam klidně udělá na další 4 měsíce pohodlný „obývák“ :-) I přesto se teď snažím trochu omezit alespoň ty večerní nájezdy na skříňku se sladkostmi a nechodit tam pro dobroty jen proto, že „teď můžu“ ale raději zaženu chuť chroupat něco na zub u televize hroznovým vínem nebo oříšky.

Trochu mě trápí pálení žáhy

A to hlavně proto, že mě teď trochu trápí pálení žáhy a to nejenom po čokoládě, ale skoro po každém jídle. Zkouším se tedy vyhýbat příliš sladkým jídlům a velkým porcím citrusových plodů, které mě dráždí. Ani česnek teď není můj velký kamarád. Jako pomocník se mi kromě jedlé sody osvědčil i jablečný ocet. Pomáhá při urychlení trávení a tak se jídlo rychleji dostane ze žaludku do střev, produkce kyseliny klesne a ustoupí i to úporné pálení žáhy. Pomáhá mi i vypití většího množství vody najednou anebo žvýkačka hned po snídani.

Snažím se spát kdykoliv a kdekoliv

Deštivé chladné počasí a ještě ta změna času nám dávají všem zabrat. Já tedy odolávám, jak můžu a kromě trvale ucpaného nosu na mě zatím žádný bacil nezaútočil.

Aktivní dny, kdy mám už od rána spoustu energie, teď střídají čím dál častěji uzívané dny a tak se snažím spát kdykoliv a kdekoliv to jde. Dokážu si beze studu hodit šlofíka třeba i na návštěvě. Čím dál častěji se teď stává, že místo toho abych po příchodu z práce vybalila tašky s nákupem a šla vařit večeři, plácnu sebou na pohovku (ve výjimečných situacích se stihnu i převléknout do domácího) a usnu jako špalek. Když se pak probudím a sním přítelovi večeři, mám chuť a sílu tak akorát na to se vedle něj zachumlat zpátky na pohovku do deky.

Jak vypadají naše romantické večery

Od té doby, co máme domácí kino, usínám okamžitě před plátnem jak koťátko. Nebo spíš pěkně ospalá kočka. :-D (viz foto – Mia spí) Přesně takhle teď vypadají naše romantické večery. :-)))

Návrat do pracovního režimu

S úbytkem energie určitě také souvisí můj návrat do práce, kde na mě ihned po příchodu netrpělivě čekaly v dlouhé frontě úkoly. Až teprve teď po 4 týdnech se mi podařilo se trochu prokousat do běžného pracovního režimu, který zdaleka nejede v takovém tempu jako před těhotenstvím. Vést poradny ve dvou městech najednou a mít tak na starosti jejich bezproblémový chod je někdy pěkný oříšek. A i přesto, že mnohokrát vstávám s prosebným výrazem k posteli, ať mě vezme zpátky do své teplé náruče, nelituji rozhodnutí odmítnout možnost neschopenky a jezdit zase do práce. Sice nestíhám vše, co bych chtěla, ale všední dny teď pro mě mají větší smysl a cítím se mezi lidmi pořád lépe, než kdybych byla sama doma.

Mějte příjemné podzimní dny, pokud možno bez zmoklých účesů a těšte se s každým paprskem sluníčka, který na chvilku vykoukne a stydlivě nás zahřeje. :-)

Jitka

Lucie (27. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahoj holky, 

zdravím s novinkami z dalšího týdne. 

Nevydařený test na těhotenskou cukrovku

Ten byl ve znamení nevydařeného testu na cukr oGTT. Jak jsem již zmiňovala, na minulé kontrole jsem obdržela poukaz na zátěžový test  na cukr. V pátek jsem tam šla, ale po prvním odběru krve mi bylo sděleno, že jsem se nevešla do hodnot a mám ještě jeden pokus. Možná to bylo tím, že jsem si večer dala banán s mandarinkou a sušenku. Nebo nevím. Sestra říkala, že to teď zpřísnili, jinak bych se tam vešla. Pokud ani druhý pokus nevyjde, dělají jiný druh testu. Tak uvidíme. Nejhorší, že člověk hladoví, vstává brzy a pak ho pošlou domů. Ten den jsem byla tak strašně moc unavená až do večera. 

Moc se kvůli příteli nevyspím

Ještě k tomu partner nedávno začal hrát střílecí hru online, kde i mluví, spíš křičí a hraje ji hlavně celou noc vedle mojí hlavy, takže se moc nevyspím.

Bohužel, i když mu to říkám, on si není vědom, že mluví nahlas a vesele hraje dál. Doufám, že ho to přestane časem bavit. 

