Rodíme ONLINE 2016: Jak dopadly maminky na ultrazvuku?

„Rodíme s BOL" pokračuje! 

Společnosti, které věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka:

Pink or blue Hipp
GS Mamavit Bella Háppy Zdravé těhotenství

Maminky, jejichž těhotenství sledujeme:

Lucie (34. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Tak vás po týdnu zase, holky, zdravím,

jak u nás dále probíhají přípravy na pátého člena naší rodiny? Asi jsme vážně trochu krkavčí rodiče, nebo už těch dětí máme moc, ale zatím to nikdo doma moc neprožívá. Já jsem nachystala alespoň oblečky a blbinky, ale mému muži to asi nedochází tak nějak vůbec. Pořád mu připomínám, že toho času už moc není, ale evidentně ho to moc nebere. Naše vymýšlení jména uvázlo na mrtvém bodě, takže jestli nepokročíme, napíši tam naše výrobní jméno, což je Zoltán, a basta. Snad se nějak dohodneme, aby babičky neměly hromadně infarkt.

Kontrola v poradně 

V pátek jsem byla na další kontrole v poradně a všechno je tak, jak má být. Miminko je čilé a podle ultrazvuku vývojově odpovídá, výsledky odběrů v pohodě a nízký tlak mrtvolky jako vždy. Na to, jak obří břicho mám, jsem opět nic nepřibrala, což je teda dost divné s mým vzhledem hrošice. Další kontrolu budu mít za tři týdny, tak jsem zvědavá, přibírat už bych moc nemusela, zásob mám dost. 

Děti v krabiciSponzorské dárky

Po přečtení minulého deníčku maminky Aleny jsem si uvědomila, jak hrozně nevděčný tvor jsem, a že jsem úplně zapomněla poděkovat týmu Babyonline za úžasné dárečky. Děti krabici hned s radostí rozebraly a musela jsem všechno rychle poschovávat, jelikož Igor se dožadoval nasazení miminkovské plenky a zabavil vlhčené ubrousky. Ale i samotná krabice měla u dětí úspěch veliký, hrály si s ní několik dní, než padla za vlast. Opravdu ještě jednou moc děkuji, všechno určitě využijeme. 

Výlet k prarodičům

Práce na zahraděBěhem týdne jsem byla pořád v poklusu, Luboš dělal noční dvanáctky, přes den to dospával a já byla na většinu věcí doma sama. Jeden den mě vysvobodila maminka a udělaly jsme si s dětmi výlet k mým prarodičům, kteří mají vždycky obrovskou radost, když s dětmi přijdeme. Pomáhat u nich na zahradě letos už moc nemůžu, tak mě zdatně nahradila Stázinka a udělala kupu práce, kéž by tak aktivní byla i doma. Igor akorát prohnal slepice a byl spokojený, ještě v noci o nich mluvil ze spaní. 

Grilování 

Na sobotu jsme měli naplánovanou grilovačku s mými a Lubošovými rodiči. Dva dny jsem strávila nakupováním a chystáním, jediné, co se koupit nedalo, bylo počasí a to nás nakonec i zradilo. Takže ryby jsme upekli v troubě a maso jsme si dali v neděli k obědu. Ale jinak se návštěva vydařila, jsem ráda, že si naši rodiče rozumí, a že bylo veselo. Mí rodiče zůstali i na noc, aby nemuseli losovat, kdo bude řídit zpátky, a děti z toho měly patřičnou radost, ani pustit je domů v neděli nechtěly. 

Nová trampolínaStázinka s Igorem si víkend užili, špatné počasí jim vůbec nevadilo, dali si spolu i jeden taneček v dešti a konečně dostali vytouženou trampolínu, kterou hned odzkoušeli. No, nebyli by to oni, aby to po prvních pěti minutách skákání neskončilo řevem, kdy Stázinka skočila Igorovi na nohu, další úrazy zatím nebyly. 