Prvorepublikové oslavy

V sobotu na výročí republiky byl u nás ve městě menší program. Malému se líbila hlavně policejní a hasičská auta a vojáci. Také zde děti jezdily na ponících a malém kolotoči. Vzhledem k ceně a počasí jsme jen obdivovali. Koupili jsme si pouze pár balíčků kokosek a jeden mega langoš se smetanou a sýrem. Také jsem zakoupila v drogerii kojenecké mléko a lahvičku, tak snad to bude malému chutnat a konečně nebude vyžadovat kojení. Na jednu stranu mi bude společný kontakt chybět, ale je pravda, že už mě to vysiluje. 

Přípravy na rodinnou oslavu

Co se týká dárků, objednala jsem k babičce takový malý vařič s plastovým nádobíčkem a jídlem, tak snad bude Adámek rád, dostane to k narozeninám. Zatím oslavu plánuji na 10.11. I když má Adámek 2. 11. narozeniny, budeme pak po výplatě, tak abychom oslavu mohli udělat hezkou. Přítel nemá rád rodinné sešlosti, moji příbuzní jsou zvyklí se vyptávat a to není hezké. Tak budeme možná dělat dvě. Další, pro mě celkem ne moc dobrou novinkou je to, že přítelův strejda by chtěl přijet na svátky. Jelikož mu Vánoce moc neříkají, vím, že by to byly Vánoce smutné. Psali jsme mu, ať přijede jindy, snad to pochopí. 

Stále si druhé miminko nějak neumím představit

Blíží se mateřská, budu kupovat nějaké sladkosti na Mikuláše z Německa a ještě nějaké zbytky oblečení, hlavně punčocháče pro Adámka a ještě jednu bundu a větší čepici. Sněhule až těsně před zimou. A bude mu teplíčko. Každý den bojujeme s oblíkáním. Nemá totiž rád mikiny a bundy, jsem zvědavá na rukavice a kombinézu. Až se narodí další miminko a budou zrovna ještě mrazy, tak oblékání bude boj. Stále si to nějak neumím představit. Ale musím se s tím vším poprat.

Také jsem zjistila, že fusak, co jsem koupila na zimu, tak se do něj Adámek nevejde, takže jej využije jen miminko v korbičce a další zimu ve sporťáčku. Příteli se zase nevejdou ruce do rukavic na kočárek, takže jsem to neodhadla. 

Točení hlavy a hemeroidy v těhotenství

Také mě zlobil kašel, ale snad už je pryč. Adámek zatím v pohodě. Počasí je na nemoci jak dělané. Poslední dobou mě trápí točení hlavy a pomalu se přidávají mnou tak nenáviděné hemeroidy. Minule mi pomáhala speciální mast. Do porodu ještě nějaký čas je, tak uvidíme, co se ještě přidá...Také jsme jeden den byli po dlouhé době posedět na kafé a dortu, hned jsem měla lepší náladu. Vyvětrali jsme i nové zimní bundičky a čepičku, ale zkoušení se Adámkovi vůbec nelíbilo. Co jsem pořídila, je prkénko a stolička pro malého. I když tam zatím nic nedělal, úspěchem je to, že tam vydrží sedět, což na nočníčku nikdy nechtěl.

Lucka

Barbora (29. týden těhotenství, čeká dvojčata)

Ahojky milé čtenářky,

týden nám zase utekl jako voda a my jsme stále v nemocnici.

V nemocnici zůstaneme asi až do porodu

Už si tu ležíme týden a bohužel zatím to vypadá, že si tu poležíme opravdu dlouho, prý až do porodu. Tuto informaci mi již dvakrát sdělil pan primář, takže to tak asi bude.

Kapačka s antibiotiky na streptokoka

Když mě přijali, dostala jsem ihned kapačku s antibiotiky, prý je to proto, že se preventivně přeléčuje případný streptokok, kdybych náhodou začala rodit. Den po příjmu mi udělali stěry a brali krev právě na streptokoka a různé kvasinkové infekce. Kapačku s antibiotiky jsem měla 4 dny, poté přišly výsledky a naštěstí streptokoka nemám, kapačku mi tedy přestali dávat.

Místo toho mám kvasinkovou infekci

Streptokoka sice nemám, ale zase mi zjistili nějakou kvasinkovou infekci. Prostě pořád něco. Dostala jsem čípky na tři dny na přeléčení.

Dále dostávám každý den večer dvě “kuličky” utrogestanu na uklidnění dělohy.

Cítím se dobře, břicho netvrdne a nekrvácím

Ve výsledku se ale cítím dobře. Nic mi není, břicho mi netvrdne ani nekrvácím. Je fakt, že se tady nedá nic dělat, takže opravdu celý den převážně ležím. 