Příští víkend nás čeká oslava padesátin mojí maminky, tak se modlím, aby nebyly nějaké extra vedra, abych neotekla do šílených rozměrů a nějak to tam zvládla. Musíme s dětmi ještě vymyslet nějaký menší dáreček pro babičku. Jako velký dar si moje maminka v padesáti přeje koloběžku, tak se jí na to celá rodina skládáme, snad k šedesátce nebude chtít skateboard. 

Holky, mějte se krásně a zase za týden pa!

Alena (33. týden těhotenství, čeká první miminko)

Čauko těhulínky,

tak se tady hlásím opět po týdenní odmlce. Nic závratného a mimořádného se u mě nedělo. Veskrze teď nic extra nemusím a ani nedělám, je na mně, jak s volným časem naložím, co si zorganizuji, zařídím, udělám. Je mi fajn. Užívám volného času a relaxu, dokud to jde. Cítím, že je to jakýsi klid před bouří, neboť po narození miminka těch povinností přibude a volna už tolik mít nebudu. Tak šetřím energii, kterou potom nebudu mít na rozdávání. :-) 

V týdnu jsem se věnovala hlavně praní a chystání miminkovské výbavičky. A úklidům.

Těhotenský polštář

Miláček mě mile překvapil koupí těhotenského kojicího polštáře, který pozitivně hodnotím. A zároveň i doporučuji stávajícím maminkám, rozmýšlejícím nad koupí. Na spaní bezvadné a na kojení zhodnotím později. :-)

Těhotenský polštář

Mamča moje byla akční a upletla mi krásné koše z novinového papíru na mimi věcičky - plenky, vlhčené ubrousky atd. A já si je v průběhu týdne ponatírala bílou barvou. Budou se mi hodit k bílo-hnědé postýlce. :-)

Koš z papíru

Ultrazvuk a kontrola na gynekologii

V úterý jsem byla na gynekologii na posledním ultrazvuku, kontrole a odběru krve (krevní obraz). Prďolín je trochu větší, lehce nad limit 2 100 g, tak jsem zvědavá, zda to nebude malý obřík. :-)

Trochu řeším užívání vitamínových doplňků v 3. trimestru - zda ještě něco zobat, nebo už vynechat. Ale lékařka mě ubezpečila, že nevidí důvod, proč bych nemohla jíst vitamíny do porodu. Tak nevím. Ať se mi nenarodí 4 kilový macíček. :-)

Na ultrazvuk jsem se hodně těšila, ale vůbec jsem si to neužila - bylo mi na omdlení a nemohla jsem dýchat. Málem jsem zkolabovala. Nedělal mi dobře leh na zádech, děloha mi tlačila na osrdečnici, tak jsem měla problém sama se sebou. Fotečku taky nemám, protože miminko mělo rukama zakrytý obličej. Takže za mě zklamání. Ale pozitivní je, že je vše v pořádku.

Navíc mi bylo sděleno, že mám nedostatek hemoglobinu (což je prý problém většiny těhotných), tak denně užívám maltofer.

Odpočinek na zahradě

Zbytek týdne jsem strávila na zahradě. Měla jsem celodenní návštěvu - přijela sestřenice se dvěma dětmi. Bylo veselo. Počasí krásné, udělali jsme si procházku a dětičky se vyběhaly na zahradě.

V sobotu jsme vyjeli na chatu na Ostravici. A neděli jsme s přítelem prolenošili doma, jelikož u nás bylo zataženo a pršelo.

Mějte se báječně a v příštím týdnu u dalších řádek. :-) 

Paa BOLky.

Na základě zaslaných deníčků zpracovala Andrea Blažková, DiS.

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Pink or blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. 

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Hipp
 

Společnost Hipp maminkám věnuje kosmetické taštičky.