Poslouchání srdíček

Každé cca 3 hodiny nám chodí sestřičky poslouchat srdíčka miminek. U mě je to vždy trošku na delší dobu. Kluci jsou poměrně akční a hlavně “B” je každou chvíli jinak natočené. :-) Takže ho najít je opravdu oříšek.

Nemocniční dia-dieta

Jeden den jsem si také dělala kontrolní měření cukrovky a hodnoty byly opravdu velice dobré. Ono se ani není čemu divit, jelikož místní strava pro maminky s dia-dietou je opravdu přísná. Občas mi přijde, že je to až redukční dieta. :-) Podařilo se mi totiž za první týden shodit 1 kg. Ale neodolala jsem a nechala jsem si donést jednu čokoládku. Ale jíst ji budu minimálně týden po malých kouscích.

O Štěpánka se stará manžel, rodina i přátelé

Nejhorším na tom pobytu je to, že nemohu být se Štěpánkem. Manžel se o něj vzorně stará a na výpomoc také jezdí babičky. Naštěstí máme i spoustu skvělých přátel, kteří ihned podali pomocnou ruku.

Představa, že tu budu další 2 měsíce, je šílená

Trošku mě děsí ta doba, kterou tu mám ještě před sebou. Mohou to být i dva měsíce, což by na jednu stranu bylo super, protože bych kluky donosila, co nejdéle. Ale ta představa, že se ještě dva měsíce nepodívám domů, je opravdu šílená.

Příští týden jdu na kontrolní vyšetření a doufám, že nález bude stejný nebo ještě lépe, lepší než při příjmu, potom bych i třeba o propuštění domu mohla začít s doktory diskutovat.

Mějte se krásně a za týden ahoj,

Barbora

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny
 

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
 • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
 • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
 • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
 • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
 • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení a Happy Mini velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Hedvábí & Bavlna á 64 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, prsní a poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, Evita Simply krém na ruce s heřmánkem 100 ml, dětskou přítulku pejsek/kočička, svačinový box Happy, vložky Bella Mamma Comfort á 30 ks.
Weleda

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x Olej na masáž hráze, 1x BIO Čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence.

CarriwellMexická Bola od Babylonia
 

Carriwell - krásné a pohodlné podprsenky

Těhotenské a kojící podprsenky Carriwell perfektně sedí a díky nastavitelnému prodloužení se přizpůsobí vaší měnící se postavě během těhotenství a kojení. Na českém trhu nabízí tuto kvalitní dánskou značku společnost Müllerovi maminkám.
 
Jako dárek věnuje e-shop Müllerovi maminkám (mlr.cz) oblíbenou kojící podprsenku push up s gelovou kosticí GelWire®, která je díky speciální technologii a exkluzivnímu designu navržena speciálně pro maminky s plnějšími prsy.
 
Tato patentovaná bezešvá podprsenka kombinuje gelové kostice GelWire® s lehce odnímatelnými měkkými výztužemi, které vytvářejí krásný tvar a maximální podporu, aniž by byly omezeny základní vlastnosti skvělých kojících podprsenek Carriwell - komfort, styl, kvalita, pohodlí a funkčnost.
 

Babylonia - mexická Bola pro nastávající maminky

Müllerovi maminkám se starají o psychickou pohodu děťátek ještě před jejich narozením. Přinášejí tak originální mexické hudební přívěsky Bola od společnosti Babylonia. Magické a příjemné zvuky Boly uklidňují miminko během celého těhotenství i po narození, kdy už jsou pro ně tyto melodie důvěrně známé.
 
Právě tento krásný šperk, který zdobí maminky a uklidňuje miminka, daruje e-shop Müllerovi maminkám.
 
Belgická společnost Babylonia vyrábí také nosítka a šátky na nošení dětí už od narození ze 100% přírodní bavlny v nejvyšší kvalitě, a to v rámci programu Fair Trade.
 
Prohlédněte si kompletní sortiment firmy Müllerovi maminkám na www.mlr.cz a dopřejte si spokojené mateřství. Když je totiž spokojená maminka, tak i
miminko.
Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami ke kojení - ideální balíček již při nástupu do porodnice:

 • 1x Oblíbená manuální 2-fázová odsávačka mateřského mléka Harmony premium balená s jedinečnou lahví Calma pro kojené děti + hojivá mast PureLan (100% čistý lanolín) k ošetření/zklidnění citlivých nebo suchých bradavek.
 • 1x Těhotenský břišní pás ulevuje v citlivých oblastech, jako je spodní břicho a spodní část zad. Poskytuje maximální pohodlí díky bezešvému provedení a extra-elastickému materiálu
 • 1x balení Hydrogelových polštářků 4ks
 • 1x Sterilizační sáček Quick clean pro rychlou a praktickou dezinfekci pomůcek ke kojení v mikrovlnné troubě už ve 3 minutách.

Více informací se dočtete na www.medela.cz. Můžete nás také sledovat na instagramu a facebooku.

LOVI

LOVI

Maminky znají naše dynamické dudlíky, moderní hrníčky s unikátním systémem 360°, nevylévací hrníčky, antikolikové kojenecké láhve nebo luxusní krajkové tampóny do podprsenky. Značka má široký výběr produktů, které jsou v souladu se sacím reflexem miminka, podporují laktaci a ulehčují mateřství těhotným i kojícím maminkám. Zkrátka péče a krmení s láskou. Jsme s vámi také na facebooku a instagramu, kde přinášíme novinky, akce, rady maminkám a další zajímavé typy.

Maminkám věnujeme následující produkty:
 
 • Samosterilizující láhev SuperVent LOVI o objemu 150 ml se speciálním víčkem, díky kterému celou lahvičku bezpečně sterilizujete v mikrovlnné troubě do 1,5 minuty.
 • Láhev SuperVent LOVI o objemu 250 ml s dynamickým silikonovým dudlíkem. Lahvička má speciální odvzdušňovací systém, tudíž minimalizuje vznik dětské koliky a tvar savičky připomíná maminčinu bradavku, takže nenarušuje sací reflex. Nemusíte mít obavy při kombinaci kojení a krmení z láhve.
 • Silikonový dynamický dudlík s mini štítkem vyrobený speciálně pro děti od narození do dvou měsíců z kolekce Buddy Bear LOVI. Mini štítek je lehký a tvarovaný tak, aby miminko mohlo volně dýchat nosánkem. Dudlík byl vytvořen pro zdravý vývoj dětských zoubků i dásní, skvěle se odvzdušňuje.
 • Dvě balení vložek do podprsenky Discreet Elegance LOVI – 2 x 20 kusů velmi elegantních a tenkých tampónů do podprsenky s krajkovým okrajem. Savé a přitom diskrétní, nedráždí citlivou pokožku a chrání spodní prádlo před ušpiněním. Balení v černé a béžové barvě. U nás totiž víme, že podprsenky nejsou jenom bílé.
Značka LOVI doporučuje kojení jako nejzdravější způsob krmení. Alternativní způsoby krmení by měly být použity po konzultaci s lékařem, porodní asistentkou nebo lékárníkem, pokud kojení není možné nebo je nedostatečné.
Canpol babies

Canpol babies

Bratři Tomáš a Kryštof asi v 90. letech netušili, že z malé rodinné firmy vybudují časem celosvětovou a uznávanou značku kojeneckých potřeb pro miminka a jejich maminky. Značka Canpol babies má své věrné zákazníky ve více než 50 zemích celého světa a v České republice se pyšní skvělým postavením, a to hlavně díky své dlouholeté tradici, novým technologiím a bezpečným materiálům. Maminky se na nás s oblibou obracejí při nákupu kojeneckých lahví, dudlíků, nevylévacích hrníčků, prvního nádobí pro děti, hraček, ale také při přípravě věcí do porodnice a v období šestinedělí. Značka Canpol babies usnadňuje maminkám mateřství i péči o miminka. S láskou již 25 let.
 
Maminkám věnujeme tento balíček:
 
 • Přírodní měkký kartáč a hřeben Canpol babies – jemně masíruje citlivou pokožku novorozeňátka, má bezpečné zakulacené konce a neelektrizuje vlásky.
 • Nosní odsávačka s hadičkou v pouzdru Canpol babies – určená pro děti do 3 let, které ještě neumí samy smrkat. Velmi jednoduché a přitom účinné.
 • Dětská manikúra Canpol babies – nůžky, pilník a kleštičky pro ty nejmenší nehtíčky.
 • Digitální teploměr s ohebným koncem Canpol babies – vhodný pro nejmenší děti pro měření teploty. Bezpečná koncovka a rychlé měření.
 • Chrastítko s chladícím kousátkem Canpol babies – Magická hůlka spojuje výhody chladícího kousátka a chrastítka. Pomáhá tišit bolest dásní v období růstu zubů.
Výrobky značky Canpol babies splňují nejpřísnější evropské normy kvality a bezpečnostních požadavků na výrobky určené pro kojence a malé děti, včetně produktů určeným ke krmení.
Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Alča z Rodíme ONLINE 2016 je znovu těhotná - diskuze

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×