Pokožka miminka je pětkrát tenčí a citlivější, než je tomu u dospělého člověka, proto potřebuje speciální, jemnou péči. Kosmetická řada HiPP Babysanft byla vyvinuta s cílem minimalizovat riziko vzniku alergií u citlivé pokožky již od narození. Proto se HiPP důsledně vyhýbá potenciálním alergenům a nežádoucím látkám. Navíc obsahuje přírodní BIO mandlový olej, který pečuje o jemnou pokožku a chrání ji.

Kosmetická taštička obsahuje následující produkty:

HiPP Šampon s výtažkem z BIO mandlí 200 ml – jemně myje, je šetrný k očím a velmi dobře snášenlivý s pokožkou – ideální pro citlivou pokožku dětské hlavy.

HiPP Pleťový olej s přírodním BIO mandlovým olejem 200 ml – Olej je vhodný k jemnému ošetření pokožky v oblasti plenek a k dětské masáži.

HiPP Sprchový gel na tělo a vlasy s výtažkem z BIO mandlí 400 ml – myje citlivou pokožku a jemné vlásky velmi šetrně a zachovává přirozený kyselý plášť pokožky. Proto není pokožka při mytí namáhána a zůstává hebká od prvního dne života.

HiPP Čistící vlhčené ubrousky 10 ks - Ubrousky jsou měkké a jemné, vhodné pro jemné očištění citlivé dětské pokožky a pokožky se sklonem k alergiím.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Bella háppy

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky. Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu.

Bella Bohemia věnuje rodičkám Happy balíček pro maminky (balení plenek Happy, ubrousků Happy, podložek Happy, dámské hygieny a odličovacích tamponů Bella, dětského metru a svačinového boxu) v hodnotě 700,-  Kč.

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství

 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak dopadly maminky na ultrazvuku? - diskuze

Poradna

Růst syna

| Mumysek | 24.06.2019, 22:09

Dobrý den,
rada bych se s Vami poradila ohledně růstu syna.
Narodil se 40+2 s výškou 53 cm a porodní vahou 4,26 kg. Poté hodně pribiral, do půl roku byl plné kojeny.
Ve 14 dnech byli jeho míry 4,77 kg a 55 cm. V 6ti týdnech 6,79 kg a 58,5 cm. Ve 4 měsících 9,96 kg a 68,5 cm. V 6ti měsících 10,31 kg a 69 cm. V 8 měsících 10,65 kg a 71,5 cm. V 10 měsících 10,57 kg a 75 cm. V roce 11,1 kg a 75,4 cm. Nyní, v roce a půl má 11,5 kg a 80 Cm.
Doktorce to nepřijde zvláštní. Já jsem si to uvědomila až v posledních měsících, kdy jej srovnáván s podobně starými dětmi na hřištích...
Jeho vývoj je jinak v pořádku, nebývá nemocný, s ničím se neleci. Moc netoleruje mléčné výrobky, proto se mu snažím občas dávám rostlinná mléka (převážně mandlove, někdy makove). Maso ji téměř každý den.
Kojila jsem ho do roku a čtvrt.
Já merim 1,73 a manžel 1,83 cm.
Nevím, zda to s tím souvisí, ale syn má velice malý penis (myslím, ze od narození nevyrostl vůbec). Lékařka se jen usmala, když jsem se o tom zmínila.
Také se u nej často stává (nyní má 20 měsíců), ze některé potraviny vyzvrací. Týká se to tvrdsich kousku. Napr. jablko, hruška, někdy i brambory. Kouše si to sám a nejspíš je zcela nepokouše, a potom zvraci...

Předem dekuji za vás čas a odpověď, zda je to v pořádku, nebo se raději ještě obrátit na nějakého odborníka.

Odesláno z iPhonu

Dobrý den. Do 1 roku syn přibíral nad normu, ale po roce věku se přírůstek váhy a výšky pozastavil, na internetu se dají stáhnou růstové grafy, zkuste si sama do něj zavést váhy a míry, uvidíte, že se obě křivky oplošťují, myslím si, že je v pořádku.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 25.06.2019, 07:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